Domáce zápasy našim chlapcom nevyšli a v oboch zápasoch prehrali

38. Malinka (Náhlik, Psotný) – 1:1
38. Saluga (Ondov) – 2:1
47. Novák (T. Sax, Petruk) – 3:1
49. Novák (Koky, Muranský) – 4:1
Hostia aj v tomto zápase začali veľmi opatrne, a tak sa do väčších príležitostí dostávali domáci hráči. V 11. min. sa však hosťom naskytla vyše minútová presilovka o dvoch hráčov, ale presadiť sa nedokázali. Najväčšiu šancu v tejto presilovke spálil Kutňanský. Domáca Sp. Nová Ves po prvýkrát otvorila gólový účet stretnutia v 16. min., kedy Vantroba zužitkoval presilovú hru – 1:0. Potom si 2 200 divákov muselo počkať na góly až na záveru druhej časti. Najskôr počas presilovej hry vyrovnal obranca Malinka, lenže jeho topoľčianska radosť trvala iba necelých tridsať sekúnd, pretože v pokračujúcej presilovej hre unikol Saluga a poslal opäť domácich do tesného vedenia. V záverečnej časti chceli domáci čím skôr o zápase rozhodnúť a hostí tak často nepúšťali do svojej obrannej tretiny. V 47. min. naklonil misku váh na domácu stranu Novák, ktorý už zvýšil na 3:1. Ubehli len dve minúty a bol to opäť Novák, ktorý definitívne zmaril šance Topoľčian na výhru, keďže pridal štvrtý gól. V závere stretnutia sa zápas už len prakticky dohrával a domáci už nepripustili žiadnu drámu v zápase. Strely 42:19, vylúčenia 11:10, presilovky 2:1, oslabenia 1:0, rozhodovali Jung – Bednár, Orolin, 2 200 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Psotný, Božik, Kutňanský, Ondruška, Karas – Bosák, O. Lauko, Bosák – Náhlik, Káčer, Gális – Šmotlák, R. Varga, Švajlen – Školka, Krchňavý. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.

38. P. Hrubý 1:5
Domáci v treťom zápase semifinálovej série nezačali dobre. Už v 45. sekunde sa pred bránkoviskom dostal k puku voľný T. Sax a bezpečne otvoril gólový účet stretnutia. Od toho momentu ubehli len necelé dve minúty a domáca obrana neustrážila Kokyho, ktorý povedľa brankára prestrelil – 0:2. Po tomto góle si domáca lavička vzala oddychový čas. Po tomto si niekoľko šancí vypracovali aj Topoľčany, avšak ich zakončenie bolo nepresné. Iskierku nádeje vykresal Gális, ktorý zužitkoval skvelú prihrávku Božika a znížil na 1:2. Ubehlo len pár sekúnd a hostia si opäť vybudovali dvojgólový náskok, tentoraz od modrej so šťastím prestrelil Polomský. V druhej časti sa chceli Topoľčany čím skôr vrátiť do zápasu, avšak pozorný Hurajt v bránke hostí to nedovolil. V 33. min. nastala pred bránkou Marcela Ďatelinku skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval Koky a definitívne zmaril nádej Topoľčancov na výhru. V závere druhej časti mali Spišiaci výhodu presilovej hry, ktorú poľahky využil P. Hrubý, keď od modrej čiary prenikol až ku brankárovi a prestrelil – 1:5. Do záverečnej časti nastupovali domáci v bránke už s Kostolníkom, ktorý nahradil M. Ďatelinku. V záverečnej časti sa však prakticky už len dohrávalo. Topoľčany v tejto časti mali výhodu aj krátkej 15 sek. presilovky o dvoch hráčov, Hurajt však v bránke Spišskej bol nepriestrelný. Hostia v tomto zápase zaslúžene vyhrali a ujali sa vedenia v sérii 1:2. Rozhodovali Mihálik – Goga, Jankovič, 1026 divákov.
HC: M. Ďatelinka (41. Kostolník) – Malinka, Psotný, Božik, Kabát, Kutňanský, Balážik, J. Ondruška, Karas – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Káčer, Náhlik, Gális – Šmotlák, R. Varga, Švajlen – Krchňavý, Minárik, Janček. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.

53. Novák (Kristian, Petruk) – 3:10
Aj vo štvrtom domácom zápase nezačali Topoľčany práve najlepšie a už v 3. min. musel brankár M. Ďatelinka vyťahovať puk z bránky, keď sa počas presilovej hry presadil Kristian. Topoľčany však dokázali kontrovať, keď v 5. min. strelou od modrej čiary vyrovnal Malinka. Domáce HC dokonca v záverečných sekundách prvej časti šli aj do vedenia, keď presilovú hru využil Kabát. Druhá tretina však začala pre Topoľčany ako zo zlého sna, z ktorého sa však zverenci trénerov Miloša Pauloviča a Ľubomíra Hurtaja nedokázali prebudiť. V rozpätí troch minút kapitulovali Topoľčanci až trikrát a razom hostia viedli 2:4. Ani to však z ich pohľadu nebolo všetko a svoje vedenie zvýšili až na 2:5. V týchto okamihoch mali gólové príležitosti aj Topoľčany, ale šance Káčera a Gálisa zastavila žŕdka. V poslednej sekunde druhej časti dovŕšili hostia poltucet. Záverečná tretina opäť vyznela v prospech lepších Spišiakov, keď už po pár sekundách sa presadil Hrubý. Hoci na tento gól dokázal odpovedať Bosák, bolo to z topoľčianskej strany všetko. Korčuliarsky zdatnejší hostia opäť v rozpätí troch minút skórovali až trikrát a dosiahli tak desinu. Topoľčany tak v zápase výrazne prehrali, keď najmä začiatok druhej tretiny ich definitívne zlomil. Spišiaci zaslúžene vyhrali. Strely 31:54, vylúčenia: 10:7, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: D. Konc – Novák, Bulko, 857 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kutňanský, Božik, Malinka, Psotný, Kabát, Balážik, Karas, Krchňavý – Gális, Káčer, R. Varga – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Šmotlák, Náhlik, Majerčík – Školka, Švajlen, Minárik. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.

59. Novák – 3:0
Topoľčany v piatom zápase cestovali na Spiš zo snahou natiahnúť sériu. Ich snaženie však zastavil v 5. min. T. Sax, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Topoľčany umnou hrou vychádzali najmä zo zabezpečnej obrany, avšak strelecky sa nevedeli presadiť. Prvá časť sa tak skončila tesným náskokom domácich hráčov. Aj v druhej časti domáci pokračovali v dobíjaní topoľčianskej bránky, avšak vsietiť gól sa im stále nedarilo. Hostia vyrážali do protiútokov len sporadicky, ale aj v týchto prípadoch bol brankár Hurajt v pozore. Druhá tretina sa inak ako bezgólovou remízou nemohla skončiť. O výsledku zápasu sa tak rozhodlo v záverečnej tretine. Topoľčany boli aj naďalej nebezpeční pre hostí, gól však stále nepadol. O tom, že Spišská Nová Ves viac nepocestuje do Topoľčian rozhodol v 55. min. Koky, keď zužitkoval prihrávku Hrubého. Definitívnu podobu výsledku zaznamenal v 59. min. Novák. Topoľčany v zápase utrpeli ďalšiu prehru a skončili tak v aktuálnom ročníku na výbornom štvrtom mieste. Vylúčenia 3:4, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodoval Marušin, Miľovčik, Orolin, 3000 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kabát, Kutňanský, Božik, Božik, Karas, Psotný, Ondruška, Krchňavý – Gális, Káčer, R. Varga – Bosák, O. Lauko, Klačanský – Šmotlák, Náhlik, Majerčík – Školka, Švajlen, Minárik. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
Do finále postúpil aj Kežmarok, ktorý Banskú Bystricu porazil jednoznačne 4:0 na zápasy.