Hetrik Mareka Klačanského pomohol k trom bodom

4. kolo
Topoľčany – Humenné
6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Domáci hokejisti sa do svojho súpera pustili už od úvodných minút, góly však začali padať až v druhej polovici prvej časti. Prvé dva góly vsietili Topoľčany po presilových hrách a tretí gól domácich pridal Klačanský v 18. min. V tomto momente sa zdalo, že hostia, ktorí prevažnú časť prvej tretiny vysedávali na trestnej lavici, sú zrelí na uterák. V úvode druhej tretiny však hostia mali lepší vstup do hry. Už po 52 sekundách Slovák znížil na 3:1. Z nasledujúceho protiútoku však opäť trojgólový rozdiel zariadil Šmotlák – 4:1. Hosťom sa v 28. min. naskytla presilová hra o dvoch hráčov, ale svoju šancu nevyužili. V polovici zápasu sa svojím druhým gólom prezentoval Klačanský a poistil vedenie Žochárov. V poslednej časti sa zápas mal už len dohrávať. Začiatok tejto tretiny aj tomu nasvedčoval, no potom sa začalo viac vylučovať ako hrať. Najskôr hostia znížili a z ďalšieho protiútoku si Topoľčany zásluhou Šmotláka vrátili štvorgólové vedenie. Od týchto chvíľ sa na ľade začalo viac vylučovať a hlavný rozhodca Rudý sa na nedostatok práce nemohol sťažovať. Až do konca zápasu mali viacerí hráči medzi sebou potýčky. V jednej chvíli boli na trestnej lavici až šiesti hráči – po troch na každej strane. Topoľčany i tak v zápase zaslúžene vyhrali, keď Humenné porazili rovnakým výsledkom ako v predchádzajúcom kole Prievidzu. Strely 41:26, vylúčenia 14:16 (navyše: Malinka – Štefanovič 5 + DKZ), presilovky 2:0, oslabenia 0:0, Rozhodovali Rudý – Valenta, Goga, 267 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Mleziva, Kabát, Kutňanský, Mleziva, Božik, Balážik, Bútora, Oravec – Bosák, Náhlik, Klačanský – Gráčik, Káčer, Varga – Gális, Lauko, Šmotlák – Minárik, Švajlen. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V podstate sme si povedali pred zápasom, že musíme ísť do hostí už od začiatku naplno, pretože hostia mali v nohách dlhú cestu. To sa nám aj podarilo a v prvej tretine sme ich prestrieľali, čo sa odzrkadlilo aj gólovo. Zápas v poslednej tretine začal byť zbytočne nervózny. Myslím si, že z oboch strán boli viaceré vylúčenia zbytočné a zápas sa tak rozkúskoval. V stretnutí nás podržal aj brankár Marcel Ďatelinka a hneď v úvode sme využili aj dve presilovky. Zápas sme nakoniec doviedli do víťazného konca.
5. kolo
Trebišov - Topoľčany
3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Topoľčany za svojím druhým zápasom na ľade súpera cestovali na východ Slovenska, kde ich čakal Trebišov. Domáci sa vedenia mohli ujať už v 29. sekunde,, Koniar však zahodil najväčšiu šancu domácich v prvej tretine. Diváci sa na góly museli počkať až do druhej časti. Skóre otvoril v presilovej hre domáci Koniar. V 32. min. sa hosťom z Topoľčian podarilo vyrovnať Klačanským, keď sa tiež presadili v presilovke. Po vyrovnaní sa Topoľčancom už o pár sekúnd podarilo vsietiť druhý a aj tretí gól, čo ich postavilo na nohy. Pri druhom góle sa do streleckej listiny zapísal Gráčik a výbornú minútu zápasu uzavrel druhým gólom Klačanský. V poslednej časti sa domácim podarilo dotiahnuť sa na rozdiel gólu, ale hostia vždy umnou hrou ušli domácim na dva góly. V poslednej tretine sa z hostí najkôr gólovo presadil Ondrej Lauko. Posledný gól zápasu vsietil v presilovej hre útočník Marek Klačanský, ktorý tak v zápase dosiahol aj svoj prvý hetrik v novom ročníku. Topoľčany si z východu napokon priviezli dôležité tri body. Strely 26:43, vylúčení: 15:11, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Gajan, M. Grečko, 330 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Bútora, Božik, Psotný, Krchňavý – Klačanský, Náhlik, Bosák – Gráčik, Káčer, Chochula – Švajlen, O. Lauko, Minárik – Uhrík, Kováčik. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V prvej tretine sme svojho súpera dokázali prestrieľať, len sme nevyužili šance na skórovanie. V druhej tretine išli domáci do vedenia 1:0, ale my sme v priebehu minúty a pol stav zápasu otočili na 1:3. Toto vedenie sa nám podarilo udržať až do konca. V zápase sme dali šancu aj piatim juniorom, ktorí si tak vyskúšali vyššiu súťaž.
Ostatné výsledky 4. kola: Piešťany - Prešov 8:3 (1:2, 2:0, 5:1), 24. a 41. Strapák, 25. a 45. H. Ručkay, 57. a 60. J. Ručkay, 19. Učeň, 58. R. Filip - 18. a 43. Troliga, 19. Jasovský. Ružinov Ba - Kežmarok 5:6 po predĺžení (3:0, 1:4, 1:1 - 0:1), góly: 2., 16. a 21. Iffka, 6. Šiffalovič, 47. Pék - 22., 31. a 47. Frank, 38. a 66. Drotár, 29. Kubát. Trnava - Detva 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), 10. a 29. Valentík, 35. Stupka, 50. M. Čunderlík - 53. Korčok. P. Bystrica – Sp. N. Ves 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), 48. Stráňovský - 37. Ondov, 42. Polomský. Ružomberok – B. Bystrica 1:4 (0:1, 1:2, 0:1), 21. L. Novák - 1. Kozelnický, 31. Macejka, 35. Laštiak, 58. J. Šimčík. Senica – N. Zámky 8:3 (4:1, 2:0, 2:2), 25., 47. a 60. M. Krumpál, 12. a 17. Šimek, 8. Salajka, 20. Krišák, 33. Viktor Kováč - 18. M. Chrenko, 45. P. Lukáč, 60. Kanik. Prievidza - Trebišov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), 18. Bundil, 22. Zachar, 52. Dušička - 1. Koniar, 34. Masarovič, 37. Saxun, 42. Šalata.
Ostatné výsledky 5. kola: Humenné - Považská Bystrica 3:4 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1), 20. a 53. Slovák, 17. Boháč - 9. Kubrický, 11. Koleda, 32. Ružička, 61. Zaťko. Piešťany - Senica 3:7 (3:0, 0:4, 0:3), 13. a 17. H. Ručkay, 15. Mihálik - 29. a 50. Krišák, 24. Krumpál, 26. Novák, 38. Štepanovský, 47. Rusnák, 57. Šimek. Kežmarok - Ružomberok 7:0 (4:0, 1:0, 2:0), 15., 38. Gajdoš, 2. Fedor, 8. Junas, 18. Hopjak, 48. Junas, 60. Sadiki. Detva - Ružinov Bratislava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), 50. Králik, 55. Iffka. Nové Zámky - Prievidza 4:2 (1:0, 0:1, 3:1), 13., 54. Andraščík, 53. Varga, 59. Chrenko - 32. Malíček, 47. Zachar. B. Bystrica - Prešov 5:0 (0:0, 1:0, 4:0), 29., 59. Longauer, 49. Ivičič, 50. Škorvánek, 55. Budaj. Spišská Nová Ves - Trnava 4:2 (3:1, 1:1, 0:0), 7. a 27. Koky, 9. T. Sax, 13. Ondov - 3. Belko, 23. Ďuriš.
16. Ružomberok 5 0 0 0 5 7:27 0
Ďalší program: 6. kolo – 26. 9. (utorok) o 17.30 h: Topoľčany – Ružinov, Prievidza – P. Bystrica, Senica – Trnava, Piešťany – N. Zámky, Sp. Nová Ves – Prešov, Detva – Humenné, Kežmarok – Trebišov, B. Bystrica – Ružomberok; 7. kolo – 29. 9. (piatok) o 17.30 h: Senica – Prešov, Prievidza – Piešťany, Topoľčany – N. Zámky, P. Bystrica – Trebišov, Trnava – Humenné, Ružinov – Sp. Nová Ves, Ružomberok – Detva, B. Bystrica – Kežmarok.

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 565

Prekonal rakovinu, trénuje mládež. Ktoré dve chyby si Miro Ďurák najviac vyčíta?

Miroslav Ďurák bol prvým hráčom, ktorého draftovali do NHL priamo z Topoľčian.

Miroslav Ďurák s manželkou Danielkou a dcérkou Tamarkou.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Po sídlisku niekto rozhadzuje jedlo

Labradorka Dafy dva dni zvracala a hnačkovala.

Pali so svojou labradorkou Dafy.

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.