Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - MO TOPOĽČANY

Päťgólový Juraj Stanček!

Preseľany - Čermany 2:2 (1:0), 28. Bilik, 89. M. Kasana – 56. Jakubička, 78. Lanfer. Prvý polčas bol v jasnej réžii domáceho mužstva, ktoré mohlo prvý polčas vyhrať minimálne rozdielom triedy. Druhý polčas však domáci poľavili, čo hostia automaticky využívali brejkami a hrozili z každej situácie. Psychika domácich hráčov upadla a Čermanom sa podarilo vyrovnať. Druhé dejstvo patrilo hosťom, ktorí nakoniec mohli v Preseľanoch uhrať viac než len remízu.
Jacovce - Hrušovany 2:1 (2:0), 5. A. Káčer, 40. Jamrich (11m) – 70. R. Candrák. Jacovce podali v zápase dobrý výkon, približne sedemdesiat percent hry mali loptu na kopačkách. Po veľkej prevahe zo strany domácich sa už v 5. minúte dokázal presadiť A. Káčer. V 40. minúte zvyšoval z pokutového kopu Jamrich. V druhom polčase Jacovce premárnili niekoľko šancí, Hrušovany podržal brakár. V 70. minúte znižoval Radovan Candrák. V ďalšom priebehu už gól nepadol, a tak Jacovce zvíťazili nad súperom 2:1.
H. Obdokovce - Kuzmice 1:1 (0:0), 80. Švajlen, 89. vlastný. Zápas dobrej úrovne, v ktorom podržali svoje tímy najmä brankári. Gólovú radosť mohli domáci diváci prejaviť až v 80. minúte, keď pokutový kop premenil Švajlen. Kuzmice dokázali vyrovnať v samom závere stretnutia, keď domácemu brankárovi vypadla lopta z náručia a nešťastne skončila v jeho sieti.
N. Blatnica - Rajčany 7:2 (3:0), 12., 58., 61., 63. a 87. J. Stanček (tretí z 11m), 24. V. Stanček, 28, Kucharovič – 57. a 90. J. Dovalovský. Domáci hráči vsadili všetko na útok. To sa im v plnej miere vyplatilo, keď do polčasu vyhrávali 3:0. V druhom dejstve nechali hosťom viac priestoru a to aj využili, konkrétne J . Dovalovský v 57. minúte. Potom však prišli chvíle domáceho Juraja Stančeka, ktorý v druhom polčase pridal ďalšie štyri góly a definitívne tak zlomil odpor hostí. V 90. minúte ešte korigoval svojím druhým gólom J. Dovalovský.
Nemčice - TO B/Nitr. Streda 3:4 (3:3), 4. a 10. Višňovský, 30. Grič – 13.,20. a 52. Fruňo 30. Karvay. Stretnutie úrodné na góly, ktoré padli po chybách obrany. Domáci sa vďaka Višňovskému dostali do dvojgólového vedenia. Hostia však dokonale kontrovali dvomi presnými zásahmi Fruňa. Do polčasu sa ešte presadili za domácich Grič a za hostí Karvay. V druhom polčase sa hral pohladný futbal. V 52. minúte stanovil konečný rezultát tretím gólom Fruňo.
Chrabrany - Urmice 4:3 (2:2), 5. Lang, 43. a 65. P. Lovas, 68. Zajac – 10. Balážik, 15. Sporina, 63. Mokoš. Susedské derby začali náporom domáci hráči a v 5. minúte otváral skóre Lang. Hostí to však nezaskočilo a odpovedali dvoma gólmi – Balážik v 10. minúte a Sporina v 15. minúte. Chrabrany nastrelili v priebehu prvého polčasu ešte dve tyčky a brvno. Podarilo sa im aj vyrovnať, keď sa v 43. minúte presadil P. Lovas. V 63. minúte sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval Mokoš. Nápor domácich však vyústil v 65. minúte do vyrovnávajúceho gólu, autorom bol P. Lovas a v 68. minúte naklonil misky váh na stranu domácich Zajac.
Prašice - Ludanice 3:2 (2:1), 34. M. Streďanský, 44. a 58. J. Grznár – 42. Ondrejmiška, 65. Čerňan. Už v 10. minúte rozhodca vylúčil hosťujúceho hráča, ale z následného pokutového kopu domáci gól nevsietili. Skóre otvoril v 34. minúte M. Streďanský. V 42. minúte sa peknou strelou prezentoval Ondrejmiška. Pred koncom prvého dejstva dostal domácich opäť do vedenia J. Grznár, v 58. minúte pridal druhý presný zásah. Obetavý výkon hostí vyústil v 65. minúte do gólovej podoby. V ďalšom priebehu však už gól nepadol a tak cenné tri body zostali v domácich rukách.
Krušovce - Sl. Bojná 1:1 (1:0), 6. Šmitala – 80. M. Zvozil. Už v úvode prvého polčasu sa domáci chytili, tlačili na bránu hostí, vytvorili si niekoľko šancí. V 6. minúte po úniku P. Goleja skóroval domáci Šmitala. Bojná sa v prvom polčase na veľa nezmohla, čo si ale vynahradila v druhom dejstve, keď sa zväčša hralo pred bránou domácich. Krušovce si šance vytvorili len sporadicky, tie však gól nepriniesli. Po chybe domácej obrany sa mohli tešiť hostia v 80. minúte, keď vyrovnal M. Zvozil.
11. Ludanice 25 9 5 11 35:44 32 (-4)
12. H. Obdokovce 25 8 6 11 49:44 30 (-9)
13. Rajčany 25 7 3 15 39:60 24 (-15)
14. Chrabrany 25 7 3 15 30:64 24 (-12)
15. Čermany 25 6 5 14 39:58 23 (-10)
16. TO B/N. Streda 25 6 4 15 32:74 22 (-17)
Zostava kola: Ondruš (Bojná) – Buček (Kuzmice), Guniš (Hrušovany), Žaťko (Krušovce), A. Uhrík(H. Obdokovce) – Fruňo (TO B/N.Streda), J. Grznár (Prašice), Ondrejmiška (Ludanice), Golej (Krušovce) – Jamrich (Jacovce), J. Stanček (N. Blatnica).