Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix
HOKEJ – I. LIGA ŽENY

Štyri vianočné zápasy bez víťazstva

Vložené 22. kolo
Prešov – Topoľčany 5:3 (2:0, 1:2, 2:1), V. Čerňanová, Mikesková, Bernátová. Prešov je ešte stále v hre o bronzové medaily, preto potreboval vyhrať. Topoľčianky v aktuálnom ročníku s Prešovom nezískali ani bod, keď doma prehrali 2:5 a 2:7, v Prešove 4:6, preto do Prešova cestovali so zámerom aspoň čiastočne túto bilanciu napraviť. Hralo sa 22. 12. 2006, teda len dva dni pred vianočnými sviatkami. Hráčky Topoľčian začali stretnutie aktívne, vychádzali zo zabezpečenej obrany a hrali na dve päťky, keďže chýbali Lepeyová, Drličková, Mináriková, Sedlárová a pre zranenie aj Mihaliková a Heřmanová. Sľubné šance Topoľčian v úvodnej tretine zostali nevyužité, naopak, domáce hráčky využili dve situácie na dosiahnutie gólu, a tak po prvej tretine viedli 2:0. Do druhej tretiny nastúpili Topoľčany so zámerom skorigovať nepriaznivý stav, ale už v jej úvode ich snahu domáce hráčky pribrzdili, keď svoj náskok zvýšili na 3:0. Hosťujúce hráčky sa ani za tohto stavu nevzdávali a svoju prevahu (na strely v tejto časti hry to bolo 12:4 pre Topoľčany) konečne vyjadrili aj gólmi, keď najskôr V. Čerňanová po spolupráci s Bernátovou a Novákovou znížila na 1:3 a po nej Mikesková svojim prvým gólom v drese žien po presnej prihrávke Orelovej znížila už na 2:3 po využitej presilovej hre. Záverečná tretina viac vyšla domácim hráčkam, ktoré dvoma gólmi zvýšili už na 5:2, a tak konečná bodka, ktorú zabezpečila presným zásahom Bernátová po asistencii Zvadovej, znamenala len úpravu výsledku na 5:3 v prospech domácich, keď Topoľčany využili druhú presilovú hru. Topoľčany sa však po debakli v Martine ukázali v inom svetle, všetky hráčky príkladne bojovali a kým im stačili sily aj na plnenie taktických pokynov, boli domácim hráčkam viac ako vyrovnaným súperom. Svojimi kvalitnými a korektnými výkonmi v dobrej atmosfére prispeli k vydarenému stretnutiu na dobrej úrovni aj rozhodcovia. Aj napriek prehre vo vyrovnanom stretnutí, hráčky Topoľčian nemusia vešať hlavy.
HC: Ujházyová – Babčanová, Bernátová, Nováková, Orelová, Mikesková – V. Čerňanová, Sajková, Vargová, Kaproncayová, K. Čerňanová, Zvadová.
19. kolo
Topoľčany – Poprad 3:13 (0:2, 2:5, 1:6), Mihaliková 2, Orelová. Toto stretnutie sa hralo 30. 12., teda krátko po reprezentačnej prestávke, v rámci ktorej odohrala novotvoriaca sa reprezentácia SR hráčok do 18 rokov dve prípravné stretnutia so Švajčiarskom. Popradčanky mali v nominácii reprezentácie SR do 18 rokov až 7 hráčok, Topoľčany dve – 17-ročnú Bernátovú a 13-ročnú Mihalikovú. Poprad vedie aktuálnu tabuľku a je favoritom na zlaté medaily. V tomto stretnutí úlohu favorita už od úvodného vhadzovania aj potvrdzoval. Domáce hráčky po dlhšej dobe opäť hrali na tri päťky, keď chýbali len Sedlárová a Heřmanová a tréner dal v tomto stretnutí príležitosť hrať všetkým hráčkam. Poprad už po 2 minútach viedol 2:0, ale našťastie sa potom domácim podarilo gólostroj hostí v prvej tretine zastaviť. V druhej a tretej tretine však Poprad svoju jednoznačnú prevahu vyjadril aj strelecky, keď najmä prvá útočná formácia bola neudržateľná a strelila 11 gólov z celkových 13 (Čulíková 5 gólov, Čupková 4 g. a Herichová 2 g.), pričom 3 góly padli z presilových hier. Za domáce družstvo sa dokázala presadiť iba Orelová a dvakrát Mihaliková, keď najskôr zužitkovala spoluprácu Drličkovej a Lepeyovej a potom v druhom prípade ťažila z milimetrovej prihrávky Drličkovej. V bráne domácich začala Ujházyová, ktorú po štvrtom góle vystriedala mladá Vulganová. Je dobré, že v tomto stretnutí dostali možnosť hrať všetky hráčky, lebo len v takýchto stretnutiach, ak budú mať chuť a ochotu, môžu hokejovo rásť. Prehra je krutá, ale reálnym obrazom diania na ľade.
HC: Ujházyová (Vulganová) – Babčanová, Mináriková, Bernátová, Nováková, Mihaliková, Mikesková, Orelová – V. Čerňanová, Sajková, Lepeyová, Vargová, Kaproncayová, Drličková, K. Čerňanová, Zvadová.
Vložené 27. kolo
Topoľčany – Zvolen 4:5 (1:1, 0:2, 3:2), Orelová 3, Babčanová. Na stretnutie domáce hráčky nastúpili opäť s tromi kompletnými päťkami a do zápasu vstupovali s cieľom podať dobrý výkon. Už predchádzajúce stretnutia, najmä v Prešove a aj doma s Popradom, napriek prehrám naznačovali zlepšenie hernej technickej a taktickej disciplíny. Od úvodných minút sa na ľade rozpútal neľútostný boj a dá sa povedať, že po dlhej dobe to bol z oboch strán veľmi dobrý hokej. Domáce hráčky sa ujali vedenia gólom Orelovej z presilovej hry, ktorá zužitkovala presnú kombináciu Minárikovej a Sajkovej. Potom však nasledovala šnúra štyroch gólov Zvolena za sebou, keď najmä Praulíková – posila zo Slovana Bratislava, bola na neudržanie. Domáce hráčky ani za nepriaznivého stavu 1:4 neskladali zbrane, keď najskôr Babčanová nechytateľnou strelou od modrej čiary znížila na 2:4. Potom prišla nečakaná kontra Zvolena, keď v čase výrazného tlaku domácich hráčok Zvolen zvýšil na 2:5. Domáce hráčky však opäť zdvihli hlavy a po nezištnej prihrávke Mihalikovej Orelová znížila na 3:5 a tá istá hráčka po asistencii Zvadovej znížila až na 4:5. Záverečných päť minút to bola už len hra na jednu bránu a hosťujúce hráčky len vyhadzovali puky z vlastného obranného pásma a svoje tesné víťazstvo so šťastím ubránili. Domáce hráčky v tomto stretnutí zatiaľ podali svoj najlepší výkon v sezóne, príkladne bojovali, plnili taktické pokyny a o lepší výsledok ich obralo len šťastie, ktoré sa tentoraz naklonilo na stranu hostí. Domáce hráčky sa však presvedčili, že sa dá hrať aj na tri kompletné formácie a ich forma a herný prejav má stúpajúcu úroveň. Negatívom v stretnutí bola však tvrdá hra hosťujúcich hráčok, ktorú žiaľ rozhodcovia netrestali.
HC: Ujházyová – Babčanová, Mináriková, Kaproncayová, Nováková, Mikesková, Sedlárová – Sajková, Lepeyová, Bernátová, V. Čerňanová, Vargová, Drličková, K. Čerňanová, Mihaliková, Zvadová, Orelová.
20. kolo
Zvolen – Topoľčany 5:2 (3:0, 1:1, 1:1), Orelová 2. Hráčky Topoľčian cestovali na odvetu do Zvolena s cieľom odčiniť domácu prehru spred troch dní a už úvodná tretina naznačovala, že by sa to mohlo podariť. Na začiatku stretnutia hosťujúce hráčky zatlačili domáci Zvolen do jeho obranného pásma, avšak nevyužili ani dvojminútovú presilu o dve hráčky, aby vzápätí v priebehu dvoch minút inkasovali tri góly. O výsledku sa zdalo byť rozhodnuté. Hráčky Topoľčian však opäť ukázali bojovné srdce a obrovskú vôľu a na začiatku druhej tretiny zatlačili Zvolen. Niekoľko šancí Orelovej, Lepeyovej a Mihalikovej zostalo nevyužitých. V tejto časti hry sa opäť začala prejavovať agresívna hra Zvolena až za hranicu únosnosti, načo postupne doplácali Orelová (stretnutie pre zranenie ani nedohrala) a Lepeyová, ale hráčky Topoľčian svoje presilové hry nedokázali využiť. V polovici stretnutia unikla Orelová a po samostatnej akcii znížili na 1:3, načo však Zvolen v krátkom čase dokázal odpovedať tiež gólom. V tretej tretine sa hra vyznačovala výrazným tlakom hráčok Topoľčian a Zvolen len ťažko odolával ich prevahe, ktorá však až na gól v podaní Orelovej po samostatnej individuálnej akcii nepriniesla vyrovnanie stavu a naopak, Zvolen pečatil konečný výsledok na 5:2 vo svoj prospech. Hráčky Topoľčian si aj v tomto stretnutí zaslúžia za predvedený výkon pochvalu a naznačujú, že pri správnom prístupe k tréningovému procesu, pri plnení taktických pokynov trénerov a pri riadnej účasti aj na stretnutiach môžu byť každému súperovi vyrovnaným partnerom. Stretnutie dobre zvládla aj celá rozhodcovská trojica. Negatívom dvojzápasu bola aj radosť Zvolena pri tvrdých zákrokoch na topoľčianske hráčky.
Ost. výsledky 22. kola: Sp. N. Ves – Zvolen 3:3, B. Bystrica – Poprad 0:14. Ost. výsledky 19. kola: Sp. N. Ves – B. Bystrica 11:1, Prešov – Martin 3:7. Ost. výsledky 27. kola: Prešov – Poprad 2:7, Sp. N. Ves – Martin 4:12.
1. Poprad 18 16 1 1 160:29 33
2. Martin 17 15 1 1 131:30 31
3. Sp. N. Ves 18 10 2 6 89:73 22
4. Prešov 18 8 0 10 59:85 16
5. Zvolen 19 7 1 11 62:75 15
6. Topoľčany 20 4 1 15 55:119 9
7. B. Bystrica 18 1 0 17 8:153 2
Ďalší program: 14. 1. o 19.30: Prešov – Zvolen, Topoľčany majú voľno, Sp. Nová Ves – Poprad, B. Bystrica – Martin.