Plesová sezóna 2007 už patrí spomienkam. Minulý týždeň sme sa Popolcovou stredou prehupli do štyridsaťdňového pôstneho obdobia pred Veľkou nocou a počas neho by sme sa mali vyhýbať hlučným verejným zábavám. O menšiu bilanciu tohtoročnej plesovej sezóny sme poprosili dve mladé ženy, ktoré ich absolvovali hneď niekoľko, pretože so svojou šesťčlennou skupinou prehliadkami svadobných šiat, líčenia a účesov spestrovali priebeh plesov nielen v Topoľčanoch, ale i v blízkom okolí.
Na nápad oživiť plesy prehliadkou svadobných šiat, líčenia a účesov prišla kaderníčka Kornélia Palušová z Nemčíc a k nej sa pridala i kozmetička Magdaléna Jánošíková z Topoľčian. Ako nám prezradili, ich kamarátka vlastní svadobný salón, čiže zohnať šaty pre budúce nevesty nebol problém. Svoje v tom zohrali i kontakty na správnych ľudí a už to vraj išlo. „Prvý ples sme mali naplánovaný na 17. februára, lenže nás oslovil jeden pán s pozvaním, aby sme prišli 3. februára otvoriť ples v Ludaniciach, takže na prípravu celej prehliadky sme mali jeden deň. Dievčence, ktoré predvádzajú s nami šaty, sú šikovné, takže choreografiu sme mali nacvičenú za krátky čas, takže naša premiéra vyšla nad očakávania. Dokonca sme sa i zabavili a už sme dostali pozvánku aj na otvorenie tohtoročného ludanického Majálesu, kde chceme prehliadku zamerať na extravaganciu v šatách, líčení i v účesoch,“ hovorí Kornélia.
Celková príprava dievčat na vystúpenie po estetickej stránke Kornélii a Magdaléne zabrala pol dňa. „Dievčatá sa najskôr obliekli do šiat a až potom sme ich česali a maľovali. Takto ustrojené už len nasadli do auta a vyrazili sme na ples. Počas tohtoročnej sezóny sme vystúpili v rámci programu na piatich plesových zábavách – dvakrát v Ludaniciach, v Topoľčanoch, Oponiciach a v Bošanoch. A sme veľmi rady, že všade, kde sme prišli, sa naše vystúpenie ľuďom páčilo,“ dodáva Kornélia.