Mýtna Nová Ves doma prehrala s lídrom súťaže

8. kolo
Mýtna N. Ves -
P. Bystrica 0:2 (0:0)
Góly: 77. M. Hedera, 84. Šefara.
Prvý polčas domáci mali viac z hry, ale gólovo sa presadiť nedokázali. V prvom dejstve zaúradoval aj rozhodca, ktorý prísnejšie pískal a zastavoval tak útoky domácich. Mýtnu Novú Ves to pribrzdilo a nevedala sa dostať do svojho tempa. V druhom polčase sa snažili domáci prenikať prevažne po dlhým pasoch, čo bola však voda na mlyn hostí, pretože vysokí obrancovia P. Bystrice všetko zbierali. Hostia sa v 77. min. dokonca dostali aj do vedenia, ktoré Šefara šesť minút pred koncom poistil aj druhým gólom. Mýtna Nová Ves tak utrpela prvú prehru v súťaži a navyše jej v priamom boji unikla prvá priečka. Rozhodoval: Bicko, počet divákov: 750.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Vermeš, Rusňák, Cabaj, Ondruš, D. Goga, Rimanovský, Olvecký, Candrák, Frťala, Koprda, striedali Ševčík, Varga.
Tovarníky -
V. Kostoľany 3:2 (2:1)
Góly: 3. Balážik, 11. Žikavský, 69. Hájovský – 40. Mačina, 63. Dajarovský.
V Tovarníkoch boli diváci svedkami vyrovnaného zápasu. Lepší vstup do stretnutia mali domáci, ktorí už v 11. min. viedli 2:0. Toto domácich akoby uspokojilo, čo hostia využili na konci prvého polčasu na zníženie skóre. V druhom polčase sa hosťom podarilo aj vyrovnať, no na viac im už síl nezostalo. Už o päť minút vsietili Tovarníky víťazný gól zo skrumáže. Toto vedenie si Tovarníky aj udržali a vybojovali si tak cenné tri body. Rozhodca: Štrbková, počet divákov: 150.
TOVARNÍKY: I. Mikuláš – T. Mikuláš, Martinka (45. P. Halo), Žikavský (57. Bošanský), Hroššo, Kapusta, M. Vaňovič, Fráter, R. Hájovský, Bulák (73. Macko), Balážik.
Skalica – Solčany
3:0 (3:0)
Góly: 16. a 34. Štepanovský, 27. Šenk.
Hostia už v 3. min. ohrozili Zongora Pátrovičom. V 9. min. unikol Bajan, ale Štepanovský mieril len do brankára. V 15. min. Bajan ohrozil Ambroźa, skórovať sa však podarilo až Štepanovskému, keď po chybe preloboval brankára. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval strelou z rohu pokutového územia Šenk na prekvapenie hosťujúcej obrany i brankára. O tretí gól sa postaral opäť aktívny Štepanovský, keď po peknom centri trafil na centimeter presne. V 36. min. strela Lysého skončila v náručí brankára Zongora. Po zmene strán sa hralo vyrovnane až do 70. min., keď mali šancu Kubík a o hetrik sa pokúšajúci Štepanovský, no obaja neuspeli. Plynula 75. min. a Dálik obišiel aj brankára Zongora, no loptu z bránkovej čiary odkopol domáci Bellay.
SOLČANY: Ambróz – Kuna, Hippík, Dálik, Mihálik, Klačanský, Kucha (Hula), Patrovič, Paliatka (Mančík), Soboňa, Lysý.
Kanianka – Chynorany
2:1 (0:1)
Góly: 8. Marián Petráš, 58. P. Kurbel z 11 m, - 25. Ondrejkovič.
Domáci mali od začiatku územnú prevahu, no bránu hostí ohrozovali len strelami z väčších vzdialeností. Naopak, hostia zo zabezpečenej obrany podnikali rýchle a hlavne nebezpečné protiútoky. Do šatní mohli odchádzať aj s väčším ako jednogólovým vedením, keď sa v 25. min. hlavou presadil Ondrejkovič. Do druhého polčasu domáci vybehli s odhodlaním obrátiť nepriaznivý stav, čo sa im dokonale podarilo v priebehu 12 minút. Najskôr v 48. min. agilný Marián Petráš hlavou vyrovnal a v 58. min. strelil Peter Kurbel z penalty víťazný gól. Od tej chvíle domáci úplne ovládli hru a hostí už prakticky nepustili na svoju polovičku. Počet divákov 200, r. Tomčík.
CHYNORANY: Miro Mikula – Magdolen, Michal Mikula, Špánik, Desat, Maťavka, Gašparík, Urbanický, Šmatlák, Ondrejkovič, Kováč, str. Lukačka, Gajdoš. (J. Kobulda)
Tr. Stankovce - Bošany
3:0 (0:0)
Góly: 52. a 57. Minaroviech, 54. Križko
V stretnutí dobrej úrovne zvíťazili úplne zaslúžene domáci futbalisti, ktorí prevyšovali hostí v nasadení aj v bojovnosti. Prvý polčas sa odohrával medzi šestnástkami a náhodné šance nepremenil ani jeden kolektív. V druhom polčase nastúpili domáci akoby vymenení a v rozpätí piatich minút bolo o výsledku rozhodnuté. Pred 350 divákmi dobre rozhodoval Abel. ŽK: Husár.
BOŠANY: Tvrdík - Kapusta, Jamrich, Chuťka, Kalamár, Murko (63. Bystrianský), Žurek, Latka, Papranec, Husár (63. L. Hodál), P. Hodál (42. Kostolný).
N. Dubnica –
Šimonovany 1:2 (1:1)
Góly: 35. Štiffel – 44. Kollár, 73. vlastný.
Vo vyrovnanom zápase sa domáci ujali vedenia pekným Štiffelovým gólom z 25 metrov. Súper vyrovnal gólom do šatne. V závere si dali domáci nešťastný vlastný gól a body si odvážali hostia.
ŠIMONOVANY: Šagát – Oravec, Kollár (Zvalo), Mošať, Vlčko, A. Svorad, Španko (Habrman), Unterfranc, L. Svorad, J. Balaška, Makva (Bezák).

Ostatné výsledky
Senica – Hrnčiarovce 0:1 (0:0), Polakovič.
Častkovce - N. Pravno 4:2 (2:0), 21. Kostelan, 42. M. Madro, 49. Gažo, 89. Šagát - 75. Miroslav Jamrich, 79. Michal Jamrich
1. P. Bystrica 8 7 1 0 27:3 22
2. Mýtna N. Ves 8 6 1 1 27:9 19
3. Skalica 8 6 1 1 17:5 19
4. Tr. Stankovce 8 6 1 1 17:5 19
5. Kanianka 8 6 0 2 27:7 18
6. Častkovce 8 6 0 2 27:13 18
7. Hrnčiarovce 8 4 2 2 13:10 14
8. Solčany 8 3 2 3 9:9 11