V divokom derby zápase zvíťazil favorit z Topoľčian

10. kolo
Topoľčany – Senica 5:3
(0:1, 3:2, 2:0)
Už od úvodných minút sa v Topoľčanoch hral svižný a rýchly hokej. Domáci mali predsa len viac šancí, gólovo sa však nedokázali presadiť. V zápase však hrýzli aj hosťujúci hráči. Otvoriť skóre stretnutia mohol už v 7. min. kapitán Káčer, ale jeho strela skončila na hornej žŕdke. O pár minút mali gól na hokejke Bosák s Božikom, mierili však nepresne. V závere prvej časti sa k šanciam dostali aj hostia, ale Krumpálovu strelu zastavil M. Ďatelinka. Hostia sa však gólu predsa len dočkali, keď v 19. min. Hanták unikol po pravej strane a vsietil otvárací gól zápasu – 0:1. V druhej tretiny mohli hostia hneď v úvode pridať druhý gól, ale pozorný domáci gólman M. Ďatelinka zneškodnil výbornú strelu Krišáka. Domáci okamžite z protiútoku ukážkovo zakombinovali a po akcii Kytnár – Božik zakončil do bránky Náhlik – 1:1. Hostia však aj naďalej hrozili a už v 25. min. dostal Krumpál svojich opäť do vedenia – 1:2. V polovici zápasu sa domácim naskytla takmer dvojnásobná dvojminútová presilovka o dvoch hráčov. Topoľčany túto príležitosť aj využili a dokonale otočili vývoj zápasu. Najskôr v 29. min. vyrovnával peknou strelou obranca Malinka. Už o minútu dostal domácich po prvýkrát v zápase do vedenia Božik, keď excelentne tečoval Kytnárovu strelu. Už o pár sekúnd mohol vyrovnať Rusňák. Podarilo sa to však v 31. min. Hantákovi a začalo sa hrať prakticky
odznova. V záverečnej časti sa hosťom hneď v úvode naskytli dve presilové hry o jedného hráča, avšak ani jednu nezužitkovali. Chlieb sa lámal v 49. min., keď domácim hráčom unikol Šimek, ale bravúrnym spôsobom zachytal Marcel Ďatelinka. Žochárov táto akcia akoby prebrala a naskytnuté presilovky potrestali. V 53. min. poslal domácich do vedenia Šmotlák, po presnej prihrávke Gálisa. O víťazstve rozhodol päť minú pred koncom stretnutia svojim druhým gólom Malinka. V súboji dvoch vyrovnaných celkov sa napokon zrodila výhra domácich. V drese hostí sa v bránke predstavil odchovanec topoľčianskeho hokeja Peter Babkovič, ale piatim gólom vo svojej sieti nedokázal zabrániť. Strely 42:39, vylúčenia: 8:10, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Majling – Lukáč, Píšťanský, 295 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Košecký, Bútora, Káčer – Klačanský, Lauko, Bosák – Kytnár, Náhlik, Božik - Gális, R. Varga, Šmotlák – Minárik, Švajlen.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Konečne sa nám v zápase priklonilo aj šťastie. V druhej tretine sa nám podarilo v presilovke otočiť skóre zápasu na 3:2. V poslednej tretine z vyloženej šance hostia za nerozhodného stavu nevsietili gól, čo sme hneď potrestali po deviatich sekundách presilovky. Druhým gólom z početnej výhody sme si vytvorili dvojgólový náskok, ktorý sme udržali až dokonca stretnutia.
11. kolo
Prievidza – Topoľčany
6:7 (2:3, 2:2, 2:2)
Diváci v Prievidzi sa ešte ani poriadne neposadili a už hostia z Topoľčian vyhrávali po góle Bosáka v 41. sekunde. Už v 3. min. bol rozdiel dvojgólový, keď sa presadil center tretieho útoku R. Varga – 0:2. Hostia sa do zápasu vrátili v 10. min. zásluhou Janovského. Ale už o pätnásť sekúnd bol rozdiel opäť dvojgólový. Tentoraz sa presadil Náhlik po presnej prihrávke Božika. V prvej tretine uzavrel gólové hody domáci Mihok a upravil tak na 2:3. V polovici zápasu sa Prievidzi naskytla presilovka o dvoch hráčov, keď na lavici hanby sedeli Oravec s Košeckým. Domáci túto príležitosť aj využili a vyrovnali na 3:3. O osem sekúnd však sa skóre menilo, tentoraz udrel Šmotlák, ktorý vsietil gól v oslabení. Na tento gól už o necelé dve minúty nadviazal Klačanský a poslal hostí do dvojgólového vedenia. Topoľčany však aj naďalej pôsobili nie práve disciplinovaným dojmom, čo domáci využili v 39. minúte na zdramatizovanie stretnutia. Presilovú hru Prievidze tentoraz využil Učník. V záverečnej tretine mali lepší nástup hostia z Topoľčian. V priebehu 38 sekúnd vsietili dva góly a ušli domácim až na 4:7. Domáca Prievidza však nezložila zbrane a päť minút pred koncom stretnutia znížila na 5:7. Už o dve minúty dokonca domáci znížili na rozdiel gólu, ale na viac im síl už nezostalo, a tak si Topoľčany z Prievidze odzviezli tri body. Topoľčany mali v zápase až desiatich vylúčených, napriek tomu bodovali naplno. Strely 44:34. vylúčenia 3:10, presilovky 2:0, oslabenia 0:1, rozhodovali Pagáč – Junek, Beneš, 251 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Mleziva, Bútora, Oravec, Košecký, Káčer – Klačanský, Lauko, Bosák – Kytnár, Náhlik, Božik – Gális, Varga, Šmotlák – Minárik, Švajlen. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V Prievidzi sme vsietili dva rýchle góly. Domáci však zbrane nezložili a každý z nich chcel streliť gól. Robili sme fauly, nechali sa zbytočne vylučovať a dovolili sme Prievidzi dostať sa do zápasu. Aj v závere za stavu 4:7 sa naši hráči uspokojili a hostia zdramatizovali stretnutie. Umnou hrou sme si jednogólový náskok udržali.
Ost. výsledky 10. kola: B. Bystrica – Sp. N. Ves 1:2 (0:2, 0:0, 1:0), 47. Maček - 1. Petruk, 2. Koky. P. Bystrica - Piešťany 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), 17. J. Martinka, 20. M. Stráňovský - 55. Ručkay. Kežmarok - Detva 7:4 (3:2, 4:1, 0:1), 7. Drotár, 10. a 20. Valigura, 26. Gajdoš, 27. Jurčo, 33. Frank, 36. Junas - 17. Melicherčík, 20. Fiľo, 24. Lipták, 60. Pohorelec. Trnava – N. Zámky 5:2 (0:0, 3:1, 2:1), 23. Drgoň, 24. a 32. Holovič, 49. J. Feranec, 58. Belko - 28. Abrman, 50. Molnár. Ružinov - Trebišov 6:2 (1:1, 3:0, 2:1), 16. Gráčik, 25. Michal Rehák, 35. Huntata, 38. Iffka, 50. Králik, 57. Fabok - 10. Matej, 55. Kobeľa. Ružomberok - Humenné 1:9 (0:2, 1:3, 0:4), 31. Lopuski - 7. a 33. Karčák, 11., 26., 48. a 57. Slovák, 30. Majerník, 50. Kall, 54. Jenčík. Prešov - Prievidza 10:0 (1:0, 5:0, 4:0), 6., 37. a 60. Segľa, 26. a 32. Hájnik, 29. Gönczi, 37. Zavacký, 42. Rusnák, 42. Palko, 48. Troliga.
Ost. výsledky 11. kola: Senica – Pov. Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), 16. Hanták – 11. Stráňovský, 18. a 23. Kubrický, 55. Gažo. Sp. Nová Ves – Kežmarok 1:2 (0:2, 1:0, 0:0), 28. Koky – 15. a 20. Hopjak. Prešov – Detva 4:0 (1:0, 2:0, 1:0), 10. a 23. Hajnik, 21. Bukna, 42. Zavacký. Piešťany – Trnava 1:3 (0:0, 0:1, 1:2), 45. Učeň - 33. Valentík, 47. Belko, 52. Drgoň. N. Zámky – Ružinov 2:3 (0:0, 2:1, 0:2), 26. Abrman, 29. Janek – 37. Jastrabík, 51. Ďuriš, 55. Králik. Trebišov – Ružomberok 4:3 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 – 1:0), 23. Masarovič, 26. a 40. Barna, 61. Pohorelský - 8. Zúbek, 22. Sivák, 33. Rúfus.
Humenné – B. Bystrica 4:1 (3:1, 0:0, 1:0), 8. Majerník, 10. Kováč, 20. Bodnár, 51. Karčák – 2. Budaj.
16. Prievidza 11 0 0 1 10 23:63 1
Ďalší program: 12. kolo – 17. 10. (utorok): P. Bystrica – Bratislava, Topoľčany – Trnava, Prievidza – N. Zámky, Senica – Piešťany, Humenné – Prešov, Sp. N. Ves – Trebišov, Detva – Ružomberok, Kežmarok – B. Bystrica; 13. kolo – 20. 10. (piatok) o 17.30 h: Prešov – Topoľčany, P. Bystrica – Prievidza, Trnava – Senica, Bratislava – Piešťany, Ružomberok – N. Zámky, B. Bystrica – Trebišov, Kežmarok – Humenné, Detva – Sp. N. Ves.

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 9 810

Prekonal rakovinu, trénuje mládež. Ktoré dve chyby si Miro Ďurák najviac vyčíta?

Miroslav Ďurák bol prvým hráčom, ktorého draftovali do NHL priamo z Topoľčian.

Miroslav Ďurák s manželkou Danielkou a dcérkou Tamarkou.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Po sídlisku niekto rozhadzuje jedlo

Labradorka Dafy dva dni zvracala a hnačkovala.

Pali so svojou labradorkou Dafy.

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.