Po vysokej prehre na východe nadelili doma poltucet

2. kolo
Spišská Nová Ves
– Topoľčany 11:2
(2:0, 3:1, 6:1)
Topoľčany sa vo svojom druhom kole predstavili na ľade v Spišskej Novej Vsi. Už od úvodných minút sa hral rýchly hokej, v ktorom domáci prevyšovali svojho súpera vo všetkých ukazovateľoch. Domáci sa dostali do vedenia v 9. min., keď potrestali vylúčenie Kabáta. V prvej tretine bohatá domáca návšteva (1 100 divákov) videla ešte jeden gól v bránke O. Chvojku. Na začiatku druhej tretiny sa hosťom z Topoľčian naskytla takmer 80-sekundová presilovka o dvoch hráčov, vrátiť do zápasu sa im však nepodarilo. Domáci zo Spiša trestali okamžite, keď v priebehu ôsmich sekúnd dvakrát skórovali a unikli hosťom na 4:0. Na konci druhej časti znižoval Milan Kytnár, ale to bolo zo strany Topoľčian všetko. V poslednej časti sa domáci opäť dokázali presadiť v priebehu jednej minúty dvakrát a stav pre hostí vyzeral veľmi hrozivo – 7:1. Z Topoľčancov sa ešte po prihrávke Ondreja Lauka presadil Juraj Gráčik, ale ani to nestačilo. Od týchto chvíľ domáci jasne pokračovali vo svojom tlaku a pridali ďalšie štyri góly. Na ukazovateli po zápase svietil hrozivý stav pre hostí - 11:2, čo je najvýraznejšia prehra v novodobej histórii klubu. Strely 54:28, vylúčenia: 5:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rakyta – Neuzer, Tornay, 1100 divákov.
HC: Chvojka – Malinka, Košecký, Kutňanský, Oravec, Kabát, Bútora – Klačanský, Náhlik, Bosák – Gráčik, Lauko, Božik – Kytnár, Chochula, Švajlen – Minárik. Tréner M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Hráči boli upozornení na herný systém Sp. Novej Vsi. Domáci opäť hrali svoj systém, keď ťahali útok stredom obrany. V druhej tretine sme začali aj viac hrať a vytvárali sme si šance. Ako nás v zápase s Detvou postavila na nohy presilovka 5 na 3, tak nás v tomto zápase utlmila. Za stavu 2:0 sa nám nepodarilo využiť niekoľko čistých gólových šancí, aby sme vsietili kontaktný gól. Následne nás položila 35. minúta, v ktorej sme inkasovali v priebehu desiatich sekúnd dva góly. Prvom rade si hráči musia uvedomiť, že zápasy sa nechodia odohrať iba z povinnosti, ale treba v nich odviesť maximum. Pravdupovediac, poslednú tretinu hráči vypustili a len odkorčuľovali. Určite im to nepridá na psychickej pohode.
3. kolo
Topoľčany – Prievidza
6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Topoľčany v domácom zápase chceli uspieť a po vysokej prehre na východe sa naladiť na víťaznú nôtu. Prvú strelu však vyslali hostia, pozorný M. Ďatelinka stál na mieste. Domáci sa už v 7. min. radovali z gólu Šmotláka, ktorý dorazil prihrávku Gálisa. Topoľčany svoje vedenie poistili druhým gólom už o dve minúty, keď Bosák ideálne vysunul Klačanského, ktorý nemal problém skórovať – 2:0. V oslabení sa domáci mohli presadiť i po tretíkrát, Kutňanský trafil len brankára hostí. V 16. min. sa dočkali aj hostia, keď v presilovej hre znižovali zásluhou Šípku. Druhú tretinu začali domáci aktívnejšie, ale Kytnár svoju šancu nezužitkoval. HC sa opäť mohol tešiť z gólu v 28. min., keď R. Varga z otočky využil presilovú hru domáceho celku a zvýšil tak vedenie domácich už na 3:1. V 31. min. sa domácim naskytla ďalšia presilová hra a po prihrávke Lauka trafil nekompromisne pod hornú žŕdku Gális – 4:1. Topoľčany si i naďalej vytvárali gólové šance, no do bránky Klosíka padla až v 39. min. šanca Kabáta, ktorý doklepol pred brankárom skackajúci puk za jeho chrbát. V poslednej časti obe mužstvá hrali už len priemerný hokej. Hostia zmierení s výsledkom sa snažili ohroziť M. Ďatelinku prevažne z kontier. Domáci šiesty gól dosiahli štyridsať sekúnd po zmene strán, keď sa po druhýkrát v zápase trafil z úniku Klačanský. V 43. min. po kombinačnej akcii znižoval Malíček na 6:2. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával, presadiť sa nepodarilo ani jednému zo súperov. Zápas sa skončil zaslúženou výhrou domácich. Strely 52:19, vylúčenia 4:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali Druga – Moravec, Mihajlo, 227 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kutňanský, Malinka, Kabát, Košecký, Balážik, Bútora, Božik – Bosák, Náhlik, Klačanský – Šmotlák, Lauko, Gális – Lauko, Kytnár, Gráčik – Švajlen, P. Kováčik, Minárik, R. Varga
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Po vysokej prehre v Sp. Novej Vsi sme trocha pozmenili taktiku - hráči sa viac museli vracať do obrany. Súper z Prievidze nás určite nepreveril, pretože pricestoval len zo štrnástimi hráčmi a z toho boli siedmi juniori. Ani nasadené tempo nebolo prvoligové, a tak v tomto zápase sme si mohli vrátiť späť výraznejšie aktívne skóre.
Ostatné výsledky 2. kola:
Humenné - Prievidza 8:1 (1:0, 5:1, 2:0), 17., 22. a 49. Martin Slovák, 28. Karčák, 30. Lemešani, 33. Petrovič, 38. Kall, 54. Š. Majerník - 38. Malíček. Trebišov - Senica 0:6 (0:1, 0:1, 0:4), 13. a 52. T. Vaško, 33. Krišák, 48. Salajka, 54. Krumpál, 57. P. Klečko. Kežmarok - HK Trnava 5:3 (0:1, 1:1, 4:1), 35. Kubát, 51. Frank, 52. Mravec, 54. Pavel, 60. Fedor - 13. Krčula, 24. Vadrna, 55. Feranec. Prešov - Ružomberok 9:2 (1:0, 4:1, 4:1), 4. Palko, 21. a 47. Zavacký, 28., 50. a 53. P. Segľa, 31. a 35. Troliga, 49. Jasovský - 26. Tarageľ, 58. F. Zúbek. B. Bystrica - Ružinov Ba 3:2 (0:0, 1:1, 2:1), 28. a 43. Dian, 54. Šimčík - 24. Fajnor, 58. Huntata. N. Zámky - Piešťany 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), 16. Andraščík, 32. Tokár, 46. P. Lukáč - 13. Betka, 19. Jakub Ručkay, 24. Peško, 38. a 60. R. Kolník. Detva – Pov. Bystrica 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1), 9. Korček, 43. Melicherčík, 45. J. Kučera - 36., 42., 60. Stráňovský, 62. Kubrický.
Ostatné výsledky 3. kola: Trebišov - Banská Bystrica 2:5 (0:2, 0:2, 2:1), 42. a 56. Miľovčík - 6. a 51. Macejka, 12. Znak, 27. Škorvánek, 32. J. Budaj. Humenné - Kežmarok 1:2 (1:2, 0:0, 0:0), 16. Mižák - 1. Mravec, 11. P. Gajdoš. Trnava - Piešťany 3:2 (0:1, 1:0, 2:1), 24. Belko, 44. Valentík, 58. Stupka - 9. H. Ručkay, 58. A. Kolník. Ružinov - Nové Zámky 5:1 (1:0, 3:1, 1:0), 3. a 35. Pék, 26. Králik, 28. Jurinyi, 43. Huntata - 26. M. Chrenko. Ružomberok - Prešov 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), 39. Pavol Segľa. Spišská Nová Ves - Detva 8:3 (2:2, 5:0, 1:1), 5. a 24. Findura, 14. Koky, 27. Polomský, 29. L. Sax, 32. Muranský, 37. Hamrák, 48. Ondov - 19. Gavalec, 19. S. Smutný, 44. Korčok. Považská Bystrica - Senica 6:3 (2:0, 0:2, 4:1), 19. a 56. Kubrický, 18. Lobotka, 45. Bujdák, 55. Volek, 57. Gašo - 22. Šimek, 40. a 54. Vaško.
16. Trebišov 3 0 0 0 3 4:19 0
Ďalší program – 4. kolo (19. 9. utorok o 17.30 h): Prešov – Piešťany, Senica – N. Zámky, Prievidza – Trebišov, Topoľčany – Humenné, P. Bystrica – Sp. Nová Ves, Trnava – Detva, Bratislava – Kežmarok, Ružomberok – B. Bystrica; 5. kolo (22. 9. piatok o 17.30 h): Prešov – B. Bystrica, Kežmarok – Ružomberok, Detva – Bratislava, Sp. Nová Ves – Trnava, Humenné – Pov. Bystrica, Trebišov – Topoľčany, N. Zámky – Prievidza.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Hokejisti nevyužili presilovky, rozhodli až nájazdy

Topoľčany v ďalšom kole na domácom ľade privítali Dubnicu.

Topoľčany doma vyhrali až po nájazdoch.

Manažér Kovariec: „V amatérskom futbale je každý jeden fanúšik potrebný.“

V štvrtej lige Juhovýchod sú druhým účastníkov nášho regiónu OFK Kovarce.

Kovarce aktuálne pôsobia v IV. lige Juhovýchod. V sezóne 2017/2018 vyhrali okresnú súťaž. Zľava predseda ObFZ Topoľčany Pavol Šípoš, kapitán Kovariec Daniel Kutňanský, člen ŠTK ObFZ Topoľčany Milan Krajčík a starosta obce Kovarce Andrej Čopík.