Sobota, 17. apríl, 2021 | Meniny má RudolfKrížovkyKrížovky

Topoľčany spôsobili senzáciu a teraz ich čaká Sp. N. Ves

OSEMFINÁLE
2. ZÁPAS
Prešov – Topoľčany
0:2 (0:2, 0:0, 0:0) – stav
série 1:1
Gólový film:
10. Kutňanský (Božik, Náhlik) – 0:1
16. Lauko (Klačanský) – 0:2
Aj v druhom zápase nezačali Topoľčany práve najhoršie. Od úvodu mal síce Prešov miernu prevahu, avšak boli to opäť hostia z Topoľčian, ktorí otvorili gólový účet stretnutia. V 10. min. mali hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a po 23 sekundách ju aj využili, keď domáceho brankára Martona prestrelil obranca Andrej Kutňanský – 0:1. Aj naďalej pokračoval Prešov vo svojej hre a neustále útočil. Topoľčiansky gólman mal však v pondelok večer svoj deň. Už o tri minúty mohli domáci hráči vyrovnať, ale Prešovu nepomohla ani dvojminútová presilovka o dvoch hráčov! V 16. min. udreli hostia po druhýkrát, tentoraz po prihrávke Klačanského sa gólovo presadil aj Lauko – 0:2. Domácich tento gól však akoby ešte viac vyburcoval do útoku, avšak pozorná domáca obrana na čele s brankárom Ďatelinkou bola nepriestrelná. V druhej časti sa šance rodili na oboch stranách, dokonca domáci nastrelili aj dve tyčky, stále však gól do bránky HC nepadol. Podobný bol priebeh aj v záverečnej tretine. Domáci tlačili svojho súpera, Topoľčany sa snažili podnikať hlavne úniky, ale pozorná prešovská obrana všetko zastavovala v zárodku. Hoci Prešov výrazne prestrieľal v pomere 53:29!, Topoľčancom sa však podarilo na východe vyhrať. V tomto ročníku je to zároveň aj prvá výhra Topoľčian na východe so silnejším mužstvom. Víťazstvo sa cení o to viac, že práve Topoľčany vyrovnali sériu na 1:1. Strely 53:29, vylúčenia 3:8, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali Čaprnka – Rohoň, Poracký, 950 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kabát, Malinka, Kutňanský, Ondruška, Karas, Božik – Bosák, Klačanský, O. Lauko – Gális, Náhlik, Švajlen – Minárik, R. Varga, Školka. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.

Skryť Vypnúť reklamu

3. ZÁPAS
Topoľčany – Prešov
4:3 (1:2, 0:0, 3:1) - stav
série 2:1
Gólový film:
11. Hajnik (Velček, Suja) – 0:1
14. R. Varga (Gális) – 1:1
17. Sekáč – 1:2
53. Gális (Malinka, Bosák) – 2:2
56. Malinka (Kabát, Bosák) – 3:2
57. O. Lauko (Bosák) – 4:2
59. Segľa (Bukna) – 4:3
Tretí zápas play-off sa začal desaťminútovým meškaním. Hlavní rozhodcovia totiž zistili, že až trojica hráčov Prešova nemá potrebné papiere na to, aby mohli v zápase hrať. Po tomto omeškaní sa však už obe mužstvá pustili do seba. Už od úvodným minút boli diváci svedkami výborného hokeja. Úvodný tlak patril už tradične domácim hráčom, ale gólové šance Kutňanského či Gálisa zostali nevyužité. Hostia mohli naopak korigovať Troligom, ale M. Ďatelinka bol pozorný. Hostia však napriek tomu otvorili gólový účet stretnutia, keď v 11. min. Hajnik potrestal chybu domácich obrancov. Už o tri minúty však Topoľčany vynikajúco zahrali svoju prvú presilovú hru, keď Gális skvele načasoval prihrávku R. Vargovi a ten vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlho a Prešov šiel aj po druhýkrát do vedenia. Tentoraz hostia potrestali vylúčenie Božika hneď po piatich sekundách. V strednej časti mali obe družstvá množstvo šancí na skórovanie, avšak obaja brankári M. Ďatelinka či Marton boli pozorní. Definitívnu poistku mohol vsietiť v 37. min. Hajnik, jeho strelu však len tesne pred bránkovou čiarou zastavil Kutňanský. V záverečnej časti mali väčšiu prevahu na hokejkách domáci hráči, gól však neprichádzal. Diváci sa ho však dočkali v 53. min., kedy po dohodnutom signáli o striedaní sa Gális sám rútil na bránu a pomedzi betóny vyrovnal – 2:2. V týchto minútach hnalo Topoľčancov dopredu aj skvelé publikum, a tak po dlhšom čase opäť žil celý štadión skvelým hokejom. Hostí tento gól položil a z následného oslabenia inkasovali ďalší gól. O ten sa postaral obranca Malinka, ktorý od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Výborne hrajúci domáci hneď o ďalšiu minútu pridali štvrtý gól, keď výborne zahral Bosák a pripravil gól pre O. Lauka – 4:2. Hostia ešte minútu a pol pred koncom síce znížili, ale to bolo z ich strany všetko. Strely 34:37, vylúčenia 4:6, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali F. Mihálik – Jankovič, Goga, 620 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kabát, Malinka, Božik, Kutňanský, Balážik, Oravec, Karas, Ondruška – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Gális, R. Varga, Náhlik – Šmotlák, Káčer, Švajlen – Krchňavý, Janček, Minárik. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: Ľ. Hurtaj (tréner): Zápas z našej strany začal dosť nervózne. Podarilo sa nám síce vyrovnať, ale veľká snaha hráčov sa prejavila pri prihrávkach a zakončení mužstva. Nakoniec zmenou herného systému sa nám podarilo otočiť výsledok. V záverečnej tretine sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme v zápase vyhrali.

Skryť Vypnúť reklamu

4. ZÁPAS
Topoľčany – Prešov
2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0
– 1:0) - stav série 3:1
Gólový film:
21. Troliga – 0:1
60. Klačanský (Bosák, O. Lauko) – 1:1
61. Klačanský (Kabát) – 2:1
Hostia sa od úvodu stretnutia chceli čím skôr ujať vedenia. Domáci hráči im to však nechceli dovoliť a bol to práve Kutňanský, ktorý v 8. min. mohol otvoriť skóre, jeho strelu však Marton zázračne vyrazil. Aj naďalej bola najvyššia tohtoročná divácka návšteva svedkom výborného hokeja v podaní oboch celkov. V 11. min. mali hostia najväčšiu príležitosť na skórovanie, ale Závacký zblízka prestrelil. Hneď na druhej strane sa vyznamenal kapitán domácich Káčer, jeho strela skončila v lapačke hosťujúceho brankára. Druhá časť začala pre Topoľčany ako zo zlého sna. Už v 13. sekunde 20. minúty domáca obrana chybila a dokonale ju potrestal Troliga – 0:1. Ubehlo len tridsať sekúnd a Sujova strela prešla pomedzi betóny M. Ďatelinku, avšak na bránkovej čiare ho nahradil Božik. V 25. min. sa domácim naskytla aj prvá presilovka, avšak gól nepadol. Najbližšie k tomu mal R. Varga, ale využil skvelú kombináciu dorastencov Tvrdíka a Kytnára. Topoľčany mali dokonca aj 19 sek. presilovku o dvoch hráčov, avšak ani tú nevyužili. V závere tejto časti mohli hostia definitívne rozhodnúť o výsledku, ale Topoľčany mali v bránke M. Ďatelinku, ktorý vytiahol zo svojho talóna aj neuveriteľné zákroky. V záverečnej časti hrali Topoľčany vabank, avšak nezabúdali ani zadné vrátka. Záverečnú desaťminútovku HC tlačil, hostia sa zachraňovali iba vyhadzovaním pukov aj za cenu zakázaného uvoľnenia. Päť minút pred koncom už asi hosťujúci tréner tušil, že je pre jeho mužstvo zle a zobral si oddychový čas. Hneď po ňom však Topoľčany ešte viac zatlačili a dočkali sa vyrovnávajúceho gólu, ktorý vsietil v čase 59:17 Klačanský, keď skvelú šancu vypracoval Bosák – 1:1. Hostia sa už prakticky nezmohli na nič. V predĺžení uplynulo len 50 sek. a Klačanský sa presadil spoza obrancu a od modrej čiary rozhodol – 2:1. Topoľčany za predvedený výkon zaslúžene vyhrali. Strely 40:35, vylúčenia 2:2, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Čaprnka – Moravec, Rohoň, 907 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Božik, Košecký, Balážik, J. Ondruška, Krchňavý – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Gális, Káčer, Náhlik - R. Varga, Kytnár, Tvrdík – Minárik, Švajlen. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: M. PAULOVIČ (tréner): Dnes to bol súboj taktiky. Hra sa prelínala prevažne len v strednom pásme. Ani jeden zo súperov nechcel urobiť chybu a hra sa väčšinou odohrávala za bránou alebo v rohoch klziska. V zápase sme mali málo gólových príležitostí a ani tie sme nevyužili. Hlavne na začiatku sme mali dve sľubné strely, ktoré by mali skončiť v bráne. Nešťastný gól sme dostali v úvode druhej tretiny, keď koncentrácia zostala zrejme v kabíne. Hneď v prvej tretine sme chybili, hostia nás prekorčuľovali, ale našťastie gól nedali. V druhej časti sme im však prihrali na gól. V záverečnej tretine sa Prešov zameral len na bránenie a od 54. min. sa prakticky už vôbec nevyťahovali z obranného pásma. Mali sme problém prekonať prešovský val, hrali sme len silou vôle. Avšak po peknej akcii Bosáka, ktorý to všetko vypracoval a nahral Klačanskému, sme v poslednej minúte vyrovnali. Hneď v prvej minúte predĺženia sme vsietili šťastný gól od modrej a vyhrali sme.

Skryť Vypnúť reklamu

5. ZÁPAS
Prešov – Topoľčany 3:4
po sn (1:2, 0:1, 2:0 – 0:0)
– konečný stav série
1:4
Gólový film:
6. Segľa (Palko) – 1:0
7. Klačanský (Švajlen, Kabát) – 1:1
15. R. Varga (Švajlen) – 1:2
33. O. Lauko (Bosák, Klačanský) – 1:3
45. Bendík (Segľa) – 2:3
60. Zavacký (Bobák, Troliga) – 3:3
Topoľčany cestovali na piaty zápas s cieľom ukončiť sériu. Domáci ak nechceli tento súťažný ročník skončiť, museli bezpodmienečne vyhrať. Už od úvodu sa domáci hráči pokúšali vsietiť rýchle góly. Proti však bol brankár M. Ďatelinka a hráči HC Topoľčany. Prešovu sa už v 4. min. naskytla takmer minútová presilovka o dvoch hráčov, Topoľčany však úvodnému náporu odolali. Pokračujúca presilovka o jedného hráča im však nevyšla a Segľa pohotovo otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. Už o minútu však tento stav neplatil, pretože domácou obranou sa prehnal Klačanský a vyrovnal na 1:1. V 15. min. udreli Topoľčany opäť. Presnou prihrávkou našiel Švajlen Romana Vargu a ten otočil vývoj zápasu – 1:2. V polovici stretnutia mali aj hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, avšak takmer 40 sekundovú početnú výhodu nezúžitkovali. V 32. min. hrali Topoľčany ďalšiu presilovú hru, túto však už dokázali aj využiť, a tak po góle O. Lauka viedli Topoľčany v Prešove už 1:3. V závere druhej časti sa začali na ľade objavovať zbytočne potyčky, a tak rozhodcovia mali veľa práce. Domáci hokejisti v záverečnej časti vrhli všetky sili do útoku. V 45. min. pri vylúčení Gálisa sa presadil Bendík a znížil na 2:3. V závere stretnutia sa množili fauly hosťujúcich hráčov, a tak Prešov mal k dispozícii viacero presilových hier. V závere sa však domácim podarilo to, čo v predchádzajúcom zápase Topoľčancom a v čase 59:15 vyrovnali na 3:3 a vynútili si predĺženie, v ktorom diváci gól nevideli, a tak na rad prišli trestné strieľania. Z Topoľčancov sa presadil Káčer, Klačanský aj O. Lauko a Topoľčany teda zaslúžené postúpili do semifinále, kde ich čaká Sp. Nová Ves. Vylúčenia 12:16, vyššie tresty: Zavacký, Kutňanský a Gális na 10 min. (nešport. správanie), O. Lauko na 20 min. (nešport.správanie), Bosák na 20 min. (nap. zozadu), presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali Findura – Miľovčík, Vasilňák, 970 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Božik, Balážik, Ondruška, Krchňavý, Karas – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Náhlik, Káčer, Gális – Švajlen, R. Varga, Minárik – Školka. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
Výsledky 1. zápasov: Sp. N. Ves – Ružinov 8:1 (1:0, 3:0, 4:1) - stav série 1:0, 11. Polomský, 21. J. Hrubý, 36. P. Hrubý, 39. a 46. Ondov, 50. Koky, 50. Saluga, 51. Kristian - 42. Staroň. Kežmarok - Piešťany 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) - stav série 1:0, 2. Slaninák, 31. Š. Rusnák, 53. a 57. Drotár. B. Bystrica – P. Bystrica 8:0 (2:0, 3:0, 3:0) - stav série 1:0, 11., 16. a 54. Češík, 25. M. Babic, 29. J. Budaj, 30. J. Babic, 51. Plavucha, 55. A. Pitschmann.
Výsledky 2. zápasov: Sp. N. Ves - Ružinov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) - stav série 2:0, 12. a 30. Koky, 8. Vantroba, 33. Ižvolt, 56. Kristian - 13. B. Sloboda, 57. Huntata. B. Bystrica – P. Bystrica 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) - stav série 2:0, 1. Češík, 27. Longauer, 35. Laštiak, 46. Šimčík. Kežmarok - Piešťany 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) - stav série 2:0, 23. Ďurák, 30. Bodnár, 60. Drotár - 1. R. Sýkora, 38. Učeň.
Výsledky 3. zápasov: Ružinov – Sp. N. Ves 2:7 (1:2, 1:4, 0:1) - stav série 0:3, 18. Pék, 25. Wagenhoffer - 22. a 37. Polomský, 2. Kristian, 11. Ordzovenský, 28. Dvořák, 39. Ondov, 46. Muranský. Piešťany - Kežmarok 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) - stav série 0:3, 18. H. Ručkay - 7. Gajdoš, 25. Mravec, 42. Drotár, 43. Hopjak. P. Bystrica – B. Bystrica 3:4 (1:1, 1:1, 1:2) - stav série 0:3, 6. Zúbek, 30. Koleda, 60. Gašo - 17. Budaj, 36. Plavucha, 41. Longauer, 60. Češík.
Výsledky 4. zápasov: Ružinov – Sp. N. Ves 3:5 (0:3, 2:2, 1:0) - konečný stav série: 0:4, Sp. N. Ves postúpila do semifinále, 29. Pék, 36. B. Sloboda, 53. M. Tvrdoň - 3. a 19. Saluga, 10. Ižvolt, 33. Hrubý, 39. M. Gavalier. Piešťany - Kežmarok 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - konečný stav série: 0:4, Kežmarok postúpil do semifinále, 27. Šechný. P. Bystrica – B. Bystrica 1:7 (1:2, 0:3, 0:2) - konečný stav série: 0:4, Banská Bystrica postúpila do semifinále, 15. Sikorčin - 4. M. Dian, 9. Babic, 28. Laštiak, 30. Macejka, 36. Pitschmann, 50. Konder, 59. Hanes, vylúčenia.

Ďalší program: Semifinále play-off – 11. a 12. 3. o 17.30 h: Sp. N. Ves – Topoľčany, Kežmarok – B. Bystrica.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
 2. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
 3. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 4. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 5. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 6. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME
 7. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 8. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 9. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 10. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 1. Happy Hour vymysleli námorníci, dnes poteší aj vaše auto
 2. Podcasty zdravotnej poisťovne Union sú najpočúvanejšie
 3. AURES Holdings sa vydáva na západ
 4. Výčínanie počasia spôsobuje najviac škôd v júni
 5. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 6. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 7. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 9. Reverzné inžinierstvo na FVT
 10. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 51 772
 2. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 18 964
 3. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 14 434
 4. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 11 615
 5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 10 017
 6. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 8 713
 7. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 994
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 803
 9. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 6 035
 10. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 334
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Žilina postupovala až po penaltách.

Zápasy Slovenského pohára vo futbale (Slovnaft Cup) sa odohrali aj na neutrálnom ihrisku v Topoľčanoch. Štadión Vojtecha Schotterta po dlhých mesiacoch bez futbalu konečne ožil.

17 h

Mesto Topoľčany hľadá meno novému cyklomostu. Svoje návrhy môžete posielať cez mobilnú aplikáciu do 16. mája.

16. apr
Ilustračné foto

Od pondelka 19. 4. 2021 bude prímestská autobusová doprava premávať v režime pracovný deň so školským vyučovaním. Zatiaľ sa neobnovia len štyri spoje.

16. apr

Slovenskí chovatelia ošípaných žiadajú od spracovateľov spravodlivé rozdelenie zisku za predanú bravčovinu. Cena, ktorú aktuálne dostávajú od spracovateľov za ošípané, totiž naďalej nepokrýva ich náklady na chov zvierat.

15. apr

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Akcia kukláčov mala krycí názov Breh.

15. apr

Prepúšťanie sa týka desiatok ľudí.

16. apr

Ak bude počasie priaznivé, väčšinu prepravy budeme realizovať zadnou cestou, sľubuje investor.

15. apr

Na nešťastie si tento rok spomenuli aj niektorí Turčania. Od požiaru uplynulo už 39 rokov.

16. apr

Už ste čítali?