Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
FUTBAL – MOBL. PRIEVIDZA

Veľké Bielice stále nenašli premožiteľa

Kolačno – V. Bielice 0:4 (0:1), 41. Minárik, 61. Bodnár, 65. Vavro, 90. Beňuška. V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, ale nedokázali premeniť veľké množstvo šancí. Naopak, hostia sa ujali vedenia v 41. minúte gólom Minárika. Po zmene strán boli hostia naďalej gólovo produktívni a postupne si už len vylepšovali výsledok.
V. Klíž – D. Vestenice B/Hradište 2:1 (2:0), Chrenko, Najman – Žiško. Domáci chceli aj v oslabenej zostave získať naspäť priazeň svojich fanúšikov po minulotýždňovej prehre. Vedenia sa ujali už v prvom polčase dvoma gólmi. Po zmene strán hostia znížili, ale prehru už neodvrátili.
Rybany – Pečeňany 1:5 (1:1), Ďuračka – Beňo 3, Ševčík, Šebo. Prvý polčas bol vyrovnaný v každom smere, ale v druhom polčase už hostia ukázali, ako sa majú premieňať gólové šance. Postupne sa tak domácim vzdialili na ťažko prekonateľný štvorgólový rozdiel.
Handlová – Pravenec 1:1 (1:1), 27. Šándor – 32. Kotrík. Handlovskí futbalisti pripravili priaznivcom nepríjemné sklamanie v podobe remízy, no nepotešili hlavne predvedenou hrou. Nováčik z Pravenca sa zameral na dôsledné krytie protihráčov na vlastnej polovici, čo platilo na málo dôrazných hráčov Baníka. Napriek tomu v 10. min. zahrmelo pred bránkou hostí pri skrumáži a začali sa rodiť šance. Šandor prehlavičkoval horné brvno a Ľutkov pokus Chromík zneškodnil. Ani Kováčik nemal šťastie hlavou. Po kope z rohu sa v 27. min. Baník dostal do vedenia po hlavičke Šandora. O 5 min. však Pravenčania vyrovnali Kotríkom, ktorý zblízka dorazil loptu do siete. V druhej časti začali domáci sústredeným tlakom. Kopali niekoľko priamych kopov, no bez výsledku. V posledných piatich minútach ešte Kováčik zo 16 m trafil vedľa a Uríček bol rovnako nepresný hlavou. Handlovské mužstvo sklamalo. V hre chýbal nápad a i efektívne zakončenie. Pravenčania si za bojovný výkon podložený tvrdou obrannou hrou zaslúžene odviezli bod. Nectilo ich zbytočné simulovanie a zdržiavanie hry.
Nitr. Rudno – M. Bielice 4:1 (1:0), Dušička, Zajak, Mercek z 11 m, Dušička. Zápas priemernej úrovne, v ktorom hostia prekvapili svojou bojovnosťou a tým skomplikovali domácim cestu za víťazstvom. Domáci sa trápili so zakončovaním svojich šancí, vládla nervozita a nepresnosť prihrávok. Nakoniec však zdolali súpera rozdielom triedy.
Bojnice – Biskupice 3:0 (1:0), Michalička 2, Miro Oršula. Výsledok rozdielom triedy hovorí za všetko. Hostia v najlepšom slova zmysle boli príjemným sparingpartnerom pre domáce mužstvo. V strede poľa miestami štípali, ale herná aktivita bola na kopačkách Bojničanov. Biskupičania pohrozili len v 36. min. Podolákovou strelou a v 83. min. Zajac z dobrej parkety mieril vedľa. Zo strany Biskupíc to bolo v ofenzíve všetko. Domáci sa v 14. min. ujali vedenia skvelou hlavičkou Miroslava Oršulu po rohovom kope. Bojničania do druhého dejstva išli so zámerom zlomiť defenzívu hostí. V 63. min. príležitosť zvýšiť mal Michalička, ale nepremenil penaltu, pri ktorej sa vyznamenal brankár Klačko. Vynahradil si to však v 66. a v 88. min. dvomi gólmi. Domáci mohli zmeniť výsledok ešte aj v 82. min. po vynikajúcej akcii, ale Slaný z tutovky mieril vedľa. Od 78. min. hostia hrali bez vylúčeného Poláka po dvoch ŽK, ale vcelku odolávali technickej hre a úspešným akciám Bojničanov.
D. Nová Ves – Lehota 1:1 (0:0), R. Štrbák – Štefanička. V tvrdom a nervóznom dueli domáci mali prevahu, no nedokázali zápas doviesť do víťazného konca. Domáci sa ujali vedenia v 65. min. gólom Štrbáka a hostia vyrovnali v 85. min. z rohu Štefaničkom. V skvostnom zápase fanúšikovia od prvej minúty nepovzbudzovali svojich hráčov, ale častovali urážkami hráčov Diviackej Novej Vsi. Hostia mali v Diviackej Novej Vsi vďaka tomu takmer domáce prostredie.
1. V. Klíž 6 5 0 1 16:8 15
2. V. Bielice 6 4 2 0 15:3 14
3. Bojnice 6 4 0 2 16:9 12
4. Handlová 6 3 2 1 12:4 11
5. Nitr. Rudno 6 3 2 1 16:10 11
6. Lehota 6 2 3 1 10:7 9
7. Pečeňany 6 2 3 1 12:10 9
8. Div. N. Ves 6 2 2 2 12:7 8