Predkladateľ návrhu – primátor mesta Ján Podmanický – navrhol výšku odmeny 5 000 korún. Málo alebo veľa?
To, že návrh bol veľmi opatrný, vycítili aj poslanci, upozornil na to aj Juraj Krasula a napokon to priznal aj samotný predkladateľ. Proti návrhu nehlasoval ani jeden zo zúčastnených, ale štyria sa zdržali. Mária Hazuchová ako jedna z tých, ktorí sa zdržali, sa vyslovila: „Ide predsa o štvorročné úsilie a nie je teda podhodnotená ich snaha? Niektorí veľmi poctivo chodili na zasadnutia zastupiteľstva, komisií, výborov mestských častí. Ide predsa o to, ako si túto prácu vážime...“ Primátorov návrh napokon navýšila o ďalšie tri tisícky.
Na opačnom konci spektra stál Juraj Krasula, ktorý sa stotožnil s návrhom so slovami: „Aj skromnosť je vlastnosťou, ktorou sa chceme prezentovať pred občanmi.“
Napokon odkryl karty aj primátor a vysvetlil dôvody, ktoré ho viedli k prikloneniu sa k spomenutej čiastke. „Návrh nevychádza z toho, ako si vážim vašu prácu. Často som hovoril, že toto je dobré zastupiteľstvo a 5 000 korún je pre mňa iba symbolickou sumou. Je symbolom toho, že predsa len sme niečo dosiahli.“ Napriek tomu, že komunálne voľby sú minulosťou a polovička pôvodného zastupiteľstva zostáva a druhá sa lúčila, primátor sa zachoval opatrne. „Zvažoval som, aby som návrhom neprovokoval a aby som vám neurobil medvediu službu,“ priznal sa.
Všetci členovia zastupiteľstva získajú podľa svojho hlasovania čiastku 5 000 korún. Mimoriadna odmena sa však nebude alikvotne upravovať podľa dochádzky poslancov, ako sa to robí napríklad v Topoľčanoch. Jedným z odmenených je teda aj poslanec Stanislav Čaniga, ktorý bol častým chýbajúcim a niektorí jeho kolegovia upozornili na túto skutočnosť. Napriek tomu sa so zakomponovaním aj účasti na zasadnutiach do návrhu o odmeňovaní nepočítalo. „Nech si to teda neprevezme,“ úsečne odpovedal na apel primátor.
Hladko prešiel aj návrh odmeny primátora – dostal podľa odmeňovacieho poriadku 45 percent z vyplateného funkčného platu za druhý polrok a hlavný kontrolór 30 percent.