FUTBAL - III. LIGA ZÁPAD

MFK Topvar doma rozdielom triedy

Topoľčany – Myjava 3:0 (2:0)
Góly: 6. Vondra, 15. a 73. Frťala
Topoľčany vo svojom prvom domácom zápase v jarnej časti začali veľmi aktívne. Už v 2. min. musel brankár Solnička vyškrabovať spod brvna strelu Sokola. O štyri minúty sa však domáci dostali predsa len do vedenia, keď v šestnástke hostí sa najlepšie zorientoval Vondra a utešenou strelou prestrelil brankára – 1:0. Domáci naďalej pokračovali vo veľmi dobrom tempe. V 15. min. zahrával Dojčan priamy voľný kop. Jeho strelu brankár Solnička neudržal v náručí a voľný Frťala nemal problém zvýšiť vedenie Topoľčancov. Hostia sa pred bránu MFK dostali až 28. min., lenže pred nabiehajúcim Bučekom v poslednej chvíli zachraňoval Dojčan. Druhý polčas mali domáci opäť prevahu, ale len do 60. min. Hostia následne prevzali iniciatívu, no vyloženú šancu si nevypracovali. V 73. min. si Myjavčania nerozumeli s brankárom, čo využil po druhýkrát v zápase Frťala a prehlavičkoval zle vybiehajúceho brankára hostí. Už o tri minúty mohol Teplanský streliť štvrtý gól svojho mužstva, ale zoči-voči Solničkovi nedal. Zápas sa tak skončil zaslúženou výhrou domáceho mužstva, ktoré väčšinu zápasu
na ihrisku dominovalo. R Mizerák, 310. Hralo sa bez kariet.
MFK TOVPAR: Košovan – Dojčan, Teplanský, Bačík, Matušík – Šmitala, Candrák (77. Pecho), Jakubovič, Sokol (84. Schwarz) – Vondra, Frťala (88. Mrázik). Tréner: A. Farkaš.
Jaroslav Šupa
Bánovce – Štúrovo 2:2 (0:0)
Góly: 40. a 52. Šebo - 46. Bábsky, 48. Tyčiak.
Spartakovci podali v jarnej ouvertúre veľmi dobrý výkon. Výsledok si pokazili v kritickej štvorminútovke na začiatku druhého polčasu. Inak boli po celý zápas lepším tímom. Už v 3. min. po rohovom kope dobre vystrelil Malina, jeho strelu však brankár hostí Proházka kryl. Čisté šance niekoľkokrát nepremenil ani Slovák. V 40. min. práve po dlhom pase Slováka Šebo umne prehodil vybiehajúceho brankára hostí – 1:0. V závere prvého polčasu znova Slovák dvakrát v dobrých pozíciách strieľal, Proházka však hostí aj tentokrát podržal. Začiatok druhého polčasu domácich šokoval. Už vari v 50. sekunde po chybe obrany vyrovnával Bábsky a o dve minúty na to presnou strelou ponad múr otočil skóre pre hostí Tyčiak. Domáci sa však rýchle spamätali a znova sa zahryzli do súpera. Výsledkom bola séria rohových kopov a po jednom z nich volejom spoza šestnástky vyrovnal na 2:2 peknou prízemnou strelou opäť Šebo. Ten mohol v závere stretnutia pridať i tretí gól, jeho strela však tesne minula pravú žrď Proházkovej brány. V závere stretnutia domáci ešte vystupňovali tlak, no gól už nedali. R Hádek, 150. ŽK: Malina, M. Igaz – Tyčiak, Bábsky, Marsal.
SPARTAK: P. Igaz - Zita (66. Mikuš), Škultéty, M. Igaz, Filin, Malina (78. Guniš), Mezovský, Slovák, Valach (68. Pristach), Šebo, Buchel. Tréner: J. Jurkovič.
Peter Bulík
Nové Zámky - Jaslovské Bohunice 0:0, Led. Rovne – Vrbové 2:1 (0:1), 64. Šatka, 88. M. Holeščák – 14. Kubiš. Močenok - Púchov B 2:0 (1:0), 35. M. Bogora, 85. P. Bogora. Nemšová - Komárno 3:0 (0:0), 46. Valachovič, 70. Schlesinger, 87. Trška. Nové Mesto - Dolné Vestenice 1:0 (1:0), 15. Horúcka. Vráble – Prievidza 2:0 (1:0), 43. Ürge, 63. Sepeši.
16. Komárno 17 0 1 16 4:77 1
Ďalšie kolo: 8. 4. o 15.30 h: Nové Mesto - Topoľčany, Komárno - Led. Rovne, D. Vestenice - Bánovce, Prievidza - Nové Zámky, Vrbové - Myjava; 9. 4. o 10.30 h: Púchov B - Vráble; o 15.30 h: Štúrovo - Močenok, J. Bohunice - Nemšová.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 311

Skríningové testovanie v Topoľčanoch prebieha i dnes. Od zajtra potrebujú občania platný certifikát (potvrdenie) o negatívnom výsledku z testu.

5 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Skríningové testovanie prebehlo aj priamo v spoločnosti ZKW vo štvrtok a v piatok.

Už v období jesene sa spoločnosť dostala do situácie, kedy hľadala možnosti, ako rýchlo nahradiť počas pracovnej neschopnosti zamestnancov, ktorí z dôvodu nakazenia sa vírusom alebo karantény nemohli prísť do práce.

12 h
Keď za Mýtnu Novú Ves nastúpil aj Ľubomír Moravčík

Derby susedov ukončila inzultácia

Ľubomír Moravčík v jednom zápase nastúpil aj v drese Mýtnej Novej Vsi.

Zápas o čelo V. ligy Západ v máji v roku 2006 medzi Mýtnou Novou Vsou a Solčanmi sa nedohral. Článok, ktorý okrem MY Topoľčianskych novín – Dnešok bol v tej dobe uverejnený aj v denníku SME.