Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky
FUTBAL - MO TOPOĽČANY

Nedeľné strelecké preteky

Dohrávky 16. kola:
Hrušovany - TO B/N. Streda 1:2 (1:2), 5. I. Krajčovič – 15. P. Krošlák, 20. M. Karvay. Kuzmice – Čermany 4:0 (2:0), 17. a 40. J. Bezucha (druhý z 11 m), 67. M. Grznár, 88. T. Grznár.
N. Blatnica - Krušovce 3:1 (3:0), 3. J. Kucharovič, 33. J. Stanček, 35. J. Adamkovič – 78. S. Gális.
Nemčice - Prašice 3:1 (1:0), 20. A. Geschnábel, 50. P. Kúdela, 75. D. Vaňo - 54. vlastný. Jacovce - Ludanice 4:0 (4:0), J. Naštický 2, J. Bracho, P. Švec.
Chrabrany - Preseľany 3:3 (1:2), 37. Milata, 85. Lang, 88. Kmeť - 7. Toriška, 35. Kasana, 65. Magdina. ČK: 25. Guniš.
H. Obdokovce - Sl. Bojná 2:3 (1:1), J. Jankovič 2 – M. Turčan, Ľ. Medek, L. Lukačovič.
Rajčany – Urmince 2:5 (1:2), J. Priecel, J. Dovalovský – Balážik 2, Vinkler, Cifra, Chobot.
23. kolo:
Preseľany - TO B/Nitr. Streda 2:0 (1:0), O. Kolesár 2. Domáce Preseľany boli v nedeľnom predpoludní jasne lepším mužstvom. O víťazstve rozhodli dva presné zásahy Ondreja Kolesára v každom polčase. V drese domácich zaujal Peter Kasana, ktorý po celý zápas na poste ľavé krídla zásoboval loptami preselianskych útočníkov. Preseľany zaslúžene vyhrali.
H. Obdokovce - Hrušovany 5:1 (3:0), 3. Jankovič, 33. a 40. Turček, 57. a 70. M. Uhrík (za domácich). Domáci hráči boli od úvodu stretnutia lepším mužstvom na ihrisku. Hrušovany pôsobili nekompaktne. H. Obdokovciam sa podarilo otvoriť skóre už v 3. minúte, keď po rohovom kope bol presný Jankovič. Skóre sa znovu menilo v 33. minúte, keď sa nemýlil Turček a v závere prvého dejstva pridal svoj druhý gól v zápase po pokutovom kope. Druhým dvojnásobným strelcom v zápase sa stal M. Uhrík, ktorý menil skóre v 57. a 70. minúte. Hostia dokázali iba upraviť výsledkovú listinu čestným gólom v 90. minúte.
N. Blatnica - Jacovce 6:3 (3:1), 6., 14., 50 a 69. J. Stanček (druhý z 11 m), 37. Selecký, 52. Hudeček – 26. a 73. Jamrich, 58. Jánoš. V N. Blatnici sa hral obojstranne útočný futbal, čo dokumentuje aj hokejový výsledok. Skóre zápasu otváral už v 6. minúte vynikajúco hrajúci J. Stanček. O osem minút neskôr po následnom faule v pokutovom území sa ten istý hráč presadil po druhýkrát. V 26. minúte hostia kontrovali a chceli sa ešte vrátiť do zápasu. Avšak domáci hráči súpera zatlačili a v 37. minúte sa o gól „do šatne“ postaral Selecký. V druhom dejstve sa Jacovce bojovným futbalom ešte snažili niečo s výsledkom urobiť, avšak N. Blatnica im nič závažnejšie nedovolila. J. Stanček svojím tretím presným zásahom zvyšoval na 4:1. Po dobre zahratej štandardnej situácii zvyšoval z približne 35 m Hudeček. Stančekov štvrtý presný zásah prišiel v 69. minúte. Jacovce ešte korigovali skóre v 73. minúte Jamrichom.
Nemčice - Kuzmice 1:1 (1:1), 40. Geschnábel – 32. T. Grznár. V kvalitnom susedskom derby diváci videli veľmi dobrý, bojovný zápas s množstvom šancí, kde vynikli nakmä brankári.
Chrabrany - Rajčany 3:1 (2:0), 16. P. Lovas, 21. a 75. Lang – 60. Rybanský. Domáci začali miernou prevahou, čo vyústilo v úvodný gól v 16. minúte – P. Lovas. O päť minút neskôr sa presadil domáci Lang. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky, keď dvakrát musel zasahovať domáci brankár. V druhom dejstve znižovali hostia z protiútoku Rybanským v 60. minúte. Domáce víťazstvo poisťoval v 75. minúte svojím druhým presným zásahom Lang.
Prašice - Urmince 1:1 (1:0), 44. V. Ďurík – 49. Chobot. Prašice od úvodu zatlačili lídra, nenechali takmer žiadny priestor na presadenie. Diváci čakali na úvodný gól až do samého záveru prvého polčasu, keď sa gólom „do šatne“ prezentoval V. Ďurík. Radosť domácich však netrvala dlho, keď sa o vyrovnávajúci gól postaral v 49. minúte Chobot. V ďalšom priebehu zápasu už gól nepadol, a tak si líder tabuľky odniesol zo súperovho ihriska remízový bod.
Krušovce - Čermany 6:3 (4:1), 10., 40., 41. a 46. S. Gális, 17. Lištiak, 87. M. Čuhák – 20. a 75. Miko, 50. Prostredný. Už od úvodu sa chopili slova domáci hráči, hostí tlačili a nedali im dýchať. Túto snahu zúročil v 10. minúte S. Gális. V 17. minúte ho nasledoval Lištiak. Úspšné ťaženie domácich narušil nečakaný gól Mika v 20. minúte. Tento gól Čermany vzpružil a hrali vyrovnanú partiu až do 40. minúty, kedy Gális opäť skóroval. O minútu neskôr sa presadil opäť gólom „do šatne“ nešťastných hostí. Neprešla ani minúta hry v druhom polčase a znovu to bol Gális, ktorý mal skvelý strelecký deň. Po fatálnej chybe domáceho obrancu hostia znižovali z pokutového kopu. V 75. minúte pridal do siete domácich gól Miko. Záverečnú bodku zazápasom dal Marek Čuhák v 87. minúte.
Ludanice - Sl. Bojná 1:6 (0:4), Minárik – Turčan 4, Ľ. Medek 2. Domáci hráči hrali azda najslabší zápas za posledných päť rokov. Bojná vynikala na ihrisku vo všetkých smeroch, na zápas boli pripravení rozhodne zodpovednejšie ako domáci hráči. Ludaniciam sa nepodarilo premeniť ani pokutový kop.
11. Ludanice 23 8 5 10 32:41 29 (-7)
12. H. Obdokovce 23 8 4 11 47:42 28 (-8)
13. Rajčany 23 7 2 14 36:52 23 (-13)
14. Čermany 23 6 4 13 36:54 22 (-11)
15. Chrabrany 23 6 3 14 26:59 21 (-12)
16. TO B/N. Streda 23 4 4 15 26:71 16 (-20)
Zostava kola: Martiška (Nemčice) – Guba (Urmince), Legeň (Rajčany), Buček (Kuzmice), J. Candrák (Hrušovany) – Kasana (Preseľany), Turček (H. Obdokovce), J. Šmatlák (Prašice), Turčan (Bojná) – Gális (Krušovce), J. Stanček (N. Blatnica)