FUTBAL - IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Tovarníky sa dočkali prvého víťazstva v sezóne

5. kolo
Bošany - Kanianka 0:2 (0:1), 20. Kurbel, 93. Pipiška.
Chynorany - Mýtna N. Ves 1:5 (1:1), 4. Hvišč – 38. D. Goga, 62. a 73. Rimanovský, 82. Frťala, 87. Koprda.
Solčany - Hrnčiarovce 2:0 (1:0), 32. D. Soboňa, 54. P. Illáš.
Šimonovany - P. Bystrica 0:3 (0:2), 4. Hedera, 18. Hrnčík, 54. Bednár.
Tr. Stankovce – Tovarníky 7:0 (3:0), 23. a 44. Koprivňanský, 35. Brandís, 60. Daško, 70. Haško (11 m), 77. Hošek, 80. Križko.
V. Kostoľany – N. Dubnica 2:3 (0:1), 55. Kadlíček (11 m), 90. Gula - 25. Kočan. 68. Beňo, 73. Janiš.
N. Pravno - Skalica 1:3 (0:1), 74. Michal Jamrich – 42. Štepanovký, 48. a 82. Jánošík.
Častkovce – Senica 4:0 (0:0), 60. a 71. M. Madro, 84. Palkech, 87. Kostelan.
6. kolo
Mýtna N. Ves - Solčany
3:2 (2:1)
Góly: 8. Rimanovský, 39. Ševčík, 71. Frťala – 12. a 73. L. Michalík.
Na začiatku stretnutia si hostia zo Solčian vytvorili gólovú šancu, brankár Bohunský však chytil. Už v 8. min. Rimanovský dostal domácich do vedenia 1:0. O štyri minúty sa hosťom podarilo vyrovnať zásluhou L. Michalíka. Domáci z Mýtnej Novej Vsi mali miernu prevahu, z ktorej mohli vsietiť aj gól. V 24. min. Ölveckého strelu zrazili hostia na roh. Vzápätí Frťala mohol domácich dostať hlavou do vedenia, brankár Ambróz však loptu vyrazil. V 39. min. po priamom kope Rimanovského sa Ševčík už hlavou nemýlil – 2:1. Domáci Goga v 44. min. mohol zvýšiť vedenie, ale brankár hostí opäť chytil. Druhý polčas sa začal vyrovnane, ale v 71. min. po rohovom kope dal Frťala už na 3:1. Vzápätí po zaváhaní domácej obrany v 73. min. hostia opäť znížili na rozdiel gólu. Solčany mohli aj vyrovnať v 82. min., ale nebezpečnú loptu domáca obrana odkopla z vlastnej šestnástky. Záver stretnutia už domáci s prehľadom kontrolovali a súperovi nič nedovolili. Rozhodoval: P. Bojda, počet divákov: 750.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Vermeš, Rusňák, Ševčík, Ondruš, D. Goga, Hula, Ölvecký (Candrák), Rimanovský, Frťala (Šiška), Koprda (Varga).
SOLČANY: Ambróz – Kuna, Hippík (Mančík), Dálik, Mihálik, Ondruš, Hula, Patrovič (Lysý), L. Michalík (I. Michalík), Soboňa, Kucha.

Tovarníky - Bošany
2:0 (1:0)
Góly: 17. I. Kapusta, 52. vlastný (Latka)
Diváci boli svedkami dobrého futbalu. Proti domácim nastúpili viacerí hráči, ktorí v minulosti hrávali v Tovarníkoch. Hostia chceli bodovať, ale už na začiatku ich zastavila tyč Frátera. V 16. min. Tovarníky kopali tri rohy a po poslednom rohu sa presadil Igor Kapusta – 1:0. Domáci si chceli v druhom polčase poistiť víťazstvo. V čase najväčšieho náporu domácich zaváhal hosťujúci Latka, ktorý si pri odkope lopty z bránkovej čiary strelil vlastný gól. Domáci mali skoro po celý čas hru pevne pod kontrolou. Hostia v celom zápase pôsobili menej aktívne. Domáci si tak pripísali prvé tri body. Rozhodoval: Zsolt Kukan, počet divákov: 250.
TOVARNÍKY: I. Mikuláš – T. Mikuláš, Jančovič, Macko, Hroššo (88. Božik), Kapusta (77. Halo), Vaňovič, Fráter, Hájovský, Bulák, Žikavský.
BOŠANY: Tvrdík – Šesták (63. Ladislav Hodál), Bystriansky (23. Husár), Jamrich, Kalamár, Murko, Kostolný, Latka, Papranec (63. Lukáš Hodál), Žurek, Pavol Hodál.

N. Dubnica – Chynorany
2:2 (0:2)
Góly: 63. Malovec, 70. Ruman - 6. Kováč, 23. Ondrejkovič.
Zápas susedov priniesol rýchly a zaujímavý zápas, ktorý sa 250 divákom páčil. V 6. min. Gašparík trafil žrď a v 9 min. ho napodobnil R. Šukala. V 14. min. po chybe obrany dal Kováč na 0:1. Novodubničania tlačili, ale bez efektu, keď sa neujala Haviarova strela a Dohál trafil v 22. min. brvno. O minútu premenil šancu Ondrejkovič – 0:2. Domáci sa nevzdávali, Beňa vychytal brankár a Ruman trafil žrď. Po prestávke sa snažili domáci vyrovnať a až v 63. min. dal Malovec kontaktný gól. Bolo otázkou času, kedy príde vyrovnanie, čo sa stalo v 70. min. po strele Rumana. V závere domáci tlačili, Nosický, Štiffel a Malovec víťazný gól nedali. V 89. min. Koťan z päťky prehlavičkoval bránu a zápas skončil remízou.
CHYNORANY: Mikula – Podmanický (Gajdoš), Magdolen, Špánik, Desat, Maťavka (Lukačka), Gašparík, Cifra, Šmatlák (Pilát), Ondrejkovič, Kováč.

Hrnčiarovce –
Šimonovany 2:2 (0:0)
Góly: 61. Kurinec, 84. Kyselica – 53. Makva, 56. Zvalo.
Domáci začali náporom, ale Nekanovič v 5. min. a Kitta v 7. a 34. min. neprekonali brankára. Hostia boli bez šance, iba v 45. min. si loptu na priamy kop postavil Vlčko, trafil však iba do múru. Po prestávke domáci pokračovali v tlaku, Kittovu a Boskovičovu strelu Šagát kryl. V 53. min. Legéň posunul loptu Makvovi a ten podstrelil Juríka – 0:1. O druhý gól hostí sa postaral Zvalo krížnou strelou po vybojovaní lopty Makvom v šestnástke domácich. Domácim sa podarilo znížiť zásluhou Kurinca po prihrávke Boskoviča. Vyrovnať mohol Heteš, ale namiesto strely volil prihrávku a z následného rohového kopu Cíferský mieril do brvna. Na konečných 2:2 sa podarilo vyrovnať v 84. min. Kyselicovi strelou spoza šestnástky.
ŠIMONOVANY: Šagát – Oravec, Kollár (Šulaj), Mošať, Vlčko, D. Svorad (Bezák, Chrenko), Legeň, Zvalo, L. Svorad, Špamko, Makva.

Ostatné výsledky 6. kola:
Skalica – V. Kostoľany 3:0 (0:0), 49., 70. a 83. Štepanovský.
Kanianka – Nitr. Pravno 9:0 (3:0), 28., 68., 71. a 90. Mihalička, 13. a 56. M. Petráš, 43. Richter, 76. Michal Petráš, 90. Šušol.
Častkovce - Tr. Stankovce 4:0 (0:0), 51. Ostrovský, 70. Rusnák, 75. a 78. Vrábel.

5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Vo väčšine prípadov prebehnú testovania pri kultúrnych domoch

V niektorých obciach sa bude testovať iba jeden deň, občania Beliniec či Mýtnej Novej Vsi musia cestovať do Kamanovej.

V Topoľčanoch budú testovať podľa mien, v Solčanoch podľa ulíc

V Topoľčanoch vyčlenili na testovanie 24 miest.

Samospráva v Topoľčanoch odporúča obyvateľom navštíviť ich odberové miesto v hodinách podľa začiatočníckeho písmena priezviska.