Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Topoľčany spôsobili senzáciu a teraz ich čaká Sp. N. Ves

OSEMFINÁLE
2. ZÁPAS
Prešov – Topoľčany
0:2 (0:2, 0:0, 0:0) – stav
série 1:1
Gólový film:
10. Kutňanský (Božik, Náhlik) – 0:1
16. Lauko (Klačanský) – 0:2
Aj v druhom zápase nezačali Topoľčany práve najhoršie. Od úvodu mal síce Prešov miernu prevahu, avšak boli to opäť hostia z Topoľčian, ktorí otvorili gólový účet stretnutia. V 10. min. mali hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a po 23 sekundách ju aj využili, keď domáceho brankára Martona prestrelil obranca Andrej Kutňanský – 0:1. Aj naďalej pokračoval Prešov vo svojej hre a neustále útočil. Topoľčiansky gólman mal však v pondelok večer svoj deň. Už o tri minúty mohli domáci hráči vyrovnať, ale Prešovu nepomohla ani dvojminútová presilovka o dvoch hráčov! V 16. min. udreli hostia po druhýkrát, tentoraz po prihrávke Klačanského sa gólovo presadil aj Lauko – 0:2. Domácich tento gól však akoby ešte viac vyburcoval do útoku, avšak pozorná domáca obrana na čele s brankárom Ďatelinkou bola nepriestrelná. V druhej časti sa šance rodili na oboch stranách, dokonca domáci nastrelili aj dve tyčky, stále však gól do bránky HC nepadol. Podobný bol priebeh aj v záverečnej tretine. Domáci tlačili svojho súpera, Topoľčany sa snažili podnikať hlavne úniky, ale pozorná prešovská obrana všetko zastavovala v zárodku. Hoci Prešov výrazne prestrieľal v pomere 53:29!, Topoľčancom sa však podarilo na východe vyhrať. V tomto ročníku je to zároveň aj prvá výhra Topoľčian na východe so silnejším mužstvom. Víťazstvo sa cení o to viac, že práve Topoľčany vyrovnali sériu na 1:1. Strely 53:29, vylúčenia 3:8, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali Čaprnka – Rohoň, Poracký, 950 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kabát, Malinka, Kutňanský, Ondruška, Karas, Božik – Bosák, Klačanský, O. Lauko – Gális, Náhlik, Švajlen – Minárik, R. Varga, Školka. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.

Skryť Vypnúť reklamu

3. ZÁPAS
Topoľčany – Prešov
4:3 (1:2, 0:0, 3:1) - stav
série 2:1
Gólový film:
11. Hajnik (Velček, Suja) – 0:1
14. R. Varga (Gális) – 1:1
17. Sekáč – 1:2
53. Gális (Malinka, Bosák) – 2:2
56. Malinka (Kabát, Bosák) – 3:2
57. O. Lauko (Bosák) – 4:2
59. Segľa (Bukna) – 4:3
Tretí zápas play-off sa začal desaťminútovým meškaním. Hlavní rozhodcovia totiž zistili, že až trojica hráčov Prešova nemá potrebné papiere na to, aby mohli v zápase hrať. Po tomto omeškaní sa však už obe mužstvá pustili do seba. Už od úvodným minút boli diváci svedkami výborného hokeja. Úvodný tlak patril už tradične domácim hráčom, ale gólové šance Kutňanského či Gálisa zostali nevyužité. Hostia mohli naopak korigovať Troligom, ale M. Ďatelinka bol pozorný. Hostia však napriek tomu otvorili gólový účet stretnutia, keď v 11. min. Hajnik potrestal chybu domácich obrancov. Už o tri minúty však Topoľčany vynikajúco zahrali svoju prvú presilovú hru, keď Gális skvele načasoval prihrávku R. Vargovi a ten vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlho a Prešov šiel aj po druhýkrát do vedenia. Tentoraz hostia potrestali vylúčenie Božika hneď po piatich sekundách. V strednej časti mali obe družstvá množstvo šancí na skórovanie, avšak obaja brankári M. Ďatelinka či Marton boli pozorní. Definitívnu poistku mohol vsietiť v 37. min. Hajnik, jeho strelu však len tesne pred bránkovou čiarou zastavil Kutňanský. V záverečnej časti mali väčšiu prevahu na hokejkách domáci hráči, gól však neprichádzal. Diváci sa ho však dočkali v 53. min., kedy po dohodnutom signáli o striedaní sa Gális sám rútil na bránu a pomedzi betóny vyrovnal – 2:2. V týchto minútach hnalo Topoľčancov dopredu aj skvelé publikum, a tak po dlhšom čase opäť žil celý štadión skvelým hokejom. Hostí tento gól položil a z následného oslabenia inkasovali ďalší gól. O ten sa postaral obranca Malinka, ktorý od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Výborne hrajúci domáci hneď o ďalšiu minútu pridali štvrtý gól, keď výborne zahral Bosák a pripravil gól pre O. Lauka – 4:2. Hostia ešte minútu a pol pred koncom síce znížili, ale to bolo z ich strany všetko. Strely 34:37, vylúčenia 4:6, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali F. Mihálik – Jankovič, Goga, 620 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kabát, Malinka, Božik, Kutňanský, Balážik, Oravec, Karas, Ondruška – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Gális, R. Varga, Náhlik – Šmotlák, Káčer, Švajlen – Krchňavý, Janček, Minárik. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: Ľ. Hurtaj (tréner): Zápas z našej strany začal dosť nervózne. Podarilo sa nám síce vyrovnať, ale veľká snaha hráčov sa prejavila pri prihrávkach a zakončení mužstva. Nakoniec zmenou herného systému sa nám podarilo otočiť výsledok. V záverečnej tretine sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme v zápase vyhrali.

Skryť Vypnúť reklamu

4. ZÁPAS
Topoľčany – Prešov
2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0
– 1:0) - stav série 3:1
Gólový film:
21. Troliga – 0:1
60. Klačanský (Bosák, O. Lauko) – 1:1
61. Klačanský (Kabát) – 2:1
Hostia sa od úvodu stretnutia chceli čím skôr ujať vedenia. Domáci hráči im to však nechceli dovoliť a bol to práve Kutňanský, ktorý v 8. min. mohol otvoriť skóre, jeho strelu však Marton zázračne vyrazil. Aj naďalej bola najvyššia tohtoročná divácka návšteva svedkom výborného hokeja v podaní oboch celkov. V 11. min. mali hostia najväčšiu príležitosť na skórovanie, ale Závacký zblízka prestrelil. Hneď na druhej strane sa vyznamenal kapitán domácich Káčer, jeho strela skončila v lapačke hosťujúceho brankára. Druhá časť začala pre Topoľčany ako zo zlého sna. Už v 13. sekunde 20. minúty domáca obrana chybila a dokonale ju potrestal Troliga – 0:1. Ubehlo len tridsať sekúnd a Sujova strela prešla pomedzi betóny M. Ďatelinku, avšak na bránkovej čiare ho nahradil Božik. V 25. min. sa domácim naskytla aj prvá presilovka, avšak gól nepadol. Najbližšie k tomu mal R. Varga, ale využil skvelú kombináciu dorastencov Tvrdíka a Kytnára. Topoľčany mali dokonca aj 19 sek. presilovku o dvoch hráčov, avšak ani tú nevyužili. V závere tejto časti mohli hostia definitívne rozhodnúť o výsledku, ale Topoľčany mali v bránke M. Ďatelinku, ktorý vytiahol zo svojho talóna aj neuveriteľné zákroky. V záverečnej časti hrali Topoľčany vabank, avšak nezabúdali ani zadné vrátka. Záverečnú desaťminútovku HC tlačil, hostia sa zachraňovali iba vyhadzovaním pukov aj za cenu zakázaného uvoľnenia. Päť minút pred koncom už asi hosťujúci tréner tušil, že je pre jeho mužstvo zle a zobral si oddychový čas. Hneď po ňom však Topoľčany ešte viac zatlačili a dočkali sa vyrovnávajúceho gólu, ktorý vsietil v čase 59:17 Klačanský, keď skvelú šancu vypracoval Bosák – 1:1. Hostia sa už prakticky nezmohli na nič. V predĺžení uplynulo len 50 sek. a Klačanský sa presadil spoza obrancu a od modrej čiary rozhodol – 2:1. Topoľčany za predvedený výkon zaslúžene vyhrali. Strely 40:35, vylúčenia 2:2, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Čaprnka – Moravec, Rohoň, 907 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Božik, Košecký, Balážik, J. Ondruška, Krchňavý – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Gális, Káčer, Náhlik - R. Varga, Kytnár, Tvrdík – Minárik, Švajlen. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: M. PAULOVIČ (tréner): Dnes to bol súboj taktiky. Hra sa prelínala prevažne len v strednom pásme. Ani jeden zo súperov nechcel urobiť chybu a hra sa väčšinou odohrávala za bránou alebo v rohoch klziska. V zápase sme mali málo gólových príležitostí a ani tie sme nevyužili. Hlavne na začiatku sme mali dve sľubné strely, ktoré by mali skončiť v bráne. Nešťastný gól sme dostali v úvode druhej tretiny, keď koncentrácia zostala zrejme v kabíne. Hneď v prvej tretine sme chybili, hostia nás prekorčuľovali, ale našťastie gól nedali. V druhej časti sme im však prihrali na gól. V záverečnej tretine sa Prešov zameral len na bránenie a od 54. min. sa prakticky už vôbec nevyťahovali z obranného pásma. Mali sme problém prekonať prešovský val, hrali sme len silou vôle. Avšak po peknej akcii Bosáka, ktorý to všetko vypracoval a nahral Klačanskému, sme v poslednej minúte vyrovnali. Hneď v prvej minúte predĺženia sme vsietili šťastný gól od modrej a vyhrali sme.

Skryť Vypnúť reklamu

5. ZÁPAS
Prešov – Topoľčany 3:4
po sn (1:2, 0:1, 2:0 – 0:0)
– konečný stav série
1:4
Gólový film:
6. Segľa (Palko) – 1:0
7. Klačanský (Švajlen, Kabát) – 1:1
15. R. Varga (Švajlen) – 1:2
33. O. Lauko (Bosák, Klačanský) – 1:3
45. Bendík (Segľa) – 2:3
60. Zavacký (Bobák, Troliga) – 3:3
Topoľčany cestovali na piaty zápas s cieľom ukončiť sériu. Domáci ak nechceli tento súťažný ročník skončiť, museli bezpodmienečne vyhrať. Už od úvodu sa domáci hráči pokúšali vsietiť rýchle góly. Proti však bol brankár M. Ďatelinka a hráči HC Topoľčany. Prešovu sa už v 4. min. naskytla takmer minútová presilovka o dvoch hráčov, Topoľčany však úvodnému náporu odolali. Pokračujúca presilovka o jedného hráča im však nevyšla a Segľa pohotovo otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. Už o minútu však tento stav neplatil, pretože domácou obranou sa prehnal Klačanský a vyrovnal na 1:1. V 15. min. udreli Topoľčany opäť. Presnou prihrávkou našiel Švajlen Romana Vargu a ten otočil vývoj zápasu – 1:2. V polovici stretnutia mali aj hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, avšak takmer 40 sekundovú početnú výhodu nezúžitkovali. V 32. min. hrali Topoľčany ďalšiu presilovú hru, túto však už dokázali aj využiť, a tak po góle O. Lauka viedli Topoľčany v Prešove už 1:3. V závere druhej časti sa začali na ľade objavovať zbytočne potyčky, a tak rozhodcovia mali veľa práce. Domáci hokejisti v záverečnej časti vrhli všetky sili do útoku. V 45. min. pri vylúčení Gálisa sa presadil Bendík a znížil na 2:3. V závere stretnutia sa množili fauly hosťujúcich hráčov, a tak Prešov mal k dispozícii viacero presilových hier. V závere sa však domácim podarilo to, čo v predchádzajúcom zápase Topoľčancom a v čase 59:15 vyrovnali na 3:3 a vynútili si predĺženie, v ktorom diváci gól nevideli, a tak na rad prišli trestné strieľania. Z Topoľčancov sa presadil Káčer, Klačanský aj O. Lauko a Topoľčany teda zaslúžené postúpili do semifinále, kde ich čaká Sp. Nová Ves. Vylúčenia 12:16, vyššie tresty: Zavacký, Kutňanský a Gális na 10 min. (nešport. správanie), O. Lauko na 20 min. (nešport.správanie), Bosák na 20 min. (nap. zozadu), presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali Findura – Miľovčík, Vasilňák, 970 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Božik, Balážik, Ondruška, Krchňavý, Karas – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Náhlik, Káčer, Gális – Švajlen, R. Varga, Minárik – Školka. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
Výsledky 1. zápasov: Sp. N. Ves – Ružinov 8:1 (1:0, 3:0, 4:1) - stav série 1:0, 11. Polomský, 21. J. Hrubý, 36. P. Hrubý, 39. a 46. Ondov, 50. Koky, 50. Saluga, 51. Kristian - 42. Staroň. Kežmarok - Piešťany 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) - stav série 1:0, 2. Slaninák, 31. Š. Rusnák, 53. a 57. Drotár. B. Bystrica – P. Bystrica 8:0 (2:0, 3:0, 3:0) - stav série 1:0, 11., 16. a 54. Češík, 25. M. Babic, 29. J. Budaj, 30. J. Babic, 51. Plavucha, 55. A. Pitschmann.
Výsledky 2. zápasov: Sp. N. Ves - Ružinov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) - stav série 2:0, 12. a 30. Koky, 8. Vantroba, 33. Ižvolt, 56. Kristian - 13. B. Sloboda, 57. Huntata. B. Bystrica – P. Bystrica 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) - stav série 2:0, 1. Češík, 27. Longauer, 35. Laštiak, 46. Šimčík. Kežmarok - Piešťany 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) - stav série 2:0, 23. Ďurák, 30. Bodnár, 60. Drotár - 1. R. Sýkora, 38. Učeň.
Výsledky 3. zápasov: Ružinov – Sp. N. Ves 2:7 (1:2, 1:4, 0:1) - stav série 0:3, 18. Pék, 25. Wagenhoffer - 22. a 37. Polomský, 2. Kristian, 11. Ordzovenský, 28. Dvořák, 39. Ondov, 46. Muranský. Piešťany - Kežmarok 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) - stav série 0:3, 18. H. Ručkay - 7. Gajdoš, 25. Mravec, 42. Drotár, 43. Hopjak. P. Bystrica – B. Bystrica 3:4 (1:1, 1:1, 1:2) - stav série 0:3, 6. Zúbek, 30. Koleda, 60. Gašo - 17. Budaj, 36. Plavucha, 41. Longauer, 60. Češík.
Výsledky 4. zápasov: Ružinov – Sp. N. Ves 3:5 (0:3, 2:2, 1:0) - konečný stav série: 0:4, Sp. N. Ves postúpila do semifinále, 29. Pék, 36. B. Sloboda, 53. M. Tvrdoň - 3. a 19. Saluga, 10. Ižvolt, 33. Hrubý, 39. M. Gavalier. Piešťany - Kežmarok 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - konečný stav série: 0:4, Kežmarok postúpil do semifinále, 27. Šechný. P. Bystrica – B. Bystrica 1:7 (1:2, 0:3, 0:2) - konečný stav série: 0:4, Banská Bystrica postúpila do semifinále, 15. Sikorčin - 4. M. Dian, 9. Babic, 28. Laštiak, 30. Macejka, 36. Pitschmann, 50. Konder, 59. Hanes, vylúčenia.

Ďalší program: Semifinále play-off – 11. a 12. 3. o 17.30 h: Sp. N. Ves – Topoľčany, Kežmarok – B. Bystrica.

Najčítanejšie na My Topoľčany

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom?
 2. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 3. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 4. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 6. Ani najlepšia mama nevie, čo sa deje v tele jej dieťatka
 7. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model
 9. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 10. Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti
 1. Tipy na darčeky, ktoré potešia každú ženu
 2. Mačka, ktorá žerie ľudí, kakajúce polienko, pavúky na stromčeku
 3. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 4. Dopyt po bytoch stúpa, ponuka bytov sa neustále zmenšuje
 5. Tatranský buk je Stromom roka 2021
 6. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 7. BLACK FRIDAY: Nakupujte výhodne prírodné produkty
 8. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 9. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 10. Spoločnosť v Lipt. Mikuláši dodáva námorný informačný systém
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 28 866
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 038
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 095
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 5 896
 5. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 3 107
 6. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 475
 7. Ako ušetriť náklady v sklade? Máme pre vás 9 tipov 2 387
 8. Obľúbená kozmetika, lieky a doplnky stravy so zľavou až 50% 2 387
 9. TIP: Úspech zakódovaný v DNA? Potvrdil to zlatý hattrick 1 874
 10. Ako predísť intímnym problémom? Vyvolať ich môže aj bežná vložka 1 797

Blogy SME

 1. Štefan Vrátny: Vakcéri, antivakcéri, a čo by bolo správne
 2. Ján Magušin: Ako sa Smer a pozostatky Mečiarovcov tlačia do "šedého" internetového priestoru
 3. Simona Švandová: Never ending story..
 4. DagmaRA Sarita Poliaková: Straty a nálezy
 5. Soňa Bulbeck: Adventná šortka 2021...
 6. Anton Kovalčík: Teória hlúposti.
 7. Miroslav Galovič: O zlatej rybke. Trikrát a dosť.
 8. Peter Kollega: Biela vrana – Igor Matovič
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 991
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 272
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 424
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 454
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 6 022
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 104
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 488
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 976
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Piatkový zápas sa musel odohrať už bez divákov.

Topoľčianski hádzanári vyhrali v pohárovom zápase, v ligovom dueli ale nestačili na ŠKP Bratislava. Počas najbližšieho týždňa odohrajú opäť až dva zápasy.


8 h
Vo štvrtok polícia kontrolovala covid pasy v obchodnom dome na Námestí M. R. Štefánika v Topoľčanoch.

Len za týždeň pribudlo v okrese 940 pozitívnych prípadov.


26. nov
Cyklochodník si nadšenci bicyklov vyskúšali aj počas septembrovej akcii.

Mesto chce vybudovať takmer 7-kilometrovú cyklotrasu.


26. nov

Nadácia mesta Topoľčany a mesto Topoľčany sa pripájajú k oslavám Svetového dňa darovania a predstavujú kampaň #MôžemPomôžem.


26. nov

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Peter sa z tohto sveta rozhodol odísť dobrovoľne.


27. nov

Radnica pomenovanie ulice neodporučila.


23 h

Pacienti sa cítia ako víťazi, že covid prežili nezaočkovaní. Nedochádza im, že ľudia čakajú na operácie, hovorí.


26. nov

Nezvestný je od dnešného dňa.


(rv) 21 h

Blogy SME

 1. Štefan Vrátny: Vakcéri, antivakcéri, a čo by bolo správne
 2. Ján Magušin: Ako sa Smer a pozostatky Mečiarovcov tlačia do "šedého" internetového priestoru
 3. Simona Švandová: Never ending story..
 4. DagmaRA Sarita Poliaková: Straty a nálezy
 5. Soňa Bulbeck: Adventná šortka 2021...
 6. Anton Kovalčík: Teória hlúposti.
 7. Miroslav Galovič: O zlatej rybke. Trikrát a dosť.
 8. Peter Kollega: Biela vrana – Igor Matovič
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 991
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 272
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 424
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 454
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 6 022
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 104
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 488
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 976
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu