aj pred inými ľuďmi, nepríde nikto,“ povedal jeden z prítomných.
Primátor Partizánskeho Ján Podmanický spolu s poslancami za spomínanú mestskú časť v stredu 10. mája predstúpil pred jej obyvateľov, aby sa pozhovárali o plusoch i mínusoch sídliskového života. Obyvateľov trápi nedostatok parkovacích miest, vandalizmus, vulgárnosť, krádeže kovových častí zariadenia v činžiakoch, ale najmä psíčkari. Tí robia najväčšiu galibu. „Svojich miláčikov vodia aj na detské pieskoviská, ihriská. Psi sa Šípkarom odvďačujú zapáchajúcimi kôpkami. Upratať ich však už nemá kto. Mestskí policajti robia kontroly, udeľujú pokuty, ale často majú dojem, že psov na sídlisku je už viac ako ľudí. Ľudia sa zopsuli,“ zašepkal jeden z účastníkov debaty. Prírodymilovní ľudia kritizovali injekčnými striekačkami, odpadkami a prázdnymi fľašami z čuča zanešvárený les v blízkosti cintorína. Schádza sa tam „zlatá mládež“. Vyzdvihnutá bola nezaplatiteľná práca saleziánov z Rímsko-katolíckej farnosti sv. Tomáša na sídlisku, ktorí sa venujú práve tejto mládeži.
Čo sa týka krádeží vzácnych kovov v činžiakoch, v prvom rade si majetok musia ustrážiť samotní obyvatelia v spolupráci s bytovým družstvom a nemali by sa báť ihneď podať trestné oznámenia policajtom. Zaujímavá na tom je tá skutočnosť, že zberné suroviny vykúpia evidentne rozpoznateľné dielce z činžiakov. Biznis je biznis!
Najväčšiu diskusiu vyvolala výstavba nájomných domov za činžiakom 1314 na Horskej ulici. Obyvatelia činžiaka s výstavbou nesúhlasia. Súkromný podnikateľ, ktorý pozemky kúpil od reštituenta (za socializmu bola na tom mieste projektovaná škôlka) začal s prípravou plánov a stavebného povolenia. Obyvatelia rázne protestujú a tvrdia, že tým sa im zníži kultúra bývania a klesne bonita ich bytov, pretože teraz majú výhľad do lesa a lúka slúži deťom na hranie. Primátor zastáva názor, že obyvatelia môžu použiť všetky zákonom stanovené páky a proti stavbe protestovať, ale nevidí ani dôvod, že by sa stavať nemalo. Mesto má s bytmi problémy. Všetko je otázka vzájomného, bez emócii vedeného dialógu ako zo strany obyvateľov, tak i zo strany podnikateľa. Ten by mal situáciu rozumne vysvetliť. Svoj protest údajne vyjadrilo aj bytové družstvo. Všetko je zatiaľ v štádiu projektovania, čas ukáže, ako dielo pokročí. V trojhodinovej diskusii sa hovorilo aj o miestnej kotolni, ktorú prestavajú na spaľovanie biomasy. V areáli kotolne bude zriadený zberový dvor druhotných surovín. Tie budú triediť a ďalej spracovávať. Šípkari mali
v tú stredu možnosť diskutovať
s primátorom a poslancami. Nevyužili ju. Tých dvadsať prítomných si svoje boľačky povedalo a ostatní? Keď nemajú záujem, nech nenariekajú, alebo môžu na mestský úrad prísť osobne.