Krnča na bojňanské vyčínanie len tak ľahko nezabudne

Preseľany – Krušovce 5:0 (3:0), 5. J. Guniš (11 m), 38. L. Toriška, 41. a 88. O. Kolesár, 72. P. Kasana. Hostia v sobotnom popoludní pôsobili odovzdaným dojmom, čo domáci náležite využívali. Už v 5. min. sa Preseľany dostali do vedenia, keď pokutový kop premenil Guniš. Do konca prvého polčasu pridali domáci ďalšie dva góly a jednoznačné víťazstvo potvrdili aj v druhom dejstve ďalšími gólmi. Preseľany v zápase neodohrali práve najlepší zápas, ale zaslúžene vyhrali. Remízový kráľ tak svojho súpera rozdrvil 5:0.
Bojná – Krnča 10:0 (5:0), 45., 68., 75., 82. a 88. Ľ. Medek, 17. a 25. Turčan, 9. Jančovič, 30. Lukáš Lukačovič, 56. Trávnik (11 m). V hodovom zápase hrali domáci oku lahodiaci futbal a presadili sa aj strelecky. Hostia do Bojnej cestovali bez piatich hráčov zo základnej zostavy, čo sa aj prejavilo. V 9. min. M. Jančovič prízemnou strelou otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. O osem minút po chybe hostí sa presnou strelou prezentoval Turčan – 2:0. V 25. min. po veľmi peknej akcii domácich strieľa Turčan ďalší gól domácich. V 30. min. zvyšoval Lukáš Lukačovič už na 4:0. Päť minút pred záverom prvého polčasu fauloval hosťujúci brankár Križma prenikajúceho Turčana pred pokutovým územím, a tak uvidel červenú kartu. Streleckú bodku prvého polčasu zavŕšil Ľ. Medek. Po zmene strán už v 56. min. bez problémov premenil Trávnik nariadený pokutový kop – 6:0. Domáci boli aj naďalej pri chuti a v 68. min. upravil Ľ. Medek na hrozivých 7:0. O osem minút mohol čestný úspech hostí dosiahnuť Mesároš, jeho strela mierila tesne nad. V 75., 82. a 88. min. pridal ďalšie tri góly Ľ. Medek a tak Bojná dosiahla zaslúžené dvojciferné víťazstvo.
Chrabrany – Urmince 0:6 (0:2), 31. Lukačovič, 39. Vinkler, 53. Balážik, 65. Chobot, 75. Cifra, 78. Huba. Domáci ako vždy mali sľubný začiatok, ktorý však veľmi rýchlo pominul, keď v 17. min. prerušil rozhodca hru kvôli búrke. Hostia sa v 31. min. dostali do vedenia krásnou strelou do šibenice. Do konca prvého polčasu ešte výsledok prikrášlil Vinkler. V druhom polčase sa hra už odvíjala v jasnej réžii hostí, ktorí nadelili súperovi poltucet gólov.
Jacovce – Nemčice 5:1 (1:1), 35., 52. a 54. Mičina (11 m), 75. Martinček, 85. S. Ondruška - 3. Kúdela. Zápas sa kvôli búrke začal neskôr. Hralo sa na oboch stranách veľmi aktívne, keď obe mužstvá predvádzali veľmi slušný výkon. Prvý polčas sa skončil remízou, ale v druhom polčase prevýšila aktivita domácich, ktorí v zápase napokon zaslúžene vyhrali, keď sa hetrikom prezentoval Michal Mičina.
V. Dvorany – Hrušovany 3:1 (1:0), P. Martiška, A. Zachar, M. Šnirc – R. Šútonský. Domáci po „vytriezvení“ z minulého kola po oslavách 850. výročia začali náporom. Až tretia šanca domácich skončila v sieti hostí zásluhou bojovnosti Martišku. V 18. min. ďalšie dve tutovky domáci nepremenili. Hostia pôsobili snaživým tempom, čo dokázali aj v úvode druhého polčasu. Domáci však zabojovali a prekrásnou strelou do vinkla v 63. min. skóroval Zachar. V eufórii domáci pridali ďalší gól do prázdnej brány po vyšachovaní obrany. Domáci sa uspokojili s vedením a po chybe domáceho hráča hostia znížili na konečných 3:1. Zápas mal na veľmi klzkom teréne výbornú úroveň. Domáci si zaslúžene pripísali tri body.
Kuzmice – Nitr. Blatnica 1:3 (0:0), Bezucha – Hudeček, J. Stanček. Adamovič. V Kuzmiciach sa hral rýchly futbal. Šance si vypracovávali obe mužstvá, no premeniť ich dokázali iba hostia, ktorí sa v druhom polčase dostali do vedenia 0:2. Za domácich vrátil Kuzmice do zápasu Bezucha, ale hostia tretím gólom poistili svoju výhru. Zápas bol kvôli dažďu na niekoľko minút prerušený.
Ludanice – H. Obdokovce 2:1 (2:1), Jankovič, Daško – Uhrík. Zápas sa hral na ťažkom mokrom teréne. Kvalitu zápasu ovplyvnil hlavný rozhodca Petruš, ktorý nechal vylúčiť už v prvom polčase domáceho hráča. Technickí hostia nestačili na bojovných domácich, ktorí v zápase zaslúžene vyhrali.
TO B/Nitr. Streda - Čermany 4:2 (1:2), 32. a 73. Lovička, 87. Tarina, 90. Klačanský - 3. Zubčák, 21. Hrutka. Hostia vstúpili do zápasu veľmi dobre, keď už v 21. min. vyhrávali 0:2, hoci domáci hrali aktívny a rýchly futbal. Zápas sa prerušil kvôli silnému dažďu na osem minút, čo domácich akoby uspalo. Po hrubej chybe hosťujúcej obrany však Lovička znížil. V druhom polčase nastúpila topoľčianska rezerva so snahou zvrátiť výsledok. Za stavu 2:2 hostia spálili dve obrovské šance, čo sa im nakoniec vypomstilo v podobe dvoch gólov v hosťujúcej bránke. Záver patril domácim, ktorí v 87. min. Tarinom a v 90. min. Klačanským upravili na 4:2.
16. Chrabrany 14 1 1 12 8:45 4
ZOSTAVA KOLA: Neuschl (TO B/Nitr. Streda) – P. Rybanský (Ludanice), J. Rybanský (Ludanice), J. Bracho (Jacovce) - Maček (Čermany), Fruňo (TO B/Nitr. Streda), A. Zachar (V. Dvorany), J. Stanček (N. Blatnica) – M. Mičina (Jacovce), O. Kolesár (Preseľany), Ľ. Medek (Bojná).