Sobota, 3. december, 2022 | Meniny má Oldrich

Najlepší športovci okresu Topoľčany za rok 2005

Celkové prvenstvo si odniesla stolnotenistka Lenka Kmotorková V stolnotenisovej hale v Topoľčanoch sa bezprostredne po skončení zápasu superligy žien konalo vyhlásenie a slávnostné ocenenie top športovcov, ktorí v minulom roku dosiahli špičkové výsledky.

V stolnotenisovej hale v Topoľčanoch sa bezprostredne po skončení zápasu superligy žien konalo vyhlásenie a slávnostné ocenenie top športovcov, ktorí v minulom roku dosiahli špičkové výsledky. Športovci boli ocenení na základe nominácií zo športových klubov, alebo boli vybratí komisiou na základe výsledkov v jednotlivých športových odvetviach. Ocenení boli desiati športovci v kategórii dospelých a po päť športovcov v kategóriách dorastu a žiactva.
V každej kategórii jednotlivcov komisia určila iba najlepšieho športovca, ostatní v danej kategórii sú uvedení bez udania poradia.
Oceňovali sa aj športové kolektívy v kategóriách dospelých, dorastu a žiactva tak ako u jednotlivcov, a tiež ocenenia sa dostalo i funkcionárom, trénerom a organizátorom športových podujatí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

JEDNOTLIVCI
DOSPELÍ
1. Lenka Kmotorková (stolný tenis) – je reprezentantkou SR v stolnom tenise žien a junioriek, získala 2. miesto na Majstrovstvách SR žien v stolnom tenise, 1. miesto na Majstrovstvách SR juniorov a 5. miesto na Majstrovstvách sveta juniorov v Japonskej Cobe.
Ostatní boli vymenovaní podľa abecedného poradia:
Milan Hruška (hokej) – obranca hokejového klubu HC VTJ Topoľčany, reprezentant SR vo výbere dvadsaťročných, v súčasnej dobe už hráč Extraligy v Nitre.
Pavol Kertész (vodné pólo) – reprezentant ŠK Topvar Topoľčany vo vodnom póle, účasť v reprezentácii SR.
Lukáš Klačanský (hádzaná) – najlepší strelec družstva a 1. ligy v hádzanej mužov.
Martina Kuníková (vodné pólo) – reprezentantka ŠK Topvar Topoľčany vo vodnom póle, tiež účasť v ženskej reprezentácii SR.
Ondrej Lauko (hokej) – útočník hokejového klubu HC VTJ Topoľčany, akademický reprezentant SR, výrazný podiel na úspechu seniorov.
Svetlana Staňková (vodné pólo) – reprezentantka ŠK Topvar Topoľčany, účasť v ženskej reprezentácii SR.
Michal Ševčík (hádzaná) – za úspešnú reprezentáciu klubu HC THP Topvar Topoľčany v hádzanej.
Peter Šmotlák (hokej) – kapitán mužstva, útočník hokejového klubu HC VTJ Topoľčany, výrazný podiel na úspechu mužstva seniorov.
Peter Vlčko (hádzaná) – reprezentant HC THP Topvar Topoľčany v hádzanej, juniorský reprezentant SR.
DORAST
1. Milan Kytnár (hokej) – útočník HC VTJ Topoľčany, reprezentant SR vo výbere sedemnásťročných, výrazne sa pričinil o umiestnenie dorastu.
Michal Baláž (stolný tenis) – reprezentant ŠKST Topvar Topoľčany v stolnom tenise, 2. miesto na Majstrovstvách SR v dvojhre, 1. miesto vo štvorhre a 1. miesto v zmiešanej štvorhre.
Milan Baranyi (karate) – majster kraja seniorov, 3. miesto na Majstrovstvách SR dorastencov v karate.
Marek Kováčech (hádzaná) – reprezentant HC THP Topvar Topoľčany v hádzanej, kadetský reprezentant SR.
Tomáš Krajčovič (vodné pólo) – reprezentant ŠK Topvar Topoľčany vo vodnom póle, účasť na MS juniorov v Argentíne.
ŽIACI
1. Milan Medo (plávanie) – reprezentant ŠK Topvar Topoľčany v plávaní, držiteľ 18 titulov Majstra SR, 8 slovenských rekordov, tiež reprezentoval SR.
Barbora Balážová (stolný tenis) – reprezentantka ŠKST Topvar Topoľčany v stolnom tenise, 5. miesto na ME kadetiek, 8. miesto – dvojhra/štvorhra družstvá, 3. miesto na ME v zmiešanej štvorhre, 1. miesto na Majstrovstvách SR v dvojhre a štvorhre.
Kristián Grman (hokej) – obranca HC VTJ Topoľčany, reprezentant SR vo výbere pätnásťročných, výrazný podiel na úspechu družstva.
Daniel Hula (cyklokros) – reprezentant TJ Sokol Topoľčanyv v cyklistike – cyklokrose, majster SR pre rok 2005 a viacnásobný víťaz Slovenského pohára.
Michaela Macková (karate) – držiteľka striebornej medaily na Majstrovstvách Slovenska v karate, 2. miesto na Európskom pohári, 3. miesto na Európskom pohári Budapešť open a najúspešnejšia pretekárka klubu v karate.
KOLEKTÍVY
DOSPELÍ
1. miesto - hokejisti HC VTJ Topoľčany
2. miesto – stolné tenistky ŠKST Topvar Topoľčany
3. miesto – hádzanári HC THP Topoľčany
DORAST
1. miesto – dorastenky ŠKST Topvar Topoľčany v stolnom tenise
2. miesto – dorastenci HC VTJ Topoľčany
3. miesto – dorastenci MFK Topvar Topoľčany
ŽIACI
1. miesto – mladšie žiačky ŠKST Topvar Topoľčany v stolnom tenise
2. miesto – žiačky ŠK Topvar Topoľčany vo vodnom póle
3. miesto – mladší žiaci HC VTJ Topoľčany
OCENENIA FUNKCIONÁROV A TRÉNEROV OKRESU TOPOĽČANY
Vlastimil Chvojka (hokej) – prezident HC VTJ Topoľčany, má významný podiel na rozvoji hokeja v Slovenskej republike.
Dezider Jakubička (hádzaná) – tréner extraligového družstva hádzanej mužov HC THP Topvar Topoľčany, dlhoročný hráč a v súčasnosti tréner hádzanej – významný podiel na rozvoji hádzanej v Topoľčanoch.
Milan Halmo (viacboj všestrannosti) – 28. 3. oslávi krásne životné jubileum – 70. narodeniny. Člen výboru OŠC Topoľčany, predseda klubu viacbojov všestrannosti Topvar Team Topoľčany. Člen výboru Okr. zväzu viacbojov všestrannosti a člen výboru Okr. bežeckého spolku Topoľčany, spoluorganizátor regionálnych a celoslovenských podujatí (Topoľčiansky polmaratón, Majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch všestrannosti).
Je stále aktívnym športovcom vo svojej vekovej kategórii: 23 – násobný účastník Majstrovstiev Slovenska vo viacbojoch všestrannosti a niekoľkonásobný účastník svetových a európskych veteraniád; 9 – násobný majster Slovenska na letných majstrovstvách vo viacboji všestrannosti, 5 – násobný majster Slovenska na halových majstrovstvách vo viacboji všestrannosti, 1 x účasť na majstrovstvách sveta vo Fínsku v ľahkej atletike ako veterán, 4 x účastník majstrovstiev Európy ako veterán v ľahkej atletike, kde dosiahol 2 x slovenský rekord v atletickom päťboji.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi našimi športovcami sú i takí, ktorí boli ocenení ako najúspešnejší športovci Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2005.
JEDNOTLIVCI
Lenka Kmotorková – stolný tenis
Milan Halmo – člen Topvar Teamu – klub viacboja všestrannosti
Dezider Jakubička – tréner seniorov v hádzanej
Dušan Michalka – tréner dorasteniek v stolnom tenise
KOLEKTÍVY
ŠKST Topvar Topoľčany – stolný tenis – ženy
ŠKST Topvar Topoľčany – stolný tenis - dorastenky
Na záver sme sa spýtali viacerých ocenených na zhodnotenie roku 2005 z ich pohľadu a ich dosiahnutých výsledkov. Oslovili sme nielen športovcov, ale aj ich trénerov.
Najčastejšou oceňovanou bola Barbora Balážová, ktorá zastupovala pri odovzdávaní aj svojho brata, ba aj kolektív. Je to tak, že nikto nechcel ísť, tak to zostalo na mne. Raz som bola za seba, raz za družstvá a cenu som prebrala aj za brata Michala. Úspechy má potešili, ale nemám to rada, pretože je tu veľa ľudí a všetky tie pohľady na mňa... Avšak dúfam, že tento rok budem ešte úspešnejšia najmä na Majstrovstvách Európy, pretože v predchádzajúcom roku som bola trikrát v prvej osmičke a len raz som bola tretia a vždy to bolo veľmi tesné.
Dušan Michalka (tréner stolného tenisu - ženy): Dievčatá sa veľmi snažia a dúfam, že sa takto budú snažiť i naďalej. Lebo všetko sú to perspektívne hráčky, ktoré určite na to majú. Ozaj chcú vyhrávať a nechcú sa len viezť. Mať také družstvo - to je najväčší úspech trénera!
Dezider Jakubička (tréner hádzanárov): S pohľadu trénera si myslím, že štyri – päť rokov sa venujem čisto týmto chlapcom. Mal som pod taktovkou záver HIL-ky, keď sa nám nepodarilo udržať sa tam cez silný Prešov. Potom sme sa dali do práce, takpovediac od začiatku, pretože mnohí neskúsili silu zápasov. I keď sme hrali nižšiu súťaž, napredovali sme len veľmi mravenčou prácou. Stálo to veľa energie, hlavne na začiatkoch. Vtedy už chlapci pochopili, čo sa od nich chce, a mužstvo postupne dostávalo podobu. Títo chlapci pôsobia v mužstve dodnes, hoci extraliga je veľmi náročná súťaž oproti prvej lige. Mužstvo potrebuje čas, kým sa hráči trocha „oťukajú“. Dôležite je, aby sa nám to podarilo udržať a vytvoriť o niečo lepšie podmienky na to, aby hádzaná v tomto meste bola a neupadala. Boli to roky, kde človek si musel odriecť veľa vecí a určite pritom trpela aj rodina, keď som sa venoval a ešte aj venujem čisto len tomuto športu, ktorý mám rád a bol som ním vychovaný. Zažil som v ňom veľmi pekné chvíle pri získavaní titulov. Preto chcem aj ja dať týmto chlapcom všetko to, čo som ja zažil, len je to ťažké. Ale dúfam, že to pochopia a verím, že aj oni budú mať možnosť si zaspomínať tak ako ja, keď sa trošku vraciam do minulosti v podobe fotografií. V tom žije človek, a preto to aj vlastne robí.
Až traja ocenení medzi dospelými boli hádzanári Topoľčian...
Určite si to zaslúžili, pretože je to ocenenie za minulý rok, keď sme z prvej ligy postúpili do extraligy a dnes to dokazuje, že medzi najlepšími desiatimi hráčmi máme až troch zástupcov. Som len veľmi rád, že až traja hráči boli odmenení, lebo určite si to zaslúžia. Sú tam aj ďalší hráči, ktorí majú veľkú šancu sa dostať medzi ocenených v nasledujúcom roku, pretože ak budú pracovať tak, ako aj pracujú doteraz, naša sila bude rásť.
Peter Vlčko (hádzaná): Čiastočne som to aj očakával, keďže som tu bol vyhlásený už dvakrát predtým. Som rád, že som bol ocenený aj tento rok.
Lukáš Klačanský (hádzaná): Ja vám to poviem otvorene. My traja (hádzanári) sme najlepší, a preto sem chodíme pravidelne. A tak sme to očakávali i tento rok. Som rád.
Michal Ševčík (hádzaná): Momentálne hádzaná patrí v Topoľčanoch k tým najpopulárnejším športom. Myslím, že by to tak aj malo byť. V súčasnosti ostatné športy, okrem niektorých druhov, nie sú až na takej vysokej úrovni. My hráme tú najvyššiu súťaž, ktorá sa dá na Slovensku v hádzanej hrať. Podobne aj vodní pólisti. Tak asi aj preto sme až traja medzi ocenenými.
Igor Vestenický (tréner ženského vodného póla): Nemám nejaké blízke informácie o ostatných športoch, a tak keď sa aj ženy a žiačky minulý rok výborne umiestnili, očakával som nejaké ohodnotenia. Pólistky boli v reprezentačnom kádri a určite si to zaslúžili. Žiačky sú už tretíkrát za sebou majsterky Slovenska a v minulej sezóne to bol skutočne silný káder. Čiastočne som čakal, že môžu byť v prvej trojke.
Prvýkrát boli medzi ocenenými aj karatisti. O zhodnotenie minuloročnej sezóny sme požiadali trénera Tomáša Klemana: Dúfame, že topoľčianske karate nastolilo dobrý trend. Je to vidieť, pretože máme ocenených už aj v kategórii medzi najúspešnejšími športovcami mesta. Miška Macková dosiahla tri významné úspechy i Milan Baranyi získal taktiež úspechy a je majstrom kraja. Dúfam, že zverenci budú pokračovať v nastúpenom trende.
Toto vyhlásenie športovcov sa uskutočnilo aj vďaka finančnej podpore Ministerstva školstva SR, krajského športového centra Nitra, Oblastného športového centra Topoľčany a sponzorov - Topvar, Tesco Topoľčany, mäsiarstvo Chmelár, Pekáreň Božik Jacovce, reštaurácia Grmi bar.

Najčítanejšie na My Topoľčany

Inzercia - Tlačové správy

 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 2. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 3. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 4. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 5. Mikuláš prinesie plné vrece prekvapení aj v novej rodinnej telke
 6. Konečne moderná životná poisťovňa bez nepríjemných prekvapení
 7. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj
 8. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 2. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 3. V dôsledku nadmerného užívania alkoholu umiera čoraz viac ľudí
 4. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 5. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 6. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 7. dm a jej zákazníci podporili inštaláciu fotovoltických panelov
 8. Zimná ríša divov Maďarska
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 11 891
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 4 222
 3. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 3 625
 4. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 3 299
 5. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 2 829
 6. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 2 041
 7. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste 1 807
 8. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj 1 493

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ukrajina vs. Rusko, 1 - Hladomor.
 2. Matej Farkas: Lungo a citronáda
 3. Petronela Čellárová: Ako sa mám?
 4. Anna Miľanová: "Od hlavy ryba smrdí". Obzvlášť tá veľká...
 5. Štefan Vidlár: Vivat vláda
 6. Irena Šimuneková: Szabóova skala
 7. Miriam Studeničová: Nespime! Možno už začalo odpočítavanie!
 8. Ján Škerko: Ak sa neschváli rozpočet, tak nikto nedostane nič
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 243 226
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 471
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 683
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 540
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 5 232
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 562
 7. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 204
 8. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 119
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Ilustračné foto.

Nový grafikon prinesie zmeny. Spisujú petíciu.


9 h
MY | TOP správy z regiónov

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.


9 h
Ilustračné foto

Zoznam želaní obsahuje 40 mien, neobdarovaných ostáva už len pár.


10 h

Vďaka unikátnej liečbe môžete odstrániť nielen bolesti kĺbov, ale aj ich príčinu. Stovky slovenských pacientov hovoria o prekvapivých výsledkoch. Dlhoročné problémy s artrózou či osteoporózou sú preč.


1. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

HIPEC sa využíva vtedy, keď zlyháva systémová liečba chemoterapiou.


18 h

Pôvodný vzhľad narušili v minulosti necitlivé stavebné zásahy.


1. dec

Zadržané osoby skončili v policajnej cele.


12 h

Slovensko je posledná krajina v rámci Európskej únie, ktorá používa papierové testy.


1. dec

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Ukrajina vs. Rusko, 1 - Hladomor.
 2. Matej Farkas: Lungo a citronáda
 3. Petronela Čellárová: Ako sa mám?
 4. Anna Miľanová: "Od hlavy ryba smrdí". Obzvlášť tá veľká...
 5. Štefan Vidlár: Vivat vláda
 6. Irena Šimuneková: Szabóova skala
 7. Miriam Studeničová: Nespime! Možno už začalo odpočítavanie!
 8. Ján Škerko: Ak sa neschváli rozpočet, tak nikto nedostane nič
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 243 226
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 471
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 683
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 540
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 5 232
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 562
 7. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 204
 8. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 119
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu