HOKEJ – I. LIGA MUŽI

Na súperových ľadoch vyšli Topoľčanci naprázdno

Piešťany - Topoľčany
5:1 (1:1, 2:0, 2:0),
V ôsmom kole cestovali hokejisti Topoľčian na ľad do neďalekých Piešťan. Topoľčany tam odohrali ešte len tretí zápas na ľade súpera v aktuálnom ročníku. Už od úvodu začali hostia aktívne, čo preukázali gólom v šiestej minúte, keď sa presadil najlepšie strieľajúci hráč HC Marek Klačanský a Topoľčany sa tak dostali do vedenia 0:1. I naďalej si Topoľčany dokázali vytvárať gólové šance, horšie to bolo s ich premieňaním, pretože brankár Ondrejka bol od 7. min. nepriestrelný. Domácim sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte prvej tretiny. Na začiatku druhej tretiny sa „Žochárom“ naskytla dvojnásobná presilová hra o dvoch hráčov, ktorú však nedokázali využiť, čo hostia náležite trestali. V polovici zápasu sa domáci dokonca dostali aj do vedenia a prevzali iniciatívu. Tretí gól pridali domáci počas presilovej hry a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. V poslednej tretine dosiahol domáci H. Ručkay svoj hetrik a rozhodol o víťazstve domáceho celku. V poslednej minúte ešte skóre stretnutia upravil Učeň. Topoľčany síce v zápase vyhrali na strely 46:38, skóre však jasne hovorilo pre domáce mužstvo. Strely 38:46, vylúčenia: 12:8, trestné minúty: 32:16, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Babeliak – Vido, Brath, 403 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Oravec, Balážik, Božik – Klačanský, Lauko, Bosák – Kytnár, Gális, Náhlik – Šmotlák, Varga, Káčer – Minárik, Švajlen, Kováčik.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V zápase sa nám nedarilo využívať šance, za čo nás domáci hráči trestali. Vlastne nás porazila jedna päťka, keď H. Ručkay dal tri góly a Kolník jeden. Mnoho ďalších šancí chytil brankár Ďatelinka. Rozhodujúci zlom nastal za nerozhodného stavu 1:1, keď sme nevyužili dva samostatné nájazdy a nepodarilo sa nám využiť ani dve presilové hry o dvoch hráčov. Následne sme faulovali a za deväť sekúnd sme dostali gól na 1:3. V poslednej časti sme chceli znížiť, ale po ďalšej chybe nám domáci odskočili už na 1:4. V závere sa zápas už len dohrával a domáci zvýšili na konečných 5:1.
9. kolo
P. Bystrica – Topoľčany
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Od úvodu sa hral obojstranne rýchly hokej s množstvom šancí, ale o dvojgólovom vedení panterov rozhodli výkony brankárov. Kým domáci Kováč s výnimkou podcenenia ľahkej strely juniora Košeckého svojich viackrát podržal, Chvojka pri góloch čisté svedomie nemal. V 4. min. nedal zblízka hosťujúci Bosák, ale v 5. min. unikol po ľavej strane Kubrický a nekompromisne trafil nad Chvojkovu lapačku voľný kút brány. O minútu Mikušovu strelu brankár hostí zneškodnil a v 7. min. v dobrej šanci minul O. Lauko. Domáci Sikorčin najprv v 10. min. trafil brankára, ale o niekoľko sekúnd mieril po ľade k pravej žŕdke – 2:0. V 11. min. neprekonali Kováča postupne Varga a Kováčik. Zvýšiť sa nepodarilo Tučkovi v 12. min. a na druhej strane Kováč zázračne vyrazil strelu Náhlika smerujúcu do prázdnej brány. Hostia znížili v 14. min., keď si nahodený puk Košeckého od modrej čiary zrazil Kováč do žrde a odtiaľ putoval do siete – 2:1. V 16. min. mohlo byť vyrovnané, ale Kováč zmaril brejk Kutňanského. V 17. min. Bystričania sedem sekúnd po ukončení presilovky skórovali, keď po Janískovej akcii dal svoj prvý sezónny gól Martinka – 3:1. Do druhej tretine nastúpili hostia s odhodlaním zmeniť skóre, no Kováča nevedeli prekonať. Nepodarilo sa to v 23. min. ani Šmotlákovi. V 28. min. Klačanský zblízka trafil Kováča a o minútu sa domáci gólman vyznamenal pri tutovke Bosáka. Klačanskému v 34. min. pri blafáku ušiel puk z hokejky a gólom neskončil ani jeho lišiacky pokus zasunúť ho spoza brány do siete. Ďalšiu šancu premárnil v 39. min. neobsadený Božík. Skórovať mohli aj domáci, ale Martinkovu strelu zblízka striedajúci Kostolník vyrazil. Aj v poslednej tretine boli aktívnejší Topoľčanci, avšak Božik v 43. min. nedokázal trafiť z ideálnej pozície bránu. Z protiútoku zabránila v skórovaní Lobotkovi zlomená hokejka. Po bombe Zaťka vytlačil Kostolník aj strelu Bujdáka. Gól padol až v 49. min. opäť do hosťujúcej brány, kedy išli traja domáci na jediného obrancu a Sikorčin bez prípravy zvýšil na 4:1. Kováč v 52. min. vychytal šancu hostí a v 53. min. nedotiahol Stráňovský sólový nájazd do úspešného konca. V 54. min. Kabát od modrej čiary trafil najprv žrď a po kombinácii v presilovke Klačanský oživil šance hostí. Bystričania si v závere výhru udržali, a keď hráč Topoľčian dostal dvojminútový trest, bolo definitívne rozhodnuté. Šance Stráňovského a Ružičku v závere už ďalší gól nepriniesli.
HC: Chvojka – Kutňanský, Malinka, Oravec, Kabát, Košecký, Bútora, Balážik – Božik, Náhlik, Klačanský, Bosák, Minárik, Švajlen, Kytnár, Kováčik, Šmotlák, Lauko, Varga, Káčer, Gális. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V zápase s Pov. Bystricou sme zaspali prvú tretinu, keď hneď v 14 sekunde sa nám naskytla presilová hra, ktorú sme nevyužili. V stretnutí sme doplatili na nevyužité šance. Domáci celok nás prakticky vycvičil v efektivite. Od druhej tretiny sme sa snažili niečo urobiť zo zápasom, ale gólovo sme sa nedokázali presadiť. Rovnaký scenár sme predviedli aj v poslednej časti.
Ost. výsledky 8. kola: N. Zámky – P. Bystrica 2:5 (1:0, 1:2, 0:3), 12. Abrman, 22. Kropáč - 22. Gašo, 25. Koleno, 44. Bujdák, 49. Kubrický, 55. Zaťko. Sp. N. Ves - Ružomberok 11:0 (3:0, 7:0, 1:0), 13. a 35. Slamený, 14. a 29. Polomský, 17. Gurčík, 22. L. Sax, 29. a 29. Muranský, 37. Ondov, 38. P. Hrubý, 45. Koky. Trebišov - Trnava 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), 4. Janoško, 39. Macharovič, 42. Saxun, 53. Tirpák - 3. Drgoň, 45. Stupka. Humenné - Ružinov 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1), 16. Štekláč, 28. M. Slovák, 39. Pleva - 4. Vizváry, 30. M. Pištek, 60. Králik. Senica - Prievidza 6:4 (1:2, 4:2, 1:0), góly: 13. Štepanovský, 29. Chovan, 32. Krišák, 33. F. Novák, 34. a 43. Kadraba - 12. M. Smrek, 18. a 21. Zachar, 34. Malinjak. Prešov – Kežmarok 2:6 (0:3, 1:1, 1:2), 25. Bendík, 58. Troliga - 1. Frank, 12. P. Fedor, 15. a 60. Junas, 27. a 52. Gajdoš.
Ost. výsledky 9. kola: Trebišov – Detva 2:6 (0:0, 1:5, 0:1), 23. Kátlovský, 46. Matej – 25. a 35. Fiľo, 32. Lipták, 39. a 50. Maťuš, 40. Korčok. Humenné – Sp. N. Ves 3:2 (0:0, 3:1, 0:1), 26. a 30. Dravecký, 23. Jenčík – 35. Gurčík, 50. Polomský. Prešov – B. Bystrica 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), 15. Rusnák, 26. Zavacký, 55. Troliga, 56. P. Segľa – 43. Plavucha. Piešťany – Ružinov 3:5 (1:3, 2:0, 0:2), 20. Strapák, 35. H. Ručkay, 40. Učeň – 13. a 59. Pék, 17. Baček, 18. Ščepko, 42. Gráčik. N. Zámky – Senica 1:6 (0:2, 1:2, 0:2), 26. Chrenko - 14. a 33. Krišák, 18. a 53. Novák, 34. Hanták, 48. Hanka. Trnava – Prievidza 2:1po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0), 13. Valentík, 66. Holotovič – 21. Zachar. Ružomberok – Kežmarok 0:6 (0:0, 0:2, 0:4), 29. a 43. Junas, 38. Mravec, 44. Fedor, 57. Brejčák, 58. Brejčák.
16. Prievidza 9 0 0 1 8 17:46 1
Ďalší program: 10. kolo – 10. 10. (utorok) o 17.30 h: Prešov – Prievidza, Topoľčany – Senica, P. Bystrica – Piešťany, Trnava – N. Zámky, Bratislava – Trebišov, Ružomberok – Humenné, B. Bystrica – Sp. N. Ves, Kežmarok – Detva; 11. kolo - 13. 10. (piatok) o 17.30 h: Prešov – Detva, Sp. N. Ves – Kežmarok, Humenné – B. Bystrica, Trebišov – Ružomberok, N. Zámky – Bratislava, Piešťany – Trnava, Senica – P. Bystrica, Prievidza – Topoľčany.