7. kolo
Topoľčany - N. Zámky 25:23 (14:12)
Pok. hody: 7/5 – 5/4, vylúčenia: 3 - 1
Rozhodovali: Landsfel - Macko, 150 divákov.
Začiatok stretnutia vyšiel lepšie domácim hádzanárkam, ktoré už v 9. min. viedli 8:4. Hosťujúce hráčky z N. Zámkov nepoľavili a v 20. min. sa dokázali priblížiť na rozdiel gólu – 9:8. Topoľčany však opäť zabojovali a vytvorili si dvojgólový náskok (12:10), ktorý udržali až do polčasových 14:12. Začiatok druhého polčasu patril domácim a vytvorili si trojgólový náskok. V 38. min. sa hosťom podarilo vyrovnať na 16:16 a potom sa vo vedení striedali oba celky. Desať minút pred koncom zápasu bol stav nerozhodný 20:20. Ešte tri minúty pred záverečným hvizdom svietil na ukazovateli výsledok 23:23. Následne domácim vyšli dve akcie a upravili na konečných 25:23. Topoľčany v napínavom zápase napokon vyhrali. Domáce v zápase zahodili strašne veľa gólových šancí a o víťazstve mohli rozhodnúť už skôr. Brankárka hostí si vybrala svoj deň a často privádzala domáce zakončovateľky do zúfalstva. Domáce ŠKP po dlhšom čase hrali konečne v kompletnejšej zostave, čo sa prejavilo aj na výhre. Domáce hráčky sa na domácej palubovke trápili, ale víťazstvo je úplne zaslúžené.
TOPOĽČANY: Satinová, Bónová, Maťašová – Páleniková 1, Májiková, Rybánska, Illášová 1, Červinková 1, Ivanová 9/4, Terlandová 1/1, Hanová 2, Schwarzová 4, Krnáčová 4, Rodinová 2.
Púchov – Bánovce 19:29 (8:11)
Pok. hody: 5/4 - 7/6, vylúčenia: 4 – 6 (ČK: 49. Michalcová)
Rozhodovali: Bujna – Mičuda, 50 divákov.
V prvom polčase sa hosťujúce hráčky prispôsobili pomalej hre domáceho Púchova. Hostia z Bánoviec sa viackrát dostali aj do únikov, ale všetko to bolo pomalé. Bánovce vychádzali zo zabezpečenej obrany a presadzovali sa len cez nábehy a preskoky. Preto v prvom polčase padlo menej gólov, avšak prvú polovicu zápasu mali pevne v rukách hosťujúce hráčky. V druhom polčase sa Bánovciam podarilo náskok ešte zvýšiť a hoci zahodili množstvo šancí, príchodom Šiplakovej v 40. min. sa hra zrýchlila. Následne hostia odstavili obe krídla Púchova a po rýchlych brejkov sa dostall až do dvanásťgólového vedenia. Púchov sa presadzoval prevažne cez stred obrany alebo len zo striel z diaľky. Tadiaľ však cesta neviedla, pretože v bránke Bánoviec stála výborne chytajúca I. Grachová, ktorá mala 50-percentnú úspešnosť zákrokov. V závere stretnutia dal hosťujúci tréner Pokorný príležitosť aj hráčkam z lavičky, čo domáce hráčky využili na upravenie stavu. Bánovce v zápase zaslúžene vyhrali, pripísali si na konto prvé dva body. Za víťazstvo však svoju daň zaplatili tréner Pokorný s vedúcim družstva, pretože hneď po víťaznom zápase išli dohola, keď ich v kabíne ostrihali hráčky.
BÁNOVCE: I. Grachová - Moraveková 2, Z. Grachová, Mondoková 1, Janáčová 2, Michaličková 1, Vaňová 2, Halmová 9/3, Šiplaková 8, Obstová 1, Sidorová, L. Grachová 3/3.ň
Ost. výsledky: Nitra - Košice 22:28, Modranka - Čadca 25:27, Trenčín B - Inter 25:29, Zlatná n/O. mala voľno.
11. Púchov 7 0 0 7 173:241 0
Ďalší program: 8. kolo – 18. – 19. 11.: Zlatná n/O. - Inter Bratislava, Čadca - Trenčín (st. d.), Bernol. Košice – Modranka, N. Zámky – Nitra, Bánovce – Topoľčany (o 18.00), Púchov má voľno.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 303

Skríningové testovanie v Topoľčanoch prebieha i dnes. Od zajtra potrebujú občania platný certifikát (potvrdenie) o negatívnom výsledku z testu.

5 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Skríningové testovanie prebehlo aj priamo v spoločnosti ZKW vo štvrtok a v piatok.

Už v období jesene sa spoločnosť dostala do situácie, kedy hľadala možnosti, ako rýchlo nahradiť počas pracovnej neschopnosti zamestnancov, ktorí z dôvodu nakazenia sa vírusom alebo karantény nemohli prísť do práce.

13 h
Keď za Mýtnu Novú Ves nastúpil aj Ľubomír Moravčík

Derby susedov ukončila inzultácia

Ľubomír Moravčík v jednom zápase nastúpil aj v drese Mýtnej Novej Vsi.

Zápas o čelo V. ligy Západ v máji v roku 2006 medzi Mýtnou Novou Vsou a Solčanmi sa nedohral. Článok, ktorý okrem MY Topoľčianskych novín – Dnešok bol v tej dobe uverejnený aj v denníku SME.