Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
FUTBAL - MO TOPOĽČANY

Slovan Bojná pomaly stúpa

Preseľany - H. Obdokovce 3:0 (2:0), O. Kolesár, I. Bilik, J. Guniš. V sobotnom zápase mali domáce Preseľany jednoznačne lepší úvod, keď v prvej dvadsaťminútovke vsietili dva góly. Potom sa hra vyrovnala a hralo sa predovšetkým v strede poľa. Začiatok druhého polčasu opäť lepšie vyznel pre domácich, keď pridali tretí gól. Následne sa hra vyrovnala, a tak diváci už gól nevideli. V zápase vynikol najmä domáci brankár Lukáš Fuska, ktorý v zápase chytil tri gólové šance hostí, a tak sa veľkou mierou zaslúžil o víťazstvo Preselian.
Nemčice – Hrušovany 2:1 (2:1), 28. Kudela, 33. Matúšik – 12. I. Krajčovič. Stretnutie sa hralo za veterného počasia s množstvom nepresností na oboch stranách. Skóre zápasu otvárali hostia v už v 12. minúte I. Krajčovičom. Po zvýšenej aktivite zo strany domácich prišlo k vyrovnaniu v 28. minúte Kudelom. Gól Nemčiciam zvýšil chuť po víťazstve, čo dokumentovali už o necelých päť minút, keď sa presadil Matúšik. Ďalší priebeh stretnutia sa vyznačoval opäť množstvom nepresností, čo sa podpísalo pod ďalší bezgólový priebeh stretnutia.
Chrabrany - Nitr. Blatnica 1:0 (0:0), 70. R. Vaňo. V bezgólovom prvom polčase sa hra odvíjala najmä v strede poľa, obe mužstvá prezentovali vyrovnaný futbal. V druhom dejstve boli o niečo aktívnejší domáci hráči, ktorí sa presného zásahu dočkali až po faule v pokutovom území, keď skóre zápasu otváral R. Vaňo. Do konca stretnutia už Chrabrany pozorne bránili a udržali si tak najtesnejšie víťazstvo 1:0.
Prašice – Jacovce 2:2 (1:2), 39. J. Šmotlák, 70. B. Krasula (11m) – 31. a 38. Naštický. V prvom polčase začali obaja súperi svižne a už v úvode mohli byť diváci svedkami nastrelenej tyčky na jednej i druhej strane. Potom sa hra zvolnila, čo viac vyhovovalo hosťom, ktorí sa zásluhou Naštického dostali do dvojgólového vedenia. Domácich však nepriaznivo vyvíjajúci sa stav nezlomil, čo potvrdil v 39. minúte J. Šmotlák, ktorý znížil na 1:2. Jacovce od tohoto momentu začali brániť. Hlavný arbiter zápasu v druhom polčase vylúčil hráča hostí, čo bolo pre domáci tím impulzom k zvýšenej aktivite. V 70. minúte prišlo k vyrovnaniu, keď zo značky pokutového kopu Jacovce potrestal Krasula. V ďalšom priebehu sa na skóre nič nemenilo, a tak Prašice zachránili v domácom prostredí aspoň bod.
Krušovce – Kuzmice 2:2 (1:2), 16. M. Golis, 65. Lištiak (11m) – 38. T. Grznár, 45. Milata. Už v 16. minúte sa domáci ujali vedenia, ktoré si udržali do 38. minúty, kedy sa Kuzmiciam podarilo vyrovnať a v 45. minúte „sa gólom do šatne“ dokonca ujali vedenia. Od začiatku druhého polčasu sa Krušovce snažili vyrovnať, čo sa podarilo v 65. minúte po pokutovom kope Juraja Lištiaka. Celý zápas bol vyrovnaný na oboch stranách a remíza je v tomto prípade spravodlivá.
Sl. Bojná – Rajčany 1:0 (0:0), 59. J. Kochan ml.. V prvom dejstve boli domáci s podporou vetra o niečo aktívnejší. Hostia z času na čas pohrozili. Bojná v priebehu prvého polčasu nastrelila dve žrde (J. Medek, Turčan). Gólové príležitosti mali Ľ. Medek a J. Kochan ml.. Po zmene strán bol duel aktívnejší a Rajčany Rodinom mohli v 56. minúte vsietiť gól. O tri minúty však J. Kochan asi z 25 m peknou prízemnou strelou otvoril skóre stretnutia. Potom mali na kopačkách tri gólové príležitosti hostia, ktoré však nepremenili. V 89. minúte Jančovič kopal pokutový kop, ktorý však brankár hostí zneškodnil.
Ludanice - TO B/N. Streda 2:0 (2:0), 15. M. Kluka, 25. Ondrejmiška. Všetko podstatné sa v stretnutí odohralo v prvom polčase, keď už v 25. minúte Ludanice mali vypracovaný dvojgólový náskok. Skóre otváral už v 15. minúte Kluka a v 25. minúte zvyšoval na 2:0 nestarnúci Ondrejmiška. Prvé dejstvo patrilo jednoznačne domácim hráčom, v druhom polčase sa hral priemerný futbal na okresnej úrovni, avšak už bez presného zásahu na jednej či druhej strane.
Čermany – Urmince 0:3 (0:2), 6. Sporina, 11. Balážik, 85. vlastný. Aj keď výsledok zápasu vyznel jednoznačne v prospech hostí, hra na ihrisku bola prevažne vyrovnaná. Hostia však boli efektívnejší v premieňaní šancí, zatiaľ čo Čermany doplatili na nepremieňanie gólových príležitostí.
16. Chrabrany 19 3 2 14 17:54 11
Najlepší strelci: 17 - M. Mičina (Jacovce). 16 - T. Grznár (Kuzmice). 13 - Dovalovský (Rajčany). 11 - Bezucha (Kuzmice), I. Krajčovič (Hrušovany). 10 – J. Lištiak (Krušovce), Jankovič (Horné Obdokovce), M. Miko (Urmince). 9 - Ľ. Medek, J. Medek (Bojná), P. Sporina (Urmince), P. Kúdela, Desát (Nemčice), S. Gális (Krušovce), M. Krajčovič (Hrušovany). 8 – M. Čaniga (H. Obdokovce), Kluka (Ludanice), J. Stanček (Nitr. Blatnica), Jánoš (Jacovce), R. Mokoš (Urmince), Bartošek (N. Blatnica), Šmatlák (Prašice). 7 – M. Lanfer (Čermany), Karvay (TO B/N. Streda), Bartošek, J. Kucharovič (Nitr. Blatnica), V. Ďurik, (Prašice), M. Matejov, R. Candrák (Hrušovany), Švajlen (Horné Obdokovce). 6 – P. Lacena, Kasana (Preseľany), Oravec (Rajčany), Grznár (Prašice), M. Bago (Urmince), A. Geschnábel (Nemčice), Vaňo (Chrabrany), Golis (Krušovce), Balážik (Urmince).
Zostava kola: L. Fuska (Preseľany) – R. Mokoš (Urmince), R. Vaňo (Chrabrany), Trávnik (Bojná), M. Bodocký (Rajčany) – J. Grznár (Prašice), Aissa Lazreg (Krušovce), Ľ. Ondrejmiška (Ludanice), M. Vičan (Čermany) – I. Krajčovič (Hrušovany), J. Naštický (Jacovce).