38. Stráňovský (Liška) – 1:3
53. Ižvolt (Koleda, Liška) – 2:3
57. Klačanský (Bosák, O. Lauko) – 2:4
60. Liška (Koleda) – 3:4
Utorok (19. 12.) sa na Považí stretli v priamom súboji o piatu priečku Pov. Bystrica s Topoľčanmi. Už od začiatku mali domácu obrovskú prevahu, ale v bránke hostí stál výborne chytajúce Oldřich Chvojka. Práve vďaka jeho výkonu mali Topoľčany po prvej tretine čistý štít. Topoľčany v prvej časti neboli dostatočne razantné v útoku, a tak sa prvá časť musela skončiť bez gólov. V druhej časti sa začalo čoraz viac vylučovať a bola to práve voda na mlyn topoľčianskeho družstva. V 27. min. vyrobili domáci fatálnu chybu a Náhlik nemal problém otvoriť gólový účet stretnutia – 0:1. Ubehli len tri minúty a hostia mali výhodu druhej presilovky. Aj v tejto zaúradovali domáci obrancovia a po ich chybe sa tešil z gólu Klačanský – 0:2. Klinec do domácej rakvy zabil obranca Zelený. Zdalo sa, že Topoľčany poľahky dovedú zápas do víťazného konca, ale opak bol pravdou. V závere druhej tretiny sa jedna z mnohých presilových hier (v zápase hrala Pov. Bystrica až sedemnásť presiloviek) podarila využiť a Stráňovský priblížil svoje mužstvo na rozdiel dvoch gólov. V záverečnej tretine padali góly až v druhej polovici tretiny. V 52. min. vyšiel domácim únik počas hry štyroch na piatich a pri vlastnom oslabení sa Pov. Bystrica dokázala priblížiť na rozdiel gólu – 2:3. Domáci si začali postupne viac veriť so snahou vyrovnať. O štyri minúty však hosťujúcim Topoľčancom vyšla akcia prvého útoku a Klačanský svojím druhým gólom v zápase definitívne zmaril domácim snahu o zisk čo i len bodu. Devätnásť sekúnd pred koncom uzavrel na konečných 3:4 domáci Liška. Topoľčany v zápase vyhrali, keď sa vo výbornom svetle prezentoval brankár Chvojka. Strely 47:31, vylúčenia: 9:17, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Krist – Farkaš, Lajčiak, 350 divákov
HC: Chvojka – Kutňanský, Ondruška, Zelený, Malinka, Oraves, Karas, Košecký – Bosák, Klačanský, O. Lauko – Náhlik, Kytnár, Káčer – Gális, R. Varga, Švajlen – Minárik. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V prvej tretine sme prežili štyri oslabenia, keď nás podržal najmä brankár, pretože domáci boli oveľa aktívnejší. Rozhodca v druhej časti ponúkol aj nám výhodu presilových hier a hneď dve sme dokázali využiť. V závere sme s vypätím síl náskok udržali a dotiahli sme ho do víťazného konca, hoci sme dohrávali len na dve päťky.
58. Kutňanský (Káčer) – 4:5
Do zápasu s Prešovom vstúpili Topoľčany oveľa lepšie ako hosťujúci celok. Prvý gól vsietil HC už v 12. min., kedy sa presadil Bosák – 1:0. Z jednogólového vedenia sa však domáci tešili len štyri minúty, pretože Segľa presnou strelou vyrovnal – 1:1. Už o minútu išli hostia z východu aj do vedenia, keď tentoraz prestrelil Chvojku Rusnák – 1:2. Na ostatné góly si však diváci museli počkať až do druhej tretiny. Hneď v jej úvode sa domácim naskytla jedna z presilových hier. Po kombinačnej akcii Lauka s Bosákom vyrovnával Klačanský. Hostia však aj naďalej hrozili prevažne z rýchlych kontier, a tak sa dostali aj po druhýkrát v zápase opäť do vedenia. Na 3:2 pre Prešov zvyšoval Gönczi. Nerozhodným výsledkom 1:1 sa skončila druhá časť zápasu. Do záverečnej časti odchádzali Topoľčany s jednogólovým mankom. Zmazať sa im ho podarilo už po troch minútach hry, keď sa v presilovke presadil Branislav Zelený – 3:3. Tento výsledok však platil len dve minúty. Hostia jednu z množstva presiloviek predsa len využili a opäť sa dostali do jednogólového vedenia. Topoľčany napriek snahe o vyrovnanie nedokázali hosťujúceho brankára prekonať. Hostia udreli v 53. min. a Melicherčíkom sa po prvýkrát v zápase odpútali od domácich o dva góly – 3:5. Dve minúty pred koncom stretnutia iskierku nádeje pre HC vykresal obranca Andrej Kutňanský a strelou od modrej znížil na 4:5. V záverečnej minúte sa naskytla domácim hráčom aj presilová hra. Počas nej však hráči Prešova úmyselne posunuli bránku, ale Ondrej Lauko nariadené trestné strieľanie nepremenil. Topoľčany tak i napriek hre bez brankára už nedokázali vyrovnať a v poslednom zápase v roku zaknihovali prehru na domácom ľade. Strely 42:41, vylúčenia 8:12, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Čavojský, Valenta, 270 divákov.
HC: Chvojka – Malinka, Kabát, Mleziva, Kutňanský, Košecký, Balážik, Ondruška, Karas – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Náhlik, Káčer, Zelený – Šmotlák, R. Varga, Gális – Minárik, Švajlen, Uhrík. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Zápas bol veľmi vyrovnaný. Hoci sme sa dostali do vedenia, hostia potrestali naše dve chyby a otočili vývoj zápasu. Podarilo sa nám vyrovnať, ale po chybe si hostia opäť vytvorili jednogólový náskok, ktorý si udržiavali. V snahe vyrovnať nám unikol hosťujúci hráč a rozhodol o víťazstve Prešova. Mrzí nás však nepremenené trestné strieľanie v samotnom závere.
33. kolo
Trnava – Topoľčany
2:0 (0:0, 0:1, 2:0)
21. Náhlik (Káčer, Božik) – 0:1
47. Vandra (Krčula, Stupka) – 1:1
53. Holovič (Feranec) – 2:1
Topoľčany v prvom zápase nového roka cestovali na ľad Trnavy. Od začiatku sa hral svižný hokej v podaní oboch celkov. Hneď úvode zápase mali obe mužstvá výhodu presilových hier, ani jedno sa však presadiť nedokázalo. Topoľčany však do 12. min. hrali až tri oslabenia, našťastie Trnava vylúčenia HC nepotrestala. Aj napriek početným vylúčeniam na oboch stranách diváci v prvej časti gól nevideli. Začiatok druhej tretiny sa niesol v znamení druhého topoľčianskeho útoku, keď už po 53 sekundách hry otvoril skóre Marek Náhlik – 0:1. V 26. min. sa hosťom naskytla presilová hra o dvoch hráčov, ani tú však Trnavčania nedokázali využiť. V závere druhej časti mali početnú výhodu aj hostia, ale domáci brankár Šúrek už puk za svoj chrbát nepustil. V záverečnej časti sa domáci snažili urobiť niečo s výsledkom a to sa im aj podarilo. Najskôr v 47. min. po prvýkrát v zápase kapituloval Chvojka z hokejky Vandru – 1:1. Už o šesť minút sa podarilo domácim do druhýkrát skórovať, keď strelou od červenej čiary prekvapil Holovič vo vlastnom oslabení brankára Chvojku – 2:1. Topoľčany sa síce snažili vyrovnať, ale častým vylúčením sa pripravili o lepší výsledok. Hoci Topoľčany po dvoch tretinách vyhrávali, nakoniec odišli z Trnavy bez bodu. Strely 39:31, vylúčenia 9:12, vyššie tresty: Čunderlík (10 min za napadnutie zozadu) – Bútora (Bútora DKZ za napadnutie zozadu), presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali Lokšík – Markovič, Vido, 250 divákov.
HC: Chvojka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Bútora, Košecký, Balážik, Ondruška, Krchňavý – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Božik, Káčer, Náhlik – Šmotlák, R. Varga, Gális – Švajlen. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Zápas v Trnave sme prehrali, pretože sme nevyužili naše šance a hokej sa hrá na góly a nie na šance. Hoci sme sa dostali do vedenia, ale našimi chybami sme zápas prehrali. Pri prvom góle sme nechali voľných dvoch hráčov a druhý gól sme dostali nešťastne od červenej čiary.
Ost. výsledky 31. kola: Sp. N. Ves - Prešov 4:1 (0:0, 3:1, 1:0), 22. Koky, 32. a 40. Polomský, 49. Ondov - 33. Piskura. Ružinov - Senica 6:2 (2:0, 2:1, 2:1), góly: 7. a 58. Huntata, 15. a 37. Iffka, 39. Králik, 52. Horváth - 21. Krišák, 51. V. Kováč. B. Bystrica – N. Zámky 9:3 (4:0, 3:2, 2:1), 2., 5. a 29. M. Dian, 19. J. Budaj, 20. a 41. Češík, 22. Macejka, 32. Konder, 59. Plavucha - 35. P. Lukáč, 38. Abrman, 48. Domian. Trnava - Prievidza 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0), 6. Krčula, 69. Klokner - 2. Malinjak. Kežmarok - Trebišov 12:0 (3:0, 7:0, 2:0), 5. Frank, 7. a 23. Klein, 19. Valigura, 23., 30. a 51. Mravec, 27. Kyseľa, 33. Gajdoš, 37. Sadiki, 40. Hopjak, 48. M. Drotár. Ružomberok - Piešťany 4:5 (2:1, 2:2, 0:2), góly: 4. Paukovček, 19. B. Pohanka, 23. Tarageľ, 36. Mach - 16. J. Ručkay, 32. R. Sýkora, 33. R. Kolník, 41. H. Ručkay, 41. Filip. Detva - Humenné 3:5 (1:3, 1:1, 1:1), 16. Pohorelec, 35. Korčok, 51. Melicherčík - 3. a 56. Findura, 7. Petrovič, 15. Štekláč, 37. Mižák.
Ost. výsledky 32. kola: Piešťany - Ružinov 6:3 (2:1, 3:1, 1:1), 5., 26. a 40. J. Ručkay, 5. R. Kolník, 27. M. Mihálik, 60. H. Ručkay - 13. Králik, 24. Fabok, 47. Mikolášek. Humenné – Kežmarok 1:6 (0:2, 1:3, 0:1), 32. Takáč - 13. Frank, 16. Valigura, 23. Mravec, 25. Šechný, 33. Drotár, 49. Š. Rusnák. Trebišov – B. Bystrica 2:7 (0:3, 1:1, 1:3), 28. Zalužický, 47. Masarovič - 19. a 42. Macejka, 12. Ondruška, 18. Češík, 27. Škorvánek, 54. Konder, 54. Plavucha. Senica - Trnava 1:4 (0:3, 1:0, 0:1), 29. Šimek - 4. Stupka, 6. Lužák, 11. Bilanovič, 60. Feranec. N. Zámky - Ružomberok 2:4 (0:2, 0:0, 2:2), 45. M. Chrenko, 47. Molnár - 14. a 49. Koniar, 19. Javorka, 46. Legerský. Prievidza – P. Bystrica 2:6 (0:1, 2:4, 0:1), 27. Dírer, 33. Žember - 32. a 49. Gašo, 9. Bujdák, 34. Koleda, 34. Martinka, 40. Koleno. Sp. Nová Ves –Detva – nehralo sa, hostia nepricestovali na zápas kvôli poruche autobusu.
Ost. výsledky 33. kola: Trebišov – Sp. N. Ves 1:5 (0:0, 0:4, 1:1), 55. Kopkáš - 21. P. Hrubý, 25. L. Novák, 30. Ondov, 36. L. Sax, 44. Heizer. Piešťany - Senica 8:0 (1:0, 4:0, 3:0), 28., 32., a 40. H. Ručkay, 20. a 49. R. Kolník, 26. L. Bartek, 52. Rybárik, 56. Galko. Ružinov – P. Bystrica 5:4 po samostatných nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0, 1:0), góly: 26., 51. a rozhodujúci sam. nájazd Staroň, 7. Hučko, 19. Just - 22. Gašo, 30. S. Valach, 42. Stráňovský, 51. Janísek. B. Bystrica – Kežmarok 6:4 (1:1, 3:2, 2:1), 38. a 40. M. Dian, 17. Plavucha, 25. Macejka, 48. J. Budaj, 48. J. Šimčík - 5. P. Gajdoš, 26. Frank, 33. Sadiki, 53. Hopjak. N. Zámky - Prievidza 3:2 (1:0, 2:1, 0:1), 8. Pupák, 22. Hentek, 35. Domian - 34. Janovský, 46. S. Stantien. Prešov – Humenné 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), 37., 39. a 44. Š. Rusnák, 41. Troliga - 12. Kočerha. Ružomberok - Detva 5:7 (0:1, 3:4, 2:2), góly: 29. a 53. J. Kokavec, 33. Bomba, 35. Tarageľ, 58. Ľ. Sivák - 8., 25. a 51. Lipták, 24., 39. a 55. Pohorelec, 39. Melicherčík.
16. Prievidza 33 3 1 2 27 77:179 13
Ďalší program: 34. kolo – 9. 1. (utorok) o 17.30 h: Detva - Prešov, Kežmarok - Sp. N. Ves, B. Bystrica - Humenné, Ružomberok - Trebišov, Bratislava - N. Zámky, Trnava - Piešťany, P. Bystrica - Senica, Topoľčany – Prievidza; 35. kolo – 12. 1. (piatok) o 17.30 h: Prievidza - Prešov, Senica - Topoľčany, Piešťany - P. Bystrica, N. Zámky - Trnava, Trebišov - Bratislava, Humenné - Ružomberok, Sp. N. Ves - B. Bystrica, Detva – Kežmarok; 36. kolo – 14. 1. (nedeľa) o 17.30 h: Bratislava - Piešťany, Senica - N. Zámky, Prievidza - Trnava, Topoľčany - P. Bystrica, Prešov - B. Bystrica, Kežmarok - Ružomberok, Detva - Trebišov, Sp. N. Ves - Humenné.