Žochári svojho súpera vyprášili!

15. kolo
Topoľčany – Led. Rovne
9:1 (5:1)
Góly: 31., 39., 44. a 71. Goga, 2. Čuhák, 41. Krajčík (11 m), 62. Moravčík, 80. Mrázik, 86. Železník – 30. Basila (11 m).
Domáci sa do svojho súpera pustili s veľkou chuťou a už po prvom rohovom kope sa tešili z gólu, keď hlavou zavesil Čuhák po centri Matušíka. Hosťom sa podarilo vyrovnať už v 30. min. z pokutového kopu, keď sa nemýlil Basila, hoci penalte predchádzal neodpískaný faul na Jakuboviča. Z následnej akcie sa však presadil Goga a naštartoval spanilú jazdu Žochárov. Už o pár minút pridal Goga tretí gól. Po dvoch minútach hosťujúca obrana faulovala Moravčíka a Krajčík z penalty vsietil štvrtý gól domácich. V závere svoj hetrik dosiahol Goga a stanovil na polčasových 5:1. Druhý polčas sa niesol v hre na jednu bránku. Najskôr mohli výsledok prikrášliť Matušík s Gogom. Zvýšiť sa však podarilo až Moravčíkovi a hneď po ňom aj kanonierovi Gogovi. Domáci tréner dal na pár minút zachytať si v bránke aj Neuschlovi, ktorý tak nahradil Košovana. Na hrozivých 8:1 pre hostí strieľal striedajúci Mrázik, keď mu presne na milimeter nahral Candrák. Gólový účet stretnutia uzavrel Železník po ďalšej chybe hosťujúcej obrany. O tom, že sa na štadióne Vojtecha Schotterta nevsietili domáci aj desiaty gól, rozhodla ľavá žrď Kováčovej bránky, keď práve tam skončila Candrákova delovka. Žochári sa tak rozlúčili s jesennou časťou rekordnou výhrou. Rozhodoval: Farkaš, počet divákov: 168.
MFK TOPVAR: Košovan (71. Neuschl) – Čuhák, Bačík, Teplanský, Matušík (62. Mrázik) – Moravčík, Jakubovič, Železník, Krajčík (80. Janček) – Candrák, Goga. Tréner: P. Jančovič
Jaroslav ŠUPA
Partizánske - Dubnica
B 3:1 (1:1)
Góly: 25. Šimončič, 51. Křapka, 67. Briatka - 24. vlastný (Bezák)
Po nešťastnom úvodnom góle, keď si loptu do vlastnej brány zrazil Bezák, sa domáci prebrali. Partizánske okamžite zakontrovalo a vyrovnávajúci gól vsietil Šimončič po uličke Stupariča. Tento gólový moment sa ukázal ako rozhodujúci, pretože domáci získali väčšie sebavedomie, čo korunovali umnou hrou až do konca zápasu a v druhom polčase aj dvoma gólmi. Na 2:1 zvyšoval Křapka, keď po peknom uvoľnení prestrelil Kopčana a konečný účet zavŕšil Briatka strelou z otočky, s ktorou preloboval brankára Kopčana a stanovil na konečných. 3:1. Hostia mali taktiež dve čisté gólové príležitosti. Jedna skončila na brvne Bulákovej bránky a druhú zlikvidoval domáci brankár. Víťazstvo domácich je zaslúžené, keď preukázali väčšiu chuť po víťazstve. Rozhodoval: Santa, počet divákov: 300. ŽK: Nosek.
TEMPO: Bulák – Bezák, Stručka, Briatka, Stuparič, Křapka, Kundala, Šimončič (87. Trubianský), Kostka, Gergel (90. Vavro), Masár (85. Macega). Tréner: J. Čikas
Štefan SLIVKA
Domaniža – Bánovce
1:0 (0:0)
Gól: 79. Svoboda.
Prvý polčas sa na výborne pripravenom ihrisku odohrával väčšinou v strede. Gólom neskončili šance domácich Lagína a Svobodu, z hostí zahodil najväčšiu šancu v 39. min. Varga. Hostia výkonom príjemne prekvapili, hrali výborný futbal. V 52. min. P. Kardoš vo vyloženej šanci nedal, v 56. min. Svobodovu strelu zrazili obrancovia na roh. Hosťujúci Filín vo vyloženej šanci v 66. min. prestrelil. J. Kardoš v 73. min. netrafil prázdnu bránu, ale vykúpenie znamenal až Svobodov gól po Čelkovej prihrávke. V 90. min. Zaťko bravúrnym zákrokom zachránil domácim výhru, čím spolu so spoluhráčmi pogratuloval k svadbe trénerovej dcéry Veroniky Košíkovej a Václava Švuba. Rozhodoval Otiepka, 150 divákov, ŽK: Valient, J. Kardoš, Jamrich.
SPARTAK: Kšiňan – Mikloš, Zita, Škultéty, Filín, Kolieska, Borcha (75. Božík), Slovák, Valach, Varga, Jamrich (82. Herda). Tréner M. Michalička.
Ján MOŽUCHA

Ost. výsledky:
Moravany – Galanta 2:2 (0:0), 49. P. Varga, 90+. Talajka - 60. Mačica, 90+. Fehér.
Nové Zámky - Myjava 4:0 (0:0), 51. a 53. Sercel, 60. Dang Van, 76. Marsal.
Neded - V. Ludince 2:0 (1:0), 1. Vlčan, 54. Konc.
Šamorín – Štúrovo 3:1 (3:1), 12. Öszi, 26. a 43. Ambrus - 7. Vendégh.
Gabčíkovo - J. Bohunice 2:3 (1:2), 11. Ľ. Kvačkaj, 65. L. Csicsay - 9. Boháčik, 15. Karol, 68. Švestka.
1. Topoľčany 15 9 3 3 30:14 30 (+9)
2. J. Bohunice 15 7 6 2 27:13 27 ( 0)
3. V. Ludince 15 7 4 4 23:23 25 (+4)
4. Neded 15 8 1 6 23:26 25 (+1)
5. Moravany 15 6 6 3 27:17 24 (+3)
6. Dubnica B 15 6 6 3 23:15 24 ( 0)
7. Led. Rovne 15 7 2 6 19:21 23 (-1)
8. Partizánske 15 7 1 7 28:25 22 (+1)