Dohrávka 3. kola
N. Zámky - Topoľčany 34:21 (16:11)
Pok. hody: 4/2 – 3/3, vylúčenia: 9 – 6 (ČK: Chripák za 3 vylúčenia).
Rozhodovali: Barborík – Rondoš, 300 divákov.
V dohrávanom zápase 3. kola cestovali hádzanári Topoľčian do N. Zámkov s cieľom dosiahnuť čo najlepší výsledok. Od úvodu však domáci zatlačili svojho súpera a hneď na začiatku stretnutia si vytvorili sľubný štvorgólový náskok – 6:2. Topoľčancom v zápase chýbal brankár Halgaš a nenastúpil ani zranený Zachar. HC THP sa však nevzdávalo a dokonca znížili na 7:6. Toto však bolo z hosťujúcej strany všetko. Domáci si opäť vytvorili náskok na 10:7 a svoj náskok postupne zvyšovali, a tak nečudo, že v závere prvého polčasu už domáci viedli 15:8 a o víťazovi tak bolo rozhodnuté. Aj v druhom polčase pokračovali domáci vo svojom tempe. Najmä jedenásťgólový strelec Szapu sa presadil z takmer každej pozície, z ktorej strieľal. Topoľčany v závere akoby už odpadli, domáci zvýšili svoj náskok až na 32:20. Práve tento výsledok rozhodol o tom, že N. Zámky sa posunuli na čelo B skupiny a Topoľčanom zostala posledná priečka, a tak už pred posledným zápasom vieme, že ich bude čakať baráž o extraligu.
HC THP: Rafael, P. Trtík – Matušík 2, Kelemen 2, Vlčko 3/1, Hodál, Buričan, Ševčík 3/1, Klačanský 5/1, Pekárek, Šupčík 2, Kovačech 4, Hrinda. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): Opäť sme vonku podali slabý výkon.
Je to však o to horšie, že Pov. Bystrica prehrala v Sečovciach a my tak istotne budeme hrať baráž. Škoda, že chlapci nebudú hrať tieto zápasy, v ktorých by získali skúsenosti. V N. Zámkoch sme však podali neoslnivý výkon, navyše nám pre zranenie chýbali brankár Halgaš so Zacharom. Ťažko je hrať, keď musíme improvizovať, pretože viacerí hráči pracujú alebo študujú, a tak sa ťažko stretávame na tréningoch.
6. kolo
Topoľčany – N. Zámky 27:40 (11:23)
Pok. hody: 4/2 – 7/5, vylúčenia: 4 – 7.
Rozhodovali: Barborík – Rondoš, 450 divákov.
V záverečnom zápase skupinovej fázy privítali Topoľčany na vlastnej palubovke N. Zámky. Hostia už od úvodu jasne prevýšili svojho hostiteľa vo všetkých parametroch, a tak už v 6. min. viedli N. Zámky 1:4. Pritom ďalšie tri strely skončili na tyčkách Rafaelovej brány. Náskok hostí sa postupne zvyšoval, domáci hádzanári dokázali kontrovať len výborne hrajúcim Klačanským. Hostia sa do ďalšieho trháku pustili až v 19. min. a do záveru prvého polčasu unikli Topoľčancom až na rozdiel dvanástich gólov. O tomto výraznom náskoku rozhodli výkony brankárov. Zatiaľ čo na domácej strane Rafael s Trtíkom nechytili takmer nič, hosťujúci Pčola v bránke hostí doslova čaroval. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvé dejstvo. Hostia si udržiavali v priemere desaťgólový náskok. Domáci sa síce snažili, ale ich snaha im zväzovala ruky. Hostia výbornou hrou nakoniec slávili úspech a v Topoľčanoch zaslúžene vyhrali. Topoľčany v tomto zápase podali asi najslabší výkon na domácej palubovke v súťažnom ročníku 2006/2007.
HC THP: Trtík, Rafael – Matušík 1, Hrinda, Klačanský 12, Vlčko 8/1, Ševčík 4/1, Feješ 1, Kovačech, Šupčík 1, Kelemen, Hodál, Buričan, Pekárek. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): Tento zápas má veľmi mrzí, pretože sme sa s domácim publikom a so silnejšou šestkou mužstiev rozlúčili nedôstojne. Prístup bol od začiatku odovzdaný, pretože sme chceli postúpiť a už pred zápasom sme vedeli, že sa nám to nepodarí. Jednoznačne nám chýbal Bohuš Halgaš so Zacharom a chýbala nám súhra medzi hráčmi. Bolo vidieť, že L. Klačanský s Vlčkom boli osamotení. Keby sme od začiatku pristúpili k zápasu ako v druhom polčase, ktorý sme prakticky prehrali len o gól, bolo by to lepšie. Už to však nezmeníme a je to škoda. Diváci si to nezaslúžili. Mrzí má, že sme sa takto rozlúčili. Situácia zostala dosť ťažká a vážna. Možno z mužstva odídu dvaja hráči a neviem, či zostane Bohuš Halgaš. Teraz budeme zrejme čakať mesiac a pol na súpera do barážovej skupiny, ktorá ešte neviem, či sa vôbec začne. Pre našich chlapcov je to však veľká škoda, že už skončili.
4.Hlohovec6114148:2033
Skončila sa nadstavbová časť. Prvý dvaja z každej skupiny odohrajú play-off o Majstra Slovenska. Družstvá umiestnené na tretých priečkach zohrajú boje o konečné piate miesto. Družstvá umiestené na štvrtých priečkach zohrajú baráž o vypadnutie spolu s dvomi mužstvami z prvej ligy.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí