1. kolo
MŠK Pov. Bystrica – Topvar Topoľčany 36:16 (17:10)
Pok. hody: 5/4 – 5/4, vylúčenia: 6:10.
Rozhodovali Mandák a Rudinský.
Domáci s novým trénerom Šulcom, ktorý v týždni vystriedal prepusteného Liptáka, začali pozorne v obrane. Topoľčanci mali problémy presadzovať sa cez nepriepustnú hradbu a góly dosahovali väčšinou iba zo sedmičiek. V 11. min Vlčko zo sedmičky znížil na 4:3, no keď si hostia nevedeli dať rady s krídelníkom J. Kozákom, prehrávali po jeho štvrtom góle v 12. min. 6:3. O štyri minúty viedli MŠK 8:4 a domáci gólman Drápal inkasoval iba jediný gól z hry a tri zo sedmičiek. Na druhej strane mu veľmi dobre sekundoval Halgaš a obaja gólmani sa pretekali v úspešných zákrokoch, keď Drápal mal za polčas 13 a jeho náprotivok 11. Bystričania zásluhou herných nápadov dua Tůma a Ďuriš postupne zvyšovali vedenie a v 22. min. viedli 12:6. V závere polčasu si domáci vypracovali vedenie 17:9, ktoré korigoval v 29. min. desiatym gólom Feješ. Diváci v hale museli poriadne rozmýšľať, kedy hráči MŠK inkasovali za polčas tak málo gólov, lebo v posledných troch zápasoch ich počet vždy presiahol dvadsiatku v úvodnom polčase. Druhý polčas pripomínal festival zahodených šancí, lebo obe mužstvá nechali vyniknúť gólmanov alebo mierili do žrdí či vedľa. Až v 35. min. odklial bránu J. Kozák a v 36. min. viedli MŠK 20:10. Topoľčany dokázali prekonať Drápala až v 38. min. Zacharom – 20:11, no po zbytočných vylúčeniach inkasovali jeden gól za druhým. Klačanský naviac v 40. min. poslal sedmičku iba do brvna a domáci potom začali koncertovať. Tridsiaty gól dosiahol v 49. min. Trabelssie, ktorého nevedeli obrancovia udržať. Potom sa pomýlil pri sedmičke aj dovtedy stopercentný Tůma, ktorého vychytal Trtík. Hostia v závere úplne strelecky sklamali, lebo od 48. min., kedy Kovačech znížil na 28:16, nedokázali až do konca napriek dvom presilovkám o dvoch hráčov dať ani gól a potleskom odmeňovaní domáci skóre zvyšovali až na konečný dvadsaťgólový rozdiel – 36:16. Považania, v drese ktorých sa s 24 zásahmi zaskvel Drápal a herne zaujal najmä nebojácny Ďuriš, ukázali, že ak chcú a ťahajú za jeden povraz, dokážu hrať peknú hádzanú, ktorá sa páči aj divákom. Topoľčany sa budú musieť rýchlo spamätať z výsledku, lebo už v stredu ich čakajú Sečovce.
HC THP: Halgaš, Trtík – Matušík 3, Zachar 3, Kelemen, Feješ 1, Vlčko 3/2, Hodál, Buričan, Ševčík, Klačanský 4/2, Šupčík 1, Kovačech 1. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): Stále nás prenasledujú choroby a po celý týždeň sme boli len piati na tréningu. Zdravotne nebol poriadku ani brankár Halgaš a Klačanský. Na Vlčka hrali domáci osobku a ostatní hráči na palubovke sa trápili. To všetko sa odrazilo aj na našej hre, hoci začiatok zápasu nebol pre nás zlý. Postupne sme sa však začali trápiť a robiť chyby, čím sa dostal súper do tempa. Najmä v druhom polčase sme úplne „odišli“, ale treba povedať, že viacerí hráči hrali zo sebazaprením. Škoda tohto výsledku, ale chlapci sa akoby báli hrať vonku. Keď môžeme vonku uhrať aspoň bod, tak nám ho kompetentní zoberú, a tak niekedy pôsobíme odovzdanejším dojmom, ako tomu bolo aj v tomto zápase. Pre nás je teraz dôležitá streda a zápas so Sečovcami. Nebude to ľahké, ale budeme musieť hrať naplno, hoci by nám veľmi prospela prestávka. Verím, že posledný zápas v starom roku dotiahneme do úspešného konca.
(jš, jaš)
Program 2. kola: 13. 12. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Sečovce, P. Bystrica – N. Zámky.