FUTBAL – III. LIGA ZÁPAD

Topoľčany v treťom zápasa naplno

Topoľčany – Vrbové 2:0 (1:0)
Góly: 51. a 63. Vondra
Zápas začali lepšie domáci hráči, keď už v 1. min. hlavičkoval ponad bránu Mucha. Po tejto akcii sa začalo hrať prevažne medzi šestnástkami. Domáci pohrozili ešte v 13. min., ale Vondrova strela neohrozila Sedláčka. Hostia sa spoliehali predovšetkým na rýchle protiútoky, ale pozorná domáca obrana nedovolila skórovať Vladovi a ani Kubišovi. V závere prvého polčasu nekrytý Kubiš z desiatich krokov napálil len do brankára Košovana. Druhý polčas domáce MFK pridalo na obrátkach. Už v 51. min. sa domáci dostali do vedenia, keď Matušík posadil loptu na hlavu Vondru – 1:0. V 61. min. mohol Vondra opäť hlavou vsietiť svoj druhý gól, no nie príliš razantnú hlavičku Sedláček kryl. O dve minúty sa domáci predsa len dočkali. Striedajúci Sokol vysunul Vondru a ten povedľa brankára upravil na konečných 2:0. V závere mohli domáci pridať i tretí gól, no Mucha a Frťala sieť hostí už nerozvlnili. Topoľčany po bojovnom výkone (hlavne v druhom polčase) zaslúžene vyhrali. V nadstavenom čase v drese Topoľčian nastúpil ešte len 16-ročný Peter Jech. Rozhodoval Poruban, 510 divákov. ŽK: Matušík – Gažík.
MFK TOPVAR: Košovan – Dojčan, Bačík, Teplanský, Čuhák – Sokol (25. Pecho), Jakubovič (89. Mrázik), Mucha, Matušík – Frťala (90. Jech), Vondra. Tréner: P. Jančovič. Jaroslav Šupa
Bánovce –Nové Mesto 0:1 (0:1)
Gól: 5. Ščepko
V Bánovciach sa hralo iba priemerné treťoligové stretnutie, ktorému síce nemožno uprieť bojovnosť a nasadenie oboch tímov, avšak úsilie hráčov bolo obojstranne sprevádzané množstvom nepresností, nakopávaním lôpt a osobnými súbojmi. Hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami, domáci mali väčšinu zápasu miernu územnú prevahu, avšak čistú šancu si ani jedno z mužstiev nevypracovalo. Domáci si vybrali svoju obligátnu chybu v obrane už v piatej minúte, kedy dvaja obrancovia po sebe “zluftovali” ľahkú loptu, pridal sa k nim zlým odkopom aj brankár a hosťujúci Ščepko nemal problém dopraviť loptu do brány. Bánovčania sa snažili vyrovnať, bomba Mezovského v 18. min. letela tesne nad bránu, pokus Koliesku o prehodenie hosťujúci Hodulík chytil, rovnako ako niekoľko slabších striel z väčšej vzdialenosti. Rozruch vzbudila 27. min., kedy hostia v šestnástke faulovali domáceho Filina, no na prekvapenie všetkých rozhodca odpískal filmovanie. Niekoľko šancí pred Hodulíkom v druhom polčase novomešťania vyriešili jednoduchými odkopmi, a tak si napokon odviezli všetky tri body. Rozhodoval Formel, 250 divákov. ŽK: M. Igaz, Filin – Balocký.
SPARTAK: Grman (46. P. Igaz) - M. Igaz, Škultéty, Filin, Mikuš (62. Jánošík), Kolieska, Mezovský, Slovák, Valach, Malina (46. Šebo), Buchel. Tréner: J. Jurkovič.
Peter Bulík
Močenok - Dolné Vestenice 2:2 (0:1), 51. a 86. M. Nozdrovický - 11. Bárta, 73. Zimmer. Nové Zámky –Púchov B 2:1 (1:1), 5. Lovász, 58. Vadkerti (11 m) – 27. Vavrík. Nemšová - Prievidza 2:1 (2:0), 1. Ďuriš, 15. Amrich (11 m) - 59. M. Timko. Myjava - Komárno 0:0, Led. Rovne - J. Bohunice 2:0 (1:0), 10. Tomana, 83. Minarech. Vráble –Štúrovo 1:1 (0:0), 69. Ürge – 87. Bábsky. Dohrávka 17. kola: Púchov B - Bánovce 2:0 (1:0), Demjan 2.
1. ŠK Eldus 19 13 5 1 47:9 44 2. Nové Mesto 19 12 3 4 28:11 39 3. D. Vestenice 19 10 6 3 27:15 36 4. Štúrovo 19 10 4 5 42:20 34 5. Led. Rovne 19 10 3 6 40:26 33 6. Vráble 19 9 5 5 30:20 32 7. Nemšová 19 9 4 6 33:28 31 8. Vrbové 19 8 6 5 35:22 30 9. Topoľčany 19 8 4 7 24:16 28 10. Prievidza 19 7 3 9 20:28 24 11. Nové Zámky 19 7 2 10 27:31 23 12. Púchov B 19 5 5 9 23:29 20 13. Myjava 19 4 7 8 16:26 19 14. Bánovce 19 4 4 11 21:33 16 15. J. Bohunice 19 3 2 14 11:37 11 16. Komárno 19 0 3 16 6:79 3
Ďalšie kolo: 22. 4. o 16.00 h: Bánovce – Topoľčany, Nové Mesto – Močenok, D. Vestenice – Vráble, Prievidza - Led. Rovne, Komárno – Vrbové; 23. 4. o 10.30 h: Púchov B – Nemšová, o 16.00 h: Štúrovo - Nové Zámky, J. Bohunice – Myjava.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 624

V piatok sa aj vďaka online registrácii veľké rady pred odberovými miestami netvorili.

Skríningové testovanie prebieha už od pondelka a bude trvať do 27. januára. V sobotu a v nedeľu sa do testovania zapoja aj takmer všetky obce v okrese Topoľčany.