Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
FUTBAL – MO TOPOĽČANY

Urmince sa stali víťazom súťaže

30. kolo
Hrušovany – Preseľany 3:0 (0:0), 60. M. Havran (11m), 62. Šútovský, 85. R. Candrák. Pravidlom býva, že derby stretnutie nemá favorita, v tomto prípade to však neplatilo. Hrušovany sa dokázali herne sústrediť a vypli sa k dobrému výkonu. Po gólovom pôste sa domáci hráči dokázali konečne strelecky presadiť, hru na ihrisku ovládli a zaslúžene zvíťazili.
Prašice – Chrabrany 5:2 (2:0), 32. D. Okša, 45. M. Baláž, 56. M. Streďanský (11m), 6. M. Janega, 90+. V. Ďurík – 50. R. Lang, 55. A. Grznár. Domáci hráči sa pustili do súpera s vervou. Obe mužstvá sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Na začiatku druhého dejstva sa Prašice uspokojili s dvojgólovým vedením, čo však dokázali plne zúžitkovať hostia, keď v 50. minúte znižoval Lang a v 55. min. vyrovnával Grznár. Potom však domáci hráči nabehli do pôvodných koľají a šnúrou troch gólov strhli víťazstvo na svoju stranu.
Krušovce – Nemčice 4:5 (0:0), 61. Lazreg, 68. M. Čuhák, 69. R. Trudman, 77. M. Trudman – 53., 83. a 88. Geschnábel, 71. a 89. Matušík. Prvý polčas sa vyznačoval priemernou hrou na oboch stranách, o čom vypovedá aj jeho bezgólové skóre. V úvode druhého polčasu sa hostia ujali vedenia, ktoré však udržali len niekoľko minút. Potom domáci prevzali iniciatívu a vsietili tri góly. Nemčice potom znižovali v 71. minúte Matušíkom. V 77. minúte za Krušovce zvyšoval M. Trudman. Po tomto okamihu nasledovali chvíle hostí. Dobre hrajúci Geschnábel sa presadil v 83. a v 88. minúte. A piaty gól hostí pridal v samom závere Matušík.
Sl. Bojná – Nitr. Blatnica 3:1 (2:1), 13. A. Bakoš, 35. Turčan, 56. M. Zvozil – 40. Adamovič. Po vzájomnom niekoľkominútovom oťukávaní v 13. minúte domáci A. Bakoš z priameho kopu vari z 25 metrov technickou strelou rozvlnil sieť – 1:0. O dve minúty kanonier hostí a najlepší strelec súťaže Juraj Stanček vo výhodnej pozícií mieril vedľa. V 30. minúte opäť Juraj Stanček v blízkosti brány hlavičkoval do tyče. V 35. minúte po nedorozumení v obrane hostí Turčan po zemi vsietil – 2:0. V 40. minúte prízemnou strelou hosťujúci Adamovič znížil – 2:1. Po zmene strán domci M. Zvozil prekrásnou strelou z hranice pokutového územia zvýšil – 3:1. Potom mali domáci niekoľko príležitostí, ktoré však nevyužili, ale napriek tomu stretnutie dotiahli do víťazného konca.
Ludanice – H. Obdokovce 6:4 (3:4), Kluka 2, Ducký 2, Lukáč, Krošlák – Jankovič 2, Svoboda, Bazala. Hodový futbal sa niesol v uvoľnenej atmosfére, obidve mužstvá boli pri streleckej chuti a diváci mohli vidieť niekoľko pekných gólových akcií.
Čermany – Jacovce 1:1 (1:1), 28. Jakubička – 31. J. Naštický. Zápas bol obojstranne vyrovnaný, odohraný v pokojnej atmosfére. Oba góly padli už v prvom polčase. V 28. minúte otváral skóre domáci Jakubička a o tri minútky vsietil vyrovnávajúci gól J. Naštický.
Urmince – Kuzmice 5:2 (3:2), 6. Mokoš, 12. a 70. Sporina, 21. Chobot, 85. M. Bago – 25. a 39. M. Grznár. Už v 6. minúte sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Mokoš. Keď sa následne v 12. minúte Sporina a v 21. minúte Chobot gólovo presadili, domáci hráči poľavili a uspokojili sa s dosiahnutým výsledkom. To využil hosťujúci M. Grznár v 25. a v 39. minúte a znížil skóre na rozdiel jedného gólu. Domáci potom opäť zlepšili hru a v 70. minúte Sporina a v 85. minúte Bago potvrdili víťazstvo Urminiec a spečatili tak ich budúcosezónne pôsobenie v piatej lige.
TO B/Nitr. Streda – Rajčany 5:0 (2:0), 3. Fruňo, 33. a 61. Masár (oba 11 m), 78. P. Ryban, 90. Mrázik. Domáci mali od samého úvodu územnú aj hernú prevahu. Napriek tomuto faktu aj hosťujúci hráči dokázali predviesť taktický a ukážkový futbal, dopustili sa však niekoľkých chýb, za ktoré pykali. Domáce mužstvo bolo posilnené o niekoľko hráčov z „A“ mužstva.
11. Hrušovany 30 11 5 14 67:78 38 (-7)
12. H. Obdokovce 30 10 6 14 62:59 36 (-9)
13. Čermany 30 10 6 14 49:64 36 (-6)
14. TO B/N. Streda 30 10 4 16 50:80 34 (-11)
15. Chrabrany 30 10 4 16 42:72 34 (-11)
16. Rajčany 30 10 3 17 48:68 33 (-12)
Pozn. O poradí na prvých troch miestach rozhodla pomocná tabuľka. Prvý postupuje automaticky do V. ligy. Druhé mužstvo môže postúpiť z baráže, ktorá by sa mala hrať,ale všetko ešte závisí od postupov v krajských súťažiach.
Zostava kola: Neuschl (TOB/N. Streda) – Halo (Prašice), Trávnik (Bojná), M. Rybanský (Ludanice), Lučanský (Urmince) – Hubinský (Krušovce), M. Grznár (Kuzmice), M. Čuhák (TOB/N. Streda), B. Hudeček (N. Blatnica) – Vincúr (Hrušovany), Geschnábel (Nemčice).