Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
HOKEJ – I. LIGA

Za päť dni utrpeli tri prehry s HKm Humenné

2. ZÁPAS
Topoľčany - Humenné 1:5 (0:1, 0:1, 1:3) - na zápasy 1:1, 54. Klačanský (Mleziva) - 9. Dancsák (Petrovič), 29. Fábry (Dancsák, Štekláč), 45. Fábry (Petrovič, Dancsák), 47. Riečičiar, 48. Mižák (Kukučka, Boháč). Topoľčany začali lepšie než vo svojom prvom zápas. Napriek tomu sa do vedenia dostali hráči hostí, ktorí v 9. min. z úniku Dancsáka otvorili skóre stretnutia - 0:1. Potom mali šance oba celky skórovať, no výborne chytajúci brankári už v prvej tretine puk za seba nepustili. V 16. min. mohol vyrovnať Huba, no Kutňanského prihrávku nespracoval. A už o niekoľko sekúnd Kabátova strela skončila na pravej tyčke. Aj v druhej tretine sa pokúšali obe mužstvá čím skôr vsietiť gól. Domácim sa v 22. min. naskytla presilovka o dvoch mužov, no ani tú nedokázali využiť, hoci Šmotlák a následne aj T. Varga prestrelili odkryté priestory v bránke. Hosťom z Humenného v 29. min. opäť vyšiel únik za obranu a zvýšili vedenie na 0:2. Následne hostia mohli pridať tretí gól, no Chvojka bol v tejto chvíli pozorný. Na začiatku záverečnej tretiny sa Humennému naskytla presilová hra o jedného muža, ktorú aj zužitkovali a vytvorili si trojgólový náskok. Následne mali výhodu presilovej hry aj Topoľčany, po chybe obrany im unikol Riečičiar a v oslabení vsietil štvrtý gól HKm. Tento gól domácich ešte viac rozhodil a o minútu inkasovali po piatykrát. Brankára Chvojku vystriedal M. Ďatelinka. Čestný úspech HC VTJ zaznamenal Klačanský, keď v presilovej hre v páde prekonal brankára Milého. Topoľčany tak po zaváhaní v druhom zápase dovolili Humennému zrovnať stav série na 1:1. Strely 32:46, vylúčení: 6:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Novák, 562 divákov.
HC VTJ: Chvojka (48. M. Ďatelinka) – Guričan, Malinka, Mleziva, Kutňanský, Huba, Zelený, Kabát, Náhlik – Budoš, Hurtaj, Šmotlák – Gális, Káčer, T. Varga – Božik, O. Lauko, Bosák – Klačanský, R. Varga, Králik. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Začali sme pozornejšie ako v prvom zápase, ale dnes sa nám nepodarilo prekonať sústredenú obranu Humenného, ktorá sa zamerala hlavne na stredné pásmo, ktoré dostatočne prehustili. Boli v lepšom pohybe, omnoho lepšie korčuľovali a myslím si, že vyhrali úplne zaslúžene. Keď nedokážeme premeniť vyložené šance a nepokúšame sa o dosiahnutie gólu tak ako v prvom zápase, tak nemôžeme byť úspešní.
3. ZÁPAS
Humenné - Topoľčany 6:5 po samostatných nájazdoch (2:2, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0) - stav série 2:1, 2. Soták (Riečičiar), 2. Karčák (Dancsák), 21. Karčák (Štekláč, Mižák), 41. Karčák (Štekláč), 56. Mazúch (Franc), rozhodujúci sam. nájazd premenil Riečičiar - 3. Klačanský (Králik, Guričan), 5. Malinka (Bosák), 25. Gális (Káčer, Varga), 37. Káčer (Hurtaj), 51. Gális (Guričan).
Topoľčany ani vo svojom treťom vzájomnom zápase s Humenným nezačali práve najlepšie, keď už v druhej minúte domáci viedli 2:0. Avšak už o necelú minútu znižoval Klačanský a následne hostia využili presilovú hru a vyrovnali na 2:2. Ani druhá tretina nezačala pre topoľčiansky celok práve najlepšie, pretože po dvadsiatich sekundách pobytu na ľade inkasovali po tretíkrát z hokejky Karčáka, ktorý strelil gól v presilovej hre. Aj na tento gól hráči HC VTJ dokázali rýchlo odpovedať, keď tentoraz presne mieril Gális. V závere druhej časti malo Humenné výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Túto presilovku však nedokázali využiť, ale práve naopak, pozabudli na Káčera, ktorý dostal hostí po prvýkrát do vedenia 3:4. V záverečnej tretine Topoľčany viedli len 37 sekúnd, domácim sa podarilo vyrovnať, keď Karčák dosiahol hetrik. V polovici záverečnej časti sa po druhýkrát presadil Gális a Topoľčany sa tak dostali do jednogólového vedenia. Toto vedenie si však udržali len šesť minút, pretože štyri minúty pred záverečným hvizdom hráči Humenného vyrovnali a vynútili si tak predĺženie. V predĺžení sa nepresadilo ani jedno mužstvo, a tak nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých uspel šťastnejší domáci celok, ktorému stačil jeden gól Riečičiara. Topoľčany nedokázali premeniť ani jeden nájazd a na brankárovi M. Milom skončili Šmotlák, Káčer, Hurtaj, Lauko a Gális. Topoľčany zaknihovali druhú prehru v rade a umožnili Humennému dostať sa do vedenia 2:1 na zápasy. Strely 51:30, vylúčení: 3:11, navyše Riečičiar (Humenné) 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Žák - Sojko, Szabó, 576 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka – Malinka, Guričan, Kutňanský, Kabát, Zelený, Huba – Šmotlák, Hurtaj, Budoš – T. Varga, Káčer, Gális – Božik, O. Lauko, Bosák – Králik, R. Varga, Klačanský. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Nezachytili sme úvod stretnutia, keď sme už v druhej minúte prehrávali 2:0. Podarilo sa nám vyrovnať, no v každej tretine sme hneď na začiatku inkasovali gól. O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, kde vyhrali šťastnejší domáci, keď naši hráči nepremenili ani jeden nájazd.
4. ZÁPAS
Humenné - Topoľčany 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0) - stav série 3:1, 22. Riečičiar (Franc), 37. Petrovič (Fabuľa, Takáč), 63. Kukučka (Karčák) - 36. Šmotlák (Guričan), 60. Zelený (Náhlik). Prvá tretina sa hrala vo vyrovnanom tempe. Presadiť sa nedokázalo ani jedno mužstvo, a tak diváci v prvej časti gól nevideli. Druhá tretina začala lepšie pre domácich, ktorí sa aj po štvrtýkrát v sérii dostali do vedenia, tentoraz zásluhou Riečičiara, ktorý dokonca skóroval v oslabení. Topoľčany sa snažili čím skôr vyrovnať, no dlhú dobu sa im nedarilo nič vymyslieť na výborne chytajúceho M. Milého. Nakoniec sa predsa len dočkali, keď sa v 36. min. presadil Šmotlák a zrovnal stav na 1:1. Lenže už o 28 sekúnd sa domácim podarilo využiť presilovú hru o jedného muža a domáce Humenné opäť viedlo, i keď len najtesnejším rozdielom. Do konca druhej časti gól už nepadol, a tak po štyridsiatich minútach viedlo Humenné 2:1. V poslednej časti mali hosťujúci hráči miernu prevahu, čo však dokázali využiť len na vyrovnanie, ktoré zariadil Zelený tri sekundy pred koncom stretnutia počas power-play a vynútil tak predĺženie. Predĺženie však trvalo len tri minúty, keď Kukučka strelou pod hornú žŕdku vybojoval tretie víťazstvo Humenného v rade. Topoľčany tak prehrávajú na zápasy 1:3. Strely 29:36, vylúčení: 13:10, navyše Mižák 10 min nešp. správanie, Sekula 10 min nešp. správanie - Bosák 10 min nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bodák - Gajan, Grečko, 600 divákov.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Aj toto stretnutie bolo vyrovnané z oboch strán. O víťazovi rozhodla väčšia chuť po víťazstve a väčšie srdce domácich zvíťaziť. Nám sa zvíťaziť nepodarilo, aj keď sme si predsavzali doviezť aspoň jeden bod. Hoci Humenné má dokopy len okolo pätnásť hráčov, no tí hrajú väčším srdcom než my. Aj keď sa nám podarilo vyrovnať tri sekundy pred koncom, tak v predĺžení sme opäť nedokázali zápas vyhrať.
Zvyšné výsledky: B. Bystrica – Pov. Bystrica 5:3 (2:0, 1:1, 2:2) - na zápasy 2:0, 9. J. Budaj, 20. Kubaliak, 27. a 54. J. Šimčík ml., 47. Vizi - 27. Kiška, 45. Zetík, 54. Gašo. Pov. Bystrica – B. Bystrica 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) - stav série 1:2, 11. Koleda, 23. Zetík. Pov. Bystrica – B. Bystrica 6:2 (1:1, 3:0, 2:1) - stav série 2:2, 4. a 40. Koleno, 25. M. Kiška, 27. Šimka, 45. Martinka, 47. Hanták - 9. M. Dian, 59. J. Šimčík.
Ďalší program: prípadne 6. kolo: streda 15. 3. o 17.00 h: Pov. Bystrica – B. Bystrica, Humenné – Topoľčany; prípadne 7. kolo: piatok 17. 3. o 17.00 h: B. Bystrica – Pov. Bystrica, Topoľčany – Humenné.