Hetrik Mareka Klačanského pomohol k trom bodom

4. kolo
Topoľčany – Humenné
6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Domáci hokejisti sa do svojho súpera pustili už od úvodných minút, góly však začali padať až v druhej polovici prvej časti. Prvé dva góly vsietili Topoľčany po presilových hrách a tretí gól domácich pridal Klačanský v 18. min. V tomto momente sa zdalo, že hostia, ktorí prevažnú časť prvej tretiny vysedávali na trestnej lavici, sú zrelí na uterák. V úvode druhej tretiny však hostia mali lepší vstup do hry. Už po 52 sekundách Slovák znížil na 3:1. Z nasledujúceho protiútoku však opäť trojgólový rozdiel zariadil Šmotlák – 4:1. Hosťom sa v 28. min. naskytla presilová hra o dvoch hráčov, ale svoju šancu nevyužili. V polovici zápasu sa svojím druhým gólom prezentoval Klačanský a poistil vedenie Žochárov. V poslednej časti sa zápas mal už len dohrávať. Začiatok tejto tretiny aj tomu nasvedčoval, no potom sa začalo viac vylučovať ako hrať. Najskôr hostia znížili a z ďalšieho protiútoku si Topoľčany zásluhou Šmotláka vrátili štvorgólové vedenie. Od týchto chvíľ sa na ľade začalo viac vylučovať a hlavný rozhodca Rudý sa na nedostatok práce nemohol sťažovať. Až do konca zápasu mali viacerí hráči medzi sebou potýčky. V jednej chvíli boli na trestnej lavici až šiesti hráči – po troch na každej strane. Topoľčany i tak v zápase zaslúžene vyhrali, keď Humenné porazili rovnakým výsledkom ako v predchádzajúcom kole Prievidzu. Strely 41:26, vylúčenia 14:16 (navyše: Malinka – Štefanovič 5 + DKZ), presilovky 2:0, oslabenia 0:0, Rozhodovali Rudý – Valenta, Goga, 267 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Mleziva, Kabát, Kutňanský, Mleziva, Božik, Balážik, Bútora, Oravec – Bosák, Náhlik, Klačanský – Gráčik, Káčer, Varga – Gális, Lauko, Šmotlák – Minárik, Švajlen. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V podstate sme si povedali pred zápasom, že musíme ísť do hostí už od začiatku naplno, pretože hostia mali v nohách dlhú cestu. To sa nám aj podarilo a v prvej tretine sme ich prestrieľali, čo sa odzrkadlilo aj gólovo. Zápas v poslednej tretine začal byť zbytočne nervózny. Myslím si, že z oboch strán boli viaceré vylúčenia zbytočné a zápas sa tak rozkúskoval. V stretnutí nás podržal aj brankár Marcel Ďatelinka a hneď v úvode sme využili aj dve presilovky. Zápas sme nakoniec doviedli do víťazného konca.
5. kolo
Trebišov - Topoľčany
3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Topoľčany za svojím druhým zápasom na ľade súpera cestovali na východ Slovenska, kde ich čakal Trebišov. Domáci sa vedenia mohli ujať už v 29. sekunde,, Koniar však zahodil najväčšiu šancu domácich v prvej tretine. Diváci sa na góly museli počkať až do druhej časti. Skóre otvoril v presilovej hre domáci Koniar. V 32. min. sa hosťom z Topoľčian podarilo vyrovnať Klačanským, keď sa tiež presadili v presilovke. Po vyrovnaní sa Topoľčancom už o pár sekúnd podarilo vsietiť druhý a aj tretí gól, čo ich postavilo na nohy. Pri druhom góle sa do streleckej listiny zapísal Gráčik a výbornú minútu zápasu uzavrel druhým gólom Klačanský. V poslednej časti sa domácim podarilo dotiahnuť sa na rozdiel gólu, ale hostia vždy umnou hrou ušli domácim na dva góly. V poslednej tretine sa z hostí najkôr gólovo presadil Ondrej Lauko. Posledný gól zápasu vsietil v presilovej hre útočník Marek Klačanský, ktorý tak v zápase dosiahol aj svoj prvý hetrik v novom ročníku. Topoľčany si z východu napokon priviezli dôležité tri body. Strely 26:43, vylúčení: 15:11, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko, 330 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Bútora, Božik, Psotný, Krchňavý – Klačanský, Náhlik, Bosák – Gráčik, Káčer, Chochula – Švajlen, O. Lauko, Minárik – Uhrík, Kováčik. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V prvej tretine sme svojho súpera dokázali prestrieľať, len sme nevyužili šance na skórovanie. V druhej tretine išli domáci do vedenia 1:0, ale my sme v priebehu minúty a pol stav zápasu otočili na 1:3. Toto vedenie sa nám podarilo udržať až do konca. V zápase sme dali šancu aj piatim juniorom, ktorí si tak vyskúšali vyššiu súťaž.
Ostatné výsledky 4. kola: Piešťany - Prešov 8:3 (1:2, 2:0, 5:1), 24. a 41. Strapák, 25. a 45. H. Ručkay, 57. a 60. J. Ručkay, 19. Učeň, 58. R. Filip - 18. a 43. Troliga, 19. Jasovský. Ružinov Ba - Kežmarok 5:6 po predĺžení (3:0, 1:4, 1:1 - 0:1), góly: 2., 16. a 21. Iffka, 6. Šiffalovič, 47. Pék - 22., 31. a 47. Frank, 38. a 66. Drotár, 29. Kubát. Trnava - Detva 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), 10. a 29. Valentík, 35. Stupka, 50. M. Čunderlík - 53. Korčok. P. Bystrica – Sp. N. Ves 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), 48. Stráňovský - 37. Ondov, 42. Polomský. Ružomberok – B. Bystrica 1:4 (0:1, 1:2, 0:1), 21. L. Novák - 1. Kozelnický, 31. Macejka, 35. Laštiak, 58. J. Šimčík. Senica – N. Zámky 8:3 (4:1, 2:0, 2:2), 25., 47. a 60. M. Krumpál, 12. a 17. Šimek, 8. Salajka, 20. Krišák, 33. Viktor Kováč - 18. M. Chrenko, 45. P. Lukáč, 60. Kanik. Prievidza - Trebišov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), 18. Bundil, 22. Zachar, 52. Dušička - 1. Koniar, 34. Masarovič, 37. Saxun, 42. Šalata.
Ostatné výsledky 5. kola: Humenné - Považská Bystrica 3:4 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1), 20. a 53. Slovák, 17. Boháč - 9. Kubrický, 11. Koleda, 32. Ružička, 61. Zaťko. Piešťany - Senica 3:7 (3:0, 0:4, 0:3), 13. a 17. H. Ručkay, 15. Mihálik - 29. a 50. Krišák, 24. Krumpál, 26. Novák, 38. Štepanovský, 47. Rusnák, 57. Šimek. Kežmarok - Ružomberok 7:0 (4:0, 1:0, 2:0), 15., 38. Gajdoš, 2. Fedor, 8. Junas, 18. Hopjak, 48. Junas, 60. Sadiki. Detva - Ružinov Bratislava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), 50. Králik, 55. Iffka. Nové Zámky - Prievidza 4:2 (1:0, 0:1, 3:1), 13., 54. Andraščík, 53. Varga, 59. Chrenko - 32. Malíček, 47. Zachar. B. Bystrica - Prešov 5:0 (0:0, 1:0, 4:0), 29., 59. Longauer, 49. Ivičič, 50. Škorvánek, 55. Budaj. Spišská Nová Ves - Trnava 4:2 (3:1, 1:1, 0:0), 7. a 27. Koky, 9. T. Sax, 13. Ondov - 3. Belko, 23. Ďuriš.
16. Ružomberok 5 0 0 0 5 7:27 0
Ďalší program: 6. kolo – 26. 9. (utorok) o 17.30 h: Topoľčany – Ružinov, Prievidza – P. Bystrica, Senica – Trnava, Piešťany – N. Zámky, Sp. Nová Ves – Prešov, Detva – Humenné, Kežmarok – Trebišov, B. Bystrica – Ružomberok; 7. kolo – 29. 9. (piatok) o 17.30 h: Senica – Prešov, Prievidza – Piešťany, Topoľčany – N. Zámky, P. Bystrica – Trebišov, Trnava – Humenné, Ružinov – Sp. Nová Ves, Ružomberok – Detva, B. Bystrica – Kežmarok.