FUTBAL - III. LIGA ZÁPAD

MFK Topvar na víťaznej nôte

Nové Mesto - Topoľčany 1:2 (1:1)
Góly: 28. Otočka (11 m) - 35. Vondra, 88. Masár.
Domáci odohrali smoliarsky zápas, pretože okrem prvej domácej prehry odstavila viróza Gardiana a kapitán A. Šupka si v zápase privodil svalové zranenie. Prvých 25 minút veľa vzruchu neprinieslo, zaujala až Ščepkova hlavička, ktorú s námahou, za cenu zranenia, vytlačil gólman hostí. O tri minúty sa domáci ujali vedenia, keď Omasta bežal v pokutovom území po lopte, pri ktorej bol skôr ako brankár Košovan, ktorý ho zastavil iba za cenu faulu, za čo videl žltú kartu. Samozrejme prišla penalta, z ktorej sa nemýlil Otočka - 1:0. Tento úspech priniesol zvýšenú aktivitu na kopačky Žochárov, po jednej z akcií zatiahol po ľavej strane výborne hrajúci Sokol, ktorý prudký center „posadil“ rovno na hlavu Vondru - 1:1. Po zmene strán sa mohli opäť hostia tešiť z gólu, to by ale Sokol nesmel z päťky prestreliť. AFC odpovedal v 65. min, ale Ščepkove sólo zastavila pravá žrď. Zostávajúci čas sa väčšinou bojovalo medzi šestnástkami a mierna prevaha domácich často stroskotávala na dobre organizovanej defenzíve Topoľčian. Hosťom vyšlo striedanie. Keď obe mužstvá boli zmierené s remízou, iba sedem minút hrajúci Masár prestrelil Hodulíka, a tak uštedril Novomešťanom prvú domácu prehru v tejto sezóne. Rozhodoval Paulovič, 400 divákov. ŽK: Šupka - Košovan, Mucha.
MFK TOPVAR: Košovan - Mucha, Jakubovič, Matušík, Teplanský, Bačík, Šmitala (90. Mrázik), Dojčan, Frťala (81. Masár), Sokol, Vondra. Tréner: P. Jančovič.
Boris Ostrenka
D. Vestenice – Bánovce n/B. 2:1 (1:1).
Góly: 10. Barta, 90. Árgyusi (11 m) – 28. Malina.
V susedskom derby začali lepšie gumári, v 7. min. nechýbalo veľa Obertovi, aby pred brankárom Igazom tečoval loptu do siete. O 3 min. neskôr Árgyusi vysunul Bartu a ten peknou strelou z pravej strany otvoril skóre. O chvíľu Igaz hlavičku Raučinu kryl. Hostia boli úvodných 25 minút v útoku nevýrazní, Jurenkovu bránu prakticky neohrozili. V 28. min. Zimmerovu prihrávku vlastnému brankárovi vystihol Šebo, loptu naservíroval pred prázdnu bránu Malinovi, ktorý vyrovnal. Gól hostí povzbudil a v závere prvého polčasu prebrali iniciatívu. Strely Buchela, Slováka a Mezovského však minuli vestenickú bránu. Druhé dejstvo bolo chudobné na gólové príležitosti. Dolnovesteničania mali síce územnú prevahu, no hostia hrali veľmi dobre v defenzíve a gumárov nepúšťali do šancí. Góly nepriniesli ani priame kopy Šeba a na druhej strane Árgyusiho z dobrých pozícií. V 86. min. mohol dostať hostí na koňa Guniš, k skórovaniu mu chýbali centimetre. Keď sa už zdalo, že sa budú body deliť, Slovák nedovolene zastavil v 16-tke Zimmera a Árgyusi premeneným pokutovým kopom rozhodol o “vydretom” víťazstve Vegumu. Rozhodoval Petríček. ŽK: M. Igaz, Slovák, 350 divákov.
SPARTAK: P. Igaz - M. Igaz, Škultéty, Mikuš, Filin, Malina, Mezovský, Slovák, Valach, Šebo, Buchel (75. Guniš). Tréner J. Jurkovič.
Branislav BUCÁK
Prievidza –N. Zámky 2:1 (1:1), 37. a 84. Šnirc - 5. Sercel. Púchov B – Vráble 1:1 (0:0), 52. Hrehuš (11 m) – 65. Balko. J. Bohunice – Nemšová 1:2 (0:1), 58. Paštiak – 28. Vavruš, 90+. Amrich. Vrbové – Myjava 1:0 (0:0), 85. Kubiš. Komárno – Led. Rovne 2:2 (0:1), 50. Tóth, 56. Uzola – 15. Luhový, 90. Minarech. Štúrovo - Eldus Močenok 0:0.
16. Komárno 18 0 2 16 6:79 2
Ďalšie kolo: sobota 15. 4. o 16.00 h: Topoľčany – Vrbové, Nové Zámky - Púchov B, Bánovce - Nové Mesto; nedeľa 16. 4. o 10.30 h: Močenok - D. Vestenice, o 16.00 h: Myjava – Komárno, Led. Rovne - J. Bohunice, Vráble – Štúrovo, Nemšová – Prievidza.

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  5. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy 5 925

Návrh 3. zmeny rozpočtu mesta reaguje na presun prevádzkovania letného kúpaliska od 1. 4. 2021 z mesta Topoľčany do príspevkovej organizácie Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Topoľčany.

Schodok po schválení vzrástol o 260,7 tis. €.

21 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

22 h
Zjednosmernenie čaká i ulicu P. Adámiho v smere od ulice Streďanskej k ulici Stummerovej.

Hlavným dôvodom regulácie statickej dopravy je nedostatok parkovacích miest spôsobený nárastom počtu vozidiel v sídlach v kombinácii s nedostatočným tempom budovania miest na parkovanie.

10. máj

Na ihriskách sa už môže trénovať v režime 6+1. V súťažiach ZsFZ by sa malo dohrať päť jesenných kôl, rovnako chcú dohrať jesenné časti oblastné súťaže.