13. kolo
Topoľčany – Modranka 33:24 (16:11)
Pok. hody: 4/4 – 7/5, vylúčenia: 5 – 5.
Rozhodovali: Pastierik – Pokorný, 100 divákov.
Domáce hádzanárky vstúpili do zápasu výborne, keď v 9. min. vyhrávali 5:3. Potom však následne nepremenili dva rýchle brejky a hostia z Modranky dokázali otočiť vývoj zápasu na 5:6. Následne však domáca brankárka Satinová zatiahla oponu na dlhých sedem minút a Topoľčany sa razom dostali do vedenia 11:6. V týchto minútach sa presadila najmä Ivanová s Hrmovou, jednu sedmičku dokonca zneškodnila aj Satinová. Aj naďalej si Topoľčany udržiavali svoj náskok až do polčasových 16:11. Druhý polčas začal pre Topoľčany ako zo zlého sna. Hosťujúce hráčky v priebehu piatich minút znížili na rozdiel gólu – 16:15. Našťastie Topoľčany znova prebrala gólom Ivanová na 17:15. Domáce hráčky si takmer desať minút udržiavali dvoj až trojgólový náskok. Zlom v prospech Topoľčian prišiel v polovici druhého polčasu, kedy Hrmová dvoma gólmi (jeden zo sedemmetrovej hranice) zvýšila vedenie ŠKP na 24:19. Od týchto chvíľ Topoľčany už len zvyšovali svoje vedenie, keď sa presadzovali takmer všetky hráčky Topoľčian. Postupne sa do streleckej listiny zapísala Kachová, Rodinová, Červinková či Terlandová. V závere stretnutia dal domáci tréner Ivan Ivanov šancu zahrať si aj všetkým hráčkam, ktoré do rozbehnutého topoľčianskeho kolotoča výborne zapadli a náskok dokonca zvýraznili až na konečných 33:24. Výborným výkonom sa okrem hráčok prezentovala aj dvojica brankárok Satinová s Bónovou.
ŠKP: Satinová, Maťašová, Bónová – Kachová 2, Májiková 1, Rybanská, Červinková 1, Ivanová 8/1, Terlandová 3, Hanová 1, Schwarzová 4, Hrmová 8/3, Rodinová 5. Tréner: I. Ivanov

Bánovce – Čadca 32:28 (14:15)
Pok. hody: 5/3 – 4/4, vylúčenia: 3 – 5 (ČK: Giraličiková a Turjaková za hostí).
Rozhodovali: Lansfeld – Macko, 200 divákov.
Bánovčanky nezačali v zápase práve najlepšie a do 20. min. vôbec neplnili taktické pokyny. Nebránili krídla a ani pivota, a tak si Čadca poľahky udržiavala tesný náskok. Keby však domáce hráčky zodpovednejšie bránili, mohli prvý polčas vyhrať minimálne o päť gólov. V druhom polčase však Bánovce už dali na rady trénera J. Pokorného a začalo sa to ukazovať aj v skóre zápasu. Hoci domáce hráčky ešte v úvode druhej časti prehrávali o dva góly, dokázali sa vzchopiť a otočiť zápas vo svoj prospech. Domáce hráčky dokonca ušli Čadci až na rozdiel šiestich gólov! Základný kameň úspechu položil dohovor trénera v šatni, keď hráčky Bánoviec začali oveľa aktívnejšie brániť a k tomu sa pridala výborným výkonom aj brankárka Kočnerová, ktorá síce pustila aj niekoľko lacných gólov, ale aj tak mala v zápase viac ako 50-percentnú úspešnosť. V závere, keď už Bánovce cítili, že sa môžu dočkať prvého víťazstva na domácej palubovke, poľavili a dovolili hosťujúcim hráčkam skorigovať stav stretnutia na rozdiel štyroch gólov. Napriek tomu už Bánovce výsledok udržali a v zápase zaslúžene vyhrali. Je to však zatiaľ iba ich druhé víťazstvo.
BÁNOVCE: Kočnerová, I. Grachová – Hurtišová, Srncová 2, Halmová 7, Moráveková 6, L. Grachová 3/3, Sidorová 1, Obstová, Janáčová, Michaličková 2, Vaňová 6, Rešková, Šiplaková 5. Tréner: J. Pokorný.
Ostatné výsledky: Nitra - Zlatná n/O. 30:26, Púchov - Trenčín B 23:21, N. Zámky - Košice 16:23, Inter mal voľno.
11. Púchov 12 1 0 11 288:401 2
Ďalší program: 14. kolo – 17. – 18. 3.: Zlatná n/O. - N. Zámky, Bernol. Košice – Bánovce (so 16.00), Inter Bratislava – Púchov, Trenčín (st. d.) – Topoľčany (ne 17.30), Modranka – Nitra, Čadca má voľno.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí