Po víťazstve nad Trnavou prišiel útlm v Prešove

12. kolo
Topoľčany – Trnava 6:4
(2:0, 1:2, 3:2).
Už začiatok stretnutia priniesol rušný hokej na oboch stranách. Domáci hneď v úvode zahodili dve čisté gólové šance, ale ani hostia neboli v tomto smere lepší. Domáci sa úvodného gólu dočkali v 9. min., keď po peknej Kytnárovej akcii vsietil gól Božík. V závere prvého dejstva strelil poistku domáceho mužstva O. Lauko. V samotnom závere prvej tretiny mohol vyrovnať Bilanovič, jeho strelu zastavil domáci brankár M. Ďatelinka v poslednej chvíli. Druhá tretina mala pre Topoľčany famózny začiatok, keď už v desiatej sekunde sa po druhýkrát presadil O. Lauko a stanovil tak na 3:0. Po tomto góle sa domáci akoby uspokojili a iniciatívu prevzali hostia. Najskôr v 22. min. mohol poistiť vedenie Kytnár, ale staré nedáš-dostaneš platilo na druhej strane. Hosťom sa podarilo dotiahnuť sa na rozdiel dvoch gólov a následne Trnava mala výhodu aj presilovej hry. Tú však nevyužila, ale napriek tomu v polovici zápasu Stupkom skorigovala stav stretnutia na 3:2. V záverečnej časti sa Topoľčany opäť rozbehli a v 44. min. sa presadil Bosák, ktorý si vymenil úlohu s O. Laukom – 5:2. Osem minút pred koncom stretnutia sa hostia vrátili ešte do zápasu, keď Feranec znížil na 5:3. V záverečnej štvorminútovke sa hosťom naskytla dvojnásobná presilová hra. Trnava navyše odvolala aj brankára a šiesti hostia sa priblížili na rozdiel gólu. Už po pár sekundách si domáci svojou nedisciplinovanosťou nechali vylúčiť ďalšieho hráča a situácia sa zopakovala. Tentoraz však neskórovali hostia, ale z protiútoku vsietil víťazný gól do prázdnej bránky O. Lauko. Topoľčany v zápase zaslúžene vyhrali. Strely 44:38, vylúčenia 4:2, presilovky 0:1, oslabenia 1:0, rozhodovali: Druga – Moravec, Lukáč, 230 divákov.
HC: Ďatelinka – Malinka, Kabát, Mleziva, Káčer, Oravec, Košecký, Bútora – Bosák, O. Lauko, Klačanský – Božik, Náhlik, Kytnár – Gális, R. Varga, Šmotlák – P. Kováčik, Švajlen, Minárik. Tréner: Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: Ľubomír Hurtaj (tréner): Zápas sme si veľmi dobre rozohrali. V druhej tretine za stavu 3:0 si niektorí hráči mysleli, že je rozhodnuté, začali hrať individuálne a chceli sa presadiť strelecky. Zabúdalo sa pritom na obrannú činnosť a hostia túto skutočnosť využili, keď znížili na 3:2. V tretej tretine po dohovore v kabíne si to chlapci uvedomili a zodpovedným a bojovným výkonom dotiahli zápas do víťazného konca. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené.
13. kolo
Prešov – Topoľčany 7:1
(2:0, 2:1, 3:0)
V trinástom kole cestovali Topoľčany na východ Slovenska, kde ich tentoraz čakal Prešov. Už od úvodu stretnutia mali domáci prevahu, keď sa vedenia v zápase ujali už v 3. min. Už o necelú minútu využil Prešov naskytnutú presilovú hru a zásluhou Buknu šli domáci do dvojgólového vedenia. Diváci si na ďalšie góly museli počkať až do druhej tretiny. Hneď v úvode druhej časti sa domáci presadili aj po tretíkrát. Za hostí znižoval Božik, keď mu presne naservíroval Náhlik. To však bolo zo strany Žochárov z gólovej nádielky všetko. Domáci ešte do konca druhej dvadsaťminútovky pridali jeden gól. V záverečnej tretine to boli už len domáci, ktorí strieľali góly. V priebehu jednej minúty vsietil domáci Prešov dva góly a upravil tak stav stretnutia na hrozivých 6:1 pre Topoľčany. V závere sa ešte gólovo presadil Melicherčík a stanovil tak na konečných 7:1. Topoľčany tak v zápase na súperovom ľade vysoko prehrali. Hosťujúci HC nemal k dispozícii všetkých hráčov, keď už tretí útok predstavovali minuloroční juniori. Na skalopevnú obranu Prešova to však neplatilo. Prešov si zaslúžene ponechal všetky tri body doma. Strely 47:37, vylúčenia 7:6, vyššie tresty Troliga – Kutňanský, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali Kubuš – Pavela, Snášel, 480 divákov.
HC: Ďatelinka (53. Chvojka) – Malinka, Kabát, Kutňanský, Káčer, Košecký, Oravec, Krchňavý, Psotný – Klačanský, Lauko, Bosák – Kytnár, Náhlik, Božik – Chochula, Švajlen, Kováčik, Uhrík. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: Ľ. Hurtaj (tréner): Nezachytili sme začiatočný nápor domácich, keď už v 4. min. Prešov vyhrával 2:0. Celá prvá tretina sa z našej strany niesla v bojazlivom v duchu. V druhej časti sme zahodili štyri vyložené šance, dokonca sme nastrelili dve tyčky. V poslednej tretine sme hrali hop alebo trop a inkasovali sme v priebehu jednej minúty dva góly. Vzhľadom na našu oklieštenú zostavu, keď nám chýbali až piati hráči zo základnej zostavy, sme podali v druhej a poslednej tretine solídny výkon. Domáci zaslúžene vyhrali, keď sme nepremenili viacero gólových šancí.
Ost. výsledky 12. kola: Sp. N. Ves - Trebišov 11:0 (5:0, 3:0, 3:0), 3. Polomský, 8. Slamený, 10. a 17. P. Hrubý, 11. a 34. Saluga, 33. L. Sax, 39. Muranský, 49. L. Novák, 52. Ordzovenský, 55. Ondov. Humenné - Prešov 1:5 (0:0, 0:4, 1:1), 48. Jančík - 22. Rusnák, 27. Zavacký, 39. Gönczi, 40. Troliga, 55. Vojtek. P. Bystrica - Ružinov 1:3 (1:0, 0:3, 0:0), 10. Varhaník - 32. Huntata, 34. Ďuriš, 36. Iffka. Senica - Piešťany 1:4 (0:0, 1:2, 0:2), 33. Šimek - 24. a 60. H. Ručkay, 28. Betka, 59. Filip. Prievidza – N. Zámky 7:4 (3:2, 2:1, 2:1), 5., 8., 22. a 43. Zachar, 6. a 53. Dušička, 32. Učník - 7. a 35. Abrman, 14. Udvardy, 44. Molnár. Kežmarok – B. Bystrica 8:4 (3:1, 2:1, 3:2), 2. a 53. Valigura, 4. a 52. Junas, 17. Mravec, 22. Jurčo, 24. Havíra, 57. Drotár - 3. Malček, 36. Gajdoš, 42. Dian, 44. Macejka. Detva - Ružomberok 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), 13. M. Fiľo - 24. Tarageľ, 56. Srnka.
Ost. výsledky 13. kola: Ružomberok – N. Zámky 2:5 (0:4, 1:0, 1:1), 26. a 57. Petran – 11., 12. a 55. M. Chrenko, 12. Lukáč, 17. Molnár. Trnava – Senica 6:2 (3:1, 0:1, 3:0), 12. a 60. Holovič, 18. Klokner, 19. Vandra, 43. Valentík, 56. Stupka – 2. Kadraba, 23. Krišák. Kežmarok – Humenné 4:1 (1:0, 2:1, 1:0), 13. a 30. Brejčák, 23. Drotár, 53. Valigura – 21. Petrovič. Detva – Sp. Nová Ves 3:4 po predĺžení (1:0, 1:3, 1:0 – 0:1), 1. Filo, 37. a 55. Pohorelec – 26. Ordzovenský, 30. Muránsky, 32. Saluga, 64. Hamrák. Ružinov – Piešťany 2:8 (0:3, 1:0, 1:5), 40. Jastrabík, 41. Iffka – 8. H. Ručkay, 9. Galko, 18. Učeň, 48. Rybárik, 50. R. Kolník, 55. Sýkora, 56. Peško, 59. J. Ručkay. B. Bystrica – Trebišov 0:5 kontumačne (Domáci usporiadatelia nezabezpečili lekára na zápas). P. Bystrica – Prievidza 7:3 (3:0, 3:1, 1:2), 8. a 18. Valach, 9. Koleda, 23. Gašo, 23. Poljaček, 33. Janísek, 46. Martinka – 30. Smrek, 49. Učník, 59. Žila.
16. Prievidza 13 1 0 1 11 33:74 4
Ďalší program: 14. kolo – 24. 10. o 17.30 h: Prešov – Sp. N. Ves, Humenné – Detva, Trebišov – Kežmarok, N. Zámky – B. Bystrica, Piešťany – Ružomberok, Senica – Ružinov Ba, Prievidza – Trnava, Topoľčany – P. Bystrica; 15. kolo – 27. 10. o 17.30 h: Ružinov Ba – Senica, Piešťany – Prievidza, N. Zámky – Topoľčany, Trnava – Pov. Bystrica, Kežmarok – Prešov, B. Bystrica – Detva, Ružomberok – Sp. N. Ves, Trebišov – Humenné.