9. kolo
Nitra – Bánovce 39:13 (19:8)
Pok. hody: 7/5 - 3/2, vylúčenia: 3 – 3
Rozhodovali: Dubaiová - Stolárik.
Od začiatku sa hrala vyrovnaná hádzaná a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa zápas skončil výrazným debaklom Bánoviec. Dokonca v úvodných minútach viedli hosťujúce hráčky 2:1. Potom však postupne začali hráčky Bánoviec zahadzovať šance, čo domáca Nitra náležite trestala. Nitra otočila vývoj stretnutia a dostala sa do vedenia 5:3. Tento dvojgólový náskok nesvietil na ukazovateli dlho, lebo domáca favorizovaná Nitra upravila na 13:8. Hostkám sa úplne prestalo dariť v útoku a najmä strelecky, čo ich položilo. Začali zahadzovať jednu šancu za druhou, a tak Nitra šesťgólovou šnúrou upravila na polčasových 19:8. Ani v druhom polčase sa hostky už nepozbierali a Nitra hneď na začiatku druhého dejstva viedla 22:10. Ďalšou streleckou šnúrou však domáce hráčky upravili až na 28:10. Ešte aj v závere predviedli domáce hráčky tretiu šnúru, počas ktorej nastrieľali sedem gólov. Bánovce tak z Nitry odchádzali s vysokou prehrou a počas prestávky budú mať dostatok čase na regeneráciu a nabratie nových síl, pretože majú na konte zatiaľ len chudobné dva body. Nitra v zápase zaslúžene vyhrala.
BÁNOVCE: I. Grachová, Čížová – Moráveková, Srncová, Z. Grachová, Mondoková, L. Grachová, Obstová, Janáčová, Vaňová, Halmová, Šiplaková, Sidorová.
Ost. výsledky: Modranka - N. Zámky 24:24, Inter - Čadca 28:19, Púchov - Zlatná n/O. 21:36, Trenčín B - Košice 25:31, Topoľčany mali voľno.
1. Bernol. Košice 8 7 1 0 190:151 15
2. Inter Ba 8 7 0 1 226:180 14
3. Nitra 9 6 0 3 281:233 12
4. Zlatná n/O. 8 5 2 1 208:165 12
5. N. Zámky 8 4 2 2 200:186 10
6. Topoľčany 8 4 0 4 222:203 8
7. Čadca 8 4 0 4 212:222 8
8. Modranka 9 2 1 6 219:246 5