Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
FUTBAL - V. LIGA ZÁPAD

Mýtna Nová Ves neohrozene prvá

Piešťany – Mýtna Nová Ves 2:3 (0:2), 57. Krischke, 78. Vavrík – 20., 58. Candrák, 9. Augustín. Slušná návšteva 220 divákov videla vyrovnané stretnutie, ktorému by bola slušala remíza. Hostia však do bodky využili domácimi ponúknuté možnosti a ešte do polčasu dosiahli dvojgólové vedenie, čo bolo z minima maximum. Domáci po prestávke bojovali, strelili dva góly a mali aj na tretí, na zostalo im z neho iba ťažké srdce na rozhodcu. Vedúce mužstvo si tak splnilo svoj cieľ a potvrdilo postavenie na čele.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Varga, Pálenčík, Ševčík, Ondruš, Goga, Hula, Ölvecký, Candrák, Augustín, Koprda.
Krakovany – Solčany 2:1 (2:0), 33. a 37. Balcír – 67. Mihálik. Za krásneho slnečného počasia začali stretnutie aktívnejšie domáci. Po prihrávke Urbana však Sedlák v dobrej pozícii vysoko prestrelil. Hostia hrozili len po štandardkách , výraznejšiu šancu si nevypracovali. V 33. min. prišiel prvý úspech Krakovian, keď sa po priamom kope Kališa odrazila lopta k voľnému Balcírovi, ktorý prudkou strelou nedal Halovi šancu. O štyri minúty sa situácia opakovala a po dlhom aute Žáka Balcír opäť nezaváhal – 2:0. Po obrátke hostia pridali na aktivite, domáci si však náskok udržiavali. Tretí gól mal na kopačke Urban, no Halo reflexívne zachránil. Následne sa už-už rútil na Radoského rýchly Gál, ten však stihol ešte pred 16-kou zasiahnuť. V 66. min. posúdil rozhodca Jurenka zákrok Hlaváča na Gála ako penaltový, nariadenú 11-ku Pátrovičovi Radoský vyrazil. Z následného rohu ale Mihálik trafil hlavou presne a znížil. V závere mohli skórovať domáci Kališ i Urban, no neuspeli, podobne ako finišujúci hostia.
SOLČANY: Halo – Motyčák, J. Klačanský (L. Klačanský), Dálik, Lukačovič, (M. Klačanský), Mihálik, Illáš, Pátrovič, Mančík, Gál, Lysý
Šaštín – Radošina 3:4 (1:2), 28. R. Slovák, 64. Smolinský, 68. Havlíček – 2. Joz. Piršel, 26. Ľ. Bartošek, 53. Jur. Piršel, 62. P. Bartošek. ČK: Ožvoldík (Šaštín). Diváci videli v Šaštíne dramatické stretnutie od začiatku do konca. Už v úvode ušiel domácim Joz. Piršel a dostal hostí do rýchleho vedenia. Ďalší ich gól pridal zo signálu po kope z rohu v 26. min. Ľ. Bartošek. Domáci v tejto fáze hry skôr zahadzovali a podarilo sa im znížiť po centri Havlíčka, ktorý v 28. min Slovák usmernil do brány. Keďže Šedivý mieril tesne vedľa, do kabín odchádzali s gólovým náskokom hostia. V úvode druhého polčasu prišiel lacný gól, na ktorý domáci nedokázali v 60. min. odpovedať. Cintula totiž nepremenil pokutový kop. Domácich oslabilo aj vylúčenie Ožvoldíka, no napriek tomu hrali zväčša na polovici hostí. Prišiel ale ich rýchly protiútok, z ktorého P. Bartošek zaznamenal štvrtý gól. Snaha domácich v tomto pre nich smolnom stretnutí, priniesla v 68. min už iba zníženie.
RADOŠINA: Klačanský – M. Piršel, Ľ. Bartošek, Beňovič, Hanzlík (Bačkády), Buranský, Turčan, Stieranka (Táborský), Joz. Piršel, P. Bartošek, Jur. Piršel
Lokomotíva Trnava – Smolenice 2:1 (1:1), 44. Demovič, 59. Š. Dubravec – 13. Pluhár. Čáčov – Holíč 3:1 (2:1), 45+, 90+ Filuš (oba z 11 m), 9. Krošlák – 29. Gründling. Petrova Ves – Gbely 0:0, Dvorníky – Ružindol 2:1 (2:0), 15. Kollár, 28. Kiss – 35. T. Horváth. Moravský Sv. Ján – Trebatice 1:0 (1:0), 30. Uhrinec.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Obce sa pripravujú na testovanie, v Solčanoch testovanie neprebehne

V najväčšej obci Topoľčianskeho okresu sa počas najbližšieho víkendu neuskutoční celoplošné skríningové testovanie na koronavírus.

Dlhým radám má zamedziť online prihlasovanie.
OFK Tovarníky.

Koronavírus: Odberné miesta v Partizánskom

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Partizánskom.

Koronavírus: Odberné miesta v Bánovciach

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bánovciach.