teda jeho duchovným stánkom sa spontánne stal Kostol sv. Ladislava a Gorazda, kde sa konala aj výročná bohoslužba.
Zúčastnili sa na nej popri členoch klubu aj hostia z topoľčianskej radnice na čele s primátorom Pavlom Segešom, verný rodák, farár z Mostu pri Bratislave, Marián Červený a pozvaní priatelia z ostatných topoľčianskych seniorských klubov. Celebranti omše, správca farnosti Dominik Lejman i M. Červený sa prihovorili prítomným v duchu slávnostnej chvíle. Zdôraznili, že pomenovanie klubu Nádej je symbolom cesty, ktorou je ľudský život od svojho počiatku až po koniec. Nádej povzbudzuje v jeho ťažkých chvíľach a povzbudzuje nás v radosti. Obaja kňazi popriali jubilujúcemu spoločenstvu zdravie a neutíchajúcu guráž na ďalšiu cestu...
Slávnosť pokračovala v ZŠ sv. Ladislava. Bez bilancujúceho referátu „čo sme dosiahli a čo sa nám zatiaľ nepodarilo“, bez správy o hospodárení i bez mandátovej a volebnej komisie. Dámy z Nádeje sú známe svojím tvorivým zmyslom pre humor a vlastnou textovou tvorbou na známe melódie. Z dôchodcovského pohľadu v nej komentujú každodennosť. Nemohli preto nezačať v tomto štýle ani jubilejné stretnutie.
Osobitný rozmer dodali rozmarnému popoludniu speváci a harmonikár z Krušoviec. Prišli v červeno-bielych kostýmoch, ponáškach na ľudové kroje a s dobrou náladou. Keď pán primátor a prednostka úradu Katarína Krajčovičová nadelili najaktívnejším členom klubu Nádej jubilejné pozornosti, prišiel rad na harmoniku, spev i tanec.
Činorodý seniorsky život v Topoľčanoch sa teší trvalej podpore poslancov i magistrátu. Aj vďaka nej sa v klubovej miestnosti Nádeje na topoľčianskom zimnom štadióne sa schádza asi okolo sedemdesiat starších dám a pánov, aj keď registrovaných je do 170. Je to priestor, ktorému dodali útulnosť ženská fantázia a šikovné ruky a povzbudzujúcu inšpiratívnosť mu dodáva nákazlivá veselosť.