Nedeľa, 4. december, 2022 | Meniny má Barbora, Barbara

Topoľčany spôsobili senzáciu a teraz ich čaká Sp. N. Ves

OSEMFINÁLE
2. ZÁPAS
Prešov – Topoľčany
0:2 (0:2, 0:0, 0:0) – stav
série 1:1
Gólový film:
10. Kutňanský (Božik, Náhlik) – 0:1
16. Lauko (Klačanský) – 0:2
Aj v druhom zápase nezačali Topoľčany práve najhoršie. Od úvodu mal síce Prešov miernu prevahu, avšak boli to opäť hostia z Topoľčian, ktorí otvorili gólový účet stretnutia. V 10. min. mali hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a po 23 sekundách ju aj využili, keď domáceho brankára Martona prestrelil obranca Andrej Kutňanský – 0:1. Aj naďalej pokračoval Prešov vo svojej hre a neustále útočil. Topoľčiansky gólman mal však v pondelok večer svoj deň. Už o tri minúty mohli domáci hráči vyrovnať, ale Prešovu nepomohla ani dvojminútová presilovka o dvoch hráčov! V 16. min. udreli hostia po druhýkrát, tentoraz po prihrávke Klačanského sa gólovo presadil aj Lauko – 0:2. Domácich tento gól však akoby ešte viac vyburcoval do útoku, avšak pozorná domáca obrana na čele s brankárom Ďatelinkou bola nepriestrelná. V druhej časti sa šance rodili na oboch stranách, dokonca domáci nastrelili aj dve tyčky, stále však gól do bránky HC nepadol. Podobný bol priebeh aj v záverečnej tretine. Domáci tlačili svojho súpera, Topoľčany sa snažili podnikať hlavne úniky, ale pozorná prešovská obrana všetko zastavovala v zárodku. Hoci Prešov výrazne prestrieľal v pomere 53:29!, Topoľčancom sa však podarilo na východe vyhrať. V tomto ročníku je to zároveň aj prvá výhra Topoľčian na východe so silnejším mužstvom. Víťazstvo sa cení o to viac, že práve Topoľčany vyrovnali sériu na 1:1. Strely 53:29, vylúčenia 3:8, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali Čaprnka – Rohoň, Poracký, 950 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kabát, Malinka, Kutňanský, Ondruška, Karas, Božik – Bosák, Klačanský, O. Lauko – Gális, Náhlik, Švajlen – Minárik, R. Varga, Školka. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

3. ZÁPAS
Topoľčany – Prešov
4:3 (1:2, 0:0, 3:1) - stav
série 2:1
Gólový film:
11. Hajnik (Velček, Suja) – 0:1
14. R. Varga (Gális) – 1:1
17. Sekáč – 1:2
53. Gális (Malinka, Bosák) – 2:2
56. Malinka (Kabát, Bosák) – 3:2
57. O. Lauko (Bosák) – 4:2
59. Segľa (Bukna) – 4:3
Tretí zápas play-off sa začal desaťminútovým meškaním. Hlavní rozhodcovia totiž zistili, že až trojica hráčov Prešova nemá potrebné papiere na to, aby mohli v zápase hrať. Po tomto omeškaní sa však už obe mužstvá pustili do seba. Už od úvodným minút boli diváci svedkami výborného hokeja. Úvodný tlak patril už tradične domácim hráčom, ale gólové šance Kutňanského či Gálisa zostali nevyužité. Hostia mohli naopak korigovať Troligom, ale M. Ďatelinka bol pozorný. Hostia však napriek tomu otvorili gólový účet stretnutia, keď v 11. min. Hajnik potrestal chybu domácich obrancov. Už o tri minúty však Topoľčany vynikajúco zahrali svoju prvú presilovú hru, keď Gális skvele načasoval prihrávku R. Vargovi a ten vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlho a Prešov šiel aj po druhýkrát do vedenia. Tentoraz hostia potrestali vylúčenie Božika hneď po piatich sekundách. V strednej časti mali obe družstvá množstvo šancí na skórovanie, avšak obaja brankári M. Ďatelinka či Marton boli pozorní. Definitívnu poistku mohol vsietiť v 37. min. Hajnik, jeho strelu však len tesne pred bránkovou čiarou zastavil Kutňanský. V záverečnej časti mali väčšiu prevahu na hokejkách domáci hráči, gól však neprichádzal. Diváci sa ho však dočkali v 53. min., kedy po dohodnutom signáli o striedaní sa Gális sám rútil na bránu a pomedzi betóny vyrovnal – 2:2. V týchto minútach hnalo Topoľčancov dopredu aj skvelé publikum, a tak po dlhšom čase opäť žil celý štadión skvelým hokejom. Hostí tento gól položil a z následného oslabenia inkasovali ďalší gól. O ten sa postaral obranca Malinka, ktorý od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Výborne hrajúci domáci hneď o ďalšiu minútu pridali štvrtý gól, keď výborne zahral Bosák a pripravil gól pre O. Lauka – 4:2. Hostia ešte minútu a pol pred koncom síce znížili, ale to bolo z ich strany všetko. Strely 34:37, vylúčenia 4:6, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali F. Mihálik – Jankovič, Goga, 620 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Kabát, Malinka, Božik, Kutňanský, Balážik, Oravec, Karas, Ondruška – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Gális, R. Varga, Náhlik – Šmotlák, Káčer, Švajlen – Krchňavý, Janček, Minárik. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: Ľ. Hurtaj (tréner): Zápas z našej strany začal dosť nervózne. Podarilo sa nám síce vyrovnať, ale veľká snaha hráčov sa prejavila pri prihrávkach a zakončení mužstva. Nakoniec zmenou herného systému sa nám podarilo otočiť výsledok. V záverečnej tretine sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme v zápase vyhrali.

SkryťVypnúť reklamu

4. ZÁPAS
Topoľčany – Prešov
2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0
– 1:0) - stav série 3:1
Gólový film:
21. Troliga – 0:1
60. Klačanský (Bosák, O. Lauko) – 1:1
61. Klačanský (Kabát) – 2:1
Hostia sa od úvodu stretnutia chceli čím skôr ujať vedenia. Domáci hráči im to však nechceli dovoliť a bol to práve Kutňanský, ktorý v 8. min. mohol otvoriť skóre, jeho strelu však Marton zázračne vyrazil. Aj naďalej bola najvyššia tohtoročná divácka návšteva svedkom výborného hokeja v podaní oboch celkov. V 11. min. mali hostia najväčšiu príležitosť na skórovanie, ale Závacký zblízka prestrelil. Hneď na druhej strane sa vyznamenal kapitán domácich Káčer, jeho strela skončila v lapačke hosťujúceho brankára. Druhá časť začala pre Topoľčany ako zo zlého sna. Už v 13. sekunde 20. minúty domáca obrana chybila a dokonale ju potrestal Troliga – 0:1. Ubehlo len tridsať sekúnd a Sujova strela prešla pomedzi betóny M. Ďatelinku, avšak na bránkovej čiare ho nahradil Božik. V 25. min. sa domácim naskytla aj prvá presilovka, avšak gól nepadol. Najbližšie k tomu mal R. Varga, ale využil skvelú kombináciu dorastencov Tvrdíka a Kytnára. Topoľčany mali dokonca aj 19 sek. presilovku o dvoch hráčov, avšak ani tú nevyužili. V závere tejto časti mohli hostia definitívne rozhodnúť o výsledku, ale Topoľčany mali v bránke M. Ďatelinku, ktorý vytiahol zo svojho talóna aj neuveriteľné zákroky. V záverečnej časti hrali Topoľčany vabank, avšak nezabúdali ani zadné vrátka. Záverečnú desaťminútovku HC tlačil, hostia sa zachraňovali iba vyhadzovaním pukov aj za cenu zakázaného uvoľnenia. Päť minút pred koncom už asi hosťujúci tréner tušil, že je pre jeho mužstvo zle a zobral si oddychový čas. Hneď po ňom však Topoľčany ešte viac zatlačili a dočkali sa vyrovnávajúceho gólu, ktorý vsietil v čase 59:17 Klačanský, keď skvelú šancu vypracoval Bosák – 1:1. Hostia sa už prakticky nezmohli na nič. V predĺžení uplynulo len 50 sek. a Klačanský sa presadil spoza obrancu a od modrej čiary rozhodol – 2:1. Topoľčany za predvedený výkon zaslúžene vyhrali. Strely 40:35, vylúčenia 2:2, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Čaprnka – Moravec, Rohoň, 907 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Božik, Košecký, Balážik, J. Ondruška, Krchňavý – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Gális, Káčer, Náhlik - R. Varga, Kytnár, Tvrdík – Minárik, Švajlen. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
SLOVO PO ZÁPASE: M. PAULOVIČ (tréner): Dnes to bol súboj taktiky. Hra sa prelínala prevažne len v strednom pásme. Ani jeden zo súperov nechcel urobiť chybu a hra sa väčšinou odohrávala za bránou alebo v rohoch klziska. V zápase sme mali málo gólových príležitostí a ani tie sme nevyužili. Hlavne na začiatku sme mali dve sľubné strely, ktoré by mali skončiť v bráne. Nešťastný gól sme dostali v úvode druhej tretiny, keď koncentrácia zostala zrejme v kabíne. Hneď v prvej tretine sme chybili, hostia nás prekorčuľovali, ale našťastie gól nedali. V druhej časti sme im však prihrali na gól. V záverečnej tretine sa Prešov zameral len na bránenie a od 54. min. sa prakticky už vôbec nevyťahovali z obranného pásma. Mali sme problém prekonať prešovský val, hrali sme len silou vôle. Avšak po peknej akcii Bosáka, ktorý to všetko vypracoval a nahral Klačanskému, sme v poslednej minúte vyrovnali. Hneď v prvej minúte predĺženia sme vsietili šťastný gól od modrej a vyhrali sme.

SkryťVypnúť reklamu

5. ZÁPAS
Prešov – Topoľčany 3:4
po sn (1:2, 0:1, 2:0 – 0:0)
– konečný stav série
1:4
Gólový film:
6. Segľa (Palko) – 1:0
7. Klačanský (Švajlen, Kabát) – 1:1
15. R. Varga (Švajlen) – 1:2
33. O. Lauko (Bosák, Klačanský) – 1:3
45. Bendík (Segľa) – 2:3
60. Zavacký (Bobák, Troliga) – 3:3
Topoľčany cestovali na piaty zápas s cieľom ukončiť sériu. Domáci ak nechceli tento súťažný ročník skončiť, museli bezpodmienečne vyhrať. Už od úvodu sa domáci hráči pokúšali vsietiť rýchle góly. Proti však bol brankár M. Ďatelinka a hráči HC Topoľčany. Prešovu sa už v 4. min. naskytla takmer minútová presilovka o dvoch hráčov, Topoľčany však úvodnému náporu odolali. Pokračujúca presilovka o jedného hráča im však nevyšla a Segľa pohotovo otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. Už o minútu však tento stav neplatil, pretože domácou obranou sa prehnal Klačanský a vyrovnal na 1:1. V 15. min. udreli Topoľčany opäť. Presnou prihrávkou našiel Švajlen Romana Vargu a ten otočil vývoj zápasu – 1:2. V polovici stretnutia mali aj hostia výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, avšak takmer 40 sekundovú početnú výhodu nezúžitkovali. V 32. min. hrali Topoľčany ďalšiu presilovú hru, túto však už dokázali aj využiť, a tak po góle O. Lauka viedli Topoľčany v Prešove už 1:3. V závere druhej časti sa začali na ľade objavovať zbytočne potyčky, a tak rozhodcovia mali veľa práce. Domáci hokejisti v záverečnej časti vrhli všetky sili do útoku. V 45. min. pri vylúčení Gálisa sa presadil Bendík a znížil na 2:3. V závere stretnutia sa množili fauly hosťujúcich hráčov, a tak Prešov mal k dispozícii viacero presilových hier. V závere sa však domácim podarilo to, čo v predchádzajúcom zápase Topoľčancom a v čase 59:15 vyrovnali na 3:3 a vynútili si predĺženie, v ktorom diváci gól nevideli, a tak na rad prišli trestné strieľania. Z Topoľčancov sa presadil Káčer, Klačanský aj O. Lauko a Topoľčany teda zaslúžené postúpili do semifinále, kde ich čaká Sp. Nová Ves. Vylúčenia 12:16, vyššie tresty: Zavacký, Kutňanský a Gális na 10 min. (nešport. správanie), O. Lauko na 20 min. (nešport.správanie), Bosák na 20 min. (nap. zozadu), presilovky 2:1, oslabenia 0:0, rozhodovali Findura – Miľovčík, Vasilňák, 970 divákov.
HC: M. Ďatelinka – Malinka, Kabát, Kutňanský, Božik, Balážik, Ondruška, Krchňavý, Karas – Klačanský, O. Lauko, Bosák – Náhlik, Káčer, Gális – Švajlen, R. Varga, Minárik – Školka. Tréneri: M. Paulovič, Ľ. Hurtaj.
Výsledky 1. zápasov: Sp. N. Ves – Ružinov 8:1 (1:0, 3:0, 4:1) - stav série 1:0, 11. Polomský, 21. J. Hrubý, 36. P. Hrubý, 39. a 46. Ondov, 50. Koky, 50. Saluga, 51. Kristian - 42. Staroň. Kežmarok - Piešťany 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) - stav série 1:0, 2. Slaninák, 31. Š. Rusnák, 53. a 57. Drotár. B. Bystrica – P. Bystrica 8:0 (2:0, 3:0, 3:0) - stav série 1:0, 11., 16. a 54. Češík, 25. M. Babic, 29. J. Budaj, 30. J. Babic, 51. Plavucha, 55. A. Pitschmann.
Výsledky 2. zápasov: Sp. N. Ves - Ružinov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) - stav série 2:0, 12. a 30. Koky, 8. Vantroba, 33. Ižvolt, 56. Kristian - 13. B. Sloboda, 57. Huntata. B. Bystrica – P. Bystrica 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) - stav série 2:0, 1. Češík, 27. Longauer, 35. Laštiak, 46. Šimčík. Kežmarok - Piešťany 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) - stav série 2:0, 23. Ďurák, 30. Bodnár, 60. Drotár - 1. R. Sýkora, 38. Učeň.
Výsledky 3. zápasov: Ružinov – Sp. N. Ves 2:7 (1:2, 1:4, 0:1) - stav série 0:3, 18. Pék, 25. Wagenhoffer - 22. a 37. Polomský, 2. Kristian, 11. Ordzovenský, 28. Dvořák, 39. Ondov, 46. Muranský. Piešťany - Kežmarok 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) - stav série 0:3, 18. H. Ručkay - 7. Gajdoš, 25. Mravec, 42. Drotár, 43. Hopjak. P. Bystrica – B. Bystrica 3:4 (1:1, 1:1, 1:2) - stav série 0:3, 6. Zúbek, 30. Koleda, 60. Gašo - 17. Budaj, 36. Plavucha, 41. Longauer, 60. Češík.
Výsledky 4. zápasov: Ružinov – Sp. N. Ves 3:5 (0:3, 2:2, 1:0) - konečný stav série: 0:4, Sp. N. Ves postúpila do semifinále, 29. Pék, 36. B. Sloboda, 53. M. Tvrdoň - 3. a 19. Saluga, 10. Ižvolt, 33. Hrubý, 39. M. Gavalier. Piešťany - Kežmarok 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - konečný stav série: 0:4, Kežmarok postúpil do semifinále, 27. Šechný. P. Bystrica – B. Bystrica 1:7 (1:2, 0:3, 0:2) - konečný stav série: 0:4, Banská Bystrica postúpila do semifinále, 15. Sikorčin - 4. M. Dian, 9. Babic, 28. Laštiak, 30. Macejka, 36. Pitschmann, 50. Konder, 59. Hanes, vylúčenia.

Ďalší program: Semifinále play-off – 11. a 12. 3. o 17.30 h: Sp. N. Ves – Topoľčany, Kežmarok – B. Bystrica.

Najčítanejšie na My Topoľčany

Inzercia - Tlačové správy

 1. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 2. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 3. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 4. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 5. Konečne moderná životná poisťovňa bez nepríjemných prekvapení
 6. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj
 7. Mikuláš prinesie plné vrece prekvapení aj v novej rodinnej telke
 8. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás
 2. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 3. V dôsledku nadmerného užívania alkoholu umiera čoraz viac ľudí
 4. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 5. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 6. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 7. dm a jej zákazníci podporili inštaláciu fotovoltických panelov
 8. Zimná ríša divov Maďarska
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 11 607
 2. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 9 863
 3. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 6 067
 4. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 2 729
 5. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 2 600
 6. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 1 983
 7. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého 1 877
 8. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 1 757

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Stano Kočiš: Prediktívne
 3. Štefan Vidlár: Valící sa podpory
 4. Ján Škerko: Ako by Viktor Orbán obliekol snehuliaka
 5. Štefan Vidlár: SAS THE BEST
 6. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom
 7. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Biely Kameň
 8. Ľubomír Maretta: Melódia
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 246 218
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 191
 3. Jana Melišová: V závoji hmly 4 231
 4. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 650
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 3 196
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 3 181
 7. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 507
 8. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 246
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Ilustračné foto.

Nový grafikon prinesie zmeny. Spisujú petíciu.


2. dec
MY | TOP správy z regiónov

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.


2. dec
Ilustračné foto

Zoznam želaní obsahuje 40 mien, neobdarovaných ostáva už len pár.


2. dec

Hádanky, hry a hlavolamy pre všetky zvedavé deti od päť do sedem rokov sú súčasťou zošita s názvom Tešíme sa do školy, ktorý vychádza na 32 stranách.


28. nov

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Stano Kočiš: Prediktívne
 3. Štefan Vidlár: Valící sa podpory
 4. Ján Škerko: Ako by Viktor Orbán obliekol snehuliaka
 5. Štefan Vidlár: SAS THE BEST
 6. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom
 7. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Biely Kameň
 8. Ľubomír Maretta: Melódia
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 246 218
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 191
 3. Jana Melišová: V závoji hmly 4 231
 4. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 650
 5. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 3 196
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 3 181
 7. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 507
 8. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 246
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu