42. R. Varga (Šmotlák) – 3:2
43. Malinka (Klačanský, Bosák) – 4:2
47. Kytnár (Karas, Božik) – 5:2
57. Fabok (Vizváry, Králik) – 5:3
Už od úvodných minút sa hral hokej v rýchlom tempe, keď sa šance striedali na oboch stranách. Za Ružinov nastúpili aj dvaja naši odchovanci – Milan Hruška a Juraj Gráčik. Navyše v Ružinove pôsobí aj Ivan Králik. Úvodných trinásť minút mali viac z hry domáci. V 13. min. bol do konca zápasu vylúčený Hruška a na desať minút Gráčik. Skóre stretnutia otvoril v posledných sekundách prvej časti Wagenhoffer strelou od modrej čiary. V druhej časti sa hostia ujali už dvojgólového vedenia, keď využil presilovú hru Gráčik. Potom však prepli Topoľčany na vyššie obrátky a už v 27. min. dorazil Božik Kutňanského strelu za chrbát Mačka – 1:2. V 31. min. vyšiel domácim v oslabení brejk a R. Varga lišiacky obišiel brankára a vyrovnal. Na ďalšie góly si hŕstka divákov v Topoľčanoch musela počkať až do záverečnej časti. Hneď v 42. min. sa k puku dostal R. Varga a na dvakrát poslal domácich do vedenia – 3:2. Ubehlo len niekoľko sekúnd a domáce Topoľčany po akcii Bosák – Klačanský – Malinka vsietili štvrtý gól HC. Už o štyri minúty vyslal tvrdú strelu na bránku hostí junior Karas a skvelým tečom zabezpečil dokonalý zvrat v zápase dorastenec Kytnár – 5:2. Od tejto chvíle sa začalo viac vylučovať ako hrať. Topoľčany hrali dvakrát presilovú hru piatich na troch. Hosťom sa takáto možnosť naskytla len jedenkrát. Zápas sa rozkúskoval do viacerých šarvátok, rozhodca Mihálik však všetko nekompromisne trestal. V 57. min. ešte Ružinov využil presilovú hru a zápas zdramatizoval. V 58. min. hlavný rozhodca nariadil po faule na Kytnára trestné strieľania, ale R. Varga svoj hetrik nedosiahol. O pár sekúnd mali výhodu trestného strieľania aj hostia. Bacek tiež nedal, a tak sa zápas skončil zaslúženou výhrou domácich. V závere sa ešte strhla bitka v štýle NHL, keď sa do seba pustili Bosák so Staroňom. Strely 44:32, presilovky 11:14, Bosák 5+10+DKZ – Gráčik, Huntata, Bačík na 10 min., Hruška, Wagenhoffer na 10+DKZ, Staroň na 5+DKZ, presilovky 1:2, oslabenia 1:0, rozhodovali Mihálik – Lukáč, Sefčík – 210 divákov.
HC: Chvojka – Malinka, Mleziva, Kutňanský, Káčer, Oravec, Karas – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Božik, Kytnár, Náhlik – Gális, R. Varga, Šmotlák – Minárik, Švajlen, Chochula. Tréner: M. Paulovič.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Nezačali sme práve najlepšie, ale už sme potrebovali vyhrať. Chceli sme už konečne prelomiť streleckú smolu, ktorú sme mali aj v Piešťanoch. Prakticky sme dali gól až po nejakých 96 minútach. Potom sme sústredenou hrou otočili zápas a v záverečnej časti hostia psychicky nezvládli zápas a pripravili sa o lepší výsledok.
50. Valentík (Holovič) – 3:2
Topoľčany hrali v poradí už svoj druhý zápas na domácom ľade a podobne ako v utorok chceli uspieť. Aj úvod stretnutia sa niesol v ich réžii, ale hostia z Trnavy neboli bezzubí a hrýzli najmä z brejkov. Hneď na začiatku prežili domáci hráči oslabenie a vzápätí svoju prvú presilovku v 12. min. dotiahli až do gólovej podoby, keď sa po akcii Kytnár – Kutňanský presadil Marek Náhlik – 1:0. V závere prvej časti sa rodili šance na oboch stranách, ale obaja brankári Chvojka – Šúrek za svoj chrbát puk nepustili. Do druhej časti lepšie vstúpili domáci a po dlhšej streleckej odmlke sa konečne gólovo presadil Marek Klačanský – 2:0. Hostia svoje zbrane nezložili, ale práve naopak, chceli sa čím skôr vrátiť do zápasu. To sa im aj podarilo v 37. min., kedy hrali presilovú hru. Poláček peknou prihrávkou našiel Kloknera, ktorý nekompromisnou strelou znížil na 2:1. V závere druhej časti mohli hostia aj vyrovnať, no v bránke domácich stál výborne chytajúci Chvojka. Začiatok záverečnej časti opäť patril domácim hráčov. V 44. min. sa im podarilo dostať sa do dvojgólového vedenia, keď sa presadil O. Lauko a zužitkoval tak jednu z mnohých presilových hier domácich. O šesť minút však svojou bojovnosťou Trnava znížila na 3:2. Úspešným strelcom bol Valentík. Zápas sa týmto gólom zdramatizoval a útoky sa prelínali na oboch stranách. V záverečnej minúte sa hostia pokúsili aj o power-play, ale svedomití domáci hráči už predĺženie nepripustili a zápas tak dotiahli do víťazného konca. Vo vyrovnanom zápase zostali napokon všetky tri body na domácom ľade. Topoľčany sa tak po zaváhaní Pov. Bystrice priblížili k piatemu miestu. Strely 46:37, vylúčenia: 9:13, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Markovič, Bulko, 254 divákov.
HC: Chvojka – Malinka, Mleziva, Kutňanský, Káčer, Karas, Oravec, Balážik, Košecký – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Náhlik, Kytnár, Božik – Gális, R. Varga, Šmotlák – Minárik, Švajlen. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Diváci boli svedkami len priemerného hokeja. Využili sme naše šance, avšak zbytočnými vylúčeniami sme dovolili Trnave zápas zdramatizovať. Zápas sme však napokon dotiahli do víťazného konca. Naším cieľom pred týždňom bolo dosiahnuť z troch domácich zápasov deväť bodov a zatiaľ sa nám to darí napĺňať.
60. Náhlik (Švajlen, Karas) – 6:2
Hokejisti Topoľčian mali v nedeľu podvečer raketový vstup do zápasu. Už v 53. sekunde sa hosťujúcou obranou prehnal prvý domáci útok a Ondrejom Laukom aj vsietili prvý gól stretnutia – 1:0. N. Zámky akoby týmto gólom zaspali a domáci si vytvorili mierny tlak. Druhý gól pridali v 11. min., kedy sa gólovo presadil Marek Náhlik, keď zužitkoval prihrávku Káčera. V druhej tretine sa hrá vyrovnala a šance sa rodili na oboch stranách. Ku gólu mali blízko obidve strany, avšak ani jedno z mužstiev sa nedokázalo presadiť. Hneď v úvode sa hosťom naskytla presilová hra, ktorú však N. Zámky nevyužili, ale napriek tomu sa snažili vrátiť sa do zápasu. Presilovú hru mali k dispozícii aj domáci, taktiež sa však diváci gólu nedočkali. Hneď potom sa domácim naskytla aj druhá presilovka, v ktorej však domácim obrancom unikol Pupák a znížil na rozdiel gólu - 2:1. V závere druhej časti mali domáci výhodu ďalšej presilovej hry, ale opäť neuspeli. V poslednej minúte druhej časti hostia opäť udreli a podarilo sa im aj vyrovnať, keď sa presadil Andraščík. Topoľčany tak do záverečnej časti nastupovali s nerozhodným výsledkom 2:2. Záverečná časť však bola pre hostí ako zo zlého sna. Hneď na začiatku tretej tretiny vsietil Klačanský najskôr gól na 3:2 a nekompromisnou streľou pod brvno dosiahol Káčer aj štvrtý gól domácich. V samotnom závere bolo na ľade len jedno mužstvo. Posledné tri góly zaznamenali Topoľčany z presilových hier. Ďalšími dvoma gólmi zaznamenali Topoľčany vysoké víťazstvo 6:2, ktoré je za predvedenú hru v prvej a tretej tretine zaslúžené. Vylúčenia 5:10, presilovky 3:0, oslabenia 0:1, rozhodovali: Jonáč – Lukáč, Vido, 250 divákov.
HC: Chvojka – Malinka, Mleziva, Zelený, Kutňanský, Balážik, Karas, Krchňavý – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Božik, Káčer, Náhlik – Gális, R. Varga, Šmotlák – Minárik, Švajlen. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: Ľ. Hurtaj (tréner): Zápas sme mali veľmi dobré rozohraný, čo sa prejavilo aj na skóre. Následne však prišlo veľké uspokojenie. Z našej strany to bola hra o ničom. Hráči neplnili taktické pokyny, na ktorých sa mužstvo dohodlo v kabíne. Po druhej tretine nastalo zlepšenie a pri návrate k tomu, čo sme mali hrať, sa dostavil aj výsledok, ktorý bol jednoznačne v náš prospech.
Ost. výsledky 28. kola: Sp. N. Ves - Trebišov 4:3 (1:1, 1:1, 2:1), 6. T. Sax, 22. Saluga, 42. Ordzovenský, 50. Petruk - 15. Pohorelský, 22. Wantulok, 58. Penxa. Trnava – Pov. Bystrica 7:4 (2:2, 3:0, 2:2), 11. Feranec, 16. Valentík, 21. Holovič, 31. Feranec, 35. Klokner, 55. Klokner, 60. Valentík - 2. Gašo, 18. Juraj Liška, 45. Martinka, 49. L. Sikorčin. Humenné - Prešov 3:4 po samostatných nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1), góly: 9. K. Kováč, 33. Findura, 38. K. Kováč - 13. a 36. Suja, 51. Ľ. Chovan. B. Bystrica - Senica 5:3 (0:1, 5:1, 0:1), 21. M. Longauer, 23. S. Škorvánek, 24. Konder, 25. Plavucha, 30. Lalka - 4. V. Kováč, 31. Krišák, 56. Blanár. Kežmarok - Piešťany 5:3 (4:2, 0:0, 1:1), 1. Sadiki, 8. J. Marcinko, 10. Šechný, 19. T. Jurčo, 60. Fedor - 12. J. Ručkay, 13. Mišík, 45. H. Ručkay. Ružomberok - Prievidza 3:1 (1:0, 1:1, 1:0),
9. Ľ. Sivák, 30. M. Jurčo, 42. P. Zúbek - 24. Janovský. Detva – N. Zámky 6:0 (2:0, 0:0, 4:0), 9. Pohorelec, 19. Fiľo, 46. Melicherčík, 51. Gavalec, 56. Urgeľa, 58. Lietava.
Ost. výsledky 29. kola: Piešťany – B. Bystrica 3:6 (1:1, 2:2, 0:3), 4. R. Sýkora, 25. Ručkay, 38. Galko - 14. a 56. Dian, 28. Češík, 34. Laštiak, 59. Konder, 60. Longauer. Humenné – Sp. N. Ves 3:7 (3:2, 0:2, 0:3), 4. a 10. Soták, 9. Kočerha - 5. a 51. L. Novák, 2. V. Dvořák, 24. Saluga, 39. Polomský, 53. Muranský, 53. T. Sax. Senica - Ružomberok 6:1 (4:0, 0:1, 2:0), 5., 18.a 55. Kadraba, 10. Krišák, 19. B. Varga, 52. V. Kováč - 21. Javorka. Trebišov - Detva 4:2 (1:0, 3:2, 0:0), 25. a 29. Šalata, 18. Pohorelský, 30. Matej - 27. Fiľo, 33. Korčok. Prešov – Pov. Bystrica 7:3 (4:1, 2:2, 1:0), 3. Zavacký, 10. P. Vojtek, 10. Troliga, 17. a 26. Suja, 40. Š. Rusnák, 50. Segľa - 12. Janísek, 36. L. Ružička, 36. Valach. N. Zámky – Kežmarok 3:6 (1:3, 0:1, 2:2), 14. a 55. Udvardy, 51. M. Chrenko - 4. Sadiki, 15. a 60. Šechný, 20. Fedor, 23. Gajdoš, 52. M. Tomas. Ružinov - Prievidza 8:3 (3:3, 4:0, 1:0), 2. a 55. Staroň, 3. M. Pištek, 16. Iffka, 24. Just, 32. Baček, 33. Dujčík, 33. Králik - 3. a 18. Hanes, 13. Zachar.
Ost. výsledky 30. kola: Pov. Bystrica - Trnava 6:2 (3:2, 1:0, 2:0), 1., 9. Kublický, 18. Ižvolt, 24. Koleda, 55. Kašo, 59. Martinka - 12., 19. Feranec. Senica - Ružinov 5:2 (0:1, 3:1, 2:0), 30. Hanták, 33. Šimek, 37. Salajka, 54. Blanár, 60. Bohunický - 14. L. Lauko, 25. Huntata. Sp. N. Ves - Ružomberok 6:4 (3:2, 2:1, 1:1), 21. a 46. Koky, 15. L. Novák, 18. L. Sax, 20. Ondov, 27. T. Sax - 1. a 54. Pohanka, 8. Gažo, 30. Bartík. Prievidza - Piešťany 1:7 (0:2, 0:3, 1:2), 45. Ratveiský - 2. a 45. H. Ručkay, 39. a 55. Galko, 7. Učeň, 33. Strapák, 35. R. Kolník. Prešov – Kežmarok 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), 14. Zavácky, 20. Troliga – 23. Hopjak. Detva - B. Bystrica 2:4 (1:0, 0:2, 1:2), 3. a 59. Korčok - 24. a 54. Dian, 37. Macejka, 45. Ondruška. Humenné – Trebišov 4:2 (0:0, 1:2, 3:0), 25. Bodnár, 56. Boháč, 59. Findura, 59. Karčák – 40. Penxa, 40. Pohorelský.
16. Prievidza 30 3 1 1 25 72:168 12
Ďalší program: 13. kolo – 31. kolo – 19. 12. o 17.30 h: Sp. N. Ves - Prešov, Detva - Humenné, Kežmarok - Trebišov, B. Bystrica - N. Zámky, Ružomberok - Piešťany, Ružinov - Senica, Trnava - Prievidza, P. Bystrica – Topoľčany; 32. kolo – 22. 12. o 17.30 h: Topoľčany - Prešov, Prievidza - P. Bystrica, Senica - Trnava, Piešťany - Ružinov, N. Zámky - Ružomberok, Trebišov - B. Bystrica, Humenné - Kežmarok, Sp. N. Ves – Detva; 33. kolo – 5. 1. o 17.30 h: Ružinov - P. Bystrica, Trnava - Topoľčany, N. Zámky - Prievidza, Piešťany - Senica, Prešov - Humenné, Trebišov - Sp. N. Ves, Ružomberok - Detva, B. Bystrica - Kežmarok.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 021

Minúta po minúte: Drive-in odberné miesto pri futbalovom štadióne v Nitre je zrušené

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.