ŽENY
SUPERLIGA
A. skupina: AG Linz – Topoľčany B 6:3 (Bútorová, Belianská a Hippíková 1). Hostky sa vypli k bojovnému výkonu a len 14-ročná Bútorová dokázala dokonca proti úradujúcej majsterke Európy, naturalizovanej Číňanke Liu Jia, uhrať jeden set.
Zvyšný zápas: Břeclav – Vrtojba odložené na 25. 10.
1. AG Linz 4 4 0 0 25:9 12
2. Břeclav 3 2 0 1 17:10 7
3. Vrtojba 3 1 0 2 11:13 5
4. Topoľčany B 4 0 0 4 5:26 4
B. skupina: Topoľčany A – Záhreb 4:6 (Kúdelová 2, Balážová a Lazarčíková 1). Domácim chýbalo k remíze kúsok športového šťastia, keď Lazarčíková v súboji so súperovou dvojkou prehrala rozhodujúci piaty set najtesnejším pomerom 9:11.
Zvyšný zápas: Postás Budapešť – Villach 7:0 predohrali.
1. Budapešť 5 5 0 0 35:0 15
2. Záhreb 4 3 0 1 20:11 10
3. Topoľčany A 5 1 0 4 10:31 7
4. Villach 4 0 0 4 4:27 4
C. skupina: Duga Resa – Szekszard 6:3.
1. Szekszard 3 2 0 1 16:7 7
2. Duga Resa 3 1 1 1 12:14 6
3. LZ Linz 2 0 1 1 5:12 2
LZ Linz má 1 kont. prehru.
MUŽI
III. LIGA NR
Topoľčany B – Vráble 1:17 (Čerman 1), Domino Nitra B – Bánov B 8:10, N. Baňa/Podlužany – H. Trsťany 7:11, ŠOG Nitra – Trnovec B 16:2, STK N. Zámky B – Komárno/Šahy B 8:10, Volkovce – Zemné 7:11.
1. ŠOG Nitra 5 5 0 0 74:16 15
2. Vráble 5 5 0 0 68:22 15
3. Kom./Šahy B 5 4 0 1 54:36 13
4. Zemné 5 4 0 1 53:37 13
5. H. Trsťany 5 3 0 2 50:40 11
6. N. Zámky B 5 2 0 3 41:49 9
7. Bánov B 5 2 0 3 39:51 9
8. N. Baňa/Podl. 5 1 1 3 43:47 8
9. Volkovce 5 1 1 3 39:51 8
10. Domino Nitra B 5 1 0 4 34:56 7
11. Topoľčany B 5 1 0 4 27:63 7
12. Trnovec B 5 0 0 5 18:72 5
IV. LIGA NR SEVER
Topoľčany C – Tovarníky B 7:11 (Žatko a M. Maňák 2,5, Kopecký 1,5, Barčiak 0,5 – Slovák 4, Michalka a Dubný 3, Mihok 1), Domino Nitra C – ŠOG Nitra B 10:8, Vráble B – UKF Nitra D 14:4, Dlhá n/V. - Zl. Moravce A 17:1, Čab – Mojmírovce 3:15, Volkovce B - Výč.-Opatovce 17:1, Č. Kľačany – Kynek 13:5, Zl. Moravce B – Šaľa 1:17.
1. Tovarníky B 5 5 0 0 69:21 15
2. Vráble B 5 5 0 0 61:29 15
3. Volkovce B 5 4 0 1 66:24 13
4. Šaľa 5 4 0 1 62:28 13
5. UKF Nitra D 5 3 1 1 49:41 12
6. Topoľčany C 5 3 0 2 58:32 11
7. Č. Kľačany 5 3 0 2 55:35 11
8. ŠOG Nitra B 5 3 0 2 55:35 11
9. Dlhá n/V. 5 3 0 2 52:38 11
10. Mojmírovce 5 2 1 2 50:40 10
11. Domino Nitra C 5 2 0 3 45:45 9
12. Čab 5 1 0 4 33:57 7
13. NR-Kynek 5 1 0 4 32:58 7
14. Zl. Moravce A 5 0 0 5 15:75 5
15. Výč.-Opatovce 5 0 0 5 9:81 5
16. Zl. Moravce B 5 0 0 5 9:81 5
MLADŠIE ŽIACTVO
V Bratislave sa konal kontrolný turnaj SR, na ktorom štartovalo 10 najlepších hráčov a hráčok. ŠKST Topvar Topoľčany mal najväčšie – až šesťnásobné zastúpenie (4 chlapci a 2 dievčatá). Kladom je to o to viac, že všetci môžu v tejto vekovej kategórii hrať aj o rok. Trojica M. Gašparík, R. Bučko a Piterková dokonca ešte aj o dva roky. Najlepšie si počínal Martin Maňák, ktorý mal rovnakú bilanciu ako prví dvaja v poradí a len horšie vzájomné zápasy ho odsunuli za nich.
Výsledky Topoľčancov - CHLAPCI (10 hráčov): 3. Maňák 7 výhier/2 prehry, 7. Žatko 4/5, 9. M. Gašparík 1/8, 10. R. Bučko 0/9. DIEVČATÁ (10 hráčok): 7. Barčiaková 4/5, 9. Piterková 2/7.
NAJMLADŠIE ŽIACTVO
Slovenský pohár – 2. turnaj v Pov. Bystrici: CHLAPCI (54 hráčov): 3. R. Bučko, 4. M. Gašparík, 13. Fábik (všetci Topoľčany); DIEVČATÁ (32 hráčok): 2. Piterková, 11. Lenčešová (obe Topoľčany), štvorhra: 1. Piterková (Topoľčany) – Petreková (Ivánka pri Dunaji), 3. Vlčková – Lenčešová (obe Topoľčany).
Autor: mab