Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
FUTBAL – MO TOPOĽČANY

Urmince sa stali víťazom súťaže

30. kolo
Hrušovany – Preseľany 3:0 (0:0), 60. M. Havran (11m), 62. Šútovský, 85. R. Candrák. Pravidlom býva, že derby stretnutie nemá favorita, v tomto prípade to však neplatilo. Hrušovany sa dokázali herne sústrediť a vypli sa k dobrému výkonu. Po gólovom pôste sa domáci hráči dokázali konečne strelecky presadiť, hru na ihrisku ovládli a zaslúžene zvíťazili.
Prašice – Chrabrany 5:2 (2:0), 32. D. Okša, 45. M. Baláž, 56. M. Streďanský (11m), 6. M. Janega, 90+. V. Ďurík – 50. R. Lang, 55. A. Grznár. Domáci hráči sa pustili do súpera s vervou. Obe mužstvá sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Na začiatku druhého dejstva sa Prašice uspokojili s dvojgólovým vedením, čo však dokázali plne zúžitkovať hostia, keď v 50. minúte znižoval Lang a v 55. min. vyrovnával Grznár. Potom však domáci hráči nabehli do pôvodných koľají a šnúrou troch gólov strhli víťazstvo na svoju stranu.
Krušovce – Nemčice 4:5 (0:0), 61. Lazreg, 68. M. Čuhák, 69. R. Trudman, 77. M. Trudman – 53., 83. a 88. Geschnábel, 71. a 89. Matušík. Prvý polčas sa vyznačoval priemernou hrou na oboch stranách, o čom vypovedá aj jeho bezgólové skóre. V úvode druhého polčasu sa hostia ujali vedenia, ktoré však udržali len niekoľko minút. Potom domáci prevzali iniciatívu a vsietili tri góly. Nemčice potom znižovali v 71. minúte Matušíkom. V 77. minúte za Krušovce zvyšoval M. Trudman. Po tomto okamihu nasledovali chvíle hostí. Dobre hrajúci Geschnábel sa presadil v 83. a v 88. minúte. A piaty gól hostí pridal v samom závere Matušík.
Sl. Bojná – Nitr. Blatnica 3:1 (2:1), 13. A. Bakoš, 35. Turčan, 56. M. Zvozil – 40. Adamovič. Po vzájomnom niekoľkominútovom oťukávaní v 13. minúte domáci A. Bakoš z priameho kopu vari z 25 metrov technickou strelou rozvlnil sieť – 1:0. O dve minúty kanonier hostí a najlepší strelec súťaže Juraj Stanček vo výhodnej pozícií mieril vedľa. V 30. minúte opäť Juraj Stanček v blízkosti brány hlavičkoval do tyče. V 35. minúte po nedorozumení v obrane hostí Turčan po zemi vsietil – 2:0. V 40. minúte prízemnou strelou hosťujúci Adamovič znížil – 2:1. Po zmene strán domci M. Zvozil prekrásnou strelou z hranice pokutového územia zvýšil – 3:1. Potom mali domáci niekoľko príležitostí, ktoré však nevyužili, ale napriek tomu stretnutie dotiahli do víťazného konca.
Ludanice – H. Obdokovce 6:4 (3:4), Kluka 2, Ducký 2, Lukáč, Krošlák – Jankovič 2, Svoboda, Bazala. Hodový futbal sa niesol v uvoľnenej atmosfére, obidve mužstvá boli pri streleckej chuti a diváci mohli vidieť niekoľko pekných gólových akcií.
Čermany – Jacovce 1:1 (1:1), 28. Jakubička – 31. J. Naštický. Zápas bol obojstranne vyrovnaný, odohraný v pokojnej atmosfére. Oba góly padli už v prvom polčase. V 28. minúte otváral skóre domáci Jakubička a o tri minútky vsietil vyrovnávajúci gól J. Naštický.
Urmince – Kuzmice 5:2 (3:2), 6. Mokoš, 12. a 70. Sporina, 21. Chobot, 85. M. Bago – 25. a 39. M. Grznár. Už v 6. minúte sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Mokoš. Keď sa následne v 12. minúte Sporina a v 21. minúte Chobot gólovo presadili, domáci hráči poľavili a uspokojili sa s dosiahnutým výsledkom. To využil hosťujúci M. Grznár v 25. a v 39. minúte a znížil skóre na rozdiel jedného gólu. Domáci potom opäť zlepšili hru a v 70. minúte Sporina a v 85. minúte Bago potvrdili víťazstvo Urminiec a spečatili tak ich budúcosezónne pôsobenie v piatej lige.
TO B/Nitr. Streda – Rajčany 5:0 (2:0), 3. Fruňo, 33. a 61. Masár (oba 11 m), 78. P. Ryban, 90. Mrázik. Domáci mali od samého úvodu územnú aj hernú prevahu. Napriek tomuto faktu aj hosťujúci hráči dokázali predviesť taktický a ukážkový futbal, dopustili sa však niekoľkých chýb, za ktoré pykali. Domáce mužstvo bolo posilnené o niekoľko hráčov z „A“ mužstva.
11. Hrušovany 30 11 5 14 67:78 38 (-7)
12. H. Obdokovce 30 10 6 14 62:59 36 (-9)
13. Čermany 30 10 6 14 49:64 36 (-6)
14. TO B/N. Streda 30 10 4 16 50:80 34 (-11)
15. Chrabrany 30 10 4 16 42:72 34 (-11)
16. Rajčany 30 10 3 17 48:68 33 (-12)
Pozn. O poradí na prvých troch miestach rozhodla pomocná tabuľka. Prvý postupuje automaticky do V. ligy. Druhé mužstvo môže postúpiť z baráže, ktorá by sa mala hrať,ale všetko ešte závisí od postupov v krajských súťažiach.
Zostava kola: Neuschl (TOB/N. Streda) – Halo (Prašice), Trávnik (Bojná), M. Rybanský (Ludanice), Lučanský (Urmince) – Hubinský (Krušovce), M. Grznár (Kuzmice), M. Čuhák (TOB/N. Streda), B. Hudeček (N. Blatnica) – Vincúr (Hrušovany), Geschnábel (Nemčice).
Najlepší strelci:
28 – J. Stanček (Nitr. Blatnica).
21 - J. Dovalovský (Rajčany).
20 – T. Grznár (Kuzmice).
18 – S. Gális (Krušovce).
17 – M. Mičina (Jacovce).
16 – Bezucha (Kuzmice), I. Krajčovič (Hrušovany), V. Ďurík (Prašice).
15 – Ľ. Medek (Bojná), J. Jankovič (Horné Obdokovce), J. Lištiak (Krušovce), Marek Karvay (TO B/N. Streda).
13 – R. Mokoš (Urmince).
12 – P. Sporina (Urmince), R. Candrák (Hrušovany), J. Kucharovič (Nitr. Blatnica), A. Geschnábel (Nemčice).
11 – Balážik (Urmince), M. Kasana (Preseľany), D. Fruňo (Chrabrany), M. Streďanský (Prašice), T. Jamrich (Jacovce), P. Lovás (Chrabrany).
10 – M. Krajčovič (Hrušovany), P. Kúdela (Nemčice), M. Miko (Urmince), Kluka (Ludanice).
9 - J. Medek (Bojná), Jánoš, J. Naštický (Jacovce), Desát (Nemčice).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?