Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
FUTBAL – MOBL. PRIEVIDZA

Zmena lídra v celkovej tabuľke

Kolačno – V. Klíž 4:2 (4:1), 8. P. Duchovič, 13. a 18. Beliansky, 45. L. Duchovič – 30. J. Chrenko, 86. Michaleje. Diváci ešte nestihli prísť ani na zápas a domáci už viedli 2:0. Domáci i naďalej hrozili a podarilo sa im vsietiť aj tretí gól. Hostia vzápätí znížili, ale gólom do šatne sa prezentoval L. Duchovič. V druhom polčase sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami. V závere stretnutia ešte skóre upravil hosťujúci Michaleje.
Rybany – D. Vestenice B/Hradište 2:0 (0:0), Tikuš, O. Šimuni. Domáci v prvom polčase nepremenili viacero dobrých streleckých pokusov. V druhom polčase domácich postavil na nohy gól Tikuša. Hostia boli v zápase bezzubí. Rybany ešte v závere poistili vedenie Šimunim. Rybany v zápase zaslúžene vyhrali.
M. Bielice – Biskupice 1:2 (0:2), R. Hill (za domácich). V priemernom zápase boli hostia lepším súperom. Biskupice v prvom polčase vsietili dva góly a zaslúžene šli do šatne s dvojgólovým vedením. Domáci sa v zápase prebrali až v druhom polčase, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Hostia si tak zaslúžene odviezli z M. Bielic tri body.
Div. N. Ves – V. Bielice 3:1 (0:1), Martin Štrbák, Marián Štrbák, Paulďuro – Beňuška. V zápase kvalitnej úrovne, kde obe mužstvá predviedli futbal na solídnej úrovni, sa domáci presadili gólovo až v druhej časti. V prvom polčase v 17. min. dal gól Beňuška po chybe domácej obrany. Mužstvo domácich sa v prvom polčase nemohlo presadiť, hoci malo tri vyložené šance. Góly padli až v druhom polčase: v 47. minúte dal gól Martin Štrbák, v 76. min. Marián Štrbák a v 87. min. Paulďuro ustanovil skóre na 3:1. Domáci v závere zápasu dokázali, že vedia dávať góly a nad zdatným súperom vyhrali.
Bojnice – Pečeňany 3:0 (1:0), Pipíška 3. Vo vyrovnanom stretnutí domáci boli efektívnejší v koncovke, predovšetkým zásluhou strelecky disponovaného Andreja Pipíšku. Pečeňany vcelku dobre kombinovali, ale gólovú šancu si nevypracovali. Meszárošove a Šebove strely boli len propagačné. V 25. min. skvele hrajúci Pipíška otvoril skóre zápasu po vynikajúcom prieniku celou obranou Pečenian, Mihaličkovi to isté nevyšlo v 29. min., keď obrana hostí odvrátila nebezpečenstvo v poslednej chvíli. V 43. min. Bojničania mohli zvýšiť stav, ale Ďurina zblízka mieril vedľa. Druhé dejstvo sa začalo obojstranne opatrne, i keď loptu na kopačkách mali viac hráči Pečenian. Snahu hostí však v 53. min. naštrbil druhým gólom Pipíška. Bojničania od 66. min. hrali bez vylúčeného Kobuldu a hostia vycítili príležitosť, keď domáci hrali len na rýchle brejky. Ale v koncovke boli opäť neškodní - až na 87. min., keď domáci brankár Gendiar skvele vyrazil Buchelovu hlavičku pod brvno. Bodku za dobrým futbalom v 89. min. hetrikovým gólom dal Pipíška.
Nitr. Rudno – Pravenec 3:3 (1:2), Cebák, Zajak, Miro Kluvanec– Gandel 2, Tomasta. Domáci nezačali zápas vo svižnom tempe, čo hostia využili a už v 19. min. vyhrávali 2:0. Hra bola asi do 20. minúty vyrovnaná. Domáci hráči ovládli potom hru na ihrisku, začalo sa to prejavovať aj na skóre. V druhom polčase domáci nastúpili v prestriedanej zostave, čo sa tiež odzrkadlilo na skóre. Hostí v druhom polčase nepripustili k vážnej situácii a mali množstvo šancí, ktoré nepremenili. Nakoniec sa zápas skončil spravodlivou remízou.
Handlová – Lehota p/Vt. 0:1 (0:l), 39. Pánis. Handlovskí futbalisti začínajú mať z domácich zápasov komplex. Po remíze s Pravencom tentoraz prepustili body Vtáčnickolehoťanom. Začali dobývaním bránky súpera. V pätnástej minúte neuspeli po hlavičke Šandora a v 21. minúte Lošonczi prestrelil bránku. Brankár hostí Barčin sa vyznamenal v 33. minúte, keď zmaril šance Šandora a Bilčíka. O šesť minút unikol obrane Baníka Štefanička, jeho strelu Chromík kryl. Rozhodnutie o výsledku priniesla 39. minúta. Strelecký pokus Halamu vyrazil Chromík a nabiehajúci Pánis dorazil loptu do siete. Dal príučku domácim, ako treba premieňať šance. Tesne pred polčasom mohol vyrovnať Lošonczi, ale trafil len do bočnej žrde. Aj druhý polčas bol v réžii Handlovčanov, no ich nesúrodá, nepresná hra z veľkej prevahy nepriniesla obrat. Nízki útočníci domácich sa nepresadili proti výškovej prevahe a obrannému valu hráčov Lehoty pod Vtáčnikom. Pykali tak stratou už piatich bodov v domácom prostredí.
14. M. Bielice 8 1 1 6 5:20 4

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 623

Prekonal rakovinu, trénuje mládež. Ktoré dve chyby si Miro Ďurák najviac vyčíta?

Miroslav Ďurák bol prvým hráčom, ktorého draftovali do NHL priamo z Topoľčian.

Miroslav Ďurák s manželkou Danielkou a dcérkou Tamarkou.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Po sídlisku niekto rozhadzuje jedlo

Labradorka Dafy dva dni zvracala a hnačkovala.

Pali so svojou labradorkou Dafy.

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.