Vyrovnané trio na čele

29. kolo
Rajčany – Hrušovany 4:0 (4:0), 10. J. Dovalovský, 17. Rybanský, 25. Poluch, 38. M. Dovalovský. Domáci sa do svojho súpera zahryzli už od úvodných minút, keď v 25. min. viedli trojgólovým rozdielom. Ešte v 38. min. M. Dovalovský vsietil štvrtý gól a o víťazovi zápasu bolo rozhodnuté. V druhom polčase mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, no gól sa im už nepodarilo vsietiť.
Kuzmice – TO B/N. Streda 2:5 (0:3), 68. M. Grznár ml., 90. Bezucha – 30. vlastný, 35. Masár, 43. Zachar, 51. Marek Karvay, 84. Skuben. Domáci futbalisti z Kuzmíc mali dobrý vstup do zápasu, keď v úvodnej dvadsaťminútovke nastrelili dve tyčky hosťujúcej bránky. Potom však prevzala taktovku Nitr. Streda, posilnená o hráčov z A-mužstva Topoľčian a do polčasu viedla vysoko 0:3. Aj druhý polčas sa niesol vo vyrovnanej hre, keď ďalšia domáca šanca skončila opäť len na tyči. Hostia pridali ešte dva góly, a tak si z Kuzmíc odviezli plný bodový zisk.
Jacovce – Urmince 1:2 (0:0), 75. V. Jánoš – 55. R. Mokoš, 90. Cifra. V prvom polčase boli diváci v Jacovciach svedkami veľmi kvalitného stretnutia, o čo sa pričinili oba celky. Najskôr sa hostia v 55. min. ujali vedenia 0:1. O dvadsať minút sa domácim podarilo vyrovnať. Keď už sa zdalo, že zápas sa skončí remízou, tak po chybe domáceho brankára hosťujúci Cifra rozhodol o tesnom víťazstve.
H. Obdokovce – Čermany 0:1 (0:0), 68. Košecký. Už od úvodných minút sa hral futbal prevažne medzi šestnástkami. Gólovú šancu si však v prvom polčase nedokázalo vytvoriť ani jedno z mužstiev. Na začiatku druhého polčasu sa presadil Košecký a zariadil tak Čermanom veľmi dôležité tri body, ktoré rozhodli o ich záchrane v súťaži MO Topoľčany. Hostia v závere ešte nastrelili brvno.
N. Blatnica – Ludanice 3:1 (2:1), 3. J. Stanček, 44. J. Adamovič, 78. Hollan – 24. Kluka. V Blatnici sa hral svižný futbal s dobrým nasadením. Skóre stretnutia otvorili domáci už v 3. min., keď sa presadil najlepší strelec súťaže Juraj Stanček a potvrdil, že koruna kráľa strelcov je v dobrých rukách. Hostia sa však nevzdávali a po miernom tlaku aj vyrovnali. Dobre hrajúcich hostí však zarazil gól do šatne, ktorý vsietil J. Adamovič. Druhý polčas sa niesol vo vyrovnanom tempe, za domácich poistil vedenie Hollan, a tak body zostali dojma.
Chrabrany – Krušovce 4:1 (3:1), 2. Lang, 29. T. Lovas, 36. R. Vaňo (11 m), 54. P. Lovas – 42. P. Čuhák. Priemerný zápas mohli diváci vidieť v Chrabranoch. Hostia z Krušoviec prehrávali už v druhej minúte gólom Langa. Kým sa však hostia spamätali s úvodného gólu, domáci viedli 3:0. Pred odchodom do šatní sa podarilo znížiť P. Čuhákovi, ale to bolo zo strany Krušoviec všetko. V úvode druhého polčasu sa presadil P. Lovas a rozhodol o jasnom víťazstve Chrabrian, ktoré ešte v závere nastrelili žrď.
Preseľany – Prašice 0:1 (0:1), 42. V. Ďurík. O víťazstve Prašíc v Preseľanoch rozhodla akcia v 42. min., na konci ktorej bol V. Ďurík, a tak rozhodol o tesnom víťazstve hostí na ihrisku súpera. Prašice pôsobili lepším dojmom a v druhom polčase nedovolili domácim vyrovnať.
Nemčice – Bojná 0:0. Nič lepšie ako momentálneho lídra súťaže si nemohli priať Nemčice na svoj hodový zápas. Vo výbornom stretnutí, v ktorom obe mužstva ukázali svoju silu, chýbali už len góly. Domáci si v zápase vypracovali dostatok šancí, no za chrbát výborne chytajúceho M. Ondruša nedostali ani jednu. Zápas sa tak napokon skončil bezgólovou remízou, ale na „svoje“ si prišli diváci v podobe pekného futbalu.
10. Ludanice 29 11 5 13 44:51 38 (-4)
11. H. Obdokovce 29 10 6 13 58:53 36 (-9)
12. Hrušovany 29 10 5 14 64:78 35 (-7)
13. Čermany 29 10 5 14 48:63 35 (-4)
14. Chrabrany 29 10 4 15 40:67 34 (-11)
15. Rajčany 29 10 3 16 48:63 33 (-12)
16. TO B/N. Streda 29 9 4 16 45:80 31 (-11)
Zostava kola: M. Ondruš (Bojná) – J. Rodina (Rajčany), M. Huba (Urmince), M. Kmeť (Nemčice), Rybanský (Ludanice) – Grznár ml. (Kuzmice), V. Stanček (N. Blatnica), R. Lang (Chrabrany), Višňovský (Nemčice) – J. Košaš (Čermany), V. Ďurík (Prašice).