katolíckej cirkvi medzi Chocinou, resp. Záhradníckou ulicou a cestným obchvatom mesta.
Cenu – 110 korún za štvorcový meter pokladá poslanecký zbor za výhodnú, pretože je nižšia než napríklad cena pôdy v katastri obce Krušovce, na ktorýej dnes stoja haly spoločností Decodom a Logis International. Navyše, na rozdiel od „krušovských“ pozemkov, je z odsúhlasenej topoľčianskej akvizície ľahko dostupný rozvod plynu, elektriny i kanalizácia napojená na čističku odpadových vôd.
Primátor Pavol Segeš pripomenul, že stav mestských financií je veľmi dobrý a aj keď tohtoročné výdavky, okrem už schválených v mestském rozpočte prekročia sto miliónov, ešte minimálne toľko zostane budúcim predstaviteľom mesta, ktorých si občania zvolia v tohtoročných komunálnych voľbách. Dodal, že jeho sa to už nebude týkať. Tento povzbudivý stav je výsledkom rozvážneho gazdovania a mimoriadnej finančnej „injekcie“ – 192 miliónov korún utŕžených za akcie Topvaru.
Aj preto popri investícii do pozemkov sa poslanci zhodli po vzrušenej debate na tom, že ďalšie milióny, zatiaľ podľa odhadu asi 45, pôjdu na rekonštrukciu a opravy miestnych komunikácií vrátane parkovísk. Akceptovali zoznam ciest, ktoré sa začnú tento rok opravovať. Do dvoch týždňov by mali predsedovia občianskych výborov mestských častí predložiť ďalšie zoznamy poškodených verejných komunikácií, „pretože ľudia najlepšie vedia, čo je treba dať do poriadku“, povedal na záver debaty o cestách a chodníkoch primátor Pavol Segeš. Poslanecký zbor sa zhodol na tom, že nemá zmysel držať peniaze na účte, keď môžu slúžiť obyvateľom. Odbor správy majetku mesta pripraví pasportizáciu budúcich stavieb, aby sa mohlo čo najskôr začať výberové konanie medzi dodávateľmi.
Poslanci v ďalšom rokovaní len zopakovali svoj súhlas s tým, aby sa postavil kríž a začal sa rekonštruovať dom smútku na novom topoľčianskom cintoríne. Súhlasili aj s návrhom – doplnkom Júliusa Krajčíka, aby v dome smútku bol aj oltár. Na hlavnom námestí sa tiež postaví trvalé pódium na kultúrne a iné prezentačné účely.
Predvolebná vládna stratégia však urobila škrt cez rozpočet zámeru prebudovať budovu zrušenej základnej školy na Gagarinovej ulici na bytový dom. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja vyradilo Topoľčany a Komárno – žiadateľov najvyšších dotácií na bytovú výstavbu – zo zoznamu podporených obcí. Päť miliárd korún, ktoré sú na tento účel vyčlenené, sa rozdelí medzi „menších“ žiadateľov.
Nebyť „historických“ bodov v rokovacom programe, prebehlo by aprílové rokovanie MsZ takmer bez diskusie. Poslanci schválili niekoľko doplnkov (zmien) VZN, vyhoveli viacerým žiadostiam o finančnú podporu z fondu poslancov a položky „malé športy“ – druholigovým basketbalistom Domov 40-tisíc, tanečnému klubu Novum 20-tisíc, Farskému úradu Jacovce na opravu kúrenia v bedzianskom kostole 10-tisíc, Zväzu postihnutých civilizačnými chorobami 15-tisíc korún.
Naopak zamietli žiadosti topoľčianskych stredných škôl nesúcich meno sv. Vincenta de Paul, ktoré žiadali peniaze na svoju prezentáciu. Dôvod – ich zriaďovateľom je Nitriansky samosprávny kraj. Poslanci vyhoveli žiadateľom o zriadenie piateho topoľčianskeho klubu dôchodcov na Ulici Podjavorinskej a odsúhlasili 100-tisíc Sk na úpravu priestorov a prevádzku v tomto roku. Nesúhlasili so zriadením reštauračnej terasy na Ulici J. Matušku.
Vo veľkorysej atmosfére aprílového rokovania poslanci urobili aj ďalšie sympatické gesto. Súhlasili s tým, aby magistrát predal čiatočne opotrebované osobné auto Územnému spolku Slovenského Červeného kríža v Topoľčanoch za jednu korunu. Bude slúžiť občanom, ktorým SČK poskytuje služby.