Solčany uspeli v derby zápase v Tovarníkoch, kde vyhrali

10. kolo
Tovarníky – Solčany
0:4 (0:1)
Góly: 11. Michalík, 51. Patrovič, 73. Dalík (11 m), 84.Soboňa. Hostia mali už od začiatku územnú prevahu. Do skvelej šance sa dostali Michalík a Soboňa, ale nepremenili. Domáci sa postupne doťahovali, ale pribrzdil ich gól Michalíka. Druhý polčas začal opäť v réžii hostí. Vypracovali si dobré šance, ktoré Patrovič aj s Illašom zužitkovali. V závere ešte zavŕšil debakel hostí Soboňa. Rozhodoval: Hancko, počet divákov: 300
TOVARNÍKY: I. Mikuláš – T. Mikuláš, Jančovič, Manko, Balážik, Kapusta, Vaňovič, Fráter, Hájovský, Bulák, Žikavský
SOLČANY: Ambróz – Klačanský, Ondruš, Patrovič, Dalík, Lysý, Kuna, Hippík, Illáš, Soboňa, Michalík (Mančík, Palík, Michalička)
Bošany - N. Pravno
2:0 (1:0)
Góly: 6. Papranec, 86. Žúrek. Do polčasu diváci videli vyrovnaný zápas. Hostia mohli otvoriť skóre už v 5. minúte, ale domáci Kalamár ešte vykopával z prázdnej brány. O minútu neskôr na opačnej strane však Papranec nezaváhal. Do konca polčasu sa nedialo nič podstatné, ale po zmene strán sa už hra oživila. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Bošany postupne zvyšovali tempo. Mali niekoľko šancí, ktoré sa im nepodarilo premeniť. Vyvrcholilo to až v 86. minúte gólom Žúreka, ktorý tým poistil konečný výsledok. Rozhodoval: Macháček, počet divákov: 200
BOŠANY: Švec – Kapusta, Jamrich, R. Hodál (63. Šesták), Kalamár, Murko, Žurek, Latka, Papranec (74. L. Hodál), Husár (88. Kostolný), Chuťka
Kanianka – Šimonovany
0:1 (0:0)
Gól: 49. Vlčko
Domáci nastúpili do zápasu bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo bolo na výkone poznať, navyše v 36. min. prišli o vylúčeného brankára Kretha. V početnom oslabení nedokázali zdolať dobre brániaceho súpera. Rozhodujúci okamih prišiel v 39. min., keď po chybe domácej obrany skóroval Vlčko. Domáci potom súpera ešte pritlačili, no vyloženú šancu si nevypracovali.
ŠIMONOVANY: Šagát – Oravec, Bratkovič, Mošať, Vlčko, Andrej Svorad, Habrman, Bezák, Lukáš Svorad, Balaška, Makva, str. Unterfranc, Beňačka. (J. Kobulda)
Častkovce - Chynorany
9:2 (4:2)
Góly: 15., 26. a 33. Kostelan, 53., 68., a 83. Gažo, 23. Ostrovský, 55. M. Madro, 80. Madera, - 31., 42. Kováč
Domáci Ropspol sa ujal vedenia gólom Kostelana po presnom centri Ostrovského. V 23. min. vyrazenú delovku Gaža usmernil do siete Ostrovský. M. Madro vybojoval loptu v strede ihriska a Kostelan zvyšoval už na 3:0. Po chybe domácej obrany hostia znížili Kováčom. Po indivuálnom prieniku výborne hrajúci Kostelan zvyšoval na 4:1. Nepokrytý Kováč znížil gólom „do šatne“ na 4:2. V druhom polčase pokračoval koncert domácich, keď sa strelecky disponovaný Gažo presadil tromi krásnymi gólmi hlavou po presných centroch spoluhráčov. Domáci zakončili hokejový výsledok gólmi nestarnúceho Maderu a bojovne naladeného M. Madra. Domácich futbalistov vyprevádzal zaslúžený dlhotrvajúci potlesk vďačných fanúšikov. Pred 150 divákmi rozhodoval Briestenský. ŽK: D. Madro, Majerník, Kováč, Parkan, Maťavka.
CHYNORANY: Miro Mikula - Magdolen, Parkan, Špánik, Maťavka, Michal Mikula (75. Gajdoš), Gašparík, Podmanický, Višnovský, Hvišč, Kováč.
Senica – Mýtna Nová
Ves 0:3 (0:3)
Góly: Vermeš (11), Frťala, Cabaj.
Hostia sa ujali už v 8. min. vedenia gólom Vermeša, ktorý premenil penaltu po faule domáceho obrancu. V 10. min. hostia pridali druhý gól a tesne pred prestávkou aj tretí. V druhom polčase hra upadla do priemeru. Hosťujúci hráči ju kontrolovali, naopak, domáci v druhom polčase nevystrelili na bránu hostí ani jednu strelu. Šance hostí v druhom polčase zlikvidoval domáci brankár. Víťazstvo hostí je plne zaslúžené . Žk 1:0 (Hílek). Pred 150 divákmi rozhodovali Ondruš, Gromus, Šimurka. (Marián Mesíček)
MÝTNA NOVÁ VES: Bohunský – Vermeš, Goga, Ondruš, Candrák (Rimanovský), Koprda, Švečík, Cabaj, Olvecký, Rusnák (Varga), Frťala (Šiška)
Ost. výsledky
Skalica – P. Bystrica 0:1 (0:1), 33. Hrnčík.
N. Dubnica – Hrnčiarovce 1:3 (0:2), 84. R. Šukala – 21. Heteš, 22. Boskovič, 91. Polakovič.
Trenč. Stankovce - V. Kostoľany 5:1 (1:1), 15. Križko, 21. a 80. Daško, 57. Minaroviech, 90. Sedláček - 12. Mačica.
16. V. Kostoľany 10 0 1 9 11:39 1 (-14)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Si dedinčan, vysmievali sa mu. Baláž hral pred 600 novinármi

Pavla Baláža v Interi odstavil Jurkemik, v Prešove mu znechutili futbal. Čo by teraz v Chorzówe urobil inak?

Pavol Baláž najradšej spomína na účinkovanie v Ruch Chorzów.

Pýtajte sa primátora / starostu

Máte na svojho primátora alebo starostu otázku? Pošlite nám vašu otázku a MY sa opýtame za vás!

Parkovisko využívali občania nelegálne

Železnice SR reagujú na osadenie zábran.

Topoľčianski hádzanári sú v karanténe

Svoj plánovaný domáci zápas proti ŠKP Bratislava odložili ešte začiatkom týždňa, vo štvrtok Slovenský zväz v hádzanej zrušil celý víkendový extraligový program.

Hádzanári počas uplynulého týždňa netrénovali.