Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Najlepší športovci okresu Topoľčany za rok 2005

Celkové prvenstvo si odniesla stolnotenistka Lenka Kmotorková V stolnotenisovej hale v Topoľčanoch sa bezprostredne po skončení zápasu superligy žien konalo vyhlásenie a slávnostné ocenenie top športovcov, ktorí v minulom roku dosiahli špičkové výsledky.

V stolnotenisovej hale v Topoľčanoch sa bezprostredne po skončení zápasu superligy žien konalo vyhlásenie a slávnostné ocenenie top športovcov, ktorí v minulom roku dosiahli špičkové výsledky. Športovci boli ocenení na základe nominácií zo športových klubov, alebo boli vybratí komisiou na základe výsledkov v jednotlivých športových odvetviach. Ocenení boli desiati športovci v kategórii dospelých a po päť športovcov v kategóriách dorastu a žiactva.
V každej kategórii jednotlivcov komisia určila iba najlepšieho športovca, ostatní v danej kategórii sú uvedení bez udania poradia.
Oceňovali sa aj športové kolektívy v kategóriách dospelých, dorastu a žiactva tak ako u jednotlivcov, a tiež ocenenia sa dostalo i funkcionárom, trénerom a organizátorom športových podujatí.

Skryť Vypnúť reklamu

JEDNOTLIVCI
DOSPELÍ
1. Lenka Kmotorková (stolný tenis) – je reprezentantkou SR v stolnom tenise žien a junioriek, získala 2. miesto na Majstrovstvách SR žien v stolnom tenise, 1. miesto na Majstrovstvách SR juniorov a 5. miesto na Majstrovstvách sveta juniorov v Japonskej Cobe.
Ostatní boli vymenovaní podľa abecedného poradia:
Milan Hruška (hokej) – obranca hokejového klubu HC VTJ Topoľčany, reprezentant SR vo výbere dvadsaťročných, v súčasnej dobe už hráč Extraligy v Nitre.
Pavol Kertész (vodné pólo) – reprezentant ŠK Topvar Topoľčany vo vodnom póle, účasť v reprezentácii SR.
Lukáš Klačanský (hádzaná) – najlepší strelec družstva a 1. ligy v hádzanej mužov.
Martina Kuníková (vodné pólo) – reprezentantka ŠK Topvar Topoľčany vo vodnom póle, tiež účasť v ženskej reprezentácii SR.
Ondrej Lauko (hokej) – útočník hokejového klubu HC VTJ Topoľčany, akademický reprezentant SR, výrazný podiel na úspechu seniorov.
Svetlana Staňková (vodné pólo) – reprezentantka ŠK Topvar Topoľčany, účasť v ženskej reprezentácii SR.
Michal Ševčík (hádzaná) – za úspešnú reprezentáciu klubu HC THP Topvar Topoľčany v hádzanej.
Peter Šmotlák (hokej) – kapitán mužstva, útočník hokejového klubu HC VTJ Topoľčany, výrazný podiel na úspechu mužstva seniorov.
Peter Vlčko (hádzaná) – reprezentant HC THP Topvar Topoľčany v hádzanej, juniorský reprezentant SR.
DORAST
1. Milan Kytnár (hokej) – útočník HC VTJ Topoľčany, reprezentant SR vo výbere sedemnásťročných, výrazne sa pričinil o umiestnenie dorastu.
Michal Baláž (stolný tenis) – reprezentant ŠKST Topvar Topoľčany v stolnom tenise, 2. miesto na Majstrovstvách SR v dvojhre, 1. miesto vo štvorhre a 1. miesto v zmiešanej štvorhre.
Milan Baranyi (karate) – majster kraja seniorov, 3. miesto na Majstrovstvách SR dorastencov v karate.
Marek Kováčech (hádzaná) – reprezentant HC THP Topvar Topoľčany v hádzanej, kadetský reprezentant SR.
Tomáš Krajčovič (vodné pólo) – reprezentant ŠK Topvar Topoľčany vo vodnom póle, účasť na MS juniorov v Argentíne.
ŽIACI
1. Milan Medo (plávanie) – reprezentant ŠK Topvar Topoľčany v plávaní, držiteľ 18 titulov Majstra SR, 8 slovenských rekordov, tiež reprezentoval SR.
Barbora Balážová (stolný tenis) – reprezentantka ŠKST Topvar Topoľčany v stolnom tenise, 5. miesto na ME kadetiek, 8. miesto – dvojhra/štvorhra družstvá, 3. miesto na ME v zmiešanej štvorhre, 1. miesto na Majstrovstvách SR v dvojhre a štvorhre.
Kristián Grman (hokej) – obranca HC VTJ Topoľčany, reprezentant SR vo výbere pätnásťročných, výrazný podiel na úspechu družstva.
Daniel Hula (cyklokros) – reprezentant TJ Sokol Topoľčanyv v cyklistike – cyklokrose, majster SR pre rok 2005 a viacnásobný víťaz Slovenského pohára.
Michaela Macková (karate) – držiteľka striebornej medaily na Majstrovstvách Slovenska v karate, 2. miesto na Európskom pohári, 3. miesto na Európskom pohári Budapešť open a najúspešnejšia pretekárka klubu v karate.
KOLEKTÍVY
DOSPELÍ
1. miesto - hokejisti HC VTJ Topoľčany
2. miesto – stolné tenistky ŠKST Topvar Topoľčany
3. miesto – hádzanári HC THP Topoľčany
DORAST
1. miesto – dorastenky ŠKST Topvar Topoľčany v stolnom tenise
2. miesto – dorastenci HC VTJ Topoľčany
3. miesto – dorastenci MFK Topvar Topoľčany
ŽIACI
1. miesto – mladšie žiačky ŠKST Topvar Topoľčany v stolnom tenise
2. miesto – žiačky ŠK Topvar Topoľčany vo vodnom póle
3. miesto – mladší žiaci HC VTJ Topoľčany
OCENENIA FUNKCIONÁROV A TRÉNEROV OKRESU TOPOĽČANY
Vlastimil Chvojka (hokej) – prezident HC VTJ Topoľčany, má významný podiel na rozvoji hokeja v Slovenskej republike.
Dezider Jakubička (hádzaná) – tréner extraligového družstva hádzanej mužov HC THP Topvar Topoľčany, dlhoročný hráč a v súčasnosti tréner hádzanej – významný podiel na rozvoji hádzanej v Topoľčanoch.
Milan Halmo (viacboj všestrannosti) – 28. 3. oslávi krásne životné jubileum – 70. narodeniny. Člen výboru OŠC Topoľčany, predseda klubu viacbojov všestrannosti Topvar Team Topoľčany. Člen výboru Okr. zväzu viacbojov všestrannosti a člen výboru Okr. bežeckého spolku Topoľčany, spoluorganizátor regionálnych a celoslovenských podujatí (Topoľčiansky polmaratón, Majstrovstvá Slovenska vo viacbojoch všestrannosti).
Je stále aktívnym športovcom vo svojej vekovej kategórii: 23 – násobný účastník Majstrovstiev Slovenska vo viacbojoch všestrannosti a niekoľkonásobný účastník svetových a európskych veteraniád; 9 – násobný majster Slovenska na letných majstrovstvách vo viacboji všestrannosti, 5 – násobný majster Slovenska na halových majstrovstvách vo viacboji všestrannosti, 1 x účasť na majstrovstvách sveta vo Fínsku v ľahkej atletike ako veterán, 4 x účastník majstrovstiev Európy ako veterán v ľahkej atletike, kde dosiahol 2 x slovenský rekord v atletickom päťboji.

Skryť Vypnúť reklamu

Medzi našimi športovcami sú i takí, ktorí boli ocenení ako najúspešnejší športovci Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2005.
JEDNOTLIVCI
Lenka Kmotorková – stolný tenis
Milan Halmo – člen Topvar Teamu – klub viacboja všestrannosti
Dezider Jakubička – tréner seniorov v hádzanej
Dušan Michalka – tréner dorasteniek v stolnom tenise
KOLEKTÍVY
ŠKST Topvar Topoľčany – stolný tenis – ženy
ŠKST Topvar Topoľčany – stolný tenis - dorastenky
Na záver sme sa spýtali viacerých ocenených na zhodnotenie roku 2005 z ich pohľadu a ich dosiahnutých výsledkov. Oslovili sme nielen športovcov, ale aj ich trénerov.
Najčastejšou oceňovanou bola Barbora Balážová, ktorá zastupovala pri odovzdávaní aj svojho brata, ba aj kolektív. Je to tak, že nikto nechcel ísť, tak to zostalo na mne. Raz som bola za seba, raz za družstvá a cenu som prebrala aj za brata Michala. Úspechy má potešili, ale nemám to rada, pretože je tu veľa ľudí a všetky tie pohľady na mňa... Avšak dúfam, že tento rok budem ešte úspešnejšia najmä na Majstrovstvách Európy, pretože v predchádzajúcom roku som bola trikrát v prvej osmičke a len raz som bola tretia a vždy to bolo veľmi tesné.
Dušan Michalka (tréner stolného tenisu - ženy): Dievčatá sa veľmi snažia a dúfam, že sa takto budú snažiť i naďalej. Lebo všetko sú to perspektívne hráčky, ktoré určite na to majú. Ozaj chcú vyhrávať a nechcú sa len viezť. Mať také družstvo - to je najväčší úspech trénera!
Dezider Jakubička (tréner hádzanárov): S pohľadu trénera si myslím, že štyri – päť rokov sa venujem čisto týmto chlapcom. Mal som pod taktovkou záver HIL-ky, keď sa nám nepodarilo udržať sa tam cez silný Prešov. Potom sme sa dali do práce, takpovediac od začiatku, pretože mnohí neskúsili silu zápasov. I keď sme hrali nižšiu súťaž, napredovali sme len veľmi mravenčou prácou. Stálo to veľa energie, hlavne na začiatkoch. Vtedy už chlapci pochopili, čo sa od nich chce, a mužstvo postupne dostávalo podobu. Títo chlapci pôsobia v mužstve dodnes, hoci extraliga je veľmi náročná súťaž oproti prvej lige. Mužstvo potrebuje čas, kým sa hráči trocha „oťukajú“. Dôležite je, aby sa nám to podarilo udržať a vytvoriť o niečo lepšie podmienky na to, aby hádzaná v tomto meste bola a neupadala. Boli to roky, kde človek si musel odriecť veľa vecí a určite pritom trpela aj rodina, keď som sa venoval a ešte aj venujem čisto len tomuto športu, ktorý mám rád a bol som ním vychovaný. Zažil som v ňom veľmi pekné chvíle pri získavaní titulov. Preto chcem aj ja dať týmto chlapcom všetko to, čo som ja zažil, len je to ťažké. Ale dúfam, že to pochopia a verím, že aj oni budú mať možnosť si zaspomínať tak ako ja, keď sa trošku vraciam do minulosti v podobe fotografií. V tom žije človek, a preto to aj vlastne robí.
Až traja ocenení medzi dospelými boli hádzanári Topoľčian...
Určite si to zaslúžili, pretože je to ocenenie za minulý rok, keď sme z prvej ligy postúpili do extraligy a dnes to dokazuje, že medzi najlepšími desiatimi hráčmi máme až troch zástupcov. Som len veľmi rád, že až traja hráči boli odmenení, lebo určite si to zaslúžia. Sú tam aj ďalší hráči, ktorí majú veľkú šancu sa dostať medzi ocenených v nasledujúcom roku, pretože ak budú pracovať tak, ako aj pracujú doteraz, naša sila bude rásť.
Peter Vlčko (hádzaná): Čiastočne som to aj očakával, keďže som tu bol vyhlásený už dvakrát predtým. Som rád, že som bol ocenený aj tento rok.
Lukáš Klačanský (hádzaná): Ja vám to poviem otvorene. My traja (hádzanári) sme najlepší, a preto sem chodíme pravidelne. A tak sme to očakávali i tento rok. Som rád.
Michal Ševčík (hádzaná): Momentálne hádzaná patrí v Topoľčanoch k tým najpopulárnejším športom. Myslím, že by to tak aj malo byť. V súčasnosti ostatné športy, okrem niektorých druhov, nie sú až na takej vysokej úrovni. My hráme tú najvyššiu súťaž, ktorá sa dá na Slovensku v hádzanej hrať. Podobne aj vodní pólisti. Tak asi aj preto sme až traja medzi ocenenými.
Igor Vestenický (tréner ženského vodného póla): Nemám nejaké blízke informácie o ostatných športoch, a tak keď sa aj ženy a žiačky minulý rok výborne umiestnili, očakával som nejaké ohodnotenia. Pólistky boli v reprezentačnom kádri a určite si to zaslúžili. Žiačky sú už tretíkrát za sebou majsterky Slovenska a v minulej sezóne to bol skutočne silný káder. Čiastočne som čakal, že môžu byť v prvej trojke.
Prvýkrát boli medzi ocenenými aj karatisti. O zhodnotenie minuloročnej sezóny sme požiadali trénera Tomáša Klemana: Dúfame, že topoľčianske karate nastolilo dobrý trend. Je to vidieť, pretože máme ocenených už aj v kategórii medzi najúspešnejšími športovcami mesta. Miška Macková dosiahla tri významné úspechy i Milan Baranyi získal taktiež úspechy a je majstrom kraja. Dúfam, že zverenci budú pokračovať v nastúpenom trende.
Toto vyhlásenie športovcov sa uskutočnilo aj vďaka finančnej podpore Ministerstva školstva SR, krajského športového centra Nitra, Oblastného športového centra Topoľčany a sponzorov - Topvar, Tesco Topoľčany, mäsiarstvo Chmelár, Pekáreň Božik Jacovce, reštaurácia Grmi bar.

Najčítanejšie na My Topoľčany

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 2. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 3. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok
 4. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 5. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 7. Spánok – základ pevných vzťahov
 8. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 9. Šéf Accenture: Ak už príde človek do kancelárie, malo by to dávať zmysel
 10. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok
 3. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 4. Najmenšie ponožky sa už nestrácajú
 5. Zahraničná študentská mobilita bez bariér
 6. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 7. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 9. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 10. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 21 745
 2. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 113
 3. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 7 612
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 312
 5. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 5 081
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 675
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 939
 8. Bratislavu bude sprevádzať luxus 3 879
 9. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 605
 10. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 557

Blogy SME

 1. Matúš Lazúr: Kde sa tlčú futbaloví dezoláti, polícia sa len prizerá a odrazu niet zodpovedných
 2. Štefan Vidlár: Tu účinkujem aj ja
 3. Tupou Ceruzou: Ficove životné preteky
 4. Juraj Paškuliak: Za vakcínou do Tramtárie
 5. Marek Brezovský: Nový riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth má záujem šport centralizovať , trendom do budúcna však pravdepodobne bude rezignácia.
 6. Irena Šimuneková: Po hradoch - 51 Kapušiansky hrad
 7. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať
 8. Marek Strapko: Toto sa stane, ak ustupujete primitivizmu
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 14 441
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 397
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 525
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 718
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 523
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 816
 7. Stanislav Martinčko: Ide 17.10. Smer-SD do Rimavskej Soboty ďakovať sebe sám za dobre odvedenú robotu ?? 3 421
 8. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 2 931
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Prezradíme, ako sa darilo slovenským tenistom a povieme si aj o možnej novej periodicite svetového šampionátu vo futbale.


2 h
Pred Okresným súdom v Topoľčanoch protestovali uplynulú stredu sudcovia aj  zamestnanci súdu.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková verejne ešte v závere minulého roka predstavila veľký reformný zámer novej súdnej mapy. Jeho cieľom je špecializácia a zlepšenie kvality ich rozhodnutí.


18 h
Ilustračné foto.

Existujúci cintorín zaberá plochu 7114 štvorcových metrov. Tá by mala byť rozšírená o plochu s výmerou 6429 štvorcových metrov.


TASR 18. okt

Otília Kadašiová zo Strečna tká na krosnách, ktoré majú takmer sto rokov. Keď si za ne sadá, pohladká ich akoby sa modlila – také sú pre ňu vzácne.


23 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Mať za susedov tuhých fajčiarov nie je žiadna výhra.


18 h

Starostom Trenčianskej Turnej, Trenčianskych Stankoviec, Selca a Veľkých Bieroviec pretiekol pohár trpezlivosti. Sľuby od štátu im už nestačia.


18. okt

Obmedzenia sa týkajú hlavne neočkovaných.


18. okt

Blogy SME

 1. Matúš Lazúr: Kde sa tlčú futbaloví dezoláti, polícia sa len prizerá a odrazu niet zodpovedných
 2. Štefan Vidlár: Tu účinkujem aj ja
 3. Tupou Ceruzou: Ficove životné preteky
 4. Juraj Paškuliak: Za vakcínou do Tramtárie
 5. Marek Brezovský: Nový riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth má záujem šport centralizovať , trendom do budúcna však pravdepodobne bude rezignácia.
 6. Irena Šimuneková: Po hradoch - 51 Kapušiansky hrad
 7. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať
 8. Marek Strapko: Toto sa stane, ak ustupujete primitivizmu
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 14 441
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 397
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 6 525
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 718
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 523
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 816
 7. Stanislav Martinčko: Ide 17.10. Smer-SD do Rimavskej Soboty ďakovať sebe sám za dobre odvedenú robotu ?? 3 421
 8. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 2 931
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu