Štyri zápasy Martinu na HC VTJ stačili

1. ZÁPAS
Martin - Topoľčany 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) - stav série 1:0, 1. Važan (Podstavek), 46. Podstavek, 48. Vantroba (Koložváry), 58. Podstavek (Koložváry, Kolba) - 35. Bosák (Božik). Topoľčany v prvom zápase po takmer mesačnej prestávke nezačali práve najlepšie. Už v 24. sekunde potrestal chybu zlého striedania Topoľčian Važan a na dvakrát prekonal brankára M. Ďatelinku. Po tomto góle sa hra vyrovnala a šance si vytvárali obe družstvá. Hostia mohli vyrovnať v 11. min., no strelu Králika vyrazil martinský brankár Rovnianek. V závere prvej časti ešte možnosť na vyrovnanie mali Káčer a Božik, no ich šance opäť vychytal brankár domácich. V druhej časti sa opäť hral rýchly hokej v podaní oboch celkov. Na oboch stranách vynikli obaja brankári, keď útočníkov privádzali do zúfalstva. V 34. min. hrali domáci hráči presilovku, keď strela Jaška skončila na ľavej tyčke M. Ďatelinkovej bránky. Už o minútu Topoľčanom vyšla kombinácia a po prihrávke kapitána Božika vyrovnal Bosák, ktorý nekrytý pred brankárom domácich vsietil vytúžený gól. Rozhodnutie tak prišlo až v záverečnej tretine. V 46. min. po obrovskej chybe Guričana na modrej čiare sa k puku dostal Podstavek a strelou pomedzi betóny M. Ďatelinku dostal domácich po druhýkrát v zápase do vedenia. O necelé dve minúty prestrelil topoľčianskeho brankára Vantroba od modrej a o zápase bolo prakticky rozhodnuté. V samotnom závere stretnutia domácim vyšiel únik dvoch na jedného a po spolupráci Koložváry – Podstavek a druhý menovaný dosiahol svoj druhý gól v zápase a upravil na konečných 4:1. Rýchlosť domáceho celku Topoľčany nahradili väčšou bojovnosťou a hokejovejším srdcom, no druhý gól ich zastavil na ceste za lepším výsledkom. Martin sa tak v sérii ujal vedenia 1:0. V drese Topoľčian si premiéru v zápase odbili trnavskí hráči Karol Zachar a Marián Haršáni. Strely 35:26, vylúčení: 3:6, navyše 48. Kuric na 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Bulko, 1550 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka - Guričan, Zachar, Mleziva, Kutňanský, Huba, Kabát, Haršáni, Náhlik - Budoš, Hurtaj, Šmotlák - Gális, Káčer, T. Varga - Božik, O. Lauko, Bosák - Králik, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: Miloš Paulovič (tréner): Domácich sme v zápase zaskočili tým, že sme si povedali, že ideme hrať útočnejší hokej, než sme hrali v semifinále, keď sa na nás Martinčania boli pozrieť. Hneď prvú chybu v striedaní domáci hráči potrestali, keď sme v 24. sekunde dostali gól. Tento gól nás trochu pribrzdil a zrazil na kolená. Ďalšou hrou a najmä zvýšeným pohybom sme si vypracovali šance. Dve tretiny sme boli minimálne vyrovnaným súperom Martina. Možno polovicu zápasu sme boli aj lepší, až fatálna chyba v tretej tretine, keď sme im prihrali na gól, nás zastavila. Nasledovala krátka nekoncentrácia, prehrali sme buly a strelou od modrej sme inkasovali po tretíkrát. To rozhodlo o celom stretnutí.
2. ZÁPAS
Martin - Topoľčany 2:1 po samost. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0) - stav série 2:0, 27. Podstavek (Važan, Vantroba), rozhodujúci samostatný nájazd Koložváry - 1. Budoš (P. Hurtaj). Topoľčany mali v druhom zápase vynikajúci vstup do zápasu. Už v 37. sekunde Budoš otvoril skóre stretnutia a napodobnil tak Važana z predchádzajúceho zápasu. Gólu predchádzala výborná strela Hurtaja, ktorú však Rovnianek len vyrazil, ale na dorážku Budoša už nestačil. Aj naďalej sa hral rýchly hokej so šancami na oboch stranách. Topoľčany opäť potvrdili, že dokážu hrať vyrovnanú partiu aj s extraligistom. Druhá tretina sa opäť niesla vo vyrovnanom tempe. Domáci sa snažili vyrovnať, no všetky ich gólové šance končili na výborne chytajúcom brankárovi M. Ďatelinkovi. Martinu sa predsa len podarilo vyrovnať v 27. min., keď počas presilovej hry 5 na 3 sa presadil Podstavek. Na lavici hanby v tej chvíli sedel Náhlik s Guričanom. V závere druhej časti mal výhodu presilovej hry o dvoch mužov aj HC VTJ, no výborného Rovnianka v bráne Martina topoľčianski útočníci neprekonali. Topoľčany sa v poslednej tretine zrejme poučili z predchádzajúceho zápasu a súperovi nič nedovolili. Domáci si napriek tomu dokázali vytvárať šance, lenže M. Ďatelinka mal svoj deň a martinských zakončovateľov privádzal do zúfalstva. Zápas sa nakoniec skončil remízou, a tak nasledovalo predĺženie, v ktorom gól už nepadol. Na rad prišli samostatné nájazdy. V nich napokon 2:0 vyhrali domáci Martin, ktorý mal viac šťastia. Ani jeden z Topoľčancov (Klačanský, Káčer, Náhlik, O. Lauko) sa strelecky nedokázal presadiť. Za domácich skórovali Jaško a Koložváry. Topoľčany tak i v druhom zápase potvrdili, že s Martinom to bude ešte veľmi vyrovnaná séria. Strely 39:30, vylúčení: 11:9 na 2 min, navyše: 30. Stančok 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Ország - Gajan, Grečko, 2100 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka - Guričan, Mleziva, Kutňanský, Huba, Kabát, Náhlik, Kytnár, Haršáni - Budoš, P. Hurtaj, Šmotlák - Bosák, O. Lauko, Božik - Gális, Káčer, T. Varga - Králik, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: Miloš Paulovič (tréner): Škoda nevyužitých presilových hier, ktoré sme zahrali zle. Vyhrávali sme po rýchlom góle a ďalší v súperovej sieti by nám dosť pomohol. Žiaľ, stal sa presný opak, domáci vyrovnali a v trestných strieľaniach rozhodli o svojom druhom víťazstve v baráži. Vážim si však, že hráči - amatéri dokázali byť vyrovnaným partnerom extraligovým profesionálom. Urobíme všetko pre to, aby sme v ďalších dvoch zápasoch doma vyhrali a do Martina sa ešte vrátili.
3. ZÁPAS
Topoľčany - Martin 3:9 (0:3, 0:3, 3:3) - stav série: 0:3, 42. Náhlik (Lauko), 49. Lauko (Náhlik), 60. Kytnár (z tr. strieľania) - 4. Šimka (T. Jaško), 12. Mahdalík (T. Jaško), 18. Kolba (Koložváry), 28. Kuric (Kadlubiak, Beutel), 33. Beutel (Stolárik, Kadlubiak), 35. Mahdalík (Šimka), 47. Koložváry (Kolba), 49. Učník (P. Tabaček), 56. T. Jaško (Mahdalík, Pokrivčák). V treťom zápase sa Topoľčany predstavili po prvýkrát na domácom ľade. Nezačali práve najlepšie, keď už prvá strela Martina prenikla za chrbát M. Ďatelinku. Netrvalo dlho a hostia nastrelili tyč. Už v 12. min. Mahdalík strelil druhý gól svojho mužstva a s Topoľčanmi bolo zle-nedobre. Napriek snahe zlyhávali v koncovke, a tak Martinčania do konca prvej tretiny strelili i tretí gól. V strednej časti sa domáci HC VTJ snažil urobiť aspoň niečo s výsledkom, no nestalo sa. Práve naopak, inkasovali ďalšie tri góly, keď dva z toho padli v presilových hrách. Po dvoch častiach svietil na ukazovateli veľmi nepriaznivý stav pre domácich – 0:6. V poslednej časti sa hra priostrila, a tak Topoľčany mali výhodu až dvoch presilových hier päť na tri. Hneď tú prvú využili na strelenie úvodného gólu HC VTJ, keď Náhlik doklepol puk za chrbát Rovnianka. Hostia následne za deväť minút pridali tri góly a ujali sa tak vedenia 1:9. Štyri minúty pred koncom však Topoľčancom vyšla akcia, keď Náhlik našiel pred bránkou voľného O. Lauka a ten sa nemýlil a prestrelil - 2:9. V posledných minútach sa na ľad dostal aj Milan Kytnár, ktorý si tento rok vybojoval postup s dorastom do extraligy. Práve on minútu pred koncom stretnutia vo vlastnom obrannom pásme vybojoval puk, posunul ho na Náhlika a ten na voľného O. Lauka. V posledných chvíľach však domáci posunuli úmyselne bránku, a tak hlavný rozhodca Mihalik nariadil trestné strieľanie. Jeho exekútorom sa stal práve Kytnár, ktorý si blafákom „vychutnal“ brankára Rovnianka a uzavrel na konečných 3:9. Strely 24:39, vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Bosák a Mleziva: 10 min za napadnutie zozadu a napadn. do hlavy a krku, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mihalik - Galamboš, Mullner, 702 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka (21. Chvojka) – Božik, Guričan, Mleziva, Kutňanský, Kabát, Haršáni, Kytnár, Huba – Šmotlák, Budoš, Hurtaj – Náhlik, O. Lauko, Bosák – Gális, Káčer, T. Varga – Klačanský, R. Varga, Králik. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: Miloš Paulovič (tréner): Nastúpili sme premotivovaní. Prvá súperova strela skončila v bránke. Náš brankár si ani nesiahol na puk a už sme prehrávali o dva góly. Nezvládli sme to psychicky, odišla nám súhra. Martin bol jasne lepší a zaslúžil si zvíťaziť. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov sme prestali hrať jednoduchý hokej, vyhadzovať puky z pásma. Namiesto toho sa naši obrancovia vracali po puky do vlastnej tretiny, strácali ich a Martin dával góly. Play off nie je o góloch, ale o výsledkoch. Hráči sa už podvedome šetrili na nedeľňajší zápas, v ktorom sa pokúsia otočiť sériu.
4. ZÁPAS
Topoľčany - Martin 2:5 (2:1, 0:3, 0:1) - konečný stav série 0:4, 1. Guričan, 18. Budoš (Božik) - 6. Važan (Koložváry, Podstavek), 23. Beutel (P. Tabaček), 32. P. Tabaček, (Kadlubiak), 40. Šimka (Mahdalík), 49. T. Jaško (Pokrivčák). Domáce Topoľčany mali vstup do zápasu ako vyšitý. Už v 39. sekunde sa do streleckej listiny zapísal Guričan. Hostia však už o päť minút vyrovnali, keď využili presilovú hru. Vylúčený bol práve Roman Guričan za zdvihnutú hokejku. Topoľčanci sa však nevzdávali a ešte do konca prvej dvadsaťminútovky sa opäť dostali do vedenia. Necelé tri minúty pred prvou sirénou skóroval po kombinácii prvého útoku Budoš. Martinčania však po prestávke pridali a svojho súpera zatlačili pred brankára Marcela Ďatelinku. Hneď v úvode využili po druhý raz početnú výhodu, keď skúsený krídelník Beutel vyrovnal na 2:2. V polovici stretnutia poslal hostí prvýkrát do vedenia P. Tabaček a v poslednej minúte druhej dvadsaťminútovky uspeli hostia opäť pri početnej výhode. Päťdesiatšesť sekúnd pred druhou prestávkou skóroval Šimka a poistil vedenie svojho mužstva. Keď v 49. min zvýšil už na 5:2 T. Jaško, o osude stretnutia, ale aj celej barážovej série bolo rozhodnuté. Martin tak bude hrať v T-Com Extralige aj v sezóne 2006/2007. Strely 25:44, vylúčení: 8:8, navyše: Bosák 10 min za nešportové správanie - Rovnianek 10 min za nešportové správanie presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Bednár, Novák, 501 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka - Guričan, Kabát, Mleziva, Kutňanský, Haršáni, Kytnár, Gális, Krchňavý - Budoš, Hurtaj, Božik - Náhlik, O. Lauko, Bosák – T. Varga, Káčer, Králik - Šmotlák, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: Miloš Paulovič (tréner): V druhej tretine sme dvakrát inkasovali v oslabení a súperovi sa tak podarilo otočiť vývoj stretnutia z 1:2 na 3:2. V tretej časti hry sme držali zápas v napätí, ale mali sme aj smolu. Po nastrelení žŕdky bránky Martina padol na opačnej strane gól, čo definitívne rozhodlo. Na strane Martina boli väčšie skúsenosti z extraligových súbojov, ale aj kvalita kádra. My sme sa v tejto sezóne oslabili najmä v obrane, keď aj posledný barážový zápas sme odohrali iba na štyroch bekoch. Chlapci však ukázali, že po vhodnom doplnení mužstva môžu bojovať o extraligu.