Krása a rôznorodosť prírodného prostredia, vysoké a drsné pohoria Atlasu so zaujímavou geologickou stavbou, palmové oázy, nekonečné množstvo kultúrnych a historických pamiatok, svojrázna architektúra a milí ľudia si získali aj srdce geológa Západoslovenského múzea v Trnave Miroslava Horňáčeka.
Počas deviatich pracovných ciest navštívil množstvo geologických lokalít a obchodníkov s minerálmi a skamenelinami. Zoznámil sa s históriou i súčasnosťou Marockého kráľovstva a tunajšími prírodnými zaujímavosťami. Svoje postrehy, zážitky a dojmy z pracovných dovoleniek absolvovaných v rokoch 1996 - 2004 v tejto severoafrickej krajine chce priblížiť výstavou Maroko očami geológa, ktorá bude verejnosti sprístupnená od 18. januára 2007 v Tribečskom múezu v Topoľčanoch.
Výstava prostredníctvom textov a bohatého výberu okolo 200 fotografií oboznamuje návštevníkov s prírodnými krásami a zaujímavosťami, s lokalitami s výskytom minerálov, polodrahokamov a fosílií, s historickými a kultúrnymi pamiatkami a zaujímavými ľuďmi. Bohatý fotografický materiál je doplnený trojrozmernými petrefaktami, hlavne pestrými minerálmi, achátmi a geódami z Vysokého Atlasu, kalcitmi, azuritmi a vanadinitmi z rozličných nálezísk. Nemenej zaujímavé sú aj skameneliny, hlavne zuby žralokov, mosasaurov (morské plazy) i dinosaurov. Z bezstavovcov upútajú pozornosť napr. ježovky, amonity, trilobity, ľaliovky a koraly.
Maroko je pre Európana exotická krajina s neopakovateľným koloritom. Niektoré zážitky a dojmy je ťažké popísať slovami, jednoducho ich treba precítiť. Podľa slov RNDr. Hornáčeka mu krásna príroda, množstvo kameňov a srdeční ľudia učarovali natoľko, že si dovolenku bez pobytu v Atlase už ani nevie predstaviť.