Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
VODNÉ PÓLO – I. LIGA MUŽI

ŠK Topvar Topoľčany nemali k prekvapeniu ďaleko

Finálový turnaj v Topoľčanoch
Po prvýkrát v histórii sa jeden zo záverečných finálových turnajov odohral aj v Topoľčanoch. Posledný víkend boli topoľčianski diváci svedkami poltucta zápasov o majstra Slovenska.
Nováky – Topoľčany 9:3 (2:2, 3:0, 1:1, 3:0).
Presilovky: 5/2 – 3/1, pok. hody: 0 – 0.
V otváracom zápase v sobotnom dopoludní privítali Topoľčany úradujúceho majstra z Novák. Topoľčany začali na výbornú, keď už v 3. min. viedli po góloch Ondrašku a Jozefa Bilického 2:0. Nováky sa k slovu dostali až v 4. min., keď znížili a v poslednej minúte prvej štvrtiny aj vyrovnali zásluhou Kertésza. Druhá štvrtina pre ŠK Topvar nevyznela práve najlepšie a „domáce“ Nováky sa ujali trojgólového vedenia. Po obrátke Topoľčany opäť dokázali udržať krok s favorizovaným celkom a Gáfel v presilovke znížil na 3:5. Od tejto chvíle však presne strieľali už len Nováky a upravili stav stretnutia na konečných 9:3. Topoľčany doplatili najmä na nepresnú streleckú mušku v druhej a v poslednej štvrtine, keď si nedokázali vypracovať vážnejšiu gólovú šancu.
ŠK TOPVAR: Gális – Ondraška 1, Hýroš, Slašťan, Mišenka, Michalides, Krajčovič, Gáfel 1, Kesely, Čulák, Žembera, Juraj Bilický, Jozef Bilický 1. Tréner: J. Ligocký.
Topoľčany – Slávia UK Ba 8:8 (1:1, 3:3, 1:2, 3:2).
Presilovky: 3/3 – 7/1, pok. hody: 0 – 0.
V sobotu podvečer Topoľčany nastúpili proti Bratislave so snahou v zápase zvíťaziť a bodovo sa na ňu dotiahnuť. Skóre stretnutia otvoril v 5. min. Ondraška a poslal domácich do vedenia. Keď už sa zdalo, že prvú štvrtinu vyhrajú Topoľčany, tak hostia vyrovnali. Hoci gól padol po klaksóne, rozhodcovia ho uznali. Druhú štvrtinu začali lepšie hostia z Bratislavy a dostali sa do vedenia 1:2. Topoľčany sa však nepoddali a Krajčovičom sa v 14. min opäť dostali do vedenia - 3:2. O necelú minútu kapitán domácich Mišenka dokonca zvýšil vedenie na 4:2. Hostia však zbrane nezložili a ešte do konca druhej štvrtiny vyrovnali na 4:4. Tretiu štvrtinu sa hostia dvakrát dostali do jednogólového vedenia, no ŠK Topvar vždy dokázal vyrovnať. Hostia však v posledných štyroch minútach zaznamenali dva góly a dostali sa tak do vedenia 6:8. Topoľčany však zbrane nezložili a Gáfelom sa priblížili na rozdiel gólu. Minútu pred koncom dokonca kapitán domácich Mišenka vyrovnal. Následne sa hostia v útoku dopustili chyby, a tak Topoľčany mohli streliť v závere gól. V záverečnej sekunde sa im to predsa len podarilo, keď loptu do bránky dorazil Mišenka, no gól hlavní rozhodcovia neuznali! Topoľčanom tak zostalo ťažké srdce na oboch rozhodcov, ktorí obrali domácich o víťazstvo. Topoľčany i napriek tomu dosiahli dobrý výsledok, keď ťažili najmä z výborných zákrokov brankára Mareka Gálisa, ku ktorému sa pridala dobre hrajúca obrana.
ŠK TOPVAR: Gális – Ondraška 2, Hýroš, Slašťan, Mišenka 3, Michalides, Krajčovič 1, Gáfel 2, Kesely, Čulák, Žembera, Schneidgen, Jozef Bilický. Tréner: J. Ligocký.
Topoľčany – ŠKP Košice 6:7 (0:1, 4:1, 0:3, 2:2).
Presilovky: 7/2 – 5/1, pok. hody: 1/1 – 2/1.
Topoľčany proti favoritovi nezačali úplne najlepšie, keď v úvode nepremenili dve presilové hry. Hostia v 6. min. dali gól, a tak vyhrali prvú štvrtinu. V 9. min. domáci predsa len presilovku využili, keď vyrovnával Krajčovič. Hostia vzápätí opäť vsietili vedúci gól, no potom však zaúradovali domáci, ktorí sa v priebehu dvoch minút dostali do vedenia 4:2, pričom Marek Gális zneškodnil aj pokutový hod Košíc. Po obrátke hostia zabojovali a dokonca otočili vývoj zápasu na 4:5, keď v týchto chvíľach sa ŠK Topvar nedarilo najmä strelecky. V poslednej štvrtine vyrovnával po peknej akcii Jozef Bilický. Hostia však opäť šli do vedenia (5:6) a jednogólové vedenie si udržali až do konca. V 30. min. domáci vycítili, že môžu uhrať minimálne remízu, a na psychike im určite dodalo aj vylúčenie košického trénera. V týchto momentoch sa mohol presadiť Jozef Bilický a aj Krajčovič, no obaja bránku Košíc netrafili. Za zmienku ešte stojí, že hoci tréner Košíc bol v zápase vylúčený, tak i naďalej „kaučoval“ svoje mužstvo z druhej strany bazénu! Topoľčany sa i napriek tomu postarali pekný výsledok a nebyť chýb, mohli sa postarať o najväčšie prekvapenie víkendu.
ŠK TOPVAR: Gális – Ondraška 1, Hýroš, Slašťan, Mišenka, Michalides 1, Krajčovič 2, Gáfel 1, Kesely, Juraj Bilický, Žembera, Schneidgen, Jozef Bilický 1. Tréner: J. Ligocký.
Na záver treba dodať, že na tri zápasy Topoľčian bolo zvedavých v priemere dvesto divákov, ktorí tak pripravili pre domácich výbornú kulisu, ktorá ich častokrát hnala dopredu. Topoľčany tak po prvom historickom finálovom turnaji hranom v Topoľčanoch spravilo na súperov dobrý dojem a zdá sa, že boj o tretiu priečku bude ešte zaujímavý, len dúfajme, že sa o ňom rozhodne v bazéne a neovplyvnia ho „tí najpovolanejší“, ako tomu bolo v Topoľčanoch.
Ost. výsledky: ŠKP Košice – Sl. UK Bratislava 10:6, ŠKP Košice – Nováky 8:11, Sl. UK Bratislava – Nováky 7:18.
1. Nováky 17 16 1 0 280:100 33
2. ŠKP Košice 17 13 1 3 217:94 27
3. Sl. UK Ba 17 9 1 7 183:121 19
4. Topoľčany 17 8 1 8 156:137 17
Druhý finálový turnaj sa odohrá už tento víkend v Bratislave.
SLOVO PO TURNAJI:
Ján Ligocký (tréner): Po tých mnohých rokoch sme konečne mohli odohrať finálový turnaj doma. Som veľmi rád, pretože sa nám podarilo odohrať tri výborné zápasy. Chlapci vo všetkých zápasoch odovzdali to, čo sa od nich čakalo, a vložili do toho aj svoje srdce a chuť. S Novákmi sme polovicu zápasu dokázali hrať vyrovnanú partiu. S Bratislavou zápas dopadol tak, ako dopadol, ale určite sa tam vyskytli určité chyby. Myslím si, že keď rozhodca uzná jeden gól po čase, tak by mal uznať i druhý gól! S Košicami sme doplatili hlavne na chyby a nedarilo sa nám využívať ani presilové hry. Po tomto víkende môžem chlapcom poďakovať za predvedený kvalitný výkon. Už o týždeň cestujeme na turnaj do Bratislavy a ešte stále máme šancu na tretiu priečku. Strácame na Sláviu UK stále dva body a urobíme maximum, aby sme vyhrali.
OHLASY PO TURNAJI
Len dvaja Topoľčanci vsietili vo všetkých troch zápasoch minimálne jeden gól. Sú to Peter Gáfel a Bohuš Ondraška. Po poslednom zápase s Košicami sme ich požiadali o rozhovor.
Bohuš Ondraška (v prvých dvoch zápasoch skóroval otváracie góly zápasov, proti Košiciam vyrovnával na 2:2): S Novákmi sme sa predovšetkým rozohrávali, keďže to je najväčší ašpirant na titul. So Sláviou nám išlo o veľa, pretože sme sa chceli na Bratislavu dotiahnuť bodovo. Podali sme bojovný výkon, keď celé mužstvo ťahalo za jeden povraz. Pomáhali sme si, len škoda toho konca. Prispením „vyššej moci“ nám však zostal len bod. V zápase s Košicami sme sa dopustili viacerých chýb a prehrali sme len tesne. Tento víkend sme však podali výkony na hranici našich možností. O týždeň cestujeme do Bratislavy, kde taktiež chceme uspieť, lenže už budeme hrať vo veľkých bazénoch. Pevne verím, že tam uspejeme, ak podáme výborné výkony.
Peter Gáfel (podobne ako Ondraška vsietil štyri góly – najviac z Topoľčancov): V zápasoch so Sláviou a s Košicami sme podali veľmi dobré výkony. Nebudem hodnotiť zápas s Košicami, ktorý sme si o gól prehrali sami vlastnými chybami. Tento víkend sme však podali veľmi dobrý bojovný výkon. Musím pochváliť všetkých chalanov, ktorí sa veľmi snažili. Dokázali sme hrať vyrovnanú partiu s Košicami, kde je až osem reprezentantov Slovenska. Nechcem hodnotiť rozhodcov, ale v zápase so Sláviou nás obrali o bod, lebo v poslednej štvrtine nerozhodovali práve najlepšie. Určite to neprospieva vodnému pólu na Slovensku a je to na dlhšie zamyslenie. Teraz hráme vo veľkých bazénoch, ale verím, že favoritov ešte potrápime.
Tri góly Slávii UK vsietil kapitán Topoľčian Pavol Mišenka. V záverečnej sekunde však dosiahol i štvrtý gól, no ten mu za záhadných okolností hlavní arbitri neuznali. Ako sa na to pozerá náš kapitán?
Myslím si, že tá príprava, ktorú som pred nedávnom spomínal, nám veľmi pomohla. Chlapci začali lepšie pristupovať k tréningom, čo sa odzrkadlilo v zápasoch. Po trénerových dohovoroch sme začali brániť lepších hráčov na tesno. Hrali sme to, čo nám pred zápasom tréner povedal. Už mnohokrát sme si povedali, že budeme hrať, ale nikdy sme to nedodržiavali. Tento víkend sme sa chybám vyvarovali, až na zápas s Košicami. Napriek tomu som veľmi spokojný, i keď nám ušla výhra. So Sláviou som dosiahol víťazný gól, no na moje prekvapenie mi ho neuznali. S Košicami sme mali blízko k remíze, lenže už bola cítiť únava a urobili sme aj dosť veľa chýb, čo nás stálo víťazstvo. Košice majú v kádri až osem reprezentantov, prišli k nim i traja legionári a my sme s nimi prehrali o jeden gól. Aj to hovorí za veľa. Jedinou chybou bolo, že nemáme dostatok skúsených hráčov na lavičke, pretože ku koncu sme nevládali. Ostatné turnaje sa hrajú vo veľkých bazénoch, ale budeme sa snažiť počas týždňa dobehnúť ešte niečo, aby sme sa pokúsili o lepšie umiestnenie.
Na záver želáme chlapcom Topoľčian ešte veľa síl v záverečných bojoch, lebo v Bratislave to nebudú mať určite ľahké.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?