Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Za päť dni utrpeli tri prehry s HKm Humenné

2. ZÁPAS
Topoľčany - Humenné 1:5 (0:1, 0:1, 1:3) - na zápasy 1:1, 54. Klačanský (Mleziva) - 9. Dancsák (Petrovič), 29. Fábry (Dancsák, Štekláč), 45. Fábry (Petrovič, Dancsák), 47. Riečičiar, 48. Mižák (Kukučka, Boháč). Topoľčany začali lepšie než vo svojom prvom zápas. Napriek tomu sa do vedenia dostali hráči hostí, ktorí v 9. min. z úniku Dancsáka otvorili skóre stretnutia - 0:1. Potom mali šance oba celky skórovať, no výborne chytajúci brankári už v prvej tretine puk za seba nepustili. V 16. min. mohol vyrovnať Huba, no Kutňanského prihrávku nespracoval. A už o niekoľko sekúnd Kabátova strela skončila na pravej tyčke. Aj v druhej tretine sa pokúšali obe mužstvá čím skôr vsietiť gól. Domácim sa v 22. min. naskytla presilovka o dvoch mužov, no ani tú nedokázali využiť, hoci Šmotlák a následne aj T. Varga prestrelili odkryté priestory v bránke. Hosťom z Humenného v 29. min. opäť vyšiel únik za obranu a zvýšili vedenie na 0:2. Následne hostia mohli pridať tretí gól, no Chvojka bol v tejto chvíli pozorný. Na začiatku záverečnej tretiny sa Humennému naskytla presilová hra o jedného muža, ktorú aj zužitkovali a vytvorili si trojgólový náskok. Následne mali výhodu presilovej hry aj Topoľčany, po chybe obrany im unikol Riečičiar a v oslabení vsietil štvrtý gól HKm. Tento gól domácich ešte viac rozhodil a o minútu inkasovali po piatykrát. Brankára Chvojku vystriedal M. Ďatelinka. Čestný úspech HC VTJ zaznamenal Klačanský, keď v presilovej hre v páde prekonal brankára Milého. Topoľčany tak po zaváhaní v druhom zápase dovolili Humennému zrovnať stav série na 1:1. Strely 32:46, vylúčení: 6:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Novák, 562 divákov.
HC VTJ: Chvojka (48. M. Ďatelinka) – Guričan, Malinka, Mleziva, Kutňanský, Huba, Zelený, Kabát, Náhlik – Budoš, Hurtaj, Šmotlák – Gális, Káčer, T. Varga – Božik, O. Lauko, Bosák – Klačanský, R. Varga, Králik. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Začali sme pozornejšie ako v prvom zápase, ale dnes sa nám nepodarilo prekonať sústredenú obranu Humenného, ktorá sa zamerala hlavne na stredné pásmo, ktoré dostatočne prehustili. Boli v lepšom pohybe, omnoho lepšie korčuľovali a myslím si, že vyhrali úplne zaslúžene. Keď nedokážeme premeniť vyložené šance a nepokúšame sa o dosiahnutie gólu tak ako v prvom zápase, tak nemôžeme byť úspešní.
3. ZÁPAS
Humenné - Topoľčany 6:5 po samostatných nájazdoch (2:2, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0) - stav série 2:1, 2. Soták (Riečičiar), 2. Karčák (Dancsák), 21. Karčák (Štekláč, Mižák), 41. Karčák (Štekláč), 56. Mazúch (Franc), rozhodujúci sam. nájazd premenil Riečičiar - 3. Klačanský (Králik, Guričan), 5. Malinka (Bosák), 25. Gális (Káčer, Varga), 37. Káčer (Hurtaj), 51. Gális (Guričan).
Topoľčany ani vo svojom treťom vzájomnom zápase s Humenným nezačali práve najlepšie, keď už v druhej minúte domáci viedli 2:0. Avšak už o necelú minútu znižoval Klačanský a následne hostia využili presilovú hru a vyrovnali na 2:2. Ani druhá tretina nezačala pre topoľčiansky celok práve najlepšie, pretože po dvadsiatich sekundách pobytu na ľade inkasovali po tretíkrát z hokejky Karčáka, ktorý strelil gól v presilovej hre. Aj na tento gól hráči HC VTJ dokázali rýchlo odpovedať, keď tentoraz presne mieril Gális. V závere druhej časti malo Humenné výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Túto presilovku však nedokázali využiť, ale práve naopak, pozabudli na Káčera, ktorý dostal hostí po prvýkrát do vedenia 3:4. V záverečnej tretine Topoľčany viedli len 37 sekúnd, domácim sa podarilo vyrovnať, keď Karčák dosiahol hetrik. V polovici záverečnej časti sa po druhýkrát presadil Gális a Topoľčany sa tak dostali do jednogólového vedenia. Toto vedenie si však udržali len šesť minút, pretože štyri minúty pred záverečným hvizdom hráči Humenného vyrovnali a vynútili si tak predĺženie. V predĺžení sa nepresadilo ani jedno mužstvo, a tak nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých uspel šťastnejší domáci celok, ktorému stačil jeden gól Riečičiara. Topoľčany nedokázali premeniť ani jeden nájazd a na brankárovi M. Milom skončili Šmotlák, Káčer, Hurtaj, Lauko a Gális. Topoľčany zaknihovali druhú prehru v rade a umožnili Humennému dostať sa do vedenia 2:1 na zápasy. Strely 51:30, vylúčení: 3:11, navyše Riečičiar (Humenné) 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Žák - Sojko, Szabó, 576 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka – Malinka, Guričan, Kutňanský, Kabát, Zelený, Huba – Šmotlák, Hurtaj, Budoš – T. Varga, Káčer, Gális – Božik, O. Lauko, Bosák – Králik, R. Varga, Klačanský. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Nezachytili sme úvod stretnutia, keď sme už v druhej minúte prehrávali 2:0. Podarilo sa nám vyrovnať, no v každej tretine sme hneď na začiatku inkasovali gól. O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, kde vyhrali šťastnejší domáci, keď naši hráči nepremenili ani jeden nájazd.
4. ZÁPAS
Humenné - Topoľčany 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0) - stav série 3:1, 22. Riečičiar (Franc), 37. Petrovič (Fabuľa, Takáč), 63. Kukučka (Karčák) - 36. Šmotlák (Guričan), 60. Zelený (Náhlik). Prvá tretina sa hrala vo vyrovnanom tempe. Presadiť sa nedokázalo ani jedno mužstvo, a tak diváci v prvej časti gól nevideli. Druhá tretina začala lepšie pre domácich, ktorí sa aj po štvrtýkrát v sérii dostali do vedenia, tentoraz zásluhou Riečičiara, ktorý dokonca skóroval v oslabení. Topoľčany sa snažili čím skôr vyrovnať, no dlhú dobu sa im nedarilo nič vymyslieť na výborne chytajúceho M. Milého. Nakoniec sa predsa len dočkali, keď sa v 36. min. presadil Šmotlák a zrovnal stav na 1:1. Lenže už o 28 sekúnd sa domácim podarilo využiť presilovú hru o jedného muža a domáce Humenné opäť viedlo, i keď len najtesnejším rozdielom. Do konca druhej časti gól už nepadol, a tak po štyridsiatich minútach viedlo Humenné 2:1. V poslednej časti mali hosťujúci hráči miernu prevahu, čo však dokázali využiť len na vyrovnanie, ktoré zariadil Zelený tri sekundy pred koncom stretnutia počas power-play a vynútil tak predĺženie. Predĺženie však trvalo len tri minúty, keď Kukučka strelou pod hornú žŕdku vybojoval tretie víťazstvo Humenného v rade. Topoľčany tak prehrávajú na zápasy 1:3. Strely 29:36, vylúčení: 13:10, navyše Mižák 10 min nešp. správanie, Sekula 10 min nešp. správanie - Bosák 10 min nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bodák - Gajan, Grečko, 600 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka – Malinka, Guričan, Kutňanský, Kabát, Zelený, Huba – Šmotlák, Hurtaj, Budoš – T. Varga, Káčer, Gális – Božik, O. Lauko, Bosák – Králik, R. Varga, Klačanský. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Aj toto stretnutie bolo vyrovnané z oboch strán. O víťazovi rozhodla väčšia chuť po víťazstve a väčšie srdce domácich zvíťaziť. Nám sa zvíťaziť nepodarilo, aj keď sme si predsavzali doviezť aspoň jeden bod. Hoci Humenné má dokopy len okolo pätnásť hráčov, no tí hrajú väčším srdcom než my. Aj keď sa nám podarilo vyrovnať tri sekundy pred koncom, tak v predĺžení sme opäť nedokázali zápas vyhrať.
Zvyšné výsledky: B. Bystrica – Pov. Bystrica 5:3 (2:0, 1:1, 2:2) - na zápasy 2:0, 9. J. Budaj, 20. Kubaliak, 27. a 54. J. Šimčík ml., 47. Vizi - 27. Kiška, 45. Zetík, 54. Gašo. Pov. Bystrica – B. Bystrica 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) - stav série 1:2, 11. Koleda, 23. Zetík. Pov. Bystrica – B. Bystrica 6:2 (1:1, 3:0, 2:1) - stav série 2:2, 4. a 40. Koleno, 25. M. Kiška, 27. Šimka, 45. Martinka, 47. Hanták - 9. M. Dian, 59. J. Šimčík.
Ďalší program: prípadne 6. kolo: streda 15. 3. o 17.00 h: Pov. Bystrica – B. Bystrica, Humenné – Topoľčany; prípadne 7. kolo: piatok 17. 3. o 17.00 h: B. Bystrica – Pov. Bystrica, Topoľčany – Humenné.

Najčítanejšie na My Topoľčany

Inzercia - Tlačové správy

 1. Večer stál chlieb dvojnásobok ako ráno. Ako hyperinflácia pripravila ľudí o úspory?
 2. Plyn v doprave môže byť medzičlánkom k nízkoemisnej budúcnosti
 3. Na čo nezabudnúť, ak plánujete na leto malé i väčšie výlety
 4. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek
 5. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine
 6. Špičková starostlivosť aj pre detských pacientov
 7. Spoločnosť Mars inšpiruje: Lepší svet pre domácich miláčikov
 8. Danube InGrid zvyšuje energetickú stabilitu aj v Bratislave
 1. Študenti spoznali nové výrobné trendy v Schaeffler Skalica
 2. Špičková starostlivosť aj pre detských pacientov
 3. Na čo nezabudnúť, ak plánujete na leto malé i väčšie výlety
 4. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine
 5. Spoločnosť Mars inšpiruje: Lepší svet pre domácich miláčikov
 6. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek
 7. Modernizácia VÚSCH rozšíri a skvalitní zdravotnú starostlivosť
 8. Danube InGrid zvyšuje stabilitu elektrizačnej sústavy
 1. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 11 204
 2. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 8 357
 3. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 5 131
 4. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 954
 5. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 752
 6. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 3 151
 7. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 1 698
 8. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 1 518

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Šialenstvo raketové vs. šialenstvá iné ?
 2. Irena Šimuneková: Trenčiansky luh a okolie
 3. Marek Brenčič: Ukrajine prajem, aby bežala úspešný maratón
 4. Vanda Tuchyňová: Svedectvo byváleho krajského predsedu OĽANO v Žiline
 5. Vladimír Krátky: Kam sa hrabe Wiener šniceľ na naše bryndzáky !
 6. Martina Paulenová: Narodeninový darček
 7. Tomáš Bilik: Ako sa mesto (ne) rozvíja ?
 8. Janka Bittó Cigániková: Takto by sme nemocnice (nie len) z plánu obnovy riešili my
 1. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 10 465
 2. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku) 7 432
 3. Věra Tepličková: Igi zasa ukazuje figy alebo O tom, ako sa Edo unáhlil 5 895
 4. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 3 927
 5. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 3 692
 6. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 551
 7. Miroslav Lukáč: Kto je ešte dnes rusofil, potrebuje odbornú pomoc. 3 193
 8. Michal Feik: Čo spôsobí Matovičov balíček 3 112
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Výstava a ochutnávka vín, Bojná

Rozhovor so starostom obce Bojná, Jozefom Stankovským.


22 h

Ochorenie čriev je závislé od životosprávy i potrebných pomôcok.


27. jún

Pre samosprávy sú zelené projekty prioritou, veľká byrokratická záťaž a náročnosť procesov pri uchádzaní sa o eurodotácie sú v prípade obcí a malých miest brzdou rozvoja. Rozprávali sme sa so SLÁVKOU LENČÉŠOVOU, expretkou na oblasť životného prostredia v Združení miest a obcí Slovenska.


17. jún
Pri cúvaní narazil do odstaveného vozidla.

Policajti Okresného dopravného inšpektorátu v Topoľčanoch objasňujú okolnosti dopravnej nehody ku ktorej došlo v obci Nemečky.


21. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ďalší duchovný, ktorý pôsobil v tej istej oravskej farnosti, na svoj trest čaká.


15 h

Priehradu ešte len napúšťajú po rozsiahlej rekonštrukcii. Je mimo prevádzky.


16 h

V obci Zákopčie odstraňujú následky po ničivej povodni.


27. jún

Všetky metódy plašenia zlyhali.


a 1 ďalší 27. jún

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Šialenstvo raketové vs. šialenstvá iné ?
 2. Irena Šimuneková: Trenčiansky luh a okolie
 3. Marek Brenčič: Ukrajine prajem, aby bežala úspešný maratón
 4. Vanda Tuchyňová: Svedectvo byváleho krajského predsedu OĽANO v Žiline
 5. Vladimír Krátky: Kam sa hrabe Wiener šniceľ na naše bryndzáky !
 6. Martina Paulenová: Narodeninový darček
 7. Tomáš Bilik: Ako sa mesto (ne) rozvíja ?
 8. Janka Bittó Cigániková: Takto by sme nemocnice (nie len) z plánu obnovy riešili my
 1. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 10 465
 2. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku) 7 432
 3. Věra Tepličková: Igi zasa ukazuje figy alebo O tom, ako sa Edo unáhlil 5 895
 4. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 3 927
 5. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 3 692
 6. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 551
 7. Miroslav Lukáč: Kto je ešte dnes rusofil, potrebuje odbornú pomoc. 3 193
 8. Michal Feik: Čo spôsobí Matovičov balíček 3 112
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu