1. ZÁPAS
Topoľčany – Košice 26:28 (14:14) – stav série 0:1.
Pok. hody: 2/2 – 2/2, vylúčenia: 1 – 5.
Rozhodovali: Haščík – Oťapka, 200 divákov.
V prvom play-off zápase začali lepšie domáci hráči, ktorí už v 1. min. viedli 1:0. Do 10. min. Klačanský zvýšil už na 6:3 a z úniku pridal siedmy gól Vlčko. Ani to však nebolo zo strany Topoľčian všetko, pretože Bačík v 12. min. zvýšil na 8:3. Hostia z Košíc sa gólovo presadili až v 13. min., keď sedemmetrový hod premenil Fakrašovský a znížil na 8:4. Topoľčany si ešte do 25. min. udržiavali štvorgólový náskok, keď M. Trtík upravil na 13:9. Potom však domácim akoby dochádzali sily, čo skúsenejší hostia využili a dokonca štyri sekundy pred koncom prvého polčasu aj vyrovnali na 14:14. V prvom polčase si Topoľčany nevedeli poradiť najmä s košickým strelcom Fakrašovským, ktorý do prvého polčasu strelil až sedem gólov. Druhý polčas začali lepšie Košičania. Hoci viedli v 31. min. 14:16, Masaryk už o šesť minút vyrovnával na 17:17. Potom však hostia využili širšiu a skúsenejšiu lavičku, na čo Topoľčany úzkym kádrom nemohli zareagovať. Tak sa Košiciam podarilo uniknúť až na hrozivých 19:26. Tento sedemgólový náskok hostí uspokojil, čo domáci štvorgólovou šnúrou využili na zníženie – 23:27. V závere ešte HC THP predsa len zabojoval a Bačikovým gólom znížili na konečných 26:28. Topoľčany tak v prvom kvalifikačnom semifinálovom play-off podali sympatický výkon a nebyť výpadku na konci prvého a v strede druhého polčasu, tak z víťazstva sa mohli radovať práve oni.
HC THP: Rafael, Handel, P. Trtík – Matušík, Kelemen, Bačik 7, Vlčko 6/2, Hodál, M. Trtík 1, Masaryk 7, Ševčík, Klačanský 4, Šupčík 1, Hrinda. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): S Košicami sme odohrali dosť podobné stretnutie ako naposledy. Už na začiatku stretnutia sme si vytvorili náskok, ktorý sme však do konca prvého polčasu stratili. V druhom polčase sa po našich technických chybách Košice dostali do vedenia, ktoré sme v závere aspoň skorigovali. Tento systém je pre nás veľmi náročný a niektorí hráči nastúpili i napriek zraneniu. Robíme všetko, čo môžeme, ale je toho na nás už veľa.
2. ZÁPAS
Košice – Topoľčany 35:29 (13:16) – konečný stav série 0:2.
Pok. hody: 6/5 – 4/2, vylúčenia: 3 – 6, ČK: Bačík (Topoľčany) – za tri vylúčenia.
Rozhodovali: Barborík – Ondogrecula st., 300 divákov.
Hostia z Topoľčian začali v Košiciach veľmi dobre, keď už v 5. min. vyhrávali 3:1. Trojgólový náskok si Topoľčany udržiavali až do 13. min., keď vyhrávali 3:6. Potom však domáci zlepšili hru a vyrovnali na 7:7. Vzápätí si Košice vytvorili náskok a štyri minúty pred koncom prvého polčasu viedli 12:10. Potom však nastúpili Topoľčany a sériou šiestich gólov prvý polčas vyhrali. Prvú desaťminútovku druhého polčasu hostia viedli rozdielom dvoch gólov. Postupne sa však začala prejavovať vyspelosť domáceho kádra, ktorému pomohlo aj zranenie Vlčka. Domáce Košice sa v 44. min. dostali do vedenia 25:24 a od tejto chvíle už mali zápas pevne v rukách. Navyše po treťom vylúčení dostal Bačík červenú kartu, a tak domáci v závere poistili víťazstvo. Podľa priebehu zápasu tak Topoľčany prehrali až veľmi trpkým rozdielom.
HC THP: Rafael, Handel, P. Trtík – Matušík, Kelemen 2, Bačik 3, Vlčko 4, Hodál, M. Trtík 2, Masaryk 8, Ševčík 4/1, Klačanský 5, Hrinda 1/1. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): Prvý polčas, v ktorom výborne zachytal L. Handel, sme vyhrali. Aj v druhom polčase sme udržiavali krok s Košicami, ale hrali sme už bez zraneného Vlčka. Museli nastúpiť aj hráči z lavičky a na poste spojky musel hrať Klačanský. Karty nám zamiešalo vylúčenie Bačíka v 51. min. Chlapci hrali uvoľnene a boli Košiciam vyrovnaným súperom. Škoda pokazeného záveru. Som veľmi rád, že chlapci sa dôstojne rozlúčili z kvalifikačným play-off.
Ost. výsledky: N. Zámky – ŠKP Bratislava 31:28 - stav série 1:0, ŠKP Bratislava – N. Zámky 40:38 – stav série 1:1, ŠKP Bratislava – N. Zámky 36:31 – konečný stav série 2:1
Play-off semifinále začína 22. 4. Prvé dve stretnutia a prípadne piate stretnutie sa odohrá u lepšie umiestneného, tretie a a prípadne štvrté stretnutie sa odohrá u horšie umiestneného. Hrá sa na tri víťazné stretnutia. Semifinálové dvojice: Prešov – ŠKP Bratislava, Pov. Bystrica – Košice.

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
  2. Hygge ako životný štýl
  3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 141

Miera pozitivity z víkendového skríningu je nad dve percentá.

6 h

Skríningové testovanie v Topoľčanoch prebieha i dnes. Od zajtra potrebujú občania platný certifikát (potvrdenie) o negatívnom výsledku z testu.

14 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.