Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Partizánske opäť vyhralo

29. kolo
Tovarníky – Domaniža 0:3 (0:1), 2. Lagin, 22. J. Kardoš, 58. Slamka. Hostia jednoznačne prevýšili domácich herne i takticky. Hralo sa prevažne na polovici domáceho celku, ktoré si nedokázali vytvoriť počas celého zápasu ani jednu vážnejšiu príležitosť. Hostia za predvedený výkon zaslúžene vyhrali. Rozhodoval Poništ, 150 divákov.
TOVARNÍKY: Vaňo – Mikuláš (58. Žikavský), Balážik, Kapusta (20. Grác), Bulák, Bystrianský, Vaňovič, Fráter, Hájovský, Král, Caránek.
Šimonovany - Častkovce 1:2 (1:0), Sabo – Brezula, Madro. Prvý polčas patril jasne domácim, ktorí mali veľkú prevahu. S tejto prevahy však strelili iba jeden gól. V druhom polčase sa hra vyrovnala. Hostia si dokázali vytvoriť dve obrovské šance, ktoré premenili aj na góly, a tak si so Šimonovian odviezli všetky tri body.
Chynorany - Moravany 0:2 (0:2), 21. a 44. Majerský. Už úvod zápasu bol vo svižnom tempe hostí, ktorí prvýkrát pohrozili v 4. min., keď Chebeň trafil žrď. Hostia udávali tempo hry počas celého zápasu a domáca obrana len s námahou odolávala. Domáci až v 15. min. pohrozili Parkanom. V 17. min. po Parkanovom centri došlo k stretu hosťujúceho brankára Zittu s Oravcom a ten skončil v nemocnici. V 21. min. uderili hostia, keď center Haverlenta využil Majerský. Hostia až do konca prvého polčasu hrali na plné obrátky a po chybe obrany Majerský strelil svoj druhý gól. Tlak hostí pokračoval aj po prestávke, keď najkôr Majerský a potom Talajka prestrelili. V 56. min. mal šancu aj mladý Košík, ale jeho slabá strela skončila v rukách gólmana. Technická vyspelosť Moravanom platila na Chynorany. Hostia zaslúžené vyhrali a spečatili tak postup do tretej ligy. Domáci vzhľadom k tréningovým možnostiam uhrali slušný výsledok. R Baňár, 220 divákov.
CHYNORANY: Mir. Mikula – Magdolen, Parkan, J. Maťavka, P. Maťavka (77. Mich. Mikula), Gajdoš, Domček, Šmatlák, Ondrejkovič, Oravec (19. Košík).
Hrnčiarovce – Partizánske 0:4 (0:3), 27. Kaplan (z 11m), 34. Křapka, 43. a 69. Trubiansky. Hostia boli počas celého zápasu jasne lepším mužstvom, čo začali dokazovať v 27. min Kaplanom, ktorý premenil nariadený pokutový kop po zákroku Kvetana. Na 0:2 zvyšoval po peknej kombinácii a prihrávke Trubianskeho za obranu Křapka. Tretí úspech hostí pridal v 43. min po chybe domácej obrany Trubiansky a ten istý hráč poistil po prestávke víťazstvo hostí v 69. min a zakončil tak jasnú prevahu počas celého zápasu.
PARTIZÁNSKE: Holička (Szabo) – Trubiansky, Desat (Macega), Briatka, Stupartič, Křapka, Kundala, Norocký, Kaplan, Mikula, Hulla (Šimončič).
Chtelnica – Kanianka 0:6 (0:1), Petráš 2, Mihalička, Barborka, Hvolka, Kurbel. V. Kostoľany – Skalica 0:0, Dubnica B – Tr. Stankovce 4:1 (1:0), 23. Závodný, 58. Augustíni, 68. Decký, 77. Poruban - 72. Sedláček. Senica - Nitr. Pravno 5:1 (2:0), Zálešák 2, Petrák, Ličko (11 m), Hílek – Jamrich.
1. Moravany 29 24 4 1 116:20 76 (+34)
2. Dubnica B 28 21 4 3 85:16 67 (+25)
3. Partizánske 29 20 3 6 69:28 63 (+21)
4. Domaniža 29 20 1 8 76:40 61 (+19)
5. Častkovce 29 19 2 8 68:36 59 (+17)
6. Tr. Stankovce 29 15 3 11 51:43 48 (+6)
7. Kanianka 29 12 5 12 47:48 41 (-1)
8. Chynorany 28 12 3 13 46:56 39 (-6)
9. Skalica 29 11 3 15 54:43 36 (-6)
10. Hrnčiarovce 29 11 3 15 38:60 36 (-9)
11. Šimonovany 29 10 3 16 47:73 33 (-12)
12. Senica 29 9 4 16 47:66 31 (-14)
13. Tovarníky 29 9 3 17 35:59 30 (-15)
14. V. Kostoľany 29 5 4 20 31:66 19 (-26)
15. N. Pravno 28 3 6 19 34:85 15 (-24)
16. Chtelnica 28 3 1 24 23:128 10 (-35)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Si dedinčan, vysmievali sa mu. Baláž hral pred 600 novinármi

Pavla Baláža v Interi odstavil Jurkemik, v Prešove mu znechutili futbal. Čo by teraz v Chorzówe urobil inak?

Pavol Baláž najradšej spomína na účinkovanie v Ruch Chorzów.

Pýtajte sa primátora / starostu

Máte na svojho primátora alebo starostu otázku? Pošlite nám vašu otázku a MY sa opýtame za vás!

Parkovisko využívali občania nelegálne

Železnice SR reagujú na osadenie zábran.

Topoľčianski hádzanári sú v karanténe

Svoj plánovaný domáci zápas proti ŠKP Bratislava odložili ešte začiatkom týždňa, vo štvrtok Slovenský zväz v hádzanej zrušil celý víkendový extraligový program.

Hádzanári počas uplynulého týždňa netrénovali.