Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Topoľčany na Martin nevyzreli

Štvrtým barážovým stretnutím v ktorom Topoľčany podľahli Martinu 2:5, sa skončilo aj ich učinkovanie v baráži. Tento rok sa im nepodarilo vyhrať ani jedno stretnutie, hoci priebeh hry, najmä v Martine, tomu vôbec nenasvedčoval.

O práve skončenej sezóne, a najmä o baráži, sme sa porozprávali s trénerom mužstva Milošom Paulovičom. Určite sa pod celú sériu podpísalo, že prakticky od januára máme v kádri len šiestich obrancov. Po vážnejšom zranení Igora Malinku ostali len piati obrancovia. V Martine sa nám navyše zranil aj obranca Peter Huba, a tak nám zostali iba štyria klasickí obrancovia. Dokonca nám vypadol aj dorastenec Zachar z Trnavy, ktorému sme dali šancu. V prvom domácom stretnutí, ktoré sme prehrali 3:9, sa ukázalo, čo robí hra obrany. Veľa napovedal výkon brankára Marcela Ďatelinku, ktorý nás v dvojzápase v Martine držal nad vodou, ale tretí zápas mu nevyšiel práve najlepšie.
Kde vidíte nedostatky v treťom zápase, ktorý ste vysoko prehrali?
Brankár Marcel Ďatelinka nemal ani jeden zásah a už sme prehrávali 2:0. Dostali sme tretí gól, hoci sme sa pokúšali o zníženie, ale pri vylúčení martinského hráča Káčer nevyužil stopercentnú šancu. Vtedy platilo porekadlo „nedáš – dostaneš“ a inkasovali sme po štvrtýkrát. Tečovaným pukom sme dostali piaty gól, čo nás už úplne zložilo. Mužstvo prestalo hrať a inkasovali sme až deväť gólov.
V poslednom zápase ste dvakrát viedli, no ani to na víťazstvo nestačilo...
V poslednom zápase sme sa snažili ešte vrátiť do barážovej série. Stiahli sme hru na tri útoky a hrali sme len na štyroch obrancov. Prvú tretinu sa nám to aj darilo, no v druhej tretine po chybách a zbytočných vylúčeniach sme inkasovali, čiže sme Martinu uľahčili cestu k víťazstvu. V druhej časti nám chýbalo aj kúsok šťastia, pretože sme pozahadzovali šance a dokonca sme nastrelili tyčku. Keď sme dostali tretí gól, tak Patrik Bosák mal šancu na vyrovnanie, no nepremenil ju. Hosťom sa podarilo streliť ďalší gól a s pribúdajúcimi minútami ochabovala naša ilúzia na ďalší zápas.
Hovorilo sa, že chcete hrať s Martinom vyrovnanú partiu. Dva zápasy na súperovom ľade sa vám to darilo, ale doma už nie. Nie je sklamaním prehra 4:0 na zápasy?
Zápasy v Martine určite boli vyrovnané. Martinčania nás možno prevyšovali trochu v technike a hlavne v prudkosti prihrávok. Naši chlapci to však nahradili bojovnosťou a srdcom. Domáce zápasy bolo o to ťažšie, že máme širšie klzisko a nedostatok obrancov bolo cítiť.
Pred sezónou ste si kládli cieľ skončiť do tretieho miesta. Skončili ste tretí a bojovali ste v baráži. Považujete túto sezónu za úspešnú alebo nie?
V podstate sme cieľ splnili, ale či sa to dá pokladať za úspech alebo nie, je ťažko povedať. Každý hráč by mal mať cieľ ísť stále vyššie a vyššie. Vlani sme skončili druhí, tento rok si myslím, že sme mohli cez Humenné prejsť a skúsiť vyhrať prvú ligu. Každý z hráčov by mal mať ciele z roka na rok vyššie, mohli sme viac pobiť o tú extraligu a najmä ukázať extraligovým mužstvám, že aj v prvej lige sú kvalitní hráči, ktorí vedia odohrať výborné zápasy.
Aký vás čaká najbližší program?
Minulý týždeň sme skončili s prípravou a hráči dostali voľno, aby si oddýchli. Niekedy v polovici mája by mala začať letná príprava, ale v prvom rade si musia hráči uvedomiť, čo chcú vôbec trénovať a kde chcú trénovať. Káder mužstva bude doplnený hráčmi z juniorky a lepšími hráčmi dorastu. Všetko by to malo trvať do začiatku júla a potom hráči dostanú opäť voľno. Počítame, že od augusta by sme mali prejsť na ľad a pripraviť sa na ďalšiu sezónu.
Pred play-off prišli dvaja noví hráči – Ľubomír Lenár a Tibor Vaga. Lenár sa zo zostavy vytratil už po dvoch týždňoch. Ako je to teraz s týmito hráčmi?
Obaja hráči boli u nás na hosťovaní zo Slovana Bratislava. Lenár mal zdravotné problémy, po ktorých v našom mužstve skončil. Tibor Varga sa taktiež vracia späť. Uvidíme, ako to bude s Ivanom Králikom, ktorý je hráčom Sp. Novej Vsi.
Hokejisti HC VTJ Topoľčany tak podobne ako minulý rok neuspeli v baráži. Tento rok ich môže akurát tak tešiť zisk bronzových medailí, ktoré získali za tretie miesta v prvej lige.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.