Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - MO TOPOĽČANY

Záchranárske práce vrcholia

Dohrávané 17. kolo
Chrabrany - Hrušovany 4:1 (1:1), 45. a 65. Lovas, 60. Lang, 83. Krištof - 8. Candrák.
Preseľany - Nemčice 3:0 (1:0), I. Bilik, M. Kasana, M. Šiška.
Prašice - N. Blatnica 2:0 (1:0), 43. M Streďanský (11 m), 52. Janega.
Krušovce - H. Obdokovce 7:5 (2:4), 20. a 52. J. Lištiak 35. a 50. V. Šmitala 47. V. Jurík, 55. Mar. Čuhák 75. S. Gális- 4., 8. a 30. Turček 43. M. Uhrík 86. R. Chobot.
Sl. Bojná - Jacovce 1:3 (0:3), 64. J. Trávnik (11 m) – 20. J. Bracho, 22. T. Jamrich, 25. P. Švec.
Ludanice - Kuzmice 4:0 (3:0), 22. P. Lacena, 38. Babala, 40. Minárik, 82. Ducký (11 m).
Čermany - Rajčany 1:0 (0:0), 63. J. Gieci.
Urmince - TO B/N. Streda 1:3 (0:0), 69. R. Mokoš – 54., 59. a 71. Marek Karvay.
27. kolo
Preseľany - Sl. Bojná 1:0 (1:0), 34. M. Kasana. Stretnutie sa odvíjalo prevažne v strede poľa. Hostia sa mohli dostať do vedenia v 14. min., no prenikajúceho Turčana nedovolene zastavil Varga na hranici pokutového územia. Následne sa osmelili aj domáci. Hostia predovšetkým hrozili z kontier, no pozorného Fusku neprekonali. V 34. min. vyšiel protiútok aj domácim, keď M. Kasana spoza šestnástky prekonal brankára aj za pomoci hosťujúceho Pavlíka – 1:0. Druhý polčas mali loptu prevažne na kopačkách hosťujúci hráči, čo domáci využívali na brejky do otvorenej obrany. Šance sa rodili na oboch stranách, no brankári už za svoj chrbát nič nepustili. Za Bojnú mohol Ľ. Medek i Turčan vyrovnať, Fuska však stál na mieste. V závere O. Kolesár z jasnej pozície trafil len obrancu Lukáša Lukačoviča. Na druhej strane Zvozilova strela len tesne minula bránku. V poslednej minúte posotili obrancovia Bojnej O. Kolesára v šestnástke, no píšťalka hlavného arbitra zostala nemá. Preseľany i tak nakoniec vyhrali.
Kuzmice - Hrušovany 5:1 (2:0), 11. a 57. T. Grznár, 17. Bezucha, 46. Fuksík, 52. Lučanský – 50. I. Krajčovič. Zápas vyznel jednoznačne pre domácich hráčov, ktorí herne súpera prevýšili. V zápase nepremenili niekoľko vyložených gólových šancí. Hrušovany pôsobili odovzdaným dojmom, za stavu 4:1 nepremenili pokutový kop, čo im na psychike rozhodne nepridalo. V 52. minúte stanovil na konečných 5:1 Lučanský.
Jacovce - Rajčany 2:3 (0:1), 50. a 87. Jamrich (11 m) – 33. J. Rybanský, 83. Poluch, 89. J. Dovalovský. Do zápasu lepšie vstúpili hosťujúci hráči, keď úvodný gól vsietil v 33. minúte J. Rybanský. Na odpoveď domácich hráčov museli diváci čakať do 50. minúty, keď sa o vyrovnávajúci gól postaral Jamrich z pokutového kopu. Hostia potom znovu viedli v 83. minúte, presadil sa Poluch. Za Jacovce opäť vyrovnával Jamrich v 87. minúte, avšak hostia dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu tesne pred záverom stretnutia, keď sa o víťazstvo hostí postaral J. Dovalovský.
H. Obdokovce - TO B/N. Streda 2:0 (0:0), 51. Bazala, 60. M. Uhrík. V prvom polčase boli hostia lepším celkom na ihrisku, avšak gólovo sa presadiť nedokázali. V druhom dejstve však v hre výrazne poľavili, čo sa premietlo do úvodného gólu domácich, v 51. minúte sa presadil Bazala. V 60. minúte poisťoval víťazstvo H. Obdokoviec M. Uhrík.
N. Blatnica - Urmince 3:1 (2:0), 16. a 36. J. Stanček, 81. Hollan – 48. Lukačovič. Mužstvá hrali obojstranne ofenzívny futbal, N. Blatnica dokázala zužitkovať šance, keď sa dvomi presnými zásahmi prezentoval J. Stanček. V druhom polčase hostia otvorili hru, v 48. minúte dokázali znížiť Lukačovičom. Gólovú bodku za zápasom však dali hráči N. Blatnice, keď sa o tretí gól domácich zaslúžil po rohovom kope hlavičkou Hollan.
Nemčice - Čermany 0:1 (0:1), 30. Prostredný (11m). Stretnutie dobrej úrovne s množstvom šancí. Hostia zužitkovali prísne nariadený pokutový kop v 30. minúte – Prostredný. Čermany potom do konca zápasu umnou hrou tesné vedenie dokázali ustrážiť.
Chrabrany - Ludanice 1:0 (0:0), 53. P. Lovas. Vyrovnaný priebeh prvého polčasu, v ktorom sa hra odvíjala najmä medzi šestnástkami oboch súperov s niekoľkými nepresnými zakončeniami na oboch stranách. V druhom polčase domáci zvýšili pohyb a dokázali skórovať pekným gólom P. Lovasa v 53. minúte. Hra sa potom opäť udomácnila v strede poľa s niekoľkými tvrdšími zákrokmi. Domáci si za väčšiu snahu víťazstvo zaslúžili.
Prašice - Krušovce 4:0 (1:0), 17. a 54. M. Janega, 67. M. Streďanský, 83. V. Ďurík. Súper nastúpil do zápasu bojovne, ale postupom času domáci pridávali na tempe. V 17. minúte otváral skŕe zápasu M.Janega. V druhom polčase Prašice hru definitívne ovládli a tromi gólmi rozhodli o osude zápasu.
10. Ludanice 27 10 5 12 39:45 35 (-4)
11. H. Obdokovce 27 9 6 12 56:51 33 (-9)
12. Hrušovany 27 9 5 13 58:69 32 (-7)
13. Chrabrany 27 9 3 15 35:65 30 (-12)
14. Čermany 27 8 5 14 41:58 29 (-7)
15. Rajčany 27 8 3 16 42:63 27 (-12)
16. TO B/N. Streda 27 7 4 16 35:77 25 (-14)
Zostava kola: Fuska (Preseľany) – Harmanec (Kuzmice), Markovič (Nemčice), Kluka (Ludanice), Guniš (Preseľany) – Jamrich (Jacovce), Turček (H. Obdokovce), Hollan (N. Blatnica), Prostredný (Čermany) – P. Lovas (Chrabrany), M. Janega (Prašice).
Najlepší strelci:
22 – J. Stanček (Nitr. Blatnica).
20 – T. Grznár (Kuzmice).
19 – Dovalovský (Rajčany).
17 – S. Gális (Krušovce), M. Mičina (Jacovce).
15 – I. Krajčovič (Hrušovany), Bezucha (Kuzmice), Ľ. Medek (Bojná).
14 – Marek Karvay (TO B/N. Streda), J. Lištiak (Krušovce).
13 – J. Jankovič (Horné Obdokovce).
12 – J. Kucharovič (Nitr. Blatnica), V. Ďurík (Prašice).
11 – Balážik, R. Mokoš (Urmince), T. Jamrich (Jacovce).
10 – M. Krajčovič, R. Candrák (Hrušovany), M. Kasana (Preseľany), A. Geschnábel, P. Kúdela (Nemčice), P. Sporina, M. Miko (Urmince).
9 - J. Medek (Bojná), Jánoš (Jacovce), Desát (Nemčice), Kluka (Ludanice), D. Fruňo (Chrabrany), P. Lovás (Chrabrany).
8 – M. Čaniga, Švajlen (H. Obdokovce), M. Lanfer (Čermany), Bartošek (N. Blatnica), Šmatlák, Grznár (Prašice).
7 – Bartošek, M. Matejov (Hrušovany), J. Naštický (Jacovce), M. Turčan (Bojná), Marek Čuhák (Krušovce), M. Streďanský (Prašice).

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  3. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Štyridsiatka na krku, na ihrisku ale patria medzi najlepších

Vybrali sme najlepšiu jedenástku hráčov, ktorí na jeseň pôsobili vo futbalových tímov patriacich do ObFZ Topoľčany.

Nutriám zo Skačian ľudia neprekážajú, nechajú sa i nakŕmiť

Obec Skačany (okres Partizánske) sa môže pochváliť zvieracou atrakciou.

Dievča kŕmi nutriu pri jazierku v obci Skačany. Obec Skačany (okres Partizánske) sa môže pochváliť zvieracou atrakciou. Nutrie, ktoré žijú v blízkosti miestneho jazera, chodia sledovať nielen miestni, ale i ďalší ľudia z blízkeho či vzdialenejšieho okolia. Ľudská prítomnosť zvieratám neprekáža, nechajú sa i nakŕmiť. V Skačanoch 23. novembra 2020.

Topoľčianske kino zatiaľ neotvoria

Distribútori nedodávajú nové filmy po celej Európe, kiná nemajú žiadne novinky.

Kinosála v Topoľčanoch.

Sedemnásť rokov robí hokej v Maďarsku. V ktorých ligách pôsobil ako hlavný rozhodca?

Hokejový rozhodca a tréner Vladimír Babic organizuje v Maďarsku rôzne hokejové kempy a turnaje.

Hokejový tréner a rozhodca Vladimír Babic so svojou rodinkou.