Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
FUTBAL – V. LIGA ZÁPAD

Len Radošina z našich bodovala

28. kolo
Radošina – Holíč 4:1 (3:0), 14., 32., 34. a 82. Jozef Piršel – 49. J. Nečas. V Radošine proti sebe nastúpili dve rozdielne mužstvá, keďže Radošine patrí horná polovica tabuľky a Holíč pláva v spodných vodách tabuľky. Najväčšou prekážkou pre hráčov bol terén, na ktorom sa miestami tvorili mláky. Na tento stav si však domáci rýchlo zvykli a do konca prvého polčasu zásluhou čistého hetriku Jozefa Piršela aj viedli 3:0. Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom, keď J. Nečas pretlačil loptu za chrbát Klačanského a tak upravil stav stretnutia. Potom sa na dlhe minúty hra odvíjala v strede poľa. V 76. min. prenikol do šestnástky Beňovič, lenže hosťujúca obrana ho zastavila len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop však exekútor Beňovič nepremenil. Najkrajšia akcia prišla v 82. min., keď z nemožného uhla prestrelil výborne hrajúci Jozef Piršel a dosiahol tak svoj štvrtý gól v zápase. Radošina zaslúžene vyhrala. Rozhodoval Foldejsek, 180 divákov.
RADOŠINA: Klačanský – Bačkády, Ľ. Bartošek (20. Beňovič), Ďaďan, Hanzlík, Chudý (78. Krajčír), Turčan, Táborský, Joz. Piršel, P. Bartošek, Jur. Piršel.
HOLÍČ: Srnec – Grundling (75. Hajossy), Mazák, M. Nečas (46. Mrozek), Mihok, Uher, J. Nečas, Blatnický, Lorenz, Sinfoher, Bradáč.
Moravský Sv. Ján – Solčany 3:0 (1:0), 38. a 88. Kudlička, 83. Cagáň (11m). Hostia síce začali aktívnejšie, no výsledkom ich snaženia bola zahodená príležitosť v 10. min. Domáci postupne preberali iniciatívu, a aj keď ich prevaha bola skôr optická, dokázali v 38. min. Kudličkom po jeho narážačke so Stupavským zaznamenať vedúci gól. V druhom polčase sa hral síce pekný a slušný futbal, no góly dlho nepadali. Dlho sa hralo striedavo na obe strany, kým domáci pritlačili na hostí a prišli aj góly. V 83. min po brejku prihrával Kudlička Stupavskému, toho fauloval brankár Ambróz a z pokutového kopu na 2:0 zvýšil Cagáň. V 88. min. vyrazil proti bráne hostí Kudlička a – prerazil. Svojim druhým gólom stanovil na konečných 3:0 pre Moravský Ján.
SOLČANY: Ambróz – Hula, Ladický, Dálik, Paliatka, Mihálik, Illaš, Pátrovič, Soboňa, Klačanský, Lysý (Mančík)
Trebatice – Mýtna Nová Ves 4:1 (1:1), 73. a 87. Seitler, 31. Rosíval, 59. Macháč – 28. Koprda. Proti vedúcemu mužstvu súťaže začali domáci bez rešpektu a už v úvodnej minúte preveril ich brankára Seitler. Obrana hostí potom zachraňovala po príležitostiach Rosívala a Hercega. Hostia naopak čakali na chybu domácich, v 26. min im to ešte nevyšlo, no v 28. min. Koprdovi áno a bolo 0:1. Domácich to nezlomilo a o 3 minúty bolo vyrovnané, keď strela Rosívala skončila v bránke Bohunského. Domáci po nerozhodnom polčase zvýšili svoju aktivitu, výsledkom bolo najprv nepremenené sólo Seitlera, potom v 59. min vedúci gól Macháča z hranice 16-ky. Veľkú snahu domácich korunoval dvomi gólmi najlepší hráč domácich Seitler v 73. a v 87. min., kedy stanovil výsledok stretnutia na konečných 4:1 pre domácich.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Varga, Pálenčík, Ševčík, Ondruš, Kluka, Hula, Šiška, Chrenko, Vavrovič, Koprda.
Gbely – Lokomotíva Trnava 5:0 (1:0), 18. (11m) a 75. Májek, 52. a 65. Križan, 54. P. Mihal. Čáčov – Piešťany 5:3 (4:2), 10., 14. a 19. Sekáč, 38. a 77. Filuš (oba z 11m) – 9. Blahunka, 22. Adamčík (11m), 68. Gajarský. Šaštín – Krakovany 4:1 (1:1), 18. Kovár, 52. Mihál, 68. Havlíček (11m), 75. Letko – 31. Balcír. Dvorníky – Petrova Ves 1:0 (1:0), 15. Krajinčák. Ružindol – Smolenice 5:2 (3:1), 20. a 40. Počuch, 10. Vl. Horváth, 65. Skácel, 75. Kosnač – 30. Vajsábel, 80. Nídel.
Dohrávky zápasov 23. kola: Petrova Ves –Holíč 0:1 (0:0), 88. Singhofer. Šaštín – Dvorníky 2:1 (1:0), 37. Cintula, 65. Mihálik – 74. Kiss (11m).
1. Mýtna N. Ves 28 19 4 5 74:28 61 (+19)
2. Čáčov 28 17 4 7 73:46 55 (+13)
3. Solčany 28 16 4 8 51:33 52 (+10)
4. Trebatice 28 14 5 9 55:38 47 (+5)
5. Radošina 28 14 3 11 50:56 45 (+3)
6. Krakovany 28 12 5 11 47:48 41 (-1)
7. Piešťany 28 11 5 12 57:49 38 (-4)
8. Gbely 28 10 7 11 45:36 37 (-5)