MFK Topvar sa rozlúčil víťazstvom

30. kolo
Topoľčany – Štúrovo 3:0 (2:0)
Góly: 6. Frťala, 32. Vondra, 81. Pecho.
V poslednom zápase aktuálnej sezóny 2005/2006 začali lepšie domáci hráči, no skóre stretnutia mohol paradoxne otvoriť v 5. min. K. Balázs, lenže jeho strela minula bránku Košovana. Už o minútu brankár hostí vyrazil Jakubovičovu strelu len pred Frťalu, ktorý nemal problém rozvlniť sieť – 1:0. V 17. min. mohol vedenie domácich poistiť Teplanský, jeho hlavička však skončila na žŕdke. Hostia mohli vyrovnať v 23. min., lenže strela Tyčiaka nenašla správny smer. Druhý gól domácich pridal hlavou Vondra, keď mu presne naservíroval Matušík. V druhom polčase si obe mužstvá vytvárali šance už len sporadicky a k vážnejšiemu zakončeniu sa nedostali. V 70. min. strela Matušíka len tesne minula brvno. Tretí gól Topoľčany pridali v 81. min. zásluhou Pecha, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, keď spoza šestnástky nekompromisnou strelou prekonal brankára Prohászku. V závere ešte domáci zahrávali priamy kop, Teplanského hlavička však mierila len ponad bránu. Topoľčany sa tak rozlúčili so sezónou trojgólovým víťazstvom. R Sluk, 100 divákov.
MFK: Košovan – Dojčan, Bačík, Teplanský, Čuhák – Jakubovič, Candrák (59. Mrázik), Mucha, Matušík – Frťala (78. Pecho), Vondra (55. Masár). Tréner: P. Jančovič.
Jaroslav ŠUPA
J. Bohunice - Bánovce 1:1 (0:0)
Góly: 51. Greguška - 67. Herda.
V 7. min. si na Karolov center nabehol Pecko, z blízka však prestrelil. Až v 21. min sa opäť domáci dostali na dostrel Grmanovej brány po spolupráci Gregušku s Bachňákom. Druhý menovaný svoj pokus neukončil presne. Inak sa dal označiť prvý polčas za hodový, plný nepresností a bez súvislejších kombinačných akcií. Oživenie prinieslo až druhé dejstvo, v ktorom padli aj góly. Najskôr sa v 49. min. zastreľoval z diaľky Kolieska, keď trafil žrď Valovej brány. V 51. min. poslal hlavou loptu na Gregušku Kubiš a domáci otvorili skóre stretnutia. Spolupráca Švestku, Uváčika a Paštiaka v 55. min., resp. 58. min. nevyšla. O tri minúty neskôr sa k slovu prihlásili aj hostia. Buchel zakončoval ich akciu, ale Valo bol pozorný. V 66. min. sa Bánovce dostali do rýchleho brejku, v poslednej chvíli odkopával loptu Buchel. Hostia sa dočkali vyrovnania o minútu na to, keď po zahrávanom rohu prestrelil Herda nielen domácu obranu, ale aj brankára. Zápas sa rovnako ako vo Vrbovom dohrával v nervóznej atmosfére, pričom obe mužstvá si treťoligovú príslušnosť udržali. Rozhodoval R. Farkaš, ŽK: Jakáb, 100 divákov.
SPARTAK: Grman - Janušík, Stano, Herda, Jakubčík, Kolieska, Mezovský, Raffay, Jamrich, Buchel, Božík. Tréner J. Jurkovič.
Juraj MATOLEN
Komárno - Močenok 0:1 (0:1), 19. P. Bogora. Led. Rovne - Nemšová 0:1 (0:0), 65. Valachovič. Myjava - Nové Zámky 3:0 (2:0), 23. Neoveský, 32. Viselka, 83. Zverec. Vrbové - Vráble 0:0, Púchov B - D. Vestenice 1:3 (0:3), 56. Mičic - 3. Kermiet, 15. Bárta, 31. Kotula. Prievidza - N. Mesto 1:0 (1:0), 83. Šnirc.
1. ŠK Močenok 30 20 7 3 67:15 67 (+22)
2. Nové Mesto 30 17 5 8 43:26 56 (+11)
3. D. Vestenice 30 15 10 5 41:23 55 (+10)
4. Nemšová 30 16 6 8 48:36 54 (+9)
5. Vrbové 30 15 7 8 49:27 52 (+7)
6. Vráble 30 14 10 6 44:25 52 (+7)
7. Prievidza 30 15 5 10 42:35 50 (+5)
8. Led. Rovne 30 15 4 11 53:42 49 (+4)