HÁDZANÁ – I. LIGA ŽENY

Víťazstvo im uniklo len o vlások
12. kolo
Nitra - Topoľčany 30:25 (12:10)
Pok. hody: 6/5 – 8/5, vylúčenia: 6 – 7. (ČK: Tarošová – Ivanová za tri vylúčenia).
Rozhodovali: Frimmel – Gábriš.
Topoľčany cestovali na prvý svoj zápas jarnej časti von do Nitry. Topoľčany od úvodu prekvapujúco ale zaslúžene viedli, keď favorita na postup do vyššej súťaže držali nakrátko. Dokonca Topoľčany v 10. min. vyhrávali 1:4. Tento náskok si hostky udržiavali až do 16. min., kedy stále viedli nad Nitrou 4:7. Domáce hráčky však napokon vyrovnali v 20. min. na 8:8 a od tohto momentu sa Nitra dostala do tesného vedenia, a tak vyhrala aj prvý polčas v pomere 12:10. Aj v druhom polčase mala Nitra len dvojgólový náskok, na ktorý sa Topoľčany neustále doťahovali. Dokonca v 47. min. bol stav len 20:19 pre domácu Nitru. Tri minúty pred koncom viedla Nitra len 26:25 a Topoľčany cítili šancu, že môžu prekvapiť. Následne však Topoľčanom vylúčili dve hráčky naraz, pričom Ivanová za tretie vylúčenie bola diskvalifikovaná. Túto presilovku zahrala Nitra podľa očakávania, a tak Topoľčany nemali ani najmenšiu šancu sa brániť proti tejto presile. Topoľčany v zápase siahali minimálne na bod a za predvedený výkon si ho zaslúžili, avšak záverečné oslabenie ich pripravilo o lepší výsledok. Nitra v zápase nebola vôbec od hostí lepšia, ale šťastnejšia.
ŠKP: Satinová, Bónová – Páleniková 2, Májiková, Antalová 9/3, Ivanová 7, Terlandová 3/2, Hanová, Schwarzová 2, Kachová 2, Rodinová. Tréner: I. Ivanov.

Inter Bratislava – Bánovce 27:21 (12:9)
Pok. hody: 7/5 – 2/1, vylúčenia: 4 - 9
Rozhodovali: Pokorný – Pastierik.
Bánovce začali v Bratislave veľmi zle. Už na začiatku stretnutia viedol Inter 6:1. Hosťujúce hráčky v týchto chvíľach nepremieňali streľbu a dopúšťali sa veľkého množstva technických chýb. Potom však Bánovce predsa len zlepšili hru a dokázali sa na súpera dotiahnuť až na polčasový rozdiel troch gólov – 12:9. V druhom polčase už pôsobili Bánovčanky vyrovnanejším dojmom a dokonca sa Interu priblížili na rozdiel gólu. Potom však hosťujúcim hráčkam hlavní rozhodcovia vylúčili tri hráčky za sebou, a tak domáci náskok sa zvýšil. Bánovčanky sa však ani tak nevzdali a opäť sa priblížili na rozdiel gólu. V závere stretnutia si domáce hráčky vytvorili trojgólový náskok, a keďže Bánovce v samotnom závere zahodili dve gólové šance, Bratislava tak vyhrala o šesť gólov. Pri trochu väčšom šťastí mohli Bánovce doviezť body, aj keď boli v oklieštenej zostave. Navyše sa im na predzápasovej rozcvičke zranila Mondoková, ktorá však v zápase nastrieľala päť gólov. Výborne zachytali aj obe brankárky, ale ani to na výhru nestačilo.
BÁNOVCE: I. Grachová, Kočnerová, Homolová, Hurtišová, Srncová 6, Sidorová, Moráveková 2, Mondoková 5, L. Grachová 3/1, Boďová 1, Janáčová 1, Michaličková 1, Vaňová 2, Rešková.

Ostatné výsledky: Zlatná n/O. - Košice 31:23, N. Zámky - Čadca 28:18, Modranka - Púchov 25:23, Trenčín B mal voľno.