MFK Topvar sa rozlúčil víťazstvom

30. kolo
Topoľčany – Štúrovo 3:0 (2:0)
Góly: 6. Frťala, 32. Vondra, 81. Pecho.
V poslednom zápase aktuálnej sezóny 2005/2006 začali lepšie domáci hráči, no skóre stretnutia mohol paradoxne otvoriť v 5. min. K. Balázs, lenže jeho strela minula bránku Košovana. Už o minútu brankár hostí vyrazil Jakubovičovu strelu len pred Frťalu, ktorý nemal problém rozvlniť sieť – 1:0. V 17. min. mohol vedenie domácich poistiť Teplanský, jeho hlavička však skončila na žŕdke. Hostia mohli vyrovnať v 23. min., lenže strela Tyčiaka nenašla správny smer. Druhý gól domácich pridal hlavou Vondra, keď mu presne naservíroval Matušík. V druhom polčase si obe mužstvá vytvárali šance už len sporadicky a k vážnejšiemu zakončeniu sa nedostali. V 70. min. strela Matušíka len tesne minula brvno. Tretí gól Topoľčany pridali v 81. min. zásluhou Pecha, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, keď spoza šestnástky nekompromisnou strelou prekonal brankára Prohászku. V závere ešte domáci zahrávali priamy kop, Teplanského hlavička však mierila len ponad bránu. Topoľčany sa tak rozlúčili so sezónou trojgólovým víťazstvom. R Sluk, 100 divákov.
MFK: Košovan – Dojčan, Bačík, Teplanský, Čuhák – Jakubovič, Candrák (59. Mrázik), Mucha, Matušík – Frťala (78. Pecho), Vondra (55. Masár). Tréner: P. Jančovič.
Jaroslav ŠUPA
J. Bohunice - Bánovce 1:1 (0:0)
Góly: 51. Greguška - 67. Herda.
V 7. min. si na Karolov center nabehol Pecko, z blízka však prestrelil. Až v 21. min sa opäť domáci dostali na dostrel Grmanovej brány po spolupráci Gregušku s Bachňákom. Druhý menovaný svoj pokus neukončil presne. Inak sa dal označiť prvý polčas za hodový, plný nepresností a bez súvislejších kombinačných akcií. Oživenie prinieslo až druhé dejstvo, v ktorom padli aj góly. Najskôr sa v 49. min. zastreľoval z diaľky Kolieska, keď trafil žrď Valovej brány. V 51. min. poslal hlavou loptu na Gregušku Kubiš a domáci otvorili skóre stretnutia. Spolupráca Švestku, Uváčika a Paštiaka v 55. min., resp. 58. min. nevyšla. O tri minúty neskôr sa k slovu prihlásili aj hostia. Buchel zakončoval ich akciu, ale Valo bol pozorný. V 66. min. sa Bánovce dostali do rýchleho brejku, v poslednej chvíli odkopával loptu Buchel. Hostia sa dočkali vyrovnania o minútu na to, keď po zahrávanom rohu prestrelil Herda nielen domácu obranu, ale aj brankára. Zápas sa rovnako ako vo Vrbovom dohrával v nervóznej atmosfére, pričom obe mužstvá si treťoligovú príslušnosť udržali. Rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Jakáb, 100 divákov.
SPARTAK: Grman - Janušík, Stano, Herda, Jakubčík, Kolieska, Mezovský, Raffay, Jamrich, Buchel, Božík. Tréner J. Jurkovič.
Juraj MATOLEN
Komárno - Močenok 0:1 (0:1), 19. P. Bogora. Led. Rovne - Nemšová 0:1 (0:0), 65. Valachovič. Myjava - Nové Zámky 3:0 (2:0), 23. Neoveský, 32. Viselka, 83. Zverec. Vrbové - Vráble 0:0, Púchov B - D. Vestenice 1:3 (0:3), 56. Mičic - 3. Kermiet, 15. Bárta, 31. Kotula. Prievidza - N. Mesto 1:0 (1:0), 83. Šnirc.
1. ŠK Močenok 30 20 7 3 67:15 67 (+22)
2. Nové Mesto 30 17 5 8 43:26 56 (+11)
3. D. Vestenice 30 15 10 5 41:23 55 (+10)
13. Púchov B 30 8 6 16 39:50 30 (-15)
14. J. Bohunice 30 6 4 20 26:57 22 (-23)
15. Bánovce 30 4 6 20 25:52 18 (-27)
16. Komárno 30 2 3 25 16:107 9 (-36)

1. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
  2. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  3. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  4. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  5. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  6. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  7. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
  8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
  9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  1. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
  2. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
  3. Podcasty zdravotnej poisťovne Union sú najpočúvanejšie
  4. AURES Holdings sa vydáva na západ
  5. Výčínanie počasia spôsobuje najviac škôd v júni
  6. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.

Tribečská knižnica v Topoľčanoch.

Tribečská knižnica v Topoľčanoch ako kultúrna inštitúcia poskytuje knižničné a výpožičné služby svojim používateľom, čím prispieva k celkovému rozvoju osobnosti jedinca.

2 h
Žilina postupovala až po penaltách.

Zápasy Slovenského pohára vo futbale (Slovnaft Cup) sa odohrali aj na neutrálnom ihrisku v Topoľčanoch. Štadión Vojtecha Schotterta po dlhých mesiacoch bez futbalu konečne ožil.