Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Prvé víťazstvo Chrabrian, na čele stále Jacovce

Dohrávky 5. kola
Jacovce – Preseľany 3:1 (0:0), 70. M. Čaniga, 75. a 80. M. Mičina (prvý z 11 m) – 76. I. Bilík.
Ludanice – Kuzmice 1:1 (1:0), 18. Minárik – 68. T. Grznár.
Bojná – Chrabrany 3:0 (0:0), 48. a 61. Bartoník, 58. Lukáš Lukačovič.
Čermany – Krušovce 7:0 (3:0), Lanfer 2, Bačovský 2, Košecký, Prostredný, Hrutka.
V. Dvorany – Urmince 4:5 (1:2), 40., 60. a 64. T. Rybanský, 50. J. Jančovič – 10. a 40. Balážik, 57. J. Kopecký, 67. M. Cifra, 90. M. Chobot.
Hrušovany – Nitr. Blatnica 0:2 (0:0), J. Stanček 2.
TO B/Nitr. Streda – Nemčice 1:4 (0:2), 70. Kusý – 6., 29. a 87. Kúdela, 75. Matušík.
Krnča – H. Obdokovce 3:0 (1:0), 42. R. Mesároš, 58. R. Michalides, 72. M. Meluš.
8. kolo
Preseľany – Nemčice 0:0. V nedeľu predpoludním sa v Preseľanoch hral vyrovnaný zápas. Nemčice po sérii výhier na ihriskách H. Obdokoviec a v Nitr. Blatnice chceli s určitosťou bodovať aj v Preseľanoch. Po celý zápas sa hralo prevažne na strede ihriska. V závere si domáci vytvorili mierny tlak, ktorý však gól nepriniesol, a tak sa zápas v Preseľanoch skončil bezgólovou remízou.
Jacovce – Čermany 4:1 (2:0), 3. Naštický, 13., 80. a 84. Mičina – Chrenko. Domáci sa ujali vedenia hneď v 3 min. gólom kapitána Naštického, Mičina do polčasu ešte zvýšil na 2:0. V druhom polčase Mičina vystrieľal “hetrik”. Po faule domáceho brankára bola odpískaná jedenástka, ktorú brankár domácich Adrián Božik chytil. V poslednej minúte sa podarilo hosťom vsietiť gól. Diváci videli pekný útočný futbal na dobrej úrovni, plný krásnych akcií. Domáci navyše svoje šance dokázali premieňať aj na góly a zaslúžene vyhrali.
N. Blatnica – H. Obdokovce 2:1 (1:0), 11. V. Stanček, 75. Selecký – 80. Švajlen. Domáci hráči predviedli v prvom polčase priemerný výkon. Skóre otváral v 11. minúte Vladimír Stanček. Hostia v druhom polčase oživili hru, prejavili snahu o vyrovnanie skóre, avšak poisťovací gól vsietil v 75. minúte Selecký. Hostia sa dočkali presného zásahu v 80. minúte, kedy sa do streleckej listiny zapísal Švajlen. N. Blatnica si už však tri body do konca stretnutia ustrážila.
Urmince – Krnča 6:2 (4:1), 17. Cifra, 23., 39., 45., a 86. A. Balážik, 51. Chobot – 37. a 74. Minárik. Domáci hráči mali prevahu na ihrisku takmer v priebehu celého stretnutia, vyjadrili ju aj strelecky. Úvodný gól vsietil Cifra v 17. minúte po centri Balážika. Na 2:0 zvyšoval v 23. minúte Balážik po chybe hosťujúceho brankára. Za hostí znižoval v 37. minúte najlepší hráč Krnče Minárik. V 39. a 45. minúte mieril presne spoza šestnástky opäť Balážik. V 51. minúte mieril presne z bezprostrednej blízkosti Chobot. V 74. minúte za hostí znižoval opäť Minárik. Záverečnú bodku za stretnutím dal po chybe hosťujúceho brankára v 86. minúte výborne hrajúci A. Balážik.
Krušovce – TO B/Nitr. Streda 3:0 (0:0), 59. P. Lovas, 63. V. Šmitala, 75. Golis. V prvom polčase ani jedno z mužstiev nepredviedlo oslnivý výkon. Domáci hráči trestuhodne nepremieňali vyložené gólové šance. V druhom dejstve však hru oživili. Ako prvý skóroval v 59. minúte P. Lovas. O štyri minúty neskôr mali Krušovce výhodu pokutového kopu, ktorý však nepremenili, až následnou dorážkou zvyšoval skóre Vladimír Šmitala. Gólový účet stretnutia uzavrel v 75. minúte Marián Golis.
Chrabrany – Hrušovany 1:0 (1:0), 34. Lang. Obojstranne nervóznu hru striedali menšie šance na oboch stranách. Domáci dokázali využiť chybu hosťujúceho brankára, ktorý neudržal loptu v rukách a v 34. minúte skóroval Lang. Chrabrany týmto presným zásahom získali prvé tri body. Priebeh stretnutia však divákov nenadchol, keď mohli vidieť iba podpriemerný futbal.
Kuzmice – V. Dvorany 1:2 (0:2), 63. Zajac (11m) – 3. Zachar, 45. Jančovič. Prvý gól vsietil už v 3. minúte hosťujúci Zachar, keď dokázal asi z 25 metrov prelobovať domáceho gólmana. V závere polčasu sa hostia presadili ešte raz, keď po akciíi na jeden dotyk zvyšoval Jančovič. Hostia v 63. minúte faulovali v pokutovom území prenikajúceho hráča a Kuzmice znižovali Zajacom.
Ludanice – Bojná 0:2 (0:2), Turčan, Ducký. Hosťujúci hráči boli technicky lepší, pohyblivejší a prevyšovali domácich v každom smere. Domáci vystúpili z letargie v druhom polčase, nedokázali však svoju aktivitu pretaviť do gólového zásahu.
16. Chrabrany 8 1 0 7 6:29 3
ZOSTAVA KOLA: Fuska (Preseľany) – R. Rybanský (V. Dvorany), Fuksík (Kuzmice), Žaťko (Krušovce), Lacuška (N. Blatnica) – Lazreg Aissa (Krušovce), M. Grznár st. (Kuzmice), J. Bracho (Jacovce), B. Piterka (Hrušovany) – A. Balážik (Urmince), Mičina (Jacovce).